Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

gabulka15
10. feb 2012

@zazalienka ahoj , ked ta den predtym hopitalizovali tak v nemocnici robili interne ? mne povdala anestez. ze od pol noci nic nejest nepit , akurat rano si mam dat liek na tlak

zazalienka
10. feb 2012

@gabulka15 mne predoperačné, interné a všetko ostatné robili asi týždeň pred sekciou.. vybavila mi to anesteiologička aby som nemusela čakať... robí sa to v tej novej nemocke na prízemí..

zazalienka
10. feb 2012

@gabulka15 teda sorry myslela som anesteziologické vyšetrenie.. taký formulár som vypisovala s chorobami, operáciami, zdravotným stavom.. a potom ma vyšetrila pani doktorka..

gabulka15
10. feb 2012

@zazalienka ja uz tiez vsetko mam povybavovane , gynek mi povedal , ze budu mat somna radost 🙂 . ked uz vsetko mam aj interne aj anestez .

zazalienka
10. feb 2012

@gabulka15 no super.. ten prvý deň bolo akurát konzílium, keď ma prijali, asi 10 lekárov + docent no a potom už som len oddychovala, plakala a spala🙂

gabulka15
10. feb 2012

@zazalienka preco si plakala ? 😕

gabulka15
10. feb 2012

@zazalienka este som sa chcela spytat , ze ako to je z babetkom , kedy ho davaju mamine na izbu , alebo s kojenim to je ako ?

zazalienka
10. feb 2012

@gabulka15 aaa tak stres, hormóny, bola som sama na izbe do rána + to že ráno budem mamina... oči som mala vyplakané a červené...
ja som mala sekciu v stredu ráno, rozhýbala som nohy tak podvečer, ráno vo štvrtok o 5.30 ma postavili na nohy, malého nosili prikladať každé 2-3 hoďky ( aj chvíľu potom ako ma previezli na izbu)... no a v piatok od rána sme už mali bábence nonstop.. aj sme kúpali.. mne sa mlieko spustilo v piatok večer.. ale urobila som chybu lebo som bola moc aktívna, pila som mamidrink ( taký krabicový nápoj) a ešte čaj na kojenie a tak sa mi naliali prsia že som od soboty mala silný zápal, 40 teploty, takže mi v sobotu poobede znova zobrali malého na novorodenecké, kým mi zrazili horúčky, aj ho okúpali, aj sa komplet postarali.. v nedeľu keď mi klesla už som nevydržala a šla som si ho zobrať.. odvtedy sme nerozluční.. a mám pocit že pani doktorka zabudla prestrihnúť pupočník🙂) uvidíš, ten prvý krát keď Ti bábo prinesú bude stáť za to.. ja som bojovala za celkovú narkózu ale som šťastná že som mala spinál.. ešte len hlavinu mal von z brucha a už som ho počula..

moka
11. feb 2012

@zazalienka to poznam, tiez som si tam odplakala svoje 🙂 Bola som prvykrat v nemocnici a zle som to znasala.
@gabulka15 ja som mala sekciu v pondelok, maleho mi potom nosili a od utorka poobedia som ho mala uz na izbe. Co sa tyka kojenia, novorodenecka sestricka by Ti mala pomoct a ked nie, tak sa len pytat a pytat a poprosit o pomoc, nech Ti pomozu malickeho prilozit. A netreba sa nechat, ak by sestricky nukali umele mlieko z flase. Ak si ho budes casto prikladat, mliecko sa spusti. Ja som mala na zaciatku tiez problemy, ale zabojovali sme, kojime doteraz a je to super 🙂

gabulka15
11. feb 2012

@moka ja chcem velmi kojit , dufam ze sa mi spusti mliecko . Aj ja mam troska zly pocit s nemocnice , ale musimmyslet pozitivne , ved sa mi narodi moj milacik . a s navstevami to tam je ako ? moze aj rodina nap. moji rodicia .. manzel to je asi samozrejmost , nie ? teraz uz zacina chripkove obdobie , dufam ze nebude zatvorena pre navstevi .
@zazalienka

moka
11. feb 2012

@gabulka15 da sa to tam tych par dni vydrzat. Ak budes na obycajnej izbe, tak Ty musis za navstevami na chodbu, babatko Ti bud postrazi spolubyvajuca alebo das sestrickam na novorodenecke. Ak by si mala nadstandard, tak navstevy mozu na izbu do 20:00. Na stranke maju napisane, ze na nadstandard moze ist otec dietata, ale ked som bola ja, tak tam chodili cele rodiny.

zazalienka
11. feb 2012

@gabulka15 ja som bola celkom rada že návštevy nechodili a vôbec nie celá rodina.. tato došiel, chvíľku zostal, pozeral na malého a odišiel.. za jedno som mala chvíľu teploty a za druhé - ja neviem ale pre mňa to bolo hrozne vzácne, tráviť čas len ja a malý.. také veľmi intímne, súkromné a vzácne ako sme si na seba zvykali.. od prvej sekundy.. trénovali sme kojenie, pozerali na seba.. neviem si tam predstaviť kopec ľudí.. nikomu nič neutečie..
no a kojenie - niečo som sa spýtala, niečo som si prečítala v tých letákoch, v podstate sme si pomohli sami.. ako sme vedeli.. nakoniec som kojila 17 mesiacov...

@moka ja som práveže nemocnicu zvládala dobre, pripadala som si ako v penzióne a v pondelok sa mi ani nechcelo domov.. mala som taký pocit istoty že keby niečo, za dverami je pomoc... bola som na dvojke izbe so super maminou, tak nám bolo fain, vzájomne sme si postrážili deti, pomohli, doteraz sa stretávame..

gabulka15
11. feb 2012

@zazalienka skor som myslela , len manzela a mojich rodicov zeby nas dosli kuknut ,
@moka cize ak budu chciet vidiet babetko tak len cez sklo ked bude na novorodeneckom

zazalienka
11. feb 2012

@gabulka15 cez sklo v tej prechodnej miestnosti.. na chodbu Ti ho nedovolia vyniesť a ani by som neodporúčala.. predsa je to novorodenec..

moka
11. feb 2012

@gabulka15 ano, ako hovori zazalienka, len cez sklo v prechodnej miestnosti. Ja som stravila 3 dni pred porodom na rizikovom a potom na sestonedeli skoro tyzden, tiez som mala teploty. Ale teda ja som sa veeelmi tesila domov. Niezeby sa zle starali, sestricky boli mile, ale doma je doma 🙂 Co sa tyka navstev, tak tie mi tiez nechybali, nikoho som tam nechcela, ale keby bol mohol manzel za nami na izbu chodit, to by bolo fajn.

vvrka
16. feb 2012

Ahojte, v pondelok nas prepustili z TT porodnice a povedala som si, ze sem musim napisat. Pocula som a citala rozne historky a cakala som teda vselico, ale ten "pobyt" prekonal moje ocakavania - v dobrom.
Vsetky sestricky boli neskutocne zlate, pomohli a poradili, kedykolvek som potrebovala, stale sa chodili pytat, ci som ok a nepotrebujem nieco, chvalili mi maleho a to, ze ho kojim... Nemozem na ne povedat pol slova, ale naopak, len im podakovat za vsetku pomoc a ochotu.
Som velmi vdacna sestricke Zuzke Orihelovej, ktora ma naucila, ako si mam odstriekavat mlieko rucne a pomohla mi "rozchodit" prsia naliate ako kamene. Aj novorodenecke sestricky mi velakrat pomahali, ked sa maly nevedel prisat, alebo ja som spanikarila pri prebalovani ci umyvani. 🙂 A sestricky, ktore sa starali o nas -maminy, boli takisto vyborne a starostlive, vsetky do jednej.
Mozno to bude zniet divne, ale normalne mi bolo luto, ze idem prec - niezeby som sa netesila domov, ale v porodnici sme si s malym spravili taky svoj rezim, chodili nam navstevy (bola som na nadstandardke, takze dovnutra smela rodina, ostatnym sme drobca ukazovali len cez sklo), s akymkolvek problemom mi sestricky ochotne poradili, vedela som, ze keby nieco, pomoc je nablizku, mali sme tam skratka pohodicku.
Ked si pozeram fotky, normalne ma prepada nostalgia - a to sa maly narodil len pred tyzdnom. 🙂) Asi mi este vo velkom pracuju poporodne hormony, ale skutocne obcas rozmyslam, ci asi teraz robia v porodnici, ake su tam babatka a ktora sestricka ma sluzbu...
Okrem toho musim spomenut pani doktorku Stefanikovu, ktoru som mala pri porode a bola super. Aj pani primarka Misova z novorodeneckeho je vyborna - u ostatnych neviem mena, ale nestretla som sa tam s nikym, kto by nebol mily a ochotny.
Ak to niekto z tychto ludi cita - srdecne pozdravuje Veronika s Petkom (8. 2. 2012) zo sedemnastky.

fuska
16. feb 2012

@vvrka Blahozelam, Veronika, a zelam vela zdravia, mliecka a pohody.

vvrka
16. feb 2012

@fuska dakujeme pekne 🙂

mirinda1
17. feb 2012

dakujem vvrka za povzbudzujuce riadky, mna uz pomaly zacinaju chytat porodne stavy a ci to vsetko zase zvladnem, ci zistim, ze ideme rodit ..... 🙂 - no proste vsetky tie veci co chytaju zeny pred bliziacim sa porodom. Ale po precitani som zase o nieco kludnejsia 🙂. Drzte sa aj s malickym!

zumart
17. feb 2012

Mile maminy a buduce maminy,
Ako cerstva druhorodicka rozhodla som sa aj ja pridat svoj prispevok: pustili nas domov v utorok na Valentina 🙂, v piatok mi kvoli komplikaciam pri porode museli spravit akutny cisarsky rez a myslim, ze len vdaka nemu dcerka nemala ziadne problemy. Chcem tymto velmi, velmi podakovat vsetkym, co sa o nas starali, ze urobili vcas to najlepsie rozhodnutie (dakujeme, p. doktor) vdaka pani doktorke anesteziologicke aj este jednej pani doktorke (alebo to bola porodna asistentka / neviem, prepacte, nie vsetky mena som zachytila 🙂 vdaka ktorym som mala perfektne pichnutu spinalku, (a verte mi, mam to s cim porovnat, v BA mi skusali pred 6 rokmi pichnut epiduralku a pripadala som si ako ihelnicek) ani som sa nestihla bat, lebo mi stale nieco rozpravali a uz som pocula plakat dcerku. ktoru mi hned aj ukazali. Na pooperacnom, sestonedeli aj novorodeneckom sme mali taktiez vybornu starostlivost.
Strava bola podla mna ok, uz len fakt, ze som nemusela varit potesil 🙂
Mala som nadstandard, co naozaj odporucam, mala som svoje pohodlie, vlastne WC, ktore bolo hned poruke, co som taka ubolena dost ocenila - bola to jedna z mojich nalepsich investicii 🙂
Takze, ak sa rozhodujete, ci ist rodit do Trnavy, ano, odporucam, a maminy, ktore sa bojite cisarskeho - budete v rukach profesionalov, ktori vedia, co robia a navyse sa vam snazia pomoct zvladnut to v pohode aj psychicky, nebojte sa. Po prirodzenom porode som sa zotavovala daleko lahsie, takze dobrovolne by som si cisarsky nevybrala, ale ked to inak nejde, ten cisarsky zvladnete a prvorada je bezpecnost a zdravie babatka aj maminy.
Vsetkym mamam aj babatkam prajem vela zdravia a pohody
a este raz DAKUJEME 🙂

nat28
22. feb 2012

Ahojte dievcata. Neviete mi poradit co si mam so sebou vziat na salu, ked chcem aby mi malu po porode prilozili a nechali ju na mne? Co viem tak vraj treba mat prichystany nahriaty uterak na prikrytie, ale je treba este nieco ine? Aby ma potom neprekvapili na sale, ze som si nieco nepriniesla....

lili24
22. feb 2012

@nat28 ahoj, mne mladšiu dcérku priniesli na priloženie a bola pri mne asi tak 15 minút po pôrode, v teplučkej deke, ktorú jej dala sestrička, ja som nedoniesla na sálu nič v súvislosti s týmto 😉

nat28
22. feb 2012

@lili24 takze ti povolili len tych 15 min? Ja by som chcela dlhsie, aspon kym ma budu sit, ze nech sa malinka skusi prisat. Tak si vezmem len ten uterak, dakujem 😉

lili24
22. feb 2012

@nat28 nie, nesledovala som ako dlho s nami bola, ale bolo to cca 15 min po pôrode, už keď som bola zašitá a odpočívala som už s ňou, bol to neuveriteľný zážitok, hneď sa pricucla, bola nádherná, rada na to spomínam, pri prvej dcérke som to nezažila, tam sa nejako ponáhľali ale pri druhej som si to vychutnávala, bolo to naozaj krásne, aj som plakala od šťastia a manžel so mnou 😉

nat28
22. feb 2012

@lili24 takto nejak si to predstavujem, nechcem aby mi ju zobrali a priniesli umytu a oblecenu, chcem ju hned ako vyjde von 😵 Som rada ze aj v Trnave sa tomu nebrania a ze sa pohli lady a respektuju zelanie matky, ak je teda s babatkom vsetko v poriadku 🙂

veve16
22. feb 2012

ahojte, ja som rodila v Trnave pred dvomi týždňami a tiež mi bolo dopriate samoprisatie po pôrode, ja som si so sebou zobrala 2 osušky a deku a treba aj bavlnenú čiapočku a aj vlnenú. a mala som ju pri sebe asi takú hodinku a neumytú. 🙂 bol to naozaj pekný zážitok. 🙂

svetielkoand
22. feb 2012

Pre tie, ktorym sa nepaci porodnica v Trnave 🙂 http://www.vietnamtravel.cz/index.php/clanky/25... podla mna je uuuuuzasna 😵

maca_p
22. feb 2012

@svetielkoand no konec 😀 squely clanok

dulkagabulka
2. mar 2012

ten Vietnam fakt hroza
naopak pridavam akusi "reklamu" na porodnicu v Norsku..je to jedno krídlo v normálnej porodnici, /teda čast normálnej porodnice, žiaden nadštandard, za ktorý by sa muselo priplacat a ktorý vedenie nemocnice otvorilo po prieskume od žien/ kde mamy možu rodit takto:

http://www.paramanaujagimiui.lt/konferencija/pd...

andreasko
4. mar 2012

ahojte no ja mám tri tyždne po porode .Rodila som v Trnave a musím klobuk dolu pred nimi zložiť.Poležala som si tam 2 týždne na rizikovom,kde boli sestričky veľmi dobré a celkovo by som hodnotila trnavsku porodnicu na 1* všetko bolo ok až na stravu ,ale však nie sme doma ,nie?ja nedám dopustiť na trnavsku porodnicu 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre