Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
4. nov 2008

No už aby si dala fotečky aby som ho mohla okuknúť....my sa máme v rámci možností... 😀 malá sa ešte točí a ked sa zapiera je to o život včera sme boli na obed v reštaurácii a museli mi to zabaliť, nemohla som sa ani najesť....malá mala nožky pod rebrami.... 😠 taká som bola nahnevaná a hladná....aby už aj naša bola s nami ti v dobrom závidíííííme hihihih 😀

tesorino
4. nov 2008

neboj zlato dockas sa, ale uz ti to prajem, je to krasny pocit 🙂 🙂 🙂

debbie
4. nov 2008

zlato tak si zapni skype som ťa našla 😀

soncam
4. nov 2008

Ahojte maminky. To som rada že sa máte všetky fajn. Mám na vás otázku: AKej značky máte kúpené flašky na mlieko alebo čaj? a dudlíky na dudlovanie?

sissik
4. nov 2008

soncam nejak som nepreferovala znacku, ale material. flasky sklenene a cumliky silikonove. tvar cumlikov aj anatomicky aj klasicky. vraj treba odskusat, co sa drobcovi paci, ale to asi poznas 😉

lyongirl
4. nov 2008

ahojte, vidím, že sa máte dobre

somcam - ja som kúpila tiež sklenennú Baby nova, ale keďže sme dostali malú Aventku a neskôr aj veľkú, tak malý pil z nich, teda z malej, jemu stačilo do nej mlieko do roka/lebo pil málo/ a stala sa jeho láskou aj počas letných dní, keď sme do nej dávali vodu a teraz z nej pije čaj. Je schopný doobeda vypiť aj 5 takých fliaš a ja len stále dolievam. Tú sklenennú sme nepoužili ani raz a zostanem verná Aventkám aj pri druhom, sú to supiš flaše aj napriek tomu, že nie sú zo skla, aspoň sú lahšie. A dudlíky chcel jedine obyčajné 30 korunové od baby nova latexové. Žiadny silikonový, alebo tvarovaný nechcel a vyplul ho.

debbie
4. nov 2008

Ahojte maminečky,
Soncam, ja som dostala malú aj veľkú sklennú od baby nova, tak budeme používať tie. A máme ešte jednu veľkú od chicco čo som mala ešte ja kúpila som len dudlíííík.....
Baby pôjde niektorá do pôrodnice kôli tej epi zazmluvniť a zaplatiť si ju predom? Ak ano tak kedy?

lyongirl
4. nov 2008

debbie - to sa chodí dopredu?

sissik
4. nov 2008

debbie asi si to zazmluvnim ked tam pojdem do poradne. extra koli tomu sami tam ist nechce.
ale este sa musim dohodnut s lekarom, u ktoreho by som rada rodila.

gabuliik
4. nov 2008

Tes, dodatočne gratulujem!

debbie
5. nov 2008

Dobré ranečko.....vyspatá do ružova hlásim nástup na konííííka.... 😀
Lyon ano chodí sa to aj vopred vybaviť, vraveli nám to na tej prehliadke pôrodnice. Povedali že je to tak lepšie, ked si to zaplatíš vopred a ak by si nestihla alebo by si to zvládla bez epi, peniažky ti vrátia. Ja teraz začínam premýšľať že to nechám na pôrod. Tes mala tiež epi nemala nič vopred predplatené a na čakačke si pýtala epi, povedali že ok prišla anesteziologička a bolo, mala dve dávky.... A vraj žiadne vyšetko jej nerobila a zaplatila potom. Tak sa ešte dohodnem so štefanicu a uvidím čo mi povie ona .... 😀 ani neviem či už je malá otočená na poslednej kontrole bola priečne tak aby sme ešte rodili vôbec prirodzene.... ☹
Baby boli ste už na tie výtery mňa to čaká 11.11.ideme do poradne a potom už každý týždeň už sa to kráti....konečne....
Sissik, a ty kedy ideš do pôrodnice....ja tam chodí od začiatku tehu. A komu pôjdeš? Aj chceš platiť za dr.pri pôrode, máš dákeho vybraného?

sissik
5. nov 2008

debbie ja chodim normlane k mojmu lekarovi a on sluzi v porodnici vo stvrtok. chcem sa s nim dohodnut, ze budem rodit pri nom, ak bude ochotny. ak myslis poradnu do porodnice tak snad od vianoc, tak nejak to vychadza.

soncam
5. nov 2008

Debbie mne už robili výter pár krát. Nič to nieje. Je to ako výter hrdla len nie tam. Pred koncom to robia každej tehotnej či nemájú infekciu ktorá sa pri pôrode prenesie na malé.Ak ano nasadia ti antibiotiká. Dnes som bola aj ja v meste nakúpila som si už všetko aj tie aventacke flašky aj dudlíky. Takže už sa môžem zbaliť na kompletku.

sissik
6. nov 2008

ahojte, mate uz zajednaneho pediatra?

soncam
6. nov 2008

ahojte. Sissik ja už chodím s malým k lekárke takže aj s druhým. Myslím že by to nemal byť problém. Aspoň známe čo rodili v blízkej dobe tak hovorili. Najprv zavolali vybranej lekárke či ich zobere a potom sa s ňou dohodli. Robili to 2 týždne pred pôrodom

sissik
6. nov 2008

a ked sa narodi nahodou skor? ja by som chcela ist vybavit tak okolo nastupu na matersku

debbie
6. nov 2008

Ahojte.....Soncam budeš si brať do pôrodky aj fľašky obe či len malú? Ja mám takú na tej odsávačke tak neviem či k nej nevezmem len dudlík a nebudem musieť brať dve. A berieš aj dáky čajík pre babetko? To som o tých antibiotikách vedela dávajú to infúziou,že? Soncam a kedy začínajú robiť pásy na poradni? Od ktorého tt lebo idem teraz 11. a potom už každý týždeň tak potom mi to už budú robiť?Nevieš?
Sissik Ja mám nástup na materskú 10.11. a pediatra ešte nemám ani neviem koho by som tak chcela skúsim pozrieť čísla na nete a ak tak, zavolám si tam a dohodnem sa so sestričkou.... 😀 asi budúci týždeň.

lyongirl
6. nov 2008

Ahojte baby, tak až teraz sa dostávam k PC. Včera sme mali rušný deň, upratovali sme celú spálňu, vrátane perináčov a umývala som okná. Dostali sme totiž ponuku na válandu za 500 Sk, takže už nám stojí v izbe a Alex zachvíľu bude potrebovať novú postel, keďže bábatko pôjde do postielky, tak som večer o 9tej odpadla do postele od únavy.
Pediatra som si vybavovala skôr, teda mi chodíme tomu, čo sestra s deťmi, neišli sme tam, kam patríme. Sestra bola s pediatrom spokojná, tak keď som bola tehotná sa pýtala, či tam môžmne chodiť a oni povedali, že áno, veď je slobodná voľba lekára. Malý sa narodil predčasne a sestra náhodou potrebovala ísť s malou k dr., tak im to hneď oznámila.

lucia.688
6. nov 2008

ahojte dievčatá, trošku sa k vám pridáme....
vidím, že už sa to tu rozrastá o bábätka, blahoželám tes a petke k drobčekom 😉 ...
už sa to aj nám kráti, aj vám sa zdá, že ten čas strašne letí?? o chvíľku budeme aj my držať naše srdiečka v náruči...
soncam - ty máš približný termín ako ja, ja mám 13.12. už chodíš do nemocky??
baby vy ste chodili aj na prípravu pred pôrodom???ak áno kam?? už je síce na to asi neskoro, nejak som to zanedbala ☹ ale bolo také niečo aj v tt, ja som sa k ničomu takému nedopátrala...
bavili ste sa tu aj o malinovom čaji, aký je to presne čaj, lebo jeden som dostala, ale to je z poľska a je tam všetko po poľsky a ja tomu moc nerozumiem 😅 to musí byť len z tých listov malinovníka, alebo hociaký malinový?? vy máte aký?? a robíte aj tie masáže hrádze??

curadlo
6. nov 2008

Ahojte mamičky, viareré sa ma pýtate prečo primára nie k pôrodu. On ako človek ma veľmi sklamal. Mala som ho vybaveného po známosti a aj tak na mňa kašlal. K pôrodu prišiel až v poslednej chvíli. Trápila som sa 10 hodín a počas toho vpbec sa neprišiel informovať ako sa mám a ako mi je. Po 10 hodinách pôrodná asistentka zistila že som už úplne otvorená a malinký sa neposúva. Vtedy prišiel on a urobil cisársky. Pointa je v tom, že som od svojho gynekológa mala odporúčanie na cisársky od začiatku, pretože som nízkej postavy. Ale on to vôbec nebral do úvahy. Takže sme mali obrovské šťastie že to dopadlo tak ako to dopadlo. Poviem vám pravdu, manžel tam bol so mnou a prvý krát som ho videla plakať, pretože videl ako sa trápim a nemohol mi pomôct.
Ale to je len môj zážitok, možno že s ním má niekto aj druhé skúsenosti.

petusaaa
6. nov 2008

lucia, dakujeme 🙂
caj to musi byt z listov ostruziny malinovej. pije sa od 34tt, ale este stihas. len zacni co najskor. ak si do neho das citron alebo kyselku, tak bude znesitelnejsi a vitamin c zvysuje jeho ucinnost.
na pripravu sme chodili iba na cvicenia do nukleonu. a este je nejaka priprava v nejakom centre. aj sa to tu niekde pisalo, ale nemam cas hladat 😅 tak skus
curadlo, tak ani ja som nebola moc spokojna s porodnikom a som hrozne vdacna za to, ze tam bol manzel so mnou, lebo inak by sa ku mne asi uuuplne inak spravali. lebo uz aj tak to bolo hrozne. ale hlavne ze su deticky zdrave, nie? aj ked my sme mali problemy a nevedia zistit z coho. alebo nechcu povedat 😖

petusaaa
6. nov 2008

jaj a masaz som robila ale iba asi tak dva tyzdne. potom som dostala hrozny vytok a dodatocne som zistila, ze to bola asi hlienova zatka 😅 😀 a aj tak som sa hrozne potrhala. ale maly bol zle otoceny a 15 min mi nechel ist von. takze to bolo aj preto 😉 takze masaz nezavrhujem, no ja som nemala stastie 🙄

lucia.688
6. nov 2008

peti ďakujem ti za infošky, a jasne skúsim poozerať dozadu, verím, že teraz nemáš čas a máš lepšiu možnosť využitia času ako hľadaním niečo na nete 😉
tak sa dám na tieto veci čo najskôr...na tu masáž sa pýtam aj preto, lebo ja som mala infekciu nedávno a neviem, že či je dobré to robiť keď bola infekcia, ale šak asi skúsim a uvidíme, čo to spraví...díky ešte raz...a pozdrav tvojho riška 🙂

lucia.688
6. nov 2008

peti a teba kto rodil ??

soncam
6. nov 2008

Ahojte Debbie ja si asi zoberiem len tú malú. A čaj neviem to by nám mohlli poradiť tie baby čo porodili.Lucia ja mám termín 15.12. ale vraj sme väčší tak že by to mohlo byť aj skôr

tehulka4
6. nov 2008

caute kocendy..co sa tyka toho caju ja som ho pila a nejak si nemylim ze by mi tie porodne cesty nejak ovplyvnil...a navyse mi absolutne necutil..takze je to vec nazoru ale podla mna to zasa az taky zazrak neni...

tehulka4
6. nov 2008

to bolo na margo toho caju z maliny ostruzibovej..

tehulka4
6. nov 2008

a co sa tyka toho cajiku pre babatka, v ôporodnici dostanete klasicky feniklovy ked si budete pytat..hlavne si ho pytajte urcite lebo ak budete mat malo mliecka a prikrmovat bebou co maju v porodnici tak babatka zalievajte cajikom inak sa vam strasne zapecu, bude ich boliet brusko a nebudu moct kadit..to som mala taky problem ja, lebo mi to nikto nepovedal ze ho mam nalievat aj cajikom..a ja som ani nevedela ze tam maju aj caj..

tehulka4
6. nov 2008

deb, mne pasy robili v 38tt...v 37tt som tam isla len tak sa ukazat, dr, do mna strcila prsty a to bolo asi tak vsetko ale ctg- pasy mi robili az v 38tt..a potom uz kazdy tyzden az do porodu..

bershka
6. nov 2008

luciiiii, čaaau,ty si tehuuu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre