Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monicka18
28. júl 2009

halo babulky! tak uz ste naozaj všetky odišli? už sa všetky venujete svojim lásočkám??? už to teda budem musieť ukončiť aj ja 🙂

tehulka4
29. júl 2009

caute cakatelky..len som vam chcela povedat ze brinzulka ma od dnesneho obeda uz maleho pri sebe...mal tusim 4220 g a 52 cm.. 😉

berus222
29. júl 2009

gratulujeeeem. dobry macko 😀

erni
30. júl 2009

Caute baby,
mna sice nepoznate ale nasa brinzulka vcera dostala od bociana 🙂 krasneho velkeho -4220g chlapceka..takze sa uz vytesuju...

ninny
30. júl 2009

brindzulka, gratulujem 😉

gabuliik
30. júl 2009

gratulujeeeeeeeem 🙂

amsi
1. aug 2009

Gratulujem brindzulka, my sme už doma a vytešujeme sa z malinkého.

majula28
1. aug 2009

brinzulka gratuuuulujem, to máš teda pekného macka 😀

piink
2. aug 2009

Ahojte.. chcem sa spytat ci nahodou nema nejaka buduca mamicka termin porodu na 30.11.2009??? dakujem

brinzulka
2. aug 2009

bambulky dakujeme...
personal v pohode..
jedlo-trosku som bola hladna..tak mm nakupil jogurty, pack mineralok a bolo fain....
vcera sa mi naliali prsia-oceila som, ze poziciavaju odsavacku-pomohla
malinky je vyhadzany..bol na JIS az potom som mu dala pradlo nase...ale uz sme doma..tak to nejak snad zvladneme...

jedlicka99
3. aug 2009

Ahojte Baby. Chcela by som sa spýtať par otazok pretoze rodit budem prvy krat, a mam trosicku obavy z porodu. Chcela by som rodit v TT...
Takze bude sa to tykat epiduralky. Ci ju v trnavskej nemocnici poskytuju, ake mate stym skusenosti,a ci je pravda ze doktory a sestry to nemaju moc radi... 😖
Nemienim sa hrat na hrdinku ze to vydrzim tak uvazujem nad inekciou. Chcela by som si babetko uzit co najviac. Vopred dakujem za odpovede

brinzulka
3. aug 2009

maminky...kto ste prisli pupakovy z porodnice? v nemocke nam povedali, ze alergia na pradlo...pediater, ze aj infekcia a mame maleho sledovat a zajtra tam zasa nabehnut...ci nas posle ku koznej, ci do BA...kam spadovo patrime..ak by nieco...maly mal tieto pupaciky tiez-prvy, pred troma rokmi..vtedy sa to uzavrelo ako nozokomialna infekcia a bral ATB...
ako ste to zvladli, preslo kupelmi, ci ste sli na ATB...museli ste aj koznej?

jedlicka..PEDA sa picha...prvy krat mi zabrala super..oddychla som si...druhy krat som mala pocit, ze mi pomohla na 5percent...trosku ma pobolieval chrbat-vpich...ale nic strasne

berus222
3. aug 2009

brinzulka, mne v porodnici detska primarka povedala, ze nas maly ma najskaredsiu kozu na oddeleni. tiez mal vsetko mozne. uz tam mi dali nejaky krem na A... (neviem ako dalej), ze mu mam natierat flaky. tie zmizli a alergiu na pradlo nam kazali kupat v otrubach. aj sme kupali a preslo mu to. a este nam v porodnici dali nejaku vodicku, ze mu to mam na tie pupaciky prikladat. na koznom sme neboli.

emmca
3. aug 2009

ahojte baby. to myslia vazne, ze otecko nemoze byt pri cisarskom reze??? preco?? to je vsade takto alebo len v tt?

amikka
4. aug 2009

Ahojte, nedá mi to, už dlhšie sledujem túto diskusiu. Rodila som tiež v Trnave pred 3 mesiacmi a tak rada prispejem nejakými skúsenosťami. Práve som chcela reagovať na EPI... Ja som si ju dala, no nestihla mi zareagovať, pretože som sa po prepichnutí plodovej vody a následne injekcii na zmäkčenie krčka začala rýchlo otvárať, no medzi tým ma už nikto nevyšetril. Mala som si na 15 minút po vpichu ľahnúť a potom to "rozchodiť" a vraj to zaberie, no po postavení s postele som zacítila už hlavičku, takže sa muselo ísť "rýchlo na vec". Ale s iných skúseností kamošiek viem, že vraj je to fajn, keď to zaberie, na chvíľku si oddýchnete. S tým, či to majú lekári, či sestry radi, to neviem, ale problém s tým nikto nemal. 🙂

susan256
4. aug 2009

Ja som doma nieco vyse tyzdna z porodnice.
Alergia na pradlo:

My sme mali v nemocke, kym som malu neobliekla do svojich veci. Ani perinku som tam nepouzivala ich. Mala som ju len vo svojich veciach, na svojich plienkach a prikrytu tiez svojimi vecami. Sestricky protestovali, ze nemam perinku. 😉

Epiduralka: Bezne sa pouziva podla zelania rodicky, je uz vecou priebehu porodu ako zaberie. Lekar moze povedat svoj nazor, niektori maju s nou dobre skusenosti, niektori nie. Mne ju pred 7 rokmi neodporucal, teraz je casta.

Otecko pri cisarskom: Cisarsky je operacia, cize treba aby bolo prostredie sterilne. Mne to tiez dlho vrtalo v hlave, ale mozno je to aj zbytocny stres pre otecka...Keby ma bol videl v stave, v akom som bola...Zostavalo mi dost zle pri spinalke a podobne...Otecko cakal bohuzial/chvalabohu? na chodbe a ked sa malicka narodila, sestricka isla za nim /pri operacnom trakte/ a v pohode dcerku anzelovi aj dcerke ukazala a bola tam s nimi aj 10 minut. Potom opatked uz bola na novorodeneckom, tak im ju kludne ukazali. Nic viac, navstevy sa nepustaju.

kocurko1
4. aug 2009

Caute baby. Ja som si pred 3 mesiacmi davala EPI a bola som spokojna. Asistentky aj anesteziologicka super. Aj lekar, ktory ma rodil si s nami zasradoval, ale zmenila som na neho nazor. Najblizsie si niekoho zazmluvnim. Zle ma po porode vycistil - neodstranil mi zvysky plodovych obalov, takze sa este stale - 3mesiace spinim. 2krat ma cistil moj obvodny lekar. Aj podla toho, co vravel moj obvodny, na siti si nedal zalezat. Nie som jediny pripad, ktoru vtedy dotycny rodil a takto zle vycistil.
Konzultovala som aj s lekarom mimo Trnavu a prekvapilo ho, ze nas z porodnice prepustaju bez sona. Napriklad v Ruzinove alebo Martine je to standard.
Nechcem tu nikoho znechucovat, porod som mala perfektny, ale ako kazda zena chcem byt co najskor fit.

brinzulka
4. aug 2009

☹ tak behame...pediater nas rozhana..zajtra kozne..udajne si s tymto problemom nechali mamicku aj s novorodencom na detskom...dufam, ze to nebude nas pripad...a preliecime sa doma 😖

ninny
5. aug 2009

kocurko, a kto Ťa rodil? Mňa po pôrode zašili a museli znova odšivať a zašívať, lebo som hrozne veľa krvácala.. bola som na sále skoro 5 hodín.. Môj pôrod začínal perfektne, ale ukázali sa komplikácie.. malý bol zaseknutý v pôrodných cestách, takže som mala nakoniec kliešťový pôrod, číže poriadny nástrih.. 2 týždne som si nemohla vôbec sadnúť :D
ale to je už teraz jedno, hlavne, že máme nášho drobčeka.. s pôrodníkom som bola spokojná.. síce na začiatku bola pri mne mladá doktorka, ale keď sa to začalo komplikovať, tak zavolala iného lekára..
dnes som bola u gynek. na kontrole po 600nedeli, všetko chvalabohu OK.. aj keď ešte občas trošinku špiním.. krvácala som 2 týždne po pôrode, potom 2 týždne nič, a teraz občas trošinka.. ale nič moc..

berus222
5. aug 2009

ninny fuuha! keby mna museli este raz presivat, asi sa dam uspat. bol to brutal. mas krasneho drobca 😀

kocurko1
5. aug 2009

rodil ma Bartkovjak. Inak choval sa ku mne super. Neviem, ci som len mala smolu. Hlavne, ze to uz vyzera lepsie. Ja som rada, ze mala aj ja som v poriadku a ze v TT sa nerobia take prusery ako v Blave.

lucy55
6. aug 2009

Ninny,kto bola tá mladá doktorka,čo sa zlakla komplikácií?Nebola to Havlíková?Lebo o nej uvažujem,že si ju zaplatím k porodu...

ninny
6. aug 2009

lucy, bola to ona, ale ona bola veľmi zlatá, vždy keď nastanú komplikácie tak sa vola aj druhý lekár (starší, skúsenejší..).. ona chodila potom aj na vizity.. a vlastne potom čo som začala veľmi krvácať, tak ma ona odšívala aj zašívala znova. ešte vo mne "niečo" zostalo.. tak musela..

frogoo
6. aug 2009

babule ako je to s balenim na siroko v tt porodnici? robia tam babatkam pri tych vysetreniach hned aj sono klbikov?? jedna kamoska mi vravela ze ona si do porodnice postolkove nohavicky nebrala, vraj az po prvej kontrole u ortopeda sa povie ci treba balit alebo nie...ale to rodila v ZA..

amikka
6. aug 2009

frogoo, v TT bábätká už nebalia do ortopedických nohavičiek, pred 3 rokmi, keď som tam prvý krát rodila, tak sa to ešte robilo, teraz už nechávajú bábätká len v pamperske...som bola z toho vyjavená, keď som si malinkého odbalila. Vraj to prestali robiť, kontroluje sa to až ako 3 týždňové bábätká u ortopéda a myslím, že sono v pôrodnici robia, aj obličiek aj bedierok a myslím, že aj hlavičky. Teda aspoň pri mojom prvom bábätku to tak ešte robili.

frogoo
6. aug 2009

amikka, dakujem 😉

katka774
6. aug 2009

Ahojte baby, tie postolkove nohavicky sú zbytocné.Preco sa davaju len na Slovensku??? Kvoli doktorom. Ale kazdeho vec. Moj maly to ma v poriadku aj bez nich, a tie kozne problemy z Trnavskej nemocnice to bolo aj bude. Kazdemu radim zobrat si svoje veci aj pre babo, lebo sa toho nezbavite.Malinky mal taky isty problem a kozna bola zhrozena vraj posielala aj babence do Blavy do nemocnice. Tak taka hnusoba.... To je Trnavska nemocnica.,

amikka
6. aug 2009

Nášmu malinkému u ortopéda v 3.týždňoch povedali, že nález je na jeho vek v norme. Ale mala som podľa neho dávať pampersku+2 látkové plienky a na to ortopedické nohavičky. Ale ja som mu to dávala asi len dva týždne tak, potom nastali vonku horúčavy a mali sme aj problémy s prdkami a tak mi ho bolo ľúto a dávala som mu to tak len na noc a pri ďalšej kontrole mi povedal, že už nemusím dávať, že už len pampersku. No tak uznajte....

amikka
6. aug 2009

Ešte som zabudla povedať, že som mu vôbec nedávala 2 látkové plienky, ale len jednu a to na noc.

berus222
6. aug 2009

ja som malemu tiez davala len jednu bavlnenu od 1. mesiaca a iba mesiac. potom to uz bolo ok.
katka, viem o com pises. nas maly mal tiez na tej kozi vsetko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre