Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

janula17
30. okt 2009

ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci ste si tam priniesli pre miminka svoje oblecenie. Kedze dost pocuvam ake su babetka citlive na to ich, chcela by som si svoje, ale co presne si mam pripravit? Mali ste ich v dupackach celych, alebo len v kosielkach a plienocke? a mohli ste mat svoje nocne kosele po porode? Kedze ja tiez lahko chytim nejaku koznu sarapatu.... dakujem pekne

aiva
30. okt 2009

Ahoj Sissik,
no asi predsa budú lepšie tie bavlnené...asi si zoberiem len tie...na vizite si musím dávať nohavičky dole?
Čo sa týka stravy, tak to nejak vydržím, od hladu tam nezomriem, keď tak nutridrink a jedlo od rodinných návštev to istí... 🙂
Ale teda z toho jejich prádla mám trochu strach, kvôli malému...u nás nikto nebol citlivý na pokožku, tak to snáď bude bez problémov...

Čo sa týka tých nadštandartných, tak si myslím, že na pôrodníckom je tá frekventovanosť asi väčšia, viac sa tie izby využívajú a oni na tom viac zarobia...to je zatiaľ jediné čo ma napadá...

enika
30. okt 2009

Janka - dupačky si nosiť nemusíš, lebo je tam aj v zime veľmi teplo, veľmi kúria. Detičky sú iba v body/košieľkach, plienke a sú zabalené v perinke, to im stačí. Maximálne si môžeš zobrať ponožky, keby mali studené nožičky. Ja som rodila skoro v lete a ešte som aj perinku rozbaľovala. Mne potom ešte doniesli aj rukavičky, lebo dcérka si veľmi škrabala tvár. Ešte nejaké obyčajné bavlnené plienky. Prípadne svoju perinku. Svoju nočnú košeľu môžeš mať, ale ja to moc neodporúčam, lebo si ju môžeš zničiť. Ja mám veľmi citlivú pokožku, celé detstvo som trpela ekzémom, ale nič mi z tej košele nebolo.

aiva - nohavičky môžeš mať celý čas aké chceš, iba tesne pred vizitou si ich dáš dole a potom si ich môžeš znova obliecť. Ja som mala zo začiatku také pružné ako z gázy (kúpila som ich na poliklinike v zdravotníckych potrebách), lebo klasické bavlnené by boli hneď špinavé. Tie som nosila až keď som menej krvácala. Ono keď rodíš normálne krvácaš viac ako po sekcii, takže ty sa môžeš rozhodnúť ako chceš.

mattulda - tú izbu s WC, ktorá nie je nadštandarka si nemôžeš vybrať. Buď ťa tam dajú alebo nie 😒 . Tuším sú tam dve.

sissik
30. okt 2009

aiva pred vizitou nohavicky dole😉 inak sa o ne nikto nezaujima.
deti su v tenkej kosielke, plienke a nezateplenej perinke
ja som po sekcii nekrvacala skoro vobec
vsak kupis lacnebavlnene a spinave vyhodis. cenovo ta vyjdu bavlnene o par korun viac ako tie sietkove
pred 9 mesicmi tie sprchy veru nove nevyzerali 😝
ta dvojizba sa nevybera, na tu bud daju alebo nedaju.
inak sranda je, ze v novej nemocke tam vpredu na chirurgii a traumatologii ludia musia lezat a nosia im misy, ale na kazdej izbe je sprcha. uz by sa mohli zamysliet nad rekonstrukciou porodnice, ked to tu personal porodnice cita. akurat bezia projekty na cerpanie eurofondov pre zdravotnictvo. vsak je to krajska porodnica, tak nech vyzera ako v 3. tisicroci

aiva
30. okt 2009

Ahoj Sissik,
to som nevedela, že personal z pôrodnice to tu číta...to je dobre, nech číta, ale som zvedavá či sa niečo zmení alebo nie...lebo len čítať si myslím nestačí...

Čo sa týka tých pôrodníc, čo som si všimla, je to tak vo viacerých nemocniciach...všetky oddelenia sú vždy lepšie ako pôrodníca (vybavené, pekné, útulnejšie, lepšie sociálky)...a pôrodnica je vždy na poslednom mieste čo sa týka priority...a to tak všade...veď čo ženské vyskakujú - to im predsa musí stačiť...nie?

V tomto ti dávam Sisisik zapravdu...mali by určite s tým niečo robiť, lebo na krajskú nemocnicu je tá pôrodnica dosť slabá po všetkých stránkach čo sa týka vybavenia...kážu o hygiene atď. pričom tie sociálky tomu príliš nezodpovedajú...

Tiež sa mi nepáči izby štandard a nadštandard... 😝
- sociálky by mali byť na každej izbe, keď je pre tú mamičku namáhavé ísť na druhý koniec chodby do sprchy alebo na WC po ťažkom pôrode alebo po sekciii (najmä uprostred noci)
- mal by byť rovnaký počet dvojlôžkových izieb (ak niektorá nechce byť sama na izbe) a rovnaký počet jednolôžkových izieb (ak si niektorá mamička potrpí na kľud a potrebuje viac odpočívať) a nie si za to platiť ako "nadštandard" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- a hlavne izby by mali byť s poriadnymi skriňami, aby si si tam neváľala tašku pod posteľou v ktorej máš veci ako nejaký bezdomovec...

Ale verím tomu, že to bude strašný problém s týmto niečo robiť...ako vždy! Hlavne že je tam super vymakaný pavílón chirurgických disciplín za neviem koľko miliónov...A TO SA MI ZDÁ RIADNE SMUTNÉ ☹

aiva
30. okt 2009

A ešte by tam mali vymeniť tie PREDPOTOPNÉ PORODNÉ KRESLÁ z roku 1 2 3...na pôrodných boxoch...jedno jediné kreslo čo tam je stotožňuje s dnešným storočím 😵

sissik
30. okt 2009

maju tam jedno moderne kreslo, ale pri prehliadke porodnice asistentka tvrdila, ze tie stare su lepsie, lebo ze tam sa da do strmenov lepsie zapriet. no nerodila som normalne, tak neviem zhodnotit.
ja uz som tu davnejsie pisala, ze by s tymi izbami mohli nieco robit a niekto mi tu odpisal (mozno z personalu), ze sa to vraj neda. no kto chce, hlada sposoby, kto nechce, hlada dovody.

mattulda
30. okt 2009

no ja som rodila normalka a teda do tych strmenov sa vobec neda zapriet. Su to len take ako slucky, do ktorych sa navlecu nohy, tak neviem ako sa tam da zapriet 😠

vlastulka
30. okt 2009

Ked mám povedať pravdu, tak to kreslo som vôbec nevnímala aké je - či moderné alebo staré 🙂 Proste som naň vyskočila a chcela mať čím skôr potom 😝
A to, že by mali zrekonštruovať izby a sprchy, tak to by museli asi na všetkých slovenských nemocnicách. Ja som rodila tu v Trnave, potom som s dcérkou ležala v Skalici na detskom a na Kramároch v BA na krčnom - a proste tie izby a sprchy sú úúúúúúplne všade rovnaké, proste to je slovenské zdravotníctvo 😠

sissik
30. okt 2009

no v ruzinove mali tie spolocne sprchy vynovene 😉

vlastulka
30. okt 2009

Tak snad postupne dojdú na radu aj ostatné 😅

berus222
30. okt 2009

baby, na tych starych kreslach sa urcite neda lepsie zapriet. ja som sa zaprela a cele som im to tam zvalila. len sestricka pri mne ziapala a poskakovala so slovami: "boze mamicka, ved nam to tu cele znicite, mate silu v nohach!!" hlavne ze pol minuty predtym na mna revala, nech sa zapriem. hm.. 😨

aiva
31. okt 2009

Ahojte dievčence...
Sissik máš pravdu, myslím, že keď sa chce tak sa dá...
Keď to išlo s chirurgickým pavilónom...tak prečo by to nešlo s pôrodnicou? Ako vravíš sú to len výhovorky...

V Čechách ženám závidím, pôrodnice sú tam na ďaleko lepšej úrovni...napr.Břeclav a Kyjov...keď sa pozriete na internetových stránkach týchto pôrodníc (nemocníc), tak tieto okresné pôrodnice sú na tom oveľa lepšie ako krajská trnavská....
Tiež to boli zastaralé pôrodnice a dali sa zrekonštruovať...

Na tom novom pôrodnom kresle, tam to vyzerá, že sa dá dobre zaprieť...tam sú tie opierky na chodidlá...
Tie staré, to by som nepovedala...tam máte nohy vo vzduchu...ako sa tam máte zaprieť? Človek iba keď sa na to pozrie, tak vidí, že to asi nepôjde... 😝

sissik
31. okt 2009

berus tak to bolo dobre s tym zvalenim. asi pojdem na prehliadko porodnice aj pri druhom tehu a opytam sa na to 😀

enika
31. okt 2009

baby, ktoré ste rodili normálne, môžem sa spýtať, či ste niektorá rodili na tom novom kresle? Lebo ja nepoznám nikoho, kto by na ňom rodil. Aj ja aj všetky moje kamošky sme rodili na tých otrasných strmeňových a tiež nesúhlasím s tým, že sa tam dá dobre zaprieť 😒 . Podľa mňa tam majú to nové kreslo len na exkurzie, lebo tam ukazujú iba to a nie tie, na ktorých sa aj rodí 😀 . Ja som tie spoločné sprchy nevidela, ale celkovo je trnavské nemocničné prostredie brutálne deprimujúce. Chcelo by to trošku zrenovovať, ale keby sa peniaze vynakladali na to na čo majú a nie, že sa stále niekto obohacuje na štátnom... A to myslím všeobecne, aj keď to je na inú dlhú tému...

kocurko1
31. okt 2009

Aiva, ten novy porodny stol sluzi akurat na to, aby lekar ked prave nerodi sa na neho vyvalil a pozeral televizor 😉 Aspon to si vsimol moj manzel.
Mne sice bolo jedno, ze som liezla na to stare, ale jak sa mam zapriet, ked mam kratke ruky a poriadne nedociahnem na zelezo s remenom? No, ale musim ich pochvalit, aspon v niekedy v aprili dali na stare stoly novu kozenku. Berus, snad im tam vsetko hned neponicime 😀 Ved tie stoly si na nas este pockaju.

sissik
31. okt 2009

kamos posielal fotky z toho noveho stola, tak sa na nom asi rodi. mozno by zan mohli zaviest extra priplatok, aby ho viac vyuzivali.
ale ja som si pri porode pospala, tak by som nemala velmi papulovat 😀

malaska
1. nov 2009

Ahoj baby,
chcem sa spýtať, či je zajtra exkurzia v pôrodnici, kedy začína a kam treba ísť?
Díky moc. 🙂

jastrab
1. nov 2009

ahoj, mala by byt, zaciatok o 14 hod, niekde na prijme tusim?

jedlicka99
1. nov 2009

Ahoj baby, prosim vas mali ste niektora dohodnuty porod s dr. Štefanikovou? Mala by som otazocku. dakujem

vlastulka
1. nov 2009

jedlicka ja som mala a aj teraz budem mať 😉

jedlicka99
1. nov 2009

vlastulka si tu?

vlastulka
1. nov 2009

už som odpísala IP 😉

jedlicka99
1. nov 2009

vlastulka tak sa jej zajtra spytam a uvidim.. dufam ze tam bude..

vlastulka
1. nov 2009

Mala by tam byť určite 😉

berus222
1. nov 2009

sissik, ved to maju len 2 popruhy, kde si navlecies nohu a je to na takej tenkej tycke.
mne na tom novom ruzovom kresle prepichli vodu a musela som sa "odplazit" rodit vedla.

vlastulka
1. nov 2009

berus aj ja tak presne, na ružovom ma kontrolovali a potom som prešla vedľa 😝

sissik
1. nov 2009

no tak to maju stastie, ze som spala, lebo inak by som im asi to kreslo aj zvalila 😀 ako velmi nam rozpravali, ze sa tam da lepsie tlacit.

jedlicka99
1. nov 2009

Ahojte baby chcem sa vas spytat ci je pravidlo ze najprv musi padnut brusko a potom to pride alebo nemusi. Lebo 5teho mam termin a uz treti den po sebe mam take tahave bolesti v podbrusku a neviem ci to uz prichadza.Brusko mam este poriadne vysoko...Aj ked by som uz bola rada mat malinku doma ale su to nervy tie posledne dni 😅

juliett99
2. nov 2009

ahojky babulky
aj mna caka uz coskro porod a ako prvorodicka vobec neviem coho sa bat a co ako funguje ,, da ma niektora uz skusena maminka do obrazu,. dakujem 😵
ja mam teraz najblizsiu poradnu v stredu , a uz asi tyzdden pocitujem pichanie v krcku, a mam zvyseny sekret tak na 3 slipove vlozky denne. Na poslednej poradni to na porod ani zdaleka nebolo na tesny prst otvorena 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre