Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lienka1601
20. jan 2014

@nanab ahoj ja som rodila pred tyzdnom... izba sa zajednat neda dopredu az ked prides na prijem ti tam zavolaju alebo az na vzdycharni povies sestrickam a uz ti ju na meno zajednaju ale skor sa neda 🙂 plati sa 33 eur na noc.. ja som mala tu lepsiu nadstandard.. je tam velka telka :D na tej druhej je mensia ;) xixi ak budu na porodnej sale mat sluzbu dve marisky mas vyhrane 🙂 super sestricky.. mozes sa pytat srandovat.. fitloptu si daj do sprchy a s mega horucou vodou ak sa budem sprchovat na fitlopte tak mas vyhrane 🙂 necitila som vobec kontrakcie.. a tie najsilnejsie boli o polovicu slabsie pocitovo.. malu mi inak hned polozili na brucho a ked ju umyli mi ju dali prisat.. lekari boli v pohode aj na izbe co som mala ondrusovu a este takeho fesaka teraz neviem ako sa vola :D a rodil ma druhy fesak dr. Hlavek.. maximalna spokojnost.. ak mas nejake otazky kludne daj 🙂

sasettka
20. jan 2014

@dulkagabulka waw, parada 😵

ttzuzana
23. jan 2014

@lienka1601 Ahoj, ja len , ze tiez som rodila pred mesiacom a mala som na porodnej sale obe p. Marie, fakt su uzasne ! Pripadali mi, ako rodina. Ak to nahodou citaju, tak ich moooc pozdravujem a este raz im dakujem, ze mi pomohli porodit Sonicku. 🙂

dulkagabulka
23. jan 2014

@sasettka zdravotníci v Krnove už mamičky v kontakte s bábätkom podporujú nielen po vaginálnom, ale aj po cisárskom reze.
Niet pochýb, že raz budú aj zdravotníci v Trnave 😉 . Rodičia začínajú odmietať násilnú separáciu od svojich zdravých novorodených detí a majú na to tak ľudské, ako aj legislatívne právo (Zákon o informovanom súhlase, Dohovor o ľudských právach a biomedicíne, Zákon o rodine).

Privítali by sme, keby táto zmena nastala "čím driev, tým liep".

sasettka
23. jan 2014

@dulkagabulka "čím driev, tým liep" 🙂))) vsimam, pocuvaaam, ze uz je to v TT porodnici ovela lepsie, hlavne pristupom k rodickam, len tak dalej, velmi sa z toho tesim 🙂))
napr. moja kamaratka pred Vianocami rodila, dokym neprisla k tomu staremu kreslu, vsetko islo velmi dobre, mala tam jednu sestricku, ktora ju poznala a veeelmi jej pomahala, masaze, v sprche.....ale akonahle si musela lahnut - utalo, tlacila bez kontrakcii, malinka mala zlomenu klucnu kost... takze zas a znova velke minus tym kreslam s nohami hore... mohlo sa tomu predist, nikto ma nepresvedci, ze nie 😝

dulkagabulka
23. jan 2014

@sasettka prof. Rockeschaub si nemyslí, že ležať na chrbáte s nohami v strmenoch je najergonomickejšia poloha, na jeho klinike sa robil pravý opak- sama žena si vyberala polohu aj tlacenie...ostatne, stačí prejst hranice a tam si polohu vyberieš,
známa teraz rodila vo Vyškove pri Brne- v prítmí, iba s pôrodnou asistetnkou, aj tam si už môžeš polohu vybrať, aj spôsob tlačenia

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

papalinka7
23. jan 2014

baby ak by som sa rozhodla pre TT tak tam nemusim vobec chodit pred porodom?iba ked to na mna pride sa dostavim na prijem?

zuzka_ninka
23. jan 2014

@papalinka7 myslim ze to funguje tak, ze po 36. tyzdni tehotenstva ta posle tvoj gynekolog do rizikovej poradne, ktora je v nemocnici. a tu navstevujes v tej nemocnici, v ktorej si sa rozhodla rodit.

hamca
23. jan 2014

@papalinka7 ee, uz sa nechodi do poradne do nemocnice, iba ak si rizikova, tak ta sem zoberu. Ak nemas ziadne problemy,tak az do konca chodis k svojmu obvodnemu. Inak, ako povedali mne, ze ma chcu vidiet az na porod 🙂 Takto je to po novom.

papalinka7
23. jan 2014

@zuzka_ninka moj gyndos robi predporodnu pripravu u seba v ambulancii..
@hamca dakujem 🙂

zuzka_ninka
24. jan 2014

@hamca ja som rodila ani nie pred mesiacom v tt, a chodila som do rizikovej, aj ked som mala uplne bezproblemove tehotenstvo. zeby to odvtedy uz stihli zmenit????

nanab
24. jan 2014

@lienka1601 dakujem pekne za info, zatial to vyzera na cisarksky ale mozno sa krpan este otoci.....tak ak nahodou tam budu tie tety marisky tak ich pozdravim od teba ;)

lienka1601
24. jan 2014

@nanab jasne povetz ze mam pekne spomienky :D tak maleho prehovaraj nech sa vrtiii lebo cisarak je nic moc :/
@zuzka_ninka no ja som chodila k mojmu dr. do konca.. ono aj od tvojho gyn. zalezi ci sa ta chce ,,zbavit´´ alebo si ta odsleduje az do konca.. ale vacsinou sa uz neposiela do nemocky

dulkagabulka
24. jan 2014

@nanab v Trenčíne majú skúsenosti s vaginálnymi pôrodmi koncom panvovým..priatelka tam porodila zdravého 3,96kg chlapca KP, bez nástrihu dokonca 😉
ak by si nechcela cisarsky, možno by stálo za úvahu ísť tam na konzultáciu

lukasaema
25. jan 2014

ahojte, mate skusenosti s odberom pupocnikovej krvi v porodnici v TT? A kolko to stoji?

liana03
26. jan 2014

@lukasaema my sme si dali urobiť odber v TT a super , máme jej aj dostatočné množstvo, myslim že do cca 120kg dieťaťa, cena cca 800€, ale na ich stránke sa dozviete bližšie

fitfiritka
27. jan 2014

cawte kočky, ja som rodila v Trnavskej porodnici. Porod prebehol pomerne dobre-aj ma nastrihli, lebo malinky mal pupocnikovu snuru okolo krku a slabli odozvy. Nenechali ho na mne chvilku-hned ako nasiel prso a chcel sa napapat, tak ho vzali, lebo aby mu nebolo zima... (neskor som sa docitala, ze moje telo by ho zahrialo lepsie ako inkubator, ale co uz..) Rodila som okolo polnoci a malinkeho som si sla zobrat rano o 10tej. Okolo 8mej rano mi tvrdlili, ze mi ho prinesu,ale keby si ponho nejdem, tak neviem kedy by ho priniesli.. Na sestonedeli je jedna uplne mega odveci zdravotna sestra, ktora mi dala antirady ohladom dojcenia! 😢 😠 😖
Co sa tyka poradenstva ohladom dojcenia-cez vikend (kedy tam, ze vraj nie je daka pani ktora v tomto mamickam pomaha) mi nikto nevedel normalne poradit ohladom dojcenia-nikto si nesimol, ze moj malinky ma prilis malu uzdicku a preto sa mu neda dobre sa prisat. Az po porode z nemocnice, ked som k sebe zavolala poradkynu z mamily-ta to skontrolovala ako prvu vec...takze tak.. na toto si dajte pozor babulky. a aj flaku mi tam sestricky nukali-naozaj anti dojcenske rady..

fitfiritka
27. jan 2014

ale aby som nenalakala mamicky, celkovo porod hodnotim pozitivne- setricky pri porode boli skvele, doktor bol profesionalny- naozaj som sa citila ze som v dobrych rukach a aj nas malicky.. 😉

lulli
28. jan 2014

@fitfiritka ahojček..prosím ťa u koho si rodila? Dá sa lekár vybrať alebo si to nechala na náhodu? Ja som síce ešte len v polovici tehu, ale zaujímalo by ma to..Ďakujem 🙂

hermiona368
28. jan 2014

@lukasaema A nezapojila si sa do ten sutaze o kocik ? lebo mne ponukli vyraznu zlavu na odber. Ten klasicky by vysiel len 190eur a na ten drahsi bola zlava okolo 400eur.

fitfiritka
29. jan 2014

@lulli ja som to nechala na nahodu aj ked chodim doktorke Štefanikovej o ktorej profesionalite nepochybujem. Nakolko mi odtiekla plodova voda bez toho aby som mala kontrakcie tak mi na prijme povedali, ze teraz musim porodit do 2dni a ze uvidime ci sa to samotne rozbehne,alebo mi pomozu ak bude treba. Bola som v porodnici skoro 17hodin kym sa malinky narodil a kym k tomu prislo sa tam vystriedala smena 🙂. Neviem si predstavit, ze by tam so mnou daky doktor takto dlho cakal..
Doktor Šipoš bol na novej smene a rozhodol sa mi pomoct a urychlit to- co som bola rada, lebo sa mi aj tak uz nedalo oddychovat a zbytocne by som len slabla a bola viac unavena.. jedine, co neviem posudit je, ci by ma niekto iny lepsie nezasil-nemala som nejake extra problemi, ale ze by som ako niektore baby ani nevedela, ze som porodila to nemozem povedat 🙂 PS:inak teraz by som si asi zajednala sukromnu izbu-to som predtym nezvazovala,ale spetne by som do toho sla.. 😉

lulli
30. jan 2014

@fitfiritka ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. Ja neuvažujem nad zajednaným lekárom, uvidím keď sa to bude blížiť 🙂, ale súkromnu izbu by som asi chcela..pozerala som, že to tam je pekne a hlavne máš súkromie, takze možes oddychovat a robiť si čo chces 🙂 Už len dúfam, že bude moje tehu pokračovať tak dobre ako doteraz, a už sa neviem dočkať, kedy porodim 😀, nie preto, že by sa mi bruško nepáčilo - je to super a strašne som na neho hrdá 😉, ale už chcem malú držať v rukách, aby som vedela, že je v poriadku 🙂

fitfiritka
30. jan 2014

@lulli to si krasne napisala. Ja som mala spolubyvajucu, ktora na mna zazerala, ked mi malinky plakal a vravela nech mu dam flasku, ze ved je hladny.. (ja som chcela dojcit, nie mu davat flasu)..cize aj komfort by som urcite ocenila, ale aj to, ze by tam pri mne mohol byt manzel.. Ale verim, ze prevazna vacsina mamiciek ma velmi dobru skusnost.. PS: inak kazdy prvy pondelok v mesiaci o tusim 14tej je v porodnici TT den otvorenych dveri a sestricka tam spravi prehliadku zariadenia tomu kto ma zaujem-boli sme tam s manzelom a bolo to celkom fajn. (my aj byvame blizko, tak to nebol problem zbehnut). Drzim palce nech si tehu len vychutnavate a nech vsetko prebehne ukazkovo 🙂

hamca
31. jan 2014

Ahojte, pred tyzdnom som porodila v trnavskej nemocnici svoje druhe dietatko a musim povedat, ze na porod spominam len v dobrom! Svoje prvedieta som rodila v inej porodnici, lebo som mala strach z porodu v TT, ale teraz viem, ze moje obavy boli zbytocne. Som velmi prekvapena pristupom personalu, takmer vsetci boli mili a ochotni, samozrejme aj tu sa nasli vynimky, ale nejako to nekazi moj dojem, ze je tam super personal. Pri porode som mala sestricku Solikovu, ktora bola fakt mila a vsetko mi pekne vysvetlovala a rodil ma dr. Bratičák, mlady, ale velmi mily a sikovny doktor. Celkovo mam z druheho porodu ovela lepsi pocit ako z prveho.
Jedine, co ma sokovalo, boli spolocne sprchy. Ja som sice mala sprchu na izbe, ale cudujem sa babam, ktore sa museli sprchovat v spolocnych, lebo tam bolo stale otvorene okno a bola tam strasna zima, fakt si neviem predstavit, zeby som sa tam vyzliekla.

lulli
1. feb 2014

@fitfiritka dakujem ti veľme pekne...ja tiez dufam, že vsetko prebehne ako má 🙂 a ide presne o to, ak sa nahodou dostanem na izbu s mamickou, s ktorou si nesadnem alebo cokolvek..takze sukromie je asi ozaj lepsie...dakujem za info ohladom dna otvorenych dveri..ked pojdem na matersku - az v maji 🙂 tak sa tam isto zajdem pozriem..aby som vedela, co ma caka 🙂

emilianna
3. feb 2014

Čítala som príspevky na TT pôrodnicu,tie reakcie sa mi vôbec nepáčili.Som človek,ktorý nedá na reči.Ale predsa ,rozhodla som sa,že radšej pôjdem rodiť do BA.Rodila som v januári.Keď mi začala odtekať pl. voda,začínali sa ohlasať aj kontrakcie,mala som obavu ako bude pôrod postupovať a priznám sa" rizkla" som to do TT.Na príjme som sa ledva orientovala,veľa písačky ,pásy ,vyšetrenie,ultrazvuk...
Príchodom na pôrodnú sálu sa moje obavy rozpadli.Hoci bola noc niečo po pol druhej - pôr. asist. usmiata ,že dobré ráno,vitajte ...Ďalej som nič zlé nepocítila a ja som ostala celkom v pohode.Všetko od príjmu až po šestonedelie bolo úplne super.Boli aj malé nedostatky,ale to nikde a nikdy nebude na 100%.Sme len ľudia.
PS Ďakujem pani Dr.Ondrusová a p.as Evička(tak ju pani Dr. oslovovala

ttzuzana
4. feb 2014

@emilianna Perfektne, konecne tu uz prevladaju same spokojne mamicky /aj ja patrim k nim/, co zistili, ze TT porodnica je naozaj super , ze zle meno jej bohuzial robil len ex-primar a jeho velmi zle rozhodnutia :(.

mumarda
4. feb 2014

Áno stotožňujem sa , zásadná zodpovednosť je na pánovi riaditeľovi nemocnice a jeho suite , ktorí opakovane urobili zlé rozhodnutia , odvolali vedenie kliniky , a dvakrát na post primára postavili nekompetentných lekárov.

viktoria28
5. feb 2014

@melory
Chcem sa opytat este k tej prehliadke ze ci sa da objednat aj po telefone alebo len osobne? dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre