Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monicka18
14. júl 2009

No neviem šlo to nejak prirodzene tá váha sa zastavila pred 2mesiacmi a teraz už nič! Ja som bola tiež malinká keď som sa narodila no potom som všetko dobehla! Len aby maluškavá mala všetko v poriadku. Už mám z toho totiž nervy a robí mi ich manželík!
Mausy- kedy ste mali prvú návštevu? Myslím svokrovcov. Ja sa totiž bojím, aby hneď na ňu potom nesadlo...

mausy21
15. júl 2009

no ja svokrovcov nemam už,žial.
ale prva navšteva bola po 2 týždnoch

monicka18
15. júl 2009

Aha, prepáč to mi je ľúto! Ja len nemyslím to zle len mám také obavy o maluškavú. Inak ako sa máte? Sledovala som Vás tu ako tichý pozorovateľ už pred tvojim půrodom. Aj cez tie tvoje výjazdy do nemocky! To si si teda užila!

mausy21
15. júl 2009

máme sa fajn, len sme nejak drobučke a dnes sme sa boli važit sme dokonca schudli na 4450g,tak budeme lietat gastroenterologičke juj.
no tie vyjazdy otras ale teraz ked si to spomeniem sranda
a ty ako sa citiš?

monicka18
15. júl 2009

No teda tak ale dúfam, že to nebude nič vážne! Snáď je to len teraz také dočasné! Určite to bude aj tým narazovým teplom. Ja som ok ďakujem si milá. Sem tam niečo zacítim a aj 2-3krát za deň musím na veľkú.Všetko ma totiž tlačí a ešte tie nohy úžasné! Mám iba jedny šlapočky, čo obujem 😀 . Ale inak sa mám veľmi dobre. Uvidím ako mi to dlho vydrží... 😀 😀 😀

berus222
16. júl 2009

caute kocky. po dlhej dobe sa aj ja pridavam. mausy, co je malej? nas drobec ma uz cez 6 kilov, ale zase ma pruh. tiez sme si obehali kramare a vsetky mozne chirurgie.
monicka, nezavidim ti. je strasne horko a este s bruskom. tak nech to mas uz coskoro a v poriadku. 🙂

safs
16. júl 2009

no fakt tu bolo nejak ticho no co toto?
tak safs je uz doma aj s malou Tamarkou, narodili sme sa v pondelok o 02.15 hod 2930g 49cm 🙂
porod veeeeeeelka rychlost , prichod na prijem o 01.15 takze aj s monitorom vypisanim byrokracie bez klystyra 😀 😀 hodinka , rodil ma dr. hlavek celkom v pohode aj fesak takze sa nestazujem 😉 😉
mala je zatiial poslusna papa kaka a spi , ja teraz vybalujem ,bordel premiestnujem z jednej izby do druhej, snad do vecera upracem 😎

majula28
16. júl 2009

safs no konečne, ja že čo sa neozývaš a ty to máš už za sebou 😀 blahoželám tebe aj malej Tamarke 🙂
no vidíš aj ty si mala taký rýchly pôrod ako ja 😀 super že? Ja hovorím, že keby bola zápcha na ceste tak porodím v aute 😀 😀 😀 Ja som tiež prišla vo štvrtok domov a veci z nemocnice som vybaľovala tri dni 😀
Želám Vám veľa zdravia a malá nech pekne poslúcha a v noci nech pekne spinká ako my 🙂 zatiaľ klop klop klop 😀 a raona tam nebola? Čo je s ňou? ☹

danielik76
16. júl 2009

Ja som tu nebola, lebo som mala pokazené PC, no snáď už bude funogvať.
Na budúcu stredu som teda objednaná prvýkrát na kontrolu do pôrodnice, tak som zvedavá. Pri predošlých deťoch som chodila ešte na 3.poschodie, bolo to tam také hnusné staré. Teraz na prízemí to vyzerá slušnejšie?
Graulujem všetkým čerstvým maminám.
Safs, mňa rodil Hlávek pri prvom a spokojná som nebola, pripadal mi hodne arogantný a hlavne ma blbo zašil, mala som to potom ešte dlho bolestivé, po druhom som mohla sedieť hneď na druhý deň, po prvom až po dvoch týždňoch.

safs
16. júl 2009

danielik76 : no ja fakt nemozem na neho povedat krive slovo, na prijme sme este stihli prebrat nedelnajsi zapas spartakovcov 😀 posrandovali 😀 povedal mi , ze za chvilocku porodime, ci sa tesim , ja ze ano, on ze to je dobre 😉 no a ked ma sil, tak ma stale upokojoval, ze uz len chvilocku , no sice tu chvilocku spomenul niekolkokrat 😀 ale sedela som este v ten vecer uplne v pohode, asi je to o stasti a tiez o nalade , sak vies jak to chodi 😉
majula : no fakt rychlost co? ten klystyr cloveku voooooooooobec nechyba vsak ? dufam , ze niekedy sa zastavis u hlubockych na chalupe a prides na omrk
neviem , ci tam bola raona, strasne sa to striedalo, vela denne prepustali domov, a potom zase stahovali mamicky z rizikoveho na sestonedelie, lebo uz nebolo kam ukladat 😉 vsetci by len rodili ja nechaaapem 😎

brinzulka
16. júl 2009

danielik...ja mam za sebou prvu poradnu..tiez ma prekvapilo prizemie...je to svetlejsie, dusno-ale ved vsade je..Prijemnejsie prostredie-svetlejsie...tesi ma, ze sa nemusi slapat do schodov...je tam situovany aj porodnicky prijem
raona bola prijata do nemocnice, lebo prenasala...a uz ma aj babatko..je zapisane v julovkach v tabulke... 😵

V pondelok som prisla na 10tu ...a bola tam kopa tehuliek...cca 12?

brinzulka
16. júl 2009

raona: 16.7...................dievča.........3150 g..........48 cm......... Sára 🙂

danielik76
16. júl 2009

Safs - no možno sa za tie 3 roky Hlávek polepšil 🙂
Brinzulka - ja tam asi pôjdem hneď na pol ôsmu, lebo mi nemá kto povarovať chalanov, tak musí muž ostať s nimi ráno doma, tak nech som čo najskôr vybavená, aj keď viem, že to ešte môže trvať, aj keď prídem hneď ráno ... už od toho ďalšieho týždňa má dovolenku 2 týždne, tak to bude jednoduchšie a keby som náhodou ešte neporodila ani vtedy, tak svokra má zasa voľno prvé 2 augustové týždne, tak už to nejako poplátame.
Hrozne rada by som mala muža pri pôrode, pri oboch mi bol veľkou oporou, aj keď ten druhý trval len 15 minút od príchodu do pôrodnice, ale pri šití bol so mnou a ja som mala z prvého pôrodu takú obrovskú traumu zo šitia, že mi to za to stálo.
Tak sa bojím, že:
1. z nejakého dôvodu bude musieť ostať s deťmi, lebo varovčíci to nestihnú.
2. že nebude môcť byť pri mne, lebo bude plno na vzdychárňach. Stalo sa vám niektorej, že s vami muž nemohol byť, lebo naraz rodilo veľa mamičiek?

lenorka11
16. júl 2009

ked som rodila ja tak tam nebol nikto, rodila som sama, ale mojej susede sa stalo že tam bolo plno muž tam nemohol biť bola tam s nou svokra.
tehulkám držím palce, a mamičkám gratulujem.
ideme kúpať lebo náš drobec je už nespokojný.
ahojte.

mausy21
16. júl 2009

Ahojte?
tak ja som zasa tu a zúfalá viac ako včera, bo dnes je mala už aj uplakana.je hladná, napapá sa pekne si odgrgne, a o tri hodky to vyvrati samozrejme aj medzi tým grcká.je smdna no s flaše mi nechce.skúšala som nutrilon potiahne tak 30ml a hotovo.baby poradte mi čo s nou, bojim sa.A ešte má aj soplik stále od 2 týždna a lekár to ignoruje pritom je z toho nervozna a chrapči mi, a aj z toho ju napína....

lenorka11
16. júl 2009

ahoj mausy, ku komu chodíš s malou?
ja chodím k Bugárovej nás dosť sleduje kolko malý priberá, chodíme sa vážiť každý týždeň.
priberal každý týžden 130g a povedali že to je málo, tento týždeň konečne 180g.
dosť to sledujú, ked bábetko málo priberá posielajú na vyšetrenie do porodnice.
jaj mne grcká, nie až tolko ale kázali že po kojení mám dávať na 1/2 hod. do autosedačky a polohovať aj v postielke.

berus222
16. júl 2009

mausy, mas kraaasnu malinku.

koniarova
16. júl 2009

Mausy21, ak sa ti malinká nezdá, behni radšej do TT na pohotovosť. Pekne ju tam popozerajú a ty bude aspoň kľudnejšia.

mausy21
16. júl 2009

ja ju možem nosit aj hodinu a nepomáha.
ona sa mi vygrca aj po 4 hodkách od kojenia

mausy21
16. júl 2009

beruss dakujem ved aj tvoj drobček je zlatunky, ale taky maco že 6kg?! ti závidim trošku

mausy21
16. júl 2009

koniarikova ja chodim u nas v hc vrabelovi,som na nervi,na pohotovosti ma odpišu potnam to

lenorka11
16. júl 2009

mausy, beruus mate krasne babetká.
mausy pouvažuj nad zmenou doktora,vrábel je poľa mňa už dosť starý.

lenorka11
16. júl 2009

k vráblovi som chodila ako dieťa ja a to mám už 28 rokov

mausy21
16. júl 2009

a kam mam ist a čo mu mam povedat prečo idempreč?
lenorka poznaš ho?bugarova je ktorá na poliklinike?

lenorka11
16. júl 2009

bugárová je na tej novej poliklinike pri pekárni na hlohovej.
moja suseda chodila s malou k demerovi ten je tiež starý a odiška od neho k bugárovej.

mausy21
16. júl 2009

no počula som už že nič moj,zo začiatku sa mi zdalže je starostlivy a teraz j.....e na to

mausy21
16. júl 2009

lenorka a kde v hc byvaš?chodiš aj vozit?

lenorka11
16. júl 2009

na dilongovej, chodím vozit dosť často som na hrádzi alebo potom v meste.

gabuliik
16. júl 2009

Mausy,myslím si,že tvoja malá môže mať reflux.Mala to aj sestrina malá.Boli kvôli tomu aj týžden v nemocke,ale dá sa to sledovať aj ambulantne.Musela dávať malej často a málo papať .No a krmila ju v sedačke a tam potom zostávala asi pol hodku.Moc s miminom nenatriasať a tak.A ešte jej predpisovali Nutrilon,lebo ona nekojila.Ale určite sa pýtaj na vyšetrenie.Alebo behni na pohotovosť,tam jej urobia sono a budú múdrejší.

mausy21
16. júl 2009

gabulik dakujem, mala podozrenie na reflux už ako 3tt mimi ale prešlo to a neviem čo sa teraz zasa stalo.ideme na gastro do tt ale až o 2týždne tak asi prestanem kojit a skusim nejake mliečka, nutrilon som skušala mi ho vypije eln ked je strašne moc hladna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre