Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

snu
4. feb 2012

@kocurko1 a dakujem za gratulaciu ,,aj aj blahozelam 😀

snu
4. feb 2012

@gabulka15 neplatili sme,,platili sme len za urcenie pohlavia 10e.. co som ja zas bola prekavapena,, 😀

gabulka15
4. feb 2012

@snu za urcenie pohlavia ? cez sono ?

snu
4. feb 2012

ano ano.. pohlavie a 1 fotka 😀 pretoze pri prvom som bola na 3D u ineho dr,peci este nemal.. tak tam mi pohlavie peci nehovoril,kedze mi to povvedal ten dr na 3D ,,tak teraz som bola prekvapena ze 10e

kocurko1
4. feb 2012

@snu druheho mame chalana, takze parik. Chodili sme spolu do nemocnice pred ked som cakala prve.
20minut, ale aky adrenalin. A to nam este 2x zablokovali cestu pred bytovkou a potom pri vjazde do porodnice. Chlapik si v klude na vjazde do nemocnice odstavil auto, vystupil z naho a isiel zaplatit euro do vratnice. Manzel tam darmo trubil a maval zaplatenym blockom, nech nas pustia.
Dobre, ze sme uz rano predtym mali vypisane papiere na prijme, po chodbe som uz len utekala pomedzi kontrakcie.

gabulka15
4. feb 2012

@snu ja ked som isla knemu prvy krat hned jak som prisla na slovensko tak mi povedal pohlavie (lebo v anglicku si neboli isty ) a dokonca spravil aj 3D tvare , co som bola prekvapena , ze som ho videla malinkeho

snu
4. feb 2012

@kocurko1 sa mi aj mari neco,,nemas take zrzave vlasky? alebo si vtedy nemala? takze si mala aj predporodny zazitok? 😀 ,,no u nas parik nebude ☹ ale tak nevadi,, budem ohrozeny druh v nasej domacnosti 😀 ..

snu
4. feb 2012

@gabulka15 a neplatila si?,, mne tiez urobil jednu fotku 4D nie 3D ako mi povedal 😀 ale to este pohlavie nebolo vidiet,,takze len tvaricku.. ale teraz mi neurobil 4D

gabulka15
4. feb 2012

@snu neplatila som vobec nic , ale fotku mi nedal lebo , ze som povedala neskoro . ze to treba este pred sonom povedat ze chcem fotku .. ja som nechcela 3D on si to asi spravil len sam pre seba kedze som bola uz v 27tt .. no a teraz ma chysta na sekciu ...kvoli vysoku tlaku

snu
4. feb 2012

@gabulka15 co znamena chysta na sekciu? ja som mala tize planovany cisarsky,, ale na poradniach v nemocke,lebo maly bol veliky,,, myslis predopreacne a taketo? a budes mat spinal? ci celkovu?

gabulka15
4. feb 2012

@snu no ze mi vcera brat odberi na kvoli sekcii ,len som potrebovala odporucanie od kardiologa .. a teraz internemu ten je volade na prednadrazii a potom anesteziologicke sa objednat ,, len aby som to postihala kedze som uz v 37tt a som otvorena .. uvidim co mi povedia ale chcela by som od pasa dole nechcem celkovu

snu
4. feb 2012

@kocurko1 kukla stare spravicky,, ze 3.april 2009 sme pisali 😀 kedy si mala vlastne ten prvy porod? ja 26 aprila.. sekciou,,ale s kontrakciami 😀 kedze kontrakcie mi zacali v sobotu a v nemocke sa im moc nechcelo,tak ma poslali domov,ze to nic neni,, boli silnesie,castjsie.. v nedelu rano somsa naranajkovala aj s kontrakciami 😀 a potom po ranajkach sa mi to uz neak nezdalo,tak sme isli a tam na mna kukajiu,ze so som ranajkovala,ked mam kontrakcie? 😀 a ja kukam,ze sak vcera mi povedali ze to nic este neni,,tak som musela do 14h cakat nez mi vytravi,aby mi mohli urobit cisarsky 😀

snu
4. feb 2012

@gabulka15 no len potom po spinalke nezdvihaj hlavu,lebo ta bude bolet strasne... fuj ja som hovorila,ze spinalku uz nikdy vzivote,ale asi to risknem aj druhy krat 😀

gabulka15
4. feb 2012

@snu ja ani sama neviem docoho idem kedze prvy krat cakam babenko , ale velmi chcem byt pri vedomi ked sa narodi 🙂 necham to vsetko na osud , nech je to ako to ma byt . som velmi chcela manzela pri porode nevadi musim to zvladnut vsetko sama

snu
4. feb 2012

@gabulka15 netrva to dlho,, manzel bol so mnou na vzdycharni a potom cakal na chodbe,,mne maleho ukazali na sekundu,len som sa stihal podakovat a dostala som strasnu zimnicu,ale vraj to je v pohode.. zatial co ma zasivali,tak sa pani dr.rozpravali o tom kde maju ake dobre hamburrgeri 😀 😀 😀 .. manzel si zatial maleho fotil vo vedlajsej miestnosti,takze ho videl v podstate skor nez ja 😀 .. ale potom mi bolo na odpadnutie,vracanie... to ze nebudes citi nohy je v pohode.. po 5h ma dali postavit,, horsie bolo,ze ja mam problem s krcnou chrbticou a lezanie vo vodorovnej polohe bolo utrpenie a nikto ma nepretocil na bok,,ze ked sa zvladnem otocit,nech sa otocim ,,tak bez pomoci noh somsa snazila pretocit..po dlhej dobe sa podarilo,ale jasne ze som pri tom sem tam podvihla aj hlavu a na druhy den migerna nenormalna,, a este 5 dni.. ale tak su baby,ktore si to nevedia vynachvalit.. nedvihaj hlavu,vela vody vypi a bude to ok :D

gabulka15
4. feb 2012

@snu dufam, ze manzel bude moc byt aspon na chodbe kedze zacina chripkove obdobie a ze nezvyknu ani navstevi pustat ☹ ... to je super ked su lekari taky v pohode , to mna uplne upokoji a niesom tak v strese ...fotit moze v pohode ci aj zato sa nieco plati? ja so uz som si tolko toho precitala o sekcii , kazda zena to inak vnima a inak sa citi , a rana velmi boli ?

snu
4. feb 2012

@gabulka15 no kedze ma hlava bolela tak strasne,tak ja som asi ten rez tak nevnimala.. bolelo to ako riadna svalovica na bruchu 😀 hlavne ked budes lezat a budes chcet zist dolu z postele,,ale ked sa rozchodis bude to lepsie.. neplatili sme nic za fotky,,platili sme len za to ze bol so mnou na vzdycharni..uz ani neviem kolko..,, ,, no dr boli v pohode aj anestziologicka bola zlata,,len nevim ako sa volala,, a rodil ma bartkovjak a ten druhy veru neviem,ale vraj tiez dobry odbornik,,

gabulka15
4. feb 2012

@snu a to ked si objednana na sekciu tiez ides na vzdycharen ?

snu
4. feb 2012

no to neviem,,ale asi ano..tam ti daju neco vypit,,neviem co mi to davali..a kontrolovali babo,,, ja som mala sice planovany cisarsky,ale az na pondelok,,ale stihla som to necakane v nedelu 😀

gabulka15
4. feb 2012

@snu cize ti v nedelu odtiekla plodova voda? ale vsetko v poriadku , stihali ti pichnut epidural .. kolko dni pred terminom si bola objednana na cisarsky?

snu
4. feb 2012

nie neodtiekla mi,len somdostala kontrakcie silnejsie ako v sobotu a prenasala som uz ale 10 dni 😀 tak od 8.OO som cakala do 14.oo nez mi vytravia ranajky a pak mi to urobili

gabulka15
4. feb 2012

@snu jaj ty si prenasala .. no uvidim co povedia lekari , peci mi povedal aby som este tyzden vydrzala kedze som uz od 30tt otvorena

misenka3
4. feb 2012

Neviem na koľko si otvorená ale ja som bola pri prvej dcére mesiac a pol dopredu stále na centimeter a nakoniec som ešte prenášala, ešte mi dr povedala,aby ma manžel nešetril 🙂 Ale ani ja som sa nešetrila normálne všetko robila , žiadneležanie( iba na obed som si pospala) a mala sa narodila na tretí deň po termíne po vyvolávačke( ešte šťastie,že mi ju dali malá sa narodila 4440 g, veď, keby ma nechali dva týždne prenášať mala by 5 kíl) ju som ale rodila v topoľčanoch a dvojičky v trnave manžel čakal na chodbe, na vzdychárni ťa napichnú na infúzky dajú ti vypiť nejakú vodu, mala som spinálku,l ekárka ma pichla na tretí krát bolo to dosť nepríjemné ale dá sa vydržať, keď vyťahovali druhého tak už som aj pomali zaspávala a manžel ich videl pri prevoze na novorodenecké aj mu zastavili aby ich natočil a nafotil.

ninocka75
4. feb 2012

ahojte kocky,
gabulka15 ja mam naplanovanu sekciu tiez 2.3., budem mat tiez chlapceka.sranda. a rodit budem u dr. hlaveka
po skusenosti so spinalnou anesteziou rozhodne v celkovej anestezii...

baby a ako to teda je s tym cievkovanim?

gabulka15
4. feb 2012

@ninocka75 najpr som mala termin 29.2 a minuly mesiac mi napisal do spravy ze 2.3 no uvidime .. ale kedze pojdem na cisarsky tak asi pojdem skorej .. no najvacsia sranda by bola keby sa mi narodil 3.3 , ja som sa narodila 3.3 🙂 🙂 🙂
@misenka3 ahoj , no ja som od 30 tt otvorena na 1cm , a uz ma velmi tlaci pri kazdom pohybecitim tlaky tam dole .. ked sa rozhodli , ze mam ist na cisarsky to oni mi daju termin kedy mi to budu robit ?

misenka3
5. feb 2012

áno určia ti termín a deň predtým pôjdeš na príjem , ráno ťa dajú na vzdycháreň a potom si prejdeš na operačku. Všetko ok len keď prejde účinok spinálky potom zistíš, čo to je( nechcem strašiť ,ale som toho názoru byť radšejv pripravená na horšie ako čakať len také nič a zhrozíš sa ale každý vnímame bolesť inak a mňa to bolelo hrozne asi za to , že mi vyberali dvojičky)

gabulka15
5. feb 2012

@misenka3 chcela som rodit normalne , ale kedze kvoli tomu tlaku mi odporucili cisarsky .. necham si poradit , toho tlaku sa velmi bojim .. no ved je to operacia tak potom rana musi troska boliet , zvladli to ostatne mamicky musim aj ja 🙂

misenka3
5. feb 2012

gabulka15 To je pravda ale ako som napísala radšej byť pripravený na najhoršie ako čakať bolesť porezaného prsta 😀 . Musíš to zvládnuť,tak ako každá z nás. Niektoré maminy behali ako prepelice po cisárskom, možno budeš patriť medzi nich 🙂 A radšej cisársky ako ohroziť bábätko alebo seba o tom niet debaty. Nestresuj sa kôli tomu vôbec, všetko sa dá vydržať a kvôli tomu pokladíku oveľa ľahšie.

fuska
5. feb 2012

Maminky, hladala som na internete informaciu, ci mesto Trnava prispieva pri narodeni dietata nejakymi financiami, ale nic som nenasla. Viete o niecom?

elise
5. feb 2012

@fuska mesto trnava nikomu nič neprispieva maximálne dostan e kyticu prve bábetk narodene v danom roku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre