Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

babatko2010
12. nov 2010

@tehulka4 počula som že aj štefanikova je dobra,ale ju som ešte nemala,tak som vyberala z tých čo boli pri mne v poradni.🙂

tehulka4
12. nov 2010

@babatko2010 no ved to je podla mna na figu na poradniach v nemocnici, ze kazdy raz ta ma niekto iny..to sa mne nejak npozdava aviem, ze aj segra ako rizikovka to tak mala a tiez na to dost frflala..ja som pri prvom tehotenstve chodila od toho 37.tt len k stefanikovej a bola osm s nou velmi spokojna...

babatko2010
12. nov 2010

@tehulka4 tak na toto sa hnevám aj ja,lebo potom o tej paciantke poriadne nemajú ani prehlad nič...a každý doktor je uplne iný,má iné metody a potom je tam z toho totálny zmetok,sak mne tak sa striedali stále iný,zlyhala komunikácia totálne a vyše dva mesiace mi nerobili ultrazvuk,zabudli ma poslať na cukor a tak,totálne celé domylene...

tehulka4
12. nov 2010

@babatko2010 no ved to...ze sice ty v karte mozes mat nieco napisane,a le tak myslim, ze nie vzdy sa kazdy dr. do tej karty aj poriadne pozrie..a co je podla jedneho nepodstatne, podla druheho ot moze byt dolezitejsie nez si myslel ten predtym..ja som 3krat potratila pred prvym porodom, takze som si tam zopar tyzdnov uz odlezala a to bolo to iste, jeden to bral zlahka, druhy videl komplikacie, treti by este pockal, tak total bordel podla mna..

simisi
12. nov 2010

Ahojte,uz sa mi to blizi,tak by som sa rada pridala k vam.Chodim od zaciatku do rizikovej poradne v nemocnici,pred casom som si tam aj 4 tyzdne polezala s hroziacim predcasnym porodom,ale dobre to dopadlo.Pri prvom porode som mala dr.Bartkovjaka a bola som spokojna,teraz ma ma dr.Deckov, uvidime pri kom nakoniec odrodim.Dr.Havlikova bola moja izbova lekarka na rizikovom,posobila milo a starostlivo,urobila na mna dobry dojem 😉

babatko2010
12. nov 2010

je to tak ,ja tam chodím s hematologickým ochorením a jeden lekár mi povedal že ved to nič nieje,to ma kazdy druhy človek a další lekár že to je zaujímava a zriedkava choroba,takže nemám slov,už nech to máme za sebou a budem chodiť znova svojmu a hlavne len jednému dr.novakovi 🙂

babatko2010
12. nov 2010

@simisi dr.bartkovjak je tiež super,taký starostlivý🙂ale rozhodla som sa že chlapa pri porode nechcem😀

babatko2010
12. nov 2010

@tehulka4 je to tak ,ja tam chodím s hematologickým ochorením a jeden lekár mi povedal že ved to nič nieje,to ma kazdy druhy človek a další lekár že to je zaujímava a zriedkava choroba,takže nemám slov,už nech to máme za sebou a budem chodiť znova svojmu a hlavne len jednému dr.novakovi

simisi
12. nov 2010

babatko2010,tak potom asi dr.Havlikova by nebola zla volba,podla mna.Mne je to v podstate jedno,ak nie su komplikacie,tak na tom az tak nezalezi...

babatko2010
12. nov 2010

@simisi ved to,že keby som nechodila do rizikovej a nemala niečo vážnejšie tak by mi to asi aj bolo jedno ci bude nejaký dr,pri mne alebo aký,ale račej ju tam v tomto prípade chcem mať naisto,je to aj prvý porod a bojím sa strašne moc...😀

simisi
12. nov 2010

Ja som tiez rizikovka,prvy porod ok,potom 2 potraty,terajsie tehu problemy od zaciatku,najskor krvacanie-hematom/3tt v nemocnici/,potom zle afp,takze odber plodovky-nastastie vsetko ok,od 32tt-36tt hospitalizacia/otvorena na 3cm/ Od zaciatku je pri mne Deckov,chodila som vzdy na jeho poradne,pride mi to lepsie,ked sa mi venuje jeden lekar,aj ked toho ma strasne vela 😒 Teraz momentalne ma dovolenku,tak mi zakazal porodit do 16.11 😝 Zatial to vychadza....... 😀 😀 😀

babatko2010
12. nov 2010

@simisi jaj tak🙂no bola som tam vcera a tiež jedna mamička hovorila že este nemože porodit lebo Dečkov ma dovolenku🙂

lucindusa
12. nov 2010

tak konecne sa mozem k tejto teme vyjadrit aj ja 🙂.
Trnavsku porodnicu vrelo odporucam, nie je jej dokopy co vytknut, prijemne sestricky aj doktory, a co sa tyka stravy, taka je hadam v kazdej nemocnici....izby su v pohode a kto by mal zaujem o sukromie, tak odporucam vybavit si nadstandardnu izbu, kde bude moct za vami chodit muzicek a aj pribuzni. inak budete musiet chodit von na chodbu a aj dietatko budete musiet ukazovat len cez sklo....na izbe ho mozete mat a aj pribuzni ho mozu polaskat 🙂.
jedine co vytykam porodnici je vyskyt stafilokoka, ktoreho dostal aj moj syncek...su to vyrazky, ktore zmiznu po viacnasobnom kupeli v psenicnych otrubach....ale inak sa to dalo zvladnut...malemu vymizli asi po 6-7 kupeli....
nadstandardka je super, aj ked mi tam bolo obcas smutno 🙂, mate tam polohovatelnu postel, plazmu, prebalovaci pult, kozene kreslo, stolik, chladnicku, samostatnu a peknu sprchu a WC. a sestricky sa k vam spravaju velmi privetivo....ved sa za nu aj plati.🙂...kto chce vediet, tak konkretne 30 eur na noc...tak myslim, ze som uz napisala asi vsetko....kazda nech si vytvori svoj vlastny nazor na zaklade odporucani....🙂))))

babatko2010
12. nov 2010

ved kvoli tým vyrážkam odporúčajú,alebo lepšie povedané kážu si hned bábätko obliecť do vlastných vecičiek,aj zavinovačky,alebo ked už má tie vyrážky dovolia ho natrieť vlastnou kozmetikou,ale len značky sebamed.tak beriem pre malú račej všetko čo treba

tehulka4
12. nov 2010

ja som sice rodila pred 2 rokmi, a aj vtedy tam ten stafilokok bol, a kazali nam doma kupat este v hypermangane, segra rodila 3 mesiace po mne a uz kazali otruby..no apson som sa tu dozvedela, ez ozaj tie otruby preventivne treba kupit nech sa potom chudak mm nenahana..a tiez som mala svoje veci pre maleho..a aj teraz beriem..akurat sa mi nezda, ze by kazali alebo som sui musel akupit konkretnu znacku kozmetiky..to sa mi zda blbost aby ti diktovali v com mas dieta kupat a cim a ci vobec ho ams kremovat..pokial viem, tak tam v tej dobe mali kozmetiku johnsons, ktoru davali iba trochu do kupela a inak sa babatko nicim nenatieralo..jedine ak malo ozaj starsne vysusenu pokozku..

baska259
12. nov 2010

@akinu to mi je velmi luto.... ☹ ja mam termin 17.1.2011.ale mozno pojdem aj skor..neviem lebo mam skrateny krcok na 1,5 cm a som pootvorena na spicku prsta...dost skoro ☹ ale dufam ze tam vydrzi 😀

babatko2010
12. nov 2010

nekážu konkrétnu značku kozmetiky,ale teraz že začali uprednostnovať sebamed že je najlepší,a ked je bábo vyhádzané tak dovolia natrieť tým telovým krémom,ved uvidím tam ako to bude,neviem neberiem inú kozmetiku okrem toho telového krému,ešte možno na zadoček tú rybaciu ale inak nič iné.

gresa
12. nov 2010

Ahojte, ja mám naplánovaný cisársky rez na posledný decembrový týždeň. Je niečo špeciálne, čo by som si mala zobrať do pôrodnice, keď budem rodiť cisárskym? Oblečenie pre malinkú by som si tiež radšej zobrala. Čo všetko beriete?

enika
12. nov 2010

Ešte k tým vyrážkam. Tie stafylokokové vyrážky, ktoré sa detičkám vyhadzovali sú vodnaté pľuzgieriky a dávali sa na ne antibiotiká, ale tie sa tam vraj už niekoľko mesiacov nevyskytli. Detičky ale mávajú alergiu na prádlo, to sú tuším také červené vyrážky a na tie pomáhajú otruby.

simisi
12. nov 2010

baska259 neboj,s takym nalezom mozes vydrzat veeeeeelmi dlho 😉 Ja som na 3cm uz 6 tyzdnov a stale drzim,neboj 🙂

luckam77
13. nov 2010

no baby pocula som o tych vyrazkach co sa vyskytli v tt nemocnici...ja idem rodit tiez tam cca za mesiac, a vsetko si balim svoje...kamoska mi to vravela nech si vezmem svoje veci a vsetko takze idem tak nabalena jak na dovolenku
a druha kamoska rodila v juli a tiez musela maleho kupat v tych otrubach bol cerveny vyhadzany.. 😝 😔

fattamorgana
13. nov 2010

baby, čo ste už rodili v TT pôrodnici, treba si brať k pôrodu vlastný župan alebo tam musím mať nemocničný a svoje veci si môžem obliecť až po pôrode na izbe? balím sa totiž do 2 tašiek (jednu k pôrodu a jednu na izbu) a ten župan mi zaberá polovicu tašky, tak že ako to riešite

simisi
13. nov 2010

@fattamorgana,zalezi na tebe,ak chces mat svoj,tak mozes,inak na prijme ti ponuknu ich koselu aj zupan.Ja mam tento isty problem a rozhodla som sa,ze si zupan necham priniest z domu az po porode

fattamorgana
13. nov 2010

@simisi dík za odpoveď, tiež to asi tak spravím. uvidím, keď budem mať komplet zbalené tašky, do ktorej sa to zmestí 🙂

tehulka4
13. nov 2010

@fattamorgana , nejak extra enodporucam brat si zupan ajkoselu..po klasickom porodesom ja dost krvacala a bola som rada, ze som maala ichkoselu, ktoru mi sestricka vymenila kedy som ju poprosila alebo aj ked videla, co len malu skvrnu mi hned hovorila, ez mi prinesie cistu, takze toho sa bat nemusis, ze by si bola v spinavom..su tam velmi ochotne sestricky..a zupan ak chces svoj, tak ten nech ti prinesu potom...aj tak sa tam na tie 4 dni berie toho straaaaaaaaaasne vela..🙂)

fattamorgana
13. nov 2010

@tehulka4 veď práve aj mne sa zdá, že je toho strašne veľa. nikdy som si nemyslela, že bude treba dve tašky... viac ako na dovolenku 🙂 ja som skôr za to, brať čo najmenej, ale zas nechcem, aby niečo chýbalo mne alebo drobčekovi...

pusinqa
13. nov 2010

naozaj sa veľa vecí dá priniesť dodatočne podľa potreby, my sme s vyhádzaním tiež mali problém, tak sme obliekali do svojho ale dodatočne sme zistili že to bolo len na pampersky takže od nich sme si nič nedoniesli, nebol problém s infekciou ani alergiou tentoraz

tehulka4
13. nov 2010

@fattamorgana , tak ja zasa hovorim, ze radsej mat vsetko ako keby mi potom malo nieco chybat..uz pri malom som bola nabalena tiez ako na dovcu ked nie este viac a myslim, ze okrem tej nocnej kosele a zupana co som posielala domov som vyuzila absolutne vsetko...dokonca som so sebou niesla aj flasu, co si ludia poklepkavali po cele ze ci mi nesibe, a mozem povedat, ze som vyuzila aj tu..aj na mlieko a aj na caj, lebo mlieko som mala az nejak na 3 den...a je pravda, ze byvame v TT ale muzik mal problem najst aj bodycka co som chcela navyse, takez radsej vezmem vsetko a polovicu vratim domov ako keby mi malo nieco chybat a mm mi to musel kade tade nahanat...🙂

a co sa tyka vyraziek, tie sa zacali robit aj nam, ale hned v prvy vecer na kupani mi to sestricka povedala, ze ked chcem mam si maleho obliect uz do svojho a aj tak som urobila a nebol ziadny problem..a ani doma..

gresa
13. nov 2010

ahojte, chcem sa spýtať, bábätká kúpu sestričky?A keď už je to možné, tak bábo máte pri sebe celý deň aj noc?

tehulka4
13. nov 2010

@gresa pokial ides rodit normalne tak nejake 2 hodky po porode ti prinesu babatko na izbu a uz sa staras sama az kym nejdes domov..samozrejme ze prve kupanie ti ukazu sestricky, a potom si uz kupes sama, ak este neico nevies, spytaj sa a ukazu ti to este raz..po cisarskom ti babatko prinesu na chvilu k tebe ale potom ti ho vezmu a daju ti ho na dalsi den uz tiez az do odchodu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre