Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

smutko4
21. sep 2013

@maria286 odporúčam Štefániková - staršia rodila mi dcéru pred 15 rokmi a z tých mladších Ondrusová - ta ma rodila teraz a úplne v pohode, dokonca som neni ani strihana ani roztrhnuta, Havlíková tú som zvažovala i zazmluvniť, ale ked ma to chytilo tak mala službu Ondrusová, tak som to nechala tak, i Dečkov je super, ak máš rada mladých fešných lekárov a odborníkov... máš na výber....

romca9
23. sep 2013

Ahojte. Chcem sa opýtať báb, ktoré teraz niekedy rodili alebo chodia do predterminovej poradne, či dostali zoznam čo so sebou do TT nemocnice... Ďakujem za info...

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinka2010
23. sep 2013

Ja som rodila v TT pred pol rokom a len poznamenam že som bola spokojna so sestrami na šestonedeli aj na novorodeneckom. Krasne sa starali, pomahali. Normalne (až na tu stravu a sprchy) sa mi nechcelo ist domov. Al poznamenam že som rodila o 05:30- Sestra na prijme dole volala lekarku dobru pol hodinu 4-5x že ma pripad... doktorka ma prišla až zašit až po porode...rodili ma sestričky.... mala som bezproblemovy porod... keby to bolo inak tak by mala asi čo vysvetlovat, pretože by som sa určite stažovala.... Neboli žiadne komplikacie, tak sme to neriešili...

janulina.k
25. sep 2013

@romca9 uz to tu bolo viackrat pisane, co je potrebne vziat so sebou. urcite daju a ak nie, staci od nich vypytat 🙂

dietky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teofil
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redlola
28. sep 2013

@teofil alebo @dietky - mam pocit, ze ste rodinny prislusnik, ak nie priamo mamina Adelky. ak smiem byt taka trufala, z vlastnej skusenosti vam poviem asi iba jedno - akykolvek mate zial, nesustredujte sa na nenavist voci lekarovi, personalu, nehladajte vinnika, nerozoberajte ani moznosti "keby som to spravil/a takto, mozno..."., ani ze preco sa to stalo prave vam. stalo sa to, tak to proste malo byt. aj ked mozno nevidite dovod, preco sa stalo taketo nestastie, casom sa ukaze a mozno ani nie. viem, ze ste veriaci ludia, tak to nechajte na Boha - zverte mu svoj zial a odpustite ako vsetkym ludom, tak aj sebe. spravte za tym hrubu ciaru a pokuste sa o nove dietatko. dr lachkemu svojou sukromnou nenavistou asi velmi neublizite, no ublizujete najma sebe a stracate drahocenny cas a energiu, ktore by ste mohli venovat napriklad druhemu dietatu alebo svojmu manzelstvu. ja viem, ze strata dietata velmi boli a narobi to sarapatu aj v medziludskych vztahoch, no skuste sa nad tym povzniest, prijat tu skutocnost, neutapat sa v minulosti a zit dalej. budem vam drzat palce 🙂

henrieta28
29. sep 2013

@redlola Krasne napísane, ja sa pripajam k tebe, treba si odpustat.

magnolka
30. sep 2013

@redlola naozaj pekne napisane, ale asi to nie je az take jednoduche ked mate doma namiesto zdraveho dietatka co ste 9mes. nosili pod srdcom len oci pre plac... Mozno ked ma dietatko nejaku vrodenu vadu je jednoduchsie si povedat, ze Boh vie preco zomrelo, ale ked zomrie dieta chybou lekara, je to ovela tazsie!

redlola
1. okt 2013

@magnolka nikto nikdy nepovedal, ze je to jednoduche. ja len vravim, ze mozno je lepsie pre rodicov sa od toho pokusit oslobodit, dopriat tej malickej uz pokoj a ist dalej. a to je bez ohladu na to, ci je niekto vinny alebo nie.

magnolka
1. okt 2013

@redlola mas pravdu, treba ist dalej, ale tam uz rodicia myslim su... Mozem sa opytat na tvoju skusenost?

kveta
1. okt 2013

Dievcata, uz vidim ako pojdete dalej s odpustenim v srdci, ak by ste mali pocit, ze Vam niekto, napriklad agresivny pedofil, zabil dieta.. A este by ste v pohode prijali, ak by ten pedofil-vrah chodil po slobode nepotrestany.

henrieta28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redlola
3. okt 2013

@magnolka potom ok, nech im to vyjde 🙂 opytat sa samozrejme mozes, ale nechcem to tu rozoberat, vsetko je uz za nami 🙂 nebolo to dieta, o to sme prisli v prvom trimestri, ale moj manzel, ktory bol v kritickom stave niekolko dni a dostaval sa z toho vyse roka a pol, momentalne s trvalymi nasledkami a to iba kvoli tomu, ze viacero lekarov k nemu pristupovalo az prilis rutinne. ja preto chapem rodicov, ze maju velky hnev, no treba sa cez to pokusit preniest, lebo skodia iba sebe a svojim blizkym.

@kveta agresivny pedofil a lekar - porodnik je vcelku velky rozdiel 🙂 v prvom pripade by ten typek nechodil a uz vobec nie po slobode ;)

dulkagabulka
4. okt 2013

Boli sme s manželom na izbe sami a pôrodná asistentka chodila merať ozvy bábätka a dala nám priestor. Manžel stlmil všetky svetlá, pustil mi meditáciu hypnopôrodu, zapálil sviečku v aromalampe s mojou obľúbenou mandarínkovou vôňou. Takto som si tam pekne meditovala so sťahmi, ktoré už išli po minúte, nasledujúce 3 hodiny vkuse. Siahala som si medzi nohy a skúšala nahmatať hlavičku, ale stále som nejako necítila hlavu či vlasy… Sestrička Katka sa mi ponúkla, že mi povie, na koľko centimetrov som otvorená. Vraj už mi len pol centimetra chýba k pôrodu… „Ale ako to viete?” pýtam sa.. „Veď ja hmatám, hmatám, ale nič tam necítim.“ „Dajte tam prst”, a pritlačila mi ho na zadnú časť smerom ku konečníku, kde bolo cítiť vnútro kože a pod ňou tvrdý hrbol. „Áno??” nechápajúc som naznačila... „No to je ono, to je hlavička dieťatka.” „Vážne?” Tak to som ani len netušila, tak to je naozaj už len na pol centimetra, to znamená, že pôrod môže nastať každú chvíľku.... Potešila som sa. "
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

kveta
4. okt 2013

@redlola Nuz to je vec pohladu. Agresivny pedofil sa taky narodil a za svoju sexualnu orientaciu nemoze..

dietky
4. okt 2013

@henrieta28 prepisovanie zdravotnej dokumentácie lekárom - to je čo? Kde je jeho hypokrat.prísaha?
Boha neoklame!!!

henrieta28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
6. okt 2013

Je epiziotómia, ktorá je sama vážnym poranením hrádze ženy, naozaj prevenciou vážneho poranenia hrádze ženy??? Je ľudské a lege artis strihať liberálne či rutinne, často mimo kontrakciu, a šiť toto poranenie bez /dostatočného/ znecitlivenia? "
Je neskutečně brutální, že něco tak rozsáhlého a v tak citlivém místě se v mnohých případech šije bez jakéhokoliv znecitlivění!" Více zde: http://www.lehkyporod.cz/vice-o-nastrihu-hraze/

exupery
6. okt 2013

V TT porodnici som rodila 1.10,s tym,ze mi doma o 21:00odtiekla voda,a o 22:04 bol maly na svete.Skoro sme to nestihli,po dobehnuti na prijem,ma sestra napojila na pasy-stihla zaznamenat tak 5minut,potom,kontrola krcka,medzitym prisiel dr,ktory mal mozno tolko rokov co ja,dalsia kontrola krcka,rychlo odvoz na porodnu salu,po ceste sme este vypisovali papiere,vzdycharen som nevidela ani z dialky,sikovno na stol,nohy hore a tlacit....
Musim pochvalit ako pana dr tak sestricky,povedali kedy a ako tlacit,kedy netlacit,vobec ma nenastrihovali,dr mi pomahal radami ako dychat a tlaicit a pomahal malemu von,aby ma nemusel nastrihavat,bol kludny,rozvazny,bez kriku,stresov,absolutne v pohode...nakoniec som sa trochu natrhla,ale v porovnani s prvym porodom je toto ako prechadzka ruzovym sadom...Po porode pobyt na sestonedeli-no,ako nemocnica,co dodat,strava a sprchy ako v TT,ale starostlivost sestriciek a dr ci uz o mna ci maleho super,vzdy pomohli,boli ochotne,mile,takze ja nemam co dodat...sice bol porod rychly a bezproblemovy,ale ja mozem TT porodnicu iba odporucat.

maca_p
10. okt 2013

kocky, ktore budete mat porod vedeny SC, davajte si pozor a hlavne sa pytajte, kde a ako vam urobi jazvu. v trnave je totiz uplnou normou robit rez 3 cm nad pubickou kostou, co zanecha na vasom tele neskor velmi nepekny odskok najmä ak mate viac podkozneho tuku a nie ste od prirody stihle. rez ma byt vedeny priamo nad pubickou kostou, aby sa co najmenej poskodili priame brusne svaly. ak vam urobia rez viac hore, je pre nich lepsia manipulacia v operacnej rane avsak vase brucho bude nepekne vyzerat. videla som viac otrasnych rezov a preto si dovolujem upozornit na tento poblem trnavskej porodnice.
dokonca jednej zene som videla skoro "krizikovy" steh p sekcii od MUDr. Stefanikovej. mozno by som na to ani neprisla,len mi to povedal iny gynekolog a plasticky chirurg mi to iba potvrdil... sama mam tento nepekny odskok.

cize vvyslovene ziadajte rez co najblizsie k pubickej kosti.

silvia_kurekova
12. okt 2013

@ivca17 ahoj 🙂 Tiež chodím k doktorovi Navrátilovi a chcela som sa ťa opýtať, koho si si vybrala ako pôrodníka - rodiť budeš v TT? A máš aj nejakú pôrodnú asistentku príp. dulu? Ďakujem 🙂

elje
12. okt 2013

@exupery Ahoj, ako sa volal porodnik co ta rodil?

@maca_p To je prvykrat co pocujem nieco zle na MUDr Stefanikovu :-/

exupery
12. okt 2013

@elje v sprave som mala napisaneho Marek Bucko-mlady,snad tak ako ja.

maca_p
12. okt 2013

@elje vtedy asi robila atestaciu z traumatologie, alebo patologie, lebo taku posekciovu jazvu som u nikoho este nevidela. vyslovene by si poratala, kolko stehov tam ma dotycna. a keloidna jazva to nie je... 😝 😢

ja ti ani neviem, kto mi robil porod, ako druhy tam bol dr. cech, ten aj spisoval prepustaciu spravu, ale on skor sekundoval. porod mi robila vtedy taka mladsia doktorka, blondina (pred 4,5 rokmi)
ale co viem, je ze tie rezy maju robit nizsie, aby nevznikali devastacne odskoky .niekto si mozno povie, ze mam deti, nemusim vyzerat spickovo, ale preco , ked sa da rez urobit nizsie a je to humannejsie pre vyzor zien?

ivca17
13. okt 2013

@silvia_kurekova ahoj, no doktora nemam este na 100% rozmyslam nad Stefanikovou, Chovanovou a Bartoviak( neviem ci sa tak pise 🙂 ) no a ani porodnu asistentku nemam ani o nejakej neviem ;( a ty? Inak ja som najprv nechcela v Trnave, no zevraj sa polepsili a su milsi a aj doktorov pribudlo. Tak to asi risknem v Trnave 🙂. Snad vsetko dopadne dobre.. 🙂

silvia_kurekova
14. okt 2013

@ivca17 No ja som počula na Štefánikovú tiež dobré ohlasy, ale nepoznám ju inak, ani tých ostatných :D No a asistentku nemám vyhliadnutú, len som tu čítala diskusie a tak som sa začala zamýšľať.. Ja som ešte len zistila, že som tehu, takže ešte je skoro 🙂 A určite to dobre dopadne, verím tomu.. 🙂 Zatiaľ chodíš stále k Navrátilovi?

ivca17
14. okt 2013

Ano ja som s nim relativne spokojna, ty chodis tiez k navratilovi? Drzim palce a gratulujem k tehu 🙂
Podam info ako bolo v nemocke v decembri najneskor v januari.. 🙂 kludne pis cez Ip inak ako si na mna prisla,pozname sa? 🙂 nepamatam meno a fotku nemas tak neviem 🙂

ivanarobert
15. okt 2013

Ahojte, neviete mi povedať, či na nadštandardnú izbu pustia aj deti- súrodenca novorodenca? Na internete má pôrodnica iba napísané, že vstup na nadštandardnú izbu má manžel do 20.00 o deťoch nič nepíšu. Malý má 2,5 roka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre