Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tehulka4
31. jan 2009

a vieme nieco viac o lyongirl? ja som s nou bola v neocke ked cakala prve....ma take iste problemy aj teraz pri druhom , neviete niektora?

krtko.
31. jan 2009

ano tehulka ma skoro tie iste problemy ako pri prvom

timotej
31. jan 2009

Ahoj tehu. nám sa darí tiež dobre. Vy ste teda cvalíci... Timko má 6 800g a mne sa zdá že je bucko ale on je
aj riadne dlhý. V tvári je baculo. Daj mi mail pošlem ti foto. Máš aj skype? Aj my sme boli už na preočkovaní mal chvílu tiež zvýšenú teplotu ale prešlo to. Spí dobre. Dávam bebu a papali sme už aj plievočku rozmixovanú prvé dva dni to papkal dobre. Na tretí to vypluval. Dnes mu dám tiež. Doki mi kázal k obedu len inak mlieko. Lebo ked mu budem dávať vyživu alebo kaše on si začne vyberať chute.

tehulka4
31. jan 2009

krtko, no pekne....tak to si chuda zasa asi skor uzije porod??

petusaaa
31. jan 2009

lyon, chudatko, drz sa...

tehu, takze zacinas s mrkvickou? ja rozmyslam, s cim zacat. 😒

tehulka4
31. jan 2009

ahojky timi, tak to mate celkom slusnu vahu,..ja sa vcelku cudujem, ze mame sice tych vyse 8 kg, ale tiez sme neni nejaky baculaty,jedine tie lcka ma a trochu ruky..inak vasade je podla mna normaslny..a tiez je dost dlhy..mne tiez dokina hovorila ze mozem zaat s pokievockou z mrkvy a zemiaku,a ke mne sa to zdalo blbe,...ako zistim z coho mu bude tazko alebo nebodaj mat alergiu ked mu dam obohje..tak som si urobila zatial po svojom, ze na oar dni mu skusim dat mrkvui a potom zsusim zemiak a ôppotom skusim oboje a zasa brokolicu alebo karfiol a tak budem pomaly pridavat...u ans mala dnes ta mrkva dost velky uspech..tusim by zosrozoval aj celu misku..ale par lyziciek na zaciatok staci..dala som mu arsdej mliecko...mne tak dokina povedala, ze najskot par lyziciek polievocky a potom doplnit mliecko...s aksami na veceru zatial skusat velmi nechcem, este na to podla mna mame cas....skus mi posalt tie fotky, nech teda mozem porovnat... 😀 lula@berta.sk je moj mail..

stankatt
31. jan 2009

tehulka ja uz davam kase na vecer 🙂 Davam od Nutrilonu- prvu kasu. Je bez cukru.

zanetuska
31. jan 2009

tehulka aj my sme skoro rovnako stary aj rovnako velky ako vy. maly ma 8330 a meria 65 cm, kolko meria tvoj drobec? ja prikrmujem aj mrkvou a j zemiakom, skusali sme aj zeleninku s ryzou od hipp, chuti mu, davam mu len jeden krat za den, lebo sa este kojime.

gabuliik
31. jan 2009

Čaute baby. Môj malý je o pár dní starší,ale tiež je baculo. 4.2. ideme na poradnu a pred Vianocami vážil 7,5kg takže teraz to vidím tak cez 8kg 😅 . Ja ho kojím a občas dokrmujem Bebou,lebo mám mlieko len v jednom prse.Skúšam mu dávať na noc aj kašu,ale je to slabota. Dnes som sa rozhodla,že od zajtra nastupuje mrkva,zemiak a brokolica. Tak uvidím aký to bude mať úspech.

timotej
31. jan 2009

Tehu dávaj mu len raz za den zeleninku k obedu tak mi bolo kázané od doktora. Ja som 1.den mixovala brokolicu s petržlenom a trochou mrkvy, potom som mu dávala od HIPP ryža so zeleninou to čo sme dostávali v pôrodnici v balíku. Mixujem viacej aby mal na 2-3 dni. Mám to v chladničke prikryté.

sissik
1. feb 2009

drzim palce, aby lyongirl vydrzala co najdlhsie, babetkam je predsa najlepsie v maminkinom brusku

tehulka4
1. feb 2009

stani, a chuti mu??? nevygrckava ti ju??? pytam sa preto lebo mne klasicky nutrilon HA grca jedna radost...

tehulka4
1. feb 2009

zanetuska, my budeme mat tiez tak okolo 65 cm...+-1,2 cm...ja som este len vcera a dnes experimentoval, ze co na ot jeho brusino, a myslim ze nema problem...akurat neviem kolko mu tej mrkvy staci...Kolko davas ty???

tehulka4
1. feb 2009

timi, davam...aj mne to dokina hovorila..zatial iba k obedu,...potom neskor skusim dat 2krat za den...ja tiez chcem zmixovat viacej toho, ale chem to dat zamrazit do sacikov.. ako dlho to mozes mat v chladnicke???? viem ze sa nema davat to z coho uz jedol naspat k ostatnemu...

timotej
1. feb 2009

Nie nedávaj naspat k ostatnému. Ja by som to ani nemrazila. V chladničke najviac 3 dni.

zanetuska
1. feb 2009

Dnes spapal asi 50-60g, prvy krat ziedol asi tak 2 lyzicky ale potom kazdy den pomalicky viac a viac. Ja ked so mto uvarila viac dala som to do malych poharikov od hipp a dobre zavrela a nechala v chladnicke. Aj Alexovi chutila ryza so zeleninkou ja som skusala dava taj sunarku a chutila mu aj ta. Ale najviac mu chuti prsko. 😀

gabuliik
1. feb 2009

Čaute. Tak my sme dnes papali tu mrkvu.ˇMoc nadšený z toho nebol. Ale zjedol asi tak 4-5 lyžičiek.

stankatt
1. feb 2009

tehulka nie negrcka, a neni to ta HA, iba obycko Nutrilon. Len sa nam tazko kaka, tak uz nedavam kasu kazdy den. 😒

stankatt
1. feb 2009

Gabi Monike mrkva chuti naj.... dokonca jej jablcko s hruskou moc neberu 😕

zuzanikaaa
2. feb 2009

no baby aj my už papame asi tyzden uvarenu mrkvicku. Skusala som aj uvareny zemiak, ale to nechcela. Najviac jej chuti mrkvicka so zemiakom od Hippu. Skusali sme aj banan a aj bananovu kasu na dobru noc od Hami, to jej chutilo az moc, tak som to obmedzila, aby si nezvykla moc na sladke. Doktorka mi povedala, ze jej mozem uz aj masko dat, kuracie alebo kralicie, tak 1-2 krat do tyzdna. Ale to sa mi zda este skoro. Nech si najprv zvykne na tu zeleninku. Zajtra sa chystame este raz skusit ten zemiak, ci si to nerozmyslela 🙂

macka7
2. feb 2009

ahojte baby no ta moja to z tej lyzicky moc nechce papat a este ju aj napina. ☹

nikollette
2. feb 2009

ahojte mozem sa opytat, viem ze asi odveci, ale neviem kde sa to mam opytat..ak mate v albume, napriklad takym pekynm banerrom meno vasho dietatka alebo podobne, ligotave pisemnka, ci obrazky, ako ste si to tam dali??? Vdaka.. Najlepsie IP.. cakam 😀

zuzanikaaa
2. feb 2009

nikolette daj si do vyhladavaca glittery alebo tickery, vytvoris si svoj, skopirujes adresu, ktoru ti vytvori do svojho popisu albumu

nikollette
2. feb 2009

a adresu hore v linku mam skopirovat,alebo ako 😅 nejak mi to nejde ☹

tehulka4
2. feb 2009

caute maminky...chcdm sa spytat, odkedy papame mrkvu a mame aj nutrilon 2 HA, odvtedy mi mrnus strasne grckava...neviem ci preto ze mu dam na obed aj mrkvu aj mlieko, ale je to fakt des...kde mozem robit chybu??negrcavalaz tak a zrazu toto..uz dnes som z toho fakt mimo...

stankatt
2. feb 2009

Tehulka, ja davam len zeleninku, mliecko uz nedavam. To iba prve dni, ked si zvykala na novu stravu. Teraz uz davam aj ovocie na desiatu a tiez bez mlieka. Davam jej vodu, aby sa lepsie kadilo. 😉

bubadlo27
2. feb 2009

tehu cav,
je dost mozne ze mu vadi ten nutrilon 2HA, ak sa napapa mrkvicky a odgrcne si , nedavaj mu mliecko, resp. mu ho daj az ked si vypyta a bude dozadovat
alebo este vyskusaj dat zapit len nutrilonom 1HA
a ako ste prechadzali na dvojku? 🙂

gabuliik
2. feb 2009

Tehu,ja som tiež toho názoru,že stačí mrkva a mliečko až potom neskôr. Viem to z vlastnej skúsenosti.Teda zo sestrinej. Toto isté čo popisuješ jej robila malá. Tak jej dávala len zeleninu a mlieko až neskôr. 🙂

timotej
2. feb 2009

tehu aj ja mám taký istý problém. Malý sa zobudí na obed reve tak mu rýchlo dám mlieko potom ked sa ukludní tak začnem príkrm a ked skončíme tak grcká a dokonca mlieko s mrkvou dnes mi ogrcal plachtu na posteli aj on sa ogrcal. Myslela som si že sa mu ulavilo tak som ho položila a bác.

macka7
2. feb 2009

babenky inak aj moja teraz viac grca ked uz papa aj nieco ine ja neviem cim to je.Mozno je to pre nich tazke na zaludok ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre