Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzanikaaa
9. jan 2009

baby ja som davala malu od narodenia asi do takych 2-2,5 mesiaca do zavinovacky a potom do spacieho vaku, aj teraz v nom spinkava. Mam istotu, ze sa neodkope, lebo uz dviha nozicky, kope a tak 🙂 a je jej v tom aj teplucko. A tiez som mala ten polohovaci vankus, davala som ju na bok. Kupila som ho v tescu za nejakych 280 sk tusim. Cez den ju davam pod paplonik, ale asi sa jej tam moc nepaci, lebo sa casto budi. Ten paplonik je podla mna na nu dost tazky, nevie sa pod nim hybat.. co ona potrebuje 🙂 Asi skusim dat deku do navliecky..

miskanem
9. jan 2009

zuzanika a do spacieho vaku jej čo obliekaš?
sissik tak ja nastupujem 16.1.asi do nemocnice,tak mi dnes povedal čech,16.1. mám prísť na poradňu a uvidíme,ale mám prísť radšej s taškou... ☹

zuzanikaaa
9. jan 2009

miska take dupackove pyzamko cherokee (je dostat 3ks v baleni)

katrin21
9. jan 2009

baby preberate tu spanie...
podla mna miminecku je najlepsie psat v klasickej zavinovacke.... ma tak pocit bezpecia, teplo a nemate problem s nejakymi deckami... my sme davali malu na bok, raz na jeden, raz na druhy opretu o kraj postielky a este som ju zvykla prikryt takym paplonikom z kocika po mne( mamina odlozila, aj s navleckami, posluzil skvele..., inak by som dala asi deku do navlecky)... mala sa narodila v septembri, takze uz nebyvalo tak teplo.. pokial sa zmestila , spala vo vankusku...
a aj ked z neho vyrastla, tak napr. aj do kocika som ju nan kladla do fusaka... ta krajka vyrezala vo fusaku pekne a v perinke mala teplo... mala som aj dlhu zavinovacku( vankusik) a tak som jej davala potom ten a len tak bez zaviazania prelozeny dole cez nozicky a na to tenku decku, kde uz nedociahlo perie... a spala aj ked bolo vonku - 20 ako teraz.... a vtedy najlepsie 😀 a najdlhsie...

katrin21
9. jan 2009

neviem... ci ste si vsimli.. dneska je moda, dieta nedat do zavinovacky... ale ved babatko nema termoregulaciu! ono to malo vyznam, ked sa deti balili... jednak su z bruska zvykle na malo miesta = podobny pocit = bezpecie pre nich. Aaj to hreje a babatko sa aj lepsie nosi.... ale nikomu tento nazor nevnucujem, len mi to pripada lepsie..

iris12345
9. jan 2009

JA mam tiez prichystanu pre drobca zavinovacku, deku a fusak. Ked pojdeme skoro hodinu z porodnice domov, aby mu bolo teplucko. Budeme ho viezt vo vanicke z kocika, muz nechce o autosedacke ani pocut. Ze ci chcem aby hned prechladol . Ze radsej zaplati pokutu ked nas stopnu policajti. To viete , stara skola, ta zavinovacka je este po nom. 🙂

zuzanikaaa
9. jan 2009

No zavinovacka sa dava aj teraz. Len je to taka modernejsia verzia. Nie ako byvali kedysi... sama krajka. Ale co sa tyka cestovania v aute - som zasadne za autosedacky. Dnes uz existuju specialne zavinovacie deky do autosedacky. Viem, ze kedysi to nebyvalo, ale vtedy sa nejazdilo tak nebezpecne ako dnes. Nikdy nevies kedy do teba vrazi nejaky blbec.... Videli ste ten cesky spot propagujuci autosedacky? Ako ja ked som to zbadala tak som mala dost.... kto ma na to zaludok tak nech si pozrie...

https://www.youtube.com/watch?v=jXVD6mKg-rE
petusaaa
9. jan 2009

zuzanikaaaa, tak ja mam na autosedacky presne taky isty nazor. ja si myslim, ze radsej budem riskovat nadchu ako smrt 😒 a okrem tohouz su fakt super deky a fuskaky. zaparkujete rovno pred vchodom, tak o com 😉
aha a este k tym vanickam z kocikov. su take, ze tam maju pruhy, teda su usposobene na cestu autom, ale niektore su take neni, tak to by som tiez neriskovala. tot moj nazor 😉
a este k tym zavinovackam. ja som ho davala maximalne do 3tyzdnov. moj tam nechcel byt, potreboval volnost. ale o tom, ze sa paplonik a deka zasuvaju za matrac pocujem prvy krat. 😕 ale zatial zijeme 😀 😝

sissik
9. jan 2009

na prevoz babetka treba urcite bud autosedacku alebo vanicku certifikovanu na prevoz babetka - s popruhom vnutri aj na upevnenie vanicky. prenasanie na rukach je maximalna nezodpovednost, mamicka to dietatko neudrzi keby co bolo.
o zavinovani som citala v knizke - ak je nekludnejsie babetko, tak zavinovacka mu pripomenie maternicu a moze ho to ukludnit, spolu s hojdanim, otocenim na bok, cumlikom. su aj babetka, ktore su kludne a vydrzia bez zavinovacky - treba skusit, co ktoremu babetku vyhovuje 😉
najviac sa tesim na to skusanie. clovek tolko cita v knizkach, na nete a vidi v telke,....uz sa neviem dockat.
miskanem takze 16. 1. ta mozno nechaju v nemocke?
nasa mala sa v poslednej dobe tlaci stale smerom k zaludku, mam pocit, ze sa vyberie von neskor. v pondelok idem do poradne, tak uvidim, co mi doki povie

petusaaa
9. jan 2009

sissik, povedz jej, ze tam neni exit 😀 😝 asi sa boji 😀

inak najlepsie je, ak nefunguje nic 😠

sissik
9. jan 2009

petusa pevne verim, ze ked bude treba, tak ten exit najde 😀

no toho sa bojim, ked nebude fungovat vobec nic, potom napisem autorom kniziek a budem pozadovat prachy spat 😀

zuzanikaaa
9. jan 2009

🙂

macka7
9. jan 2009

sissik nechodis nahodou k Strbovi? Zdas sa mi nejaka znama

petusaaa
9. jan 2009

aj ja chodim k strobovi, ale iba rok 🙂
sissik, musis svietit s baterkou... vylezie za svetlom 😀

gabuliik
9. jan 2009

Čaute.Ja som zavinovačku pri malom používala len v noci.Kedže sa narodil 4.8.,cez den mu v nej bolo veľmi teplo. Tak na nej len ležal prikrytý takou tenučkou dečkou alebo bez. Ale malú som mala v oktobri a tú som dávala do zavinovačky dosť dlho.Bolo jej teplo a ľahšie sa s nou manipulovalo 🙂 .
No a k tým autosedačkám. Som 100% za. Malý to znáša v pohode,horšie je to s Monikou,nechce sa pripútať. To sú večné boje 😠 !
Petusaa o tom paplóniku počujem,teda čítam aj ja prvý krát. Aj my žijeme 😀

zuzanikaaa
9. jan 2009

aj ja chodim k Strbovi 🙂

macka7
9. jan 2009

Ja som zavinovacku pouzivala tiez len chvilku ona sa strasne poti a bola z nej nervozna, spava v spacom vaku a je spokojna.Inak v tescu maju teraz zlacnene spacie vaky len za 5euro

zuzanikaaa
9. jan 2009

macka ja som si uz ten zlacneny kupila 🙂 ale az taky velky od polroka

macka7
9. jan 2009

kolko vazi tvoja mala?

zuzanikaaa
9. jan 2009

no ja som to pisala asi o stranku vyssie... mali sme zo zaciatku problemy s kojenim. malinko sme priberali... teraz mame okolo 5600 g ked sa narodila mala 3450 ale schudla na 3100 a tvoja?

macka7
9. jan 2009

no ja nekojim ale nam malo priberala teda mne sa nezdalo len lekar ze malo v 3 mes. mala 5300 a davala som bebu a kazal mi prejst na sunar plus ktori je od 4 mes.Tak som zvedava co teraz povie doktor ,vazila som ju vdupackach a mala 6400

macka7
9. jan 2009

a narodila sa 3003 a schudla na 2870

zuzanikaaa
9. jan 2009

to je pekna vaha. Ani ja uz nekojim. Ja davam Nutrilon. Ale podla mna to nie je malo v 3. mes. 5300 ... my budeme mat zachvilu 4. a mame tych 5600 🙂 kolko ti vypije? Mne 120. skusala som jej uz davat aj 150 ale bud nechala alebo dost vygrckala. My sme mali dojcensku koliku tak nam doktorka predpisovala Nutrilon comfort - to je na koliky. Teraz sme uz presli na normalny a neviem ci je sytejsi alebo co, lebo mi aj tych 120 ledva ledva vypije a niekedy aj trosku necha.

macka7
9. jan 2009

ale tej beby vypila iba 100ml a ten sunar hned na prvy krat 130 teraz mi vypije 140-180 ako kedy.A ty stale kojis?

macka7
9. jan 2009

ja uz som jej skusala davat aj uvarenu mrkvicku a celkom jej chutila ale bojim sa aby ju nezapekalo nevies co je dobre proti zapeceniu

miskanem
9. jan 2009

ahoj sissik áno aspoň tak mi dnes povedal čech,ja ťa tam počkám a budem držať miesto 🙂 ,baby s tými autosedačkami máte pravdu,tiež som videla reklamu na autosedačku,teda čo sa može stať ked mamička si bábätko drží na rukách v aute,tiež nedávno bolo tak viac havárií pri ktorých boli aj malé deti a keby nesedeli v autosedačke tak by sa to pre ne skončilo zle...

zuzanikaaa
9. jan 2009

ja som jej este nedavala ziadny prikrm. Chcem sa najprv poradit s doktorkou ked pojdem na poradnu. Ked sme teraz presli z toho speci nutrilonu na iny, nechcem jej robit dalsie soky.. nech si najprv zvykne na to. A niekde som citala, ze prikrmy by sa mali davat az ked dieta zdvojnasobi svoju porodnu vahu. Co my este nemame 🙂 Uvidim co nam povie doktorka. A z tej mrkvicky ju zapekalo? Nasla som stranku o prikrmoch http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

petusaaa
9. jan 2009

na zapekanie je dobry feniklovy cajik. ja mu davam cajik od babio. je granulovany a sladeny len mliecnou laktozou, ktora sa nachadza aj v mm 😉

macka7
9. jan 2009

Ju aj z toho sunaru trosku zapeka tak tazsie kaka musi viac tlacit a z tej mrkvicky to mala uz uplne huste

macka7
9. jan 2009

ja tiez davam feniklovy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre