Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

agentkak
15. aug 2010

@zazalienka ja som typ čo nemusi infuzie ani injekcie a nieto si predstavit sekciu 😖 takze fakt neviem čo je horšie prvu malu som mala normalne s epi to sa celkom dalo hlavne to ze som bola pohybliva i ked pozašívaná 🙄 ale ked neviem do čoho idem aj sa bojim...

agentkak
15. aug 2010

@luckam77 ked zazmluvniš tak ti dojdu aj na vianoce 😉 nestresuj sa zbytočne možno to bude aj skor to je nevyspytateľne tie tri tyzdne hore dolu a okrem toho ešte nevieš ako bude babetko otočene a ak by si mala sekciu tak bude planovana takze na vianoce uz aj mozeš byt teoreticky domka 😵

@renca1981 ou ta pupočná šnura teda neni bohvie čo... 😕 hlavne ze ste tp zvládli 😉
TP mame 12-9-10 sama neviem či sa na ten termin držat...

zazalienka
15. aug 2010

@agentkak ráno dostaneš dve infúzky, ja som šla s jednou na sálu,tá stále tiekla, napichli mi spinál, ten som takmer necítila, potom ma povalili na stôl a začali.. cítila som akurát keď malého lovili, také trhanie, aleto bola len chvíľa, to sa dalo prežiť.. ani zašívanie som necítila.. neviem, asi som bola v takej eufórii.. infúzky mi dávali celý deň a cuckala som neperlivú lucku cez hadičku.. a "užívala" som si ešte nič nerobenie, bez pohybu a spánok.. a poldňa som pretelefonovala🙂 v stredu som rodila a v piatok somuž mala malého normálne na celý deň aj noc..

agentkak
15. aug 2010

@zazalienka nooo tak to neznie az tak velmi strašidelne 😅
dufam ze to teda nejako zvladneme aj my...len to ze nemas drobca pri sebe to je take akoze beriem ze sa musis regenerovat ale to oni ho tam zatial krmia umelym mliekom a nenosia na kojenie ??? to sami moc nepači ....

zazalienka
15. aug 2010

ale neboj, nosia, mňa na izbu doviezli okolo desiatej a krpcov nosili pravidelne prikladať, každé dve-tri hoďky kým sa nepustilo mlieko.. lenže mne sa potom tak spustilo, že som hneď dostala zápal a horúčky.. rýchlo a veľa mlieka🙂

agentkak
15. aug 2010

@zazalienka no tak ešte že tak 🙂
ale zas lepšie mat asi viac mliečka ani nič 😅
dakujem ti za povzbudenie a vysvetlenie to sa človeku hned bude dufam lepšie spať 😉
na dnes to tu balim a prajem bru nocku 😵

zazalienka
15. aug 2010

dobrúúú..pekné sny.. a držím palce..

kveta
15. aug 2010

@zazalienka Kedy Ťa cievkovali? Pred spinálom alebo po? A koľko klystýrov bolo pred cisarákom?

luckam77
16. aug 2010

@kveta jeeeej aj môj syn je 21.9.narodeny...tak drzim palceky... 😀

zazalienka
16. aug 2010

@kveta mňa necievkovali vôbec, takisto aniklystír som nemala.. deň pred sekciou som prišla ráno, celý deň som strávila na oddelení, oddýchla som si, ukludnila som sa, od 18.00 som nejedla a od polnoci nepila.. preto somnič z toho nemusela.. ani cievkovanie ani klystír.. radšej hladná ako hento 😀 😀

silvika
16. aug 2010

@luckam77 ja som zasa mala s malym termin 31.12. a nakoniec som ledva ledva porodila 9.1. po vyvolavacke, ale urcite musia mat aj pocas sviatkov sluzbu aj dobri lekari ... sak oni uz su zvyknuti ze hold sviatky travia aj v sluzbe 😉
mne sa zasa mala jasne ozvala v noci v priecnej polohe, tak ma moc nepotesila, aj ked zasa je to znak toho ze sa kruti este ale teda bud KP alebo priecne nejako sa nechce zmierit s tou na netopiera 😝

ivca17
16. aug 2010

@kveta mna aj cievkovali a aj klystir som mala, no u mna to bolo tym, ze si mysleli, ze idem rodit normalne, potom bola akutna sekcia, ale normalne sa pred planovanou sekciou ako pisala zazalienka nerobi nic take, si prijata den pred tym, 24 hodim pred nejes a dvanast hodin pred sekciou nepijes.. tak to robia v TT..

elinka27
16. aug 2010

@silvika ja to nechavam na nahodu,odrodit ma uz niekto musi 😀 a popravde este som sa s neprijemnym lekarom v nemocnici na gynekologii nestretla az na jednu vynimku,ale aj ten sa potom ospravedlnil 😉 ja by som sa na tvojom mieste opytala na poradni ako sa riesi tvoj pripad, neviem,ale podla mna by bolo asi lepsie ten cisarsky ak sa neotoci, aj pre teba to bude lepsie lebo mozes aspon vediet s cim mas pocitat.Ked pojdes na poradnu do nemocnice sa na rovinu opytaj,ak to jednoducho inak nepojde tak ta objednaju na planovanu sekciu a tam je asi jedno ci mas zazmluvneneho lekara alebo nie.Aspon co baby hovorili, naplanovali im den a isli.
Ja mam strasnu obavu s prirodzeneho porodu,lebo neviem co mam cakat, bola som v kontrakciach ked mi odtiekla voda ale to asi len nejaku hodku,a potom mi urobili rez,lenze teraz ked mam ist rodit normalne sa bojim a viac ako predtym 😒

elinka27
16. aug 2010

aj mne dali najprv klystir a potom aj cievkovali,no nakoniec sa rozhodli pre cisarsky.Inak ten klystir si myslim,ze neni az taky strasny ako niektore pisali,ja som si to v tych bolestiach a fofroch ani neuvedomila 😀

luckam77
16. aug 2010

no baby...kamoska je po druhom cisarskom...nevedela som ze taky rez je po cisarskom bojim sa...sakra uvidime zatial nehovori dr. ze musim ist cisarskym...tak uvidim co mi povie ten co ma bude rodit, chcem si zaplatit dr. bud cecha alebo toho decka...ci ako sa vola... 😀 neviem ked by som aj nakoniec chcela rodit normalne tak mi môzu vyvolat pôrod alebo az po termine???

silvika
16. aug 2010

@elinka27 no ja som si ho vypytala, 😝 ja som niekolko dni pred tym nemohla ist vsetko ma tam uz bolelo a po nom sa mi vyslovene ze ulavilo, takze tiez na to nenadavam.

elinka27
16. aug 2010

@luckam77 vyvolava sa az po termine,pytala som sa na to,lebo ja uz by som strasne chcela ist 😀 ale mne vraj po cisarskom nebudu vyvolavat radsej,vraj je lepsie kvoli rane pockat na prirodu.No ale neviem ak sa mala nevypyta co urobia ci rez zasa,ked vyvolavat neodporucia.A ja nemam velku ranu,dlha je asi len nejakych 15cm a da sa schovat aj do bikin

renca1981
16. aug 2010

@agentkak tak uz pomalicky sa to blizi..budem ti drzat palce, aby vsetko dobre dopadlo....a co cakate?viete?

luckam77
16. aug 2010

@elinka27 no ale ja som cisarsky nemala tak mozno by aj mohli nie??

elinka27
16. aug 2010

@luckam77 myslim ze to ci si mala alebo nemala cisarsky nehra ulohu, mne povedali ze vseobecne sa vyvolava az po termine porodu,ale skus sa dohodnut s lekarom, myslim,ze den po termine ti kludne vyvolat mozu, aspon kamaratke tak urobili

kitchima
17. aug 2010

Ahojte, prispievam sem prvykrat. Som v 38tt (termin mam 4.9.). Je to moje druhe tehu. Teraz cakam dcerku, je v polohe KP. V nemocnici mala sluzbu dr. Chovanova a hned, ze planovana sekcia... Ja by som vsak radsej skusila porodit malu normalne. Myslite, ze budu moj nazor na vec brat na vedomie? Neviete, ako to chodi v TT, ci rodia KP aj prirodzene? A hlavne, ze ktory doktor by bol ochotny takyto porod odviest. Rozmyslam, ci by nebolo vhodnejsie si v takejto situacii niekoho zazmluvnit. Lebo ak sa da, sekcii by som sa rada vyhla. Vdaka za rady 🙂 Pa

silvika
17. aug 2010

@kitchima ja som pocula ze dr, dečkov je za prirodzene porody skus sa spytat jeho na nazor, cech zasa skorej za tie sekcie

kitchima
17. aug 2010

silvika, tak to teda neviem... Lebo doktorovi dečkovi by som sa najradsej vyhla ( skusenost z prveho porodu) a teda naopak, ratala som s dr. cechom.

elinka27
17. aug 2010

@kitchima ja som zasa pocula na Deckova len samu chvalu,ale asi to je naozaj tak 100ludi 100chuti, ja by som napriklad bola rada keby som mala jeho.
Ked som isla rodit maleho tak bol KP a na prijime bol doktor Bartovjak,ten hned na ultrazvuku ako ma prijimal povedal,ze kedze je to KP tak cisarsky,potom za mnou prisiel Cech s tym ze som dobre otvorena a nebyt toho ze je to predcasne tak by ma nechal rodit normalne.Len nechcel riskovat lebo v 34tt je hlavicka este makka.Tak sa skus opytat jeho co on na to

kitchima
17. aug 2010

asi tak, kolko ludi, tolko chuti 🙂 to aj bartovjak ma taky nazor? ten ma odrodil pri prvom. tak vyskusam toho cecha. ale kde ho najdem? poradnu mam v piatok, to tam asi nebude, alebo ano? moja bambulka je zatial vraj dost malinka, na konci 37 tt mala 2650g, tak by mala mat take 3 kg do terminu, to by mohlo ist KP, nie?

bubaczik
17. aug 2010

@kitchima ahoj čecha najdeš v stredu rano od tej pol 8 😉 ak ho chceš stihnuť ešte na chodbe a dohodnuť sa,tak skus už tam byť okolo 7..
a ja si tiež na dečkova nedam dopustiť 😵 😉
a ono s tou vahou je take otazne,je tam sto pro nejaka rezerva,mne "važili " maleho pred porodom a mal cez 3kg a narodil sa s vahou 2760gr..a jasne,že može byť aj opak,že navažia malo a babo je vačšie.. 😕

elinka27
18. aug 2010

ja idem na poradnu zajtra tak som zasa zvedava kto tam bude 🙂

vodnari
18. aug 2010

Tak ja čochvíľa tiež už začnem chodiť do nemocnice a budem chcieť Dečkova....poznám ho a je to super doktor...určite by som chcela aby ma odrodil....mne už robil aj laparoskopiu na priechodnosť vajcovodov a bola som veľmi spokojná....

silvika
18. aug 2010

@elinka27 daj potom vediet.
ja nastupujem az o tyzden a to mam u svojej poradnu este vo stvrtok tak netusim ci uz v piatok tam budem letiet alebo v pondelok ....

kitchima
18. aug 2010

@bubaczik tak dakujem, dnes to uz nestiham, tak snad vydrzim s malou pokope aj do buducej stredy 🙂 v piatok mam poradnu, tak som zvedava, co bude a kto tam bude. a s tou vahou to je jasne. mne na synceka povedali 2 dni pred porodom, ze maximalne 2,6 kg bude mat a mal 3,2. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre