Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
22. apr 2011

@mausy21 par stran dozadu som sa na tie prietoky a ctg pytala - ale pravdupovediac, uz si nepamatam presnu odpoved, vsak tehudemencia sa rozvija v plnej miere 😀 ale tusim ta doki posle na pasy, tie ti natocia a ides dalej.
ked som si pozerala cez ne vypis zo zdravotnej poistovne, tak to mali vsetko zaplatene, takze nechapem, preco hovoria o nerentabilite. vsak vykon bol zaplateny, aky je este problem?
a na novych sonach, ktore maju teraz aj lekari v ambulanciach sa zas daju zmerat prietoky

sissik
22. apr 2011

@adkaa palec hore za prispevok o kojeni 😉
baby ak mate problemy so spanim, skuste vankus na dojcenie, paradne sa da on opriet a potom vyuzijete pri dojceni - po sekcii neuveritelna pomoc a aj pri polohovani babetka
ak si chcete brat do porodky odsavacky, urcite si zoberte flasu s cumlami pre novorodencov, ktore maju len 1 dierku a malilinku
tie erarne flase maju diery ako spendlikova hlava a do malej natieklo 50ml mlieka asi za 20 sekund 😨 bola som v soku.
potom som uz pouzivala len svoju na 1,5 dna na dokrmovanie a potom uz ziadne UM.

velvet26
23. apr 2011

@dulkagabulka dakujem za odpoved..ja viem, ze najvhodnejsi je lavy bok...no zas celu noc sa mi neda spat v jednej polohe, furt sa prehadzujem.. 🙂

dnes som bola na poradni, vsetko ok, krcok sa skratil na 1 cm no je stale zatvoreny, tak to nevyzera, ze by to uz malo prist, prietoky, plodova voda, placenta, ctg vsetko v poriadku, tak dalsia kontrola je o tyzden, dr. ale malinku nemeral, tak neviem kolko pribrala, no ja som pribrala 400 gramov, tak ratam ze asi skoro vsetko islo malej na uzitok... 😀 inak, tolko tehotnych co tam dnes bolo a vsetky isli deckovovi..mal co robit. 😀

tinkerbell
23. apr 2011

@adkaa ja cumlik nepouzivam od narodenia, ale, co som si kvoli tomu musela od rodiny vypocut...... u nas tiez plati babo=cumlik a babo bez cumlika=zla matka, ktora trapi svoje dieta. vykaslala som sa ale na vsetky tie reci a maly sa mi krasne prisava a vobec nemam pocit, ze by mu cumlik nejako chybal
co ma ale zarazilo v porodnici - ked som si isla prevziat babatko, tak v postielke mal aj cumlik, ktory mu tam museli dat sestricky, cize mu ho ponukali bez mojho vedomia a suhlasu. na toto by som si druhy krat dala pozor, kedze som absolutne proti cumlikom.

tinkerbell
23. apr 2011

@velvet26 ja som mala tiez posledny mesiac problem spat na chrbte, ale najhorsie bolo v tejto polohe rodit, kedze som tlacila cca 20 min a dalsie 2 hodiny som este aj musela takto zostat lezat

mcoya
24. apr 2011

Aaaa baby, zajtra mam oficialny termin porodu, ale nic sa nedeje, akurat od vcera ma strasne boli jedno miesto na krizoch, pri kostrci a je to hrozneeee. Chodim, ako 90 rocna babicka, mam problem si sadnut, lahnut, postavit sa. Proste akakolvek zmena polohy je desnaaaa.
Neviete niekto co s tym?
@dulkagabulka Ty mi prosim Ta nevies poradit, co mam urobit, aby to preslo, je to taka narazova - vystrelovacia bolest? Teda okrem porodu, ktory to snad vyriesi 🙂. A este som sa Ta chcela spytat, ci mi prosim Ta nevies poradit, ci mozem v TT porodnici rodit aj inak ako v polohe lezmo, napriklad minimalne v polosede. Ale videla som jedno video aj po cupiacky a to sa mi zdalo tiez celkom dobre. Len neviem, ci je tam taka moznost, ci ma nepriviazu na postel a hotovo. 😒 Dakujeeem velmi pekneeee.

eviitka
24. apr 2011

@mcoya ja som bola v Tt porodnici na exkurzii,idem tam rodit o 2 tyzdne-mesiac...jasne,ze mzoes rodit aj v polosede,maju tam paradne polohovacie kresla..staci povedat..bolesti krizov mozu byt predzvestou porodu,ale mohla si len zle spat,nieco sa ti tam zaseklo..porodu sa da pomoct...nechodila si na prirpavu,ze nevies take finty?

eviitka
24. apr 2011

@tinkerbell svata pravda,cumliky sa maju pouzivat,iba ak babo place,inak vobec..v casopise Mama a ja,alebo Mamina-uz neviem-bol super clanok o tom,uplne sa s nim stotoznujem.ale neboj sa,ze by si male nanho nejako navyklo za dobu,co mu ho davali sestricky,to je blbost.

mcoya
24. apr 2011

@eviitka dakujem, ja som na exkurzii nebola 🙂. Takze len si poviem a mozem rodit tak, ako chcem? No uvidime, aka bude realita, ale ten polosed by som rada vyuzila.
A finticky jasneze poznam 😉 , ale to budem riesit, az ked budem tak tyzdnen po termine, dovtedy si maleho nechcem "vyhanat", nech sa vypyta sam, kedy chce. I ked by som bola rada, keby bol vonku, lebo som naozaj uz nemotorna, ale ten chrbat ma hneva uplne najviac 😒 .

eviitka
24. apr 2011

@mcoya no ja xcem rodit rpesne 6.5.,pritom termin mam 23.5.,radsej urcite skor,ako prenasat...mala je aj tak vacsia o tyzden ,ako ma byt a vyvinuta uz bude tiez urcite..radsej mensie tlacit a nosit,ako valibuka,co pribera prave do tuku posledne tyzdne..zatial sa kamoskam prvorodickam podarilo rodit vzdy 2 tyzdne skor,psychika je silna🙂takze mozno sa tam aj stretneme,ak to este potiahnes

lubenka131
24. apr 2011

baby ziadna tu uz nechodite posledny mesiac do nemocky na vysetrenia?niekedy to tak bolo teraz to uz zevraj tak nieje hm,??

dulkagabulka
24. apr 2011

@mcoya ak maš nejake požiadavky, treba požiadat lekara,ktory bude pri porode...o tom,že by niekto rodil počupiačky v Tt nemocnici som zatial nepočula 🙂
a čo sa križov tyka, može to byt dačo zaseknute, ale može to byt aj predzvast porodu...ak by to bolo naozaj neznesitelne, radšej sa ukaž lekarovi 🙂

a čo sa dudlikov tyka...v tych časopisoch je velmi vela člankov koncipovanych ako reklama...napriklad aj na tie dudliky... 🙂

eviitka
24. apr 2011

@lubenka131 nie nie je,moj gynekolog ma vysetruje az do porodu,aj keby som mala podplateneho porodnika

lubenka131
24. apr 2011

@eviitka aha tak diky tak fakt potom uz v nemocke nie...som chcela od viacerych pocut... 😉

mcoya
25. apr 2011

@dulkagabulka dakujem, asi to bude tym bliziacim sa porodom. Cast dna to boli viac, inokedy menej. Vcera poobede som nemohla vobec chodit, navecer sa to trochu povolilo, dnes je to lepsie, len ked to sekne, boli to neznesitelne. Zajtra idem na poradnu, tak som zvedava, co povedia. Ale vraj mi kleslo brusko, tak sa tesim, ze drobceka uz coskoro uvidim. Ake mas prosim Ta skusenosti s porodnymi polohami? Dakujem.

dulkagabulka
25. apr 2011

@mcoya 🙂 🙂 🙂 všetky svoje deti som porodila na klasickom porodnickom kresle v TT porodnici..takze moje vlastne skusenosti s polohami su len take 😀 😀

ak mas zaujem o inu polohu, vsetko treba konzultovat s lekarom
🙂
je tam teraz take paradne ružove polohovatelne kreslo

nedavno šla v Markize relacia o tom,ako sa rodi v Českej republike, ak chceš, pozri si

https://www.youtube.com/watch?v=2hB3EDbIlgo
majcaalexko
26. apr 2011

Ahojte babulky no čo ako sa cítite tie čo máte pred porodom ?

majcaalexko
26. apr 2011

no este mam 6 dni do porodu som zvedava kolko to vydrzim ci to bude presne v termine alebo ako :D

mcoya
26. apr 2011

@dulkagabulka ja som myslela, ze ako dula, ze ako rodite s maminkami, ci je im lepsie ten polosed, alebo leziacky. Lebo ja som vsade citala, ze ten polosed je omnoho lepsi, len neviem, ci je to aj naozaj tak, alebo sa to len tak pise 🙂.
Dakujem za ten link, idem pozerat.

mcoya
26. apr 2011

@majcaalexko ja som bola dnes na poradni, vraj uz mam krcok dozrety, takze to moze hocikedy prist. Dalsiu poradnu mam v piatok, tak uvidime, ci to dovtedy maly stihne, alebo nie. Ja by som bola rada, keby ano.
A keby ma neboleli tak hrozne krize, tak by som sa mala fajn, len tie kriiiizeee, au au au 🙂

danielita111
26. apr 2011

Ahojte babenky,niektore tu spominate polohu pri porode,rodila som teraz 18.4. v TT,ked som si lahla na porodnicky stol tak hned kazali manzelovi aby mi to zdvihol kolko som chcela takze som bola v takom miernom polosede ale uz som to ani nevnimala lebo som hned tlacila. 🙂

mcoya
26. apr 2011

@danielita111 a ako sa ti tlacilo? Lepsie, ako ked si rodila prveho synceka?

dulkagabulka
26. apr 2011

@mcoya myslim,ze sa to neda porovnavat...lebo každa sme ina..a každej može vyhovovat niečo ine..

ak sa už pytaš, tak jedna porodna asistentka z Nemecka mi pred par mesiacmi vravela,ze este nikdy počas celej svojej praxe nevidela rodit v Nemecku žiadnu ženu v lahu na chrbate, či polosede s vyviazanymi nohami...
čo ja viem, ženy, ktore si môžu vybrat polohu v ktorej budu rodit, tak cca 80% z nich si vyberie polohu v klaku, klaku na štyroch, v stoji s oporou....zvyšnych 20% si vyberie drep, vanu, polohu na boku a podobne..
neda sa povedat, ktora poloha je najlepšia...lebo do najlepšej polohy pre teba a tvoje dietatko sa dostane tvoje telo počas porodu uplne same 🙂 🙂 🙂 porod je spolupraca ..je to spolupraca teba a tvojho dietatka..a ak ti bude dovolene počuvat svoje vlastne telo- vtedy isto najdeš tebe najvyhovujucejšiu 🙂

mcoya
26. apr 2011

@dulkagabulka jeej, ako pekne si to napisala 😉 , dakujem. Tak som zvedava, ako to budem tentokrat vnimat, chcela by som mat taky pekny porod, lebo prvy bol velmi stresujuci, kvoli vela udalostiam 😒 Potom napisem, ako to dopadlo 🙂 .

dulkagabulka
26. apr 2011

@mcoya budem držat palce...
mam skusenost, že ak nejaka mamička mala požiadavku a slušne pred porodom išla sa dohodnut, bolo jej v Tt porodnici vyhovene..personal bol naozaj ustretovy...takže ak niečo chceš, treba skusit sa spytat dopredu 🙂

velvet26
26. apr 2011

@mcoya aj ja mam v piatok poradnu, tak mozno sa tam stretneme, no idem rano uz o 7.15 hod. takyto cas mi dal dr..
inak v nedelu v noci som skoncila na pohotovosti v porodnici, lebo som zacala v noci vracat a mala som hroznu hnacku, bolo to z jedla, jedla som vela veci na kopu a pred spanim som to zaklincovala bielym jogurtom a mliekom, predtym som jedla hrusku, no viete si predstavit, tak som volala porodnikovi, ze co mam robit, lebo aj brucho ma cele bolelo, bala som sa o malu, tak ze mam ist na pohotovost a kebyze zacnem rodit tak mu volat a dojde.
to som mu volala prosim pekne o stvrt na dve v noci a zobudila ho, ale ani pol slova nefrflal..na pohotovosti bola uplne mladunka lekarka dr. strbova, velmi prijemna a jedna sestricka, tiez bola v pohode, vela veci mi povysvetlovala, aj o tom ako vlastne zacina porod, tak uz v tom mam jasno, lebo co som mala z kniziek nastudovane alebo z netu, tak nejako som z toho bola jelen..ze ci rozoznam, kedy to na mna pride..malinku skontrolovali, vsetko ok...
uz sa aj citim lepsie, tak verim, ze do porodu budem uplne fit, aj ked este to asi tak skoro nebude, krcok je stale zavrety... 😅
takze ja uz nemam ziadne obavy zo sestriciek, co som prisla do kontaktu tak to boli zatial tri sestricky z porodnice a vsetky boli ok... 🙂

zajo79
26. apr 2011

@velvet26 pokial je clovek slusny, tak sa bude aj zo slusnymi ludmi stretavat.

a teda, k tomu, ze si poviem ze kedy chcem rodit a vtedy aj rodit budem..... 😀 😀 😀 uz som sa davno tak nepobavila. evitka, neplet tu rodicky..
Ked bolia krize, tak babatko tlaci na krize, nie preto ze sa niekto zle vyspi...

@lubenka131 uz sa nechodi do porodnice na kontroly posledne tyzdne pred porodom, kvoli poistovniam. Uz sa chodi svojmu gynekologovi, ku ktoremu chodis.. jedine potom ak by si mala dohodnuteho doktora, ci na rizikovu ambulanciu do nemocnice.

lubenka131
26. apr 2011

@zajo79 dakujem za infošku 🙂

danielita111
26. apr 2011

@mcoya ahoj,bolo to lepšie lebo som sa viacej mohla zapriet a aj manzel ma zozadu tak neako podopieral a este trosku tlacil hore aby som mohla silnejsie tlacit,ale ako som uz spominala islo to strasne rychlo a ja som aj maleho aj malu vytlacila na dva krat.

majcaalexko
27. apr 2011

@mcoya ahojky ja som bola na poradni dnes a uz mam krcok vyzrety a na 2cm som otvorena tak teraz uz len cakat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre