Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kocurko1
8. aug 2011

@gabuliik ked myslis konkretne tu, na ktoru sme sa stazovali, uz tam nepracuje, ako napisala pani hlavna sestra. Poriesili.

etelkatt
8. aug 2011

Na stránke FN majú napísané, že na šestonedelie môže ísť otec dieťaťa. A aj môj brat tam bol pozrieť manželku, tak neviem, či každému hovoria inak.

gumkacik
8. aug 2011

@gabuliik AKO SA VOLALA TA SESTRICKA

romea
8. aug 2011

@maca_p ano veď s tým som spokojná nebola ☹ ale chcela som len povedať, že so sestričkami je to tak, že niektoré sú milé a druhé nie, tak ako ľudia

gulka63
8. aug 2011

@danielita111 pacilamsa mi tvoja reakcia na starostlivost pocas resp. po porode. Malokto si uvedomuje, ze personalu je malo na taky pocet rodiciek a sestonedielok. sestricky sa venuju viac mamickam, ktore maju problemy. a preco mi ma merat tlak x-krat, ked ho mam dobry. porod nie je choroba

maca_p
8. aug 2011

@romea ci uz mila alebo nemila, maju sa spravat na urovni, profesionalne, bez znamok syndromu vyhorenia. budu v banke akceptovat vrcavu pani pri priehradke? alebo pani co sa zabivakuje na nocnej v robote na kresle?

@gulka63 tlak ti meraju preto, aby sa predislo pripadnym komplikaciam z rapidneho zvysenia alebo znizenia KT. to je najmensi ukon, trva 2-3 min? inak je to samozrejme u sekcii a inak pri kl. porode.

btw. dnes som v spravach JOJ zachytila dalsiu spravu o umrti rodicky aj s dietatkom. strasne...

ka3n
8. aug 2011

@gumo ako-to že nepúšťajú v nedelu?? mna pri prvom v roku 2008 pustili domov v nedelu...teraz budem rodit v utorok a verim, ze v sobotu pojdem domov.

gumo
9. aug 2011

@ka3n mne povedali e keby sa v nedelu pusta idem domov ale kedze nepustaju tak som musela cakat do pondelka

dew00
9. aug 2011

@ka3n mozno ta pustia uz v piatok, ja som rodila sekciou vo stvrtok a v nedelu ma uz sikovali domov 🙂,

kocurko1
9. aug 2011

@dew00 a preockovali babo v nedelu? A ku detskej lekarke ste skocili v pondelok?

gabuliik
9. aug 2011

@gumkacik netuším ako sa volala ale @kocurko1 tu píše,že už tam nepracuje ... tak to je fajn 🙂

sissik
9. aug 2011

@gumo podla mna ta nepustili domov koli ockovaniu. ta vakcina je pre 10 davok ockovanie a keby mali otvarat dalsiu koli 1-2 detom, ktora sa potom ma "pokazit", tak prepustili na dalsi den.
na niektorych netovych strankach to tak pisu. netvrdim, ze v tt je to tak, ale myslim, ze je to mozne. lebo ja som tiez bola vo stvrtok sekcia aj baba so mnou na izbe a nas domov nepustili, ale pustali ine mamicky. V r. 2009 to bolo 😉
a vtedy mi po sekcii merali tlak 2x. neviem ci to bolo dost alebo nie, ale v inych nemockach vozia sekcie na 1 den na jisku. aj mi bolo divne, ze som skoncila na normalnej izbe. a teraz sa uz budem bat aj zaspat a budem sa pozorovat ako paranoik. mozno si aj tlakomer zabalim do kufra 😀
@kocurko1 k detskej staci ist tusim do 48hod od prepustenia z porodky

no a doki, ktoreho som chcela k porodu, tak uz v nemocke nerobi 😝 som priam nadsena. dufam, ze sa situacia utrasie a bude sa tam moct vratit znovu, ako sa to uz raz stalo. mohli by si aj na vrchnosti uvedomit, ze clovek ide radsej rodit k niekomu, koho pozna z ambulancie a naozaj mu doveruje ako ku cloveku, ktoreho vidi akurat na par minut v nemocke na prijme a ani nevie, ako sa vola. neviem, co tam vladnu za vztahy, ale zaujem pacienta by mal byt nadradeny nejakym ludskym malichernostiam 🤐

gadget.tt
9. aug 2011

@kocurko1 pustaju az v pondelok, ze v nedelu neprepustaju... ja som rodila 13.7.2011 v stredu a isla som domov az v pondelok a to sa ma aj doktor na vizite pytal, ze co tam este robim, ci sa mi tam paci..., babo ti v nedelu nezaockuju az v pondelok, ked sa nazbiera viacej deticiek, nakollko vakcina je draha a nenacnu ju kvoli jednomu babu... tak mi bolo povedane....
davnejsie prepustali aj v nedelu, ale teraz uz nie...

anelisa
9. aug 2011

@sissik treba aj deku pre babo do porodnice, ci staci pri odchode?

mimit
9. aug 2011

babulky, vsetky co rodite v TT, drzim vam palce. A to nemyslim v zlom. Sama som z TT, pred vyse mesiacom som sice odisla zo SR ale do poslednej chvile som nevedela, ci nebudem rodit na Slovensku, a potom by to bolo urcite v Trnave. Aj napriek staremu vybaveniu, aj napriek nestastiam, treba mysliet na to, ze sa to stava vsade, co samozrejme nezmensuje bolest pozostalych,ani nezlahcuje vinu toho, kto to sposobil. To, ze si vsetky vieme predstavit krajsie prostredie a milsi personal, je urcite pravda. Aj to, ze SR sa nemoze porovnavat s inymi krajinami, ktore maju na zdravotnictvo viac penazi. Ja budem rodit vo Svajciarsku, kde je prenadherna porodnica, skvele vybavenie a uzasny personal, a to myslim naozaj. Ale na druhej strane poistovna uhradza len 2 prehliadky za cele tehotenstvo (pricom poistku si tu kazdy plati sam a NIE v malej ciastke) a moj tunajsi lekar sa cudoval, kolko vysetreni mi robili na Slovensku, ze tam poistovne setria a toto nepreplacaju. Tu sa vysetrenia robia len ak su nejake problemy, vaginalne vysetruju len na zaciatku a na konci pri poslednej prehliadke, kde sa robi odber na streptokoka. Takisto vobec nerobia testy na toxoplazmozu, lebo sa neda liecit, a je to pre nich drahe. Ale o tom potom....jednoducho mnoho z toho, co nam na Slovensku poistovna preplaca, sa tu vobec nerobi, nehladiac na to, ze za zdravotnu starostlivost platime menej (relativne menej vzhladom na platy). Skoda, ze sa kompetentni nezamyslaju nad tym,ako odburat naklady na bezproblemove tehotenstva, alebo ako pisete na dlhsi pobyt v nemocnici pre zeny, ktore rodili prirodzene, su bez komplikacii a pripadne samy chcu ist domov. Tu je normalny aj tzv. ambulantny porod, kde zena ak chce, moze ist po 6 hodinach domov. Samozrejme svoj zamer ohlasi vopred a nemocnica sa na to pripravi, aby vsetky vysetrenia aj opateru o matku stihli. Tiez ma mrzi, ze pritomnost otca pri porode sa berie v SR ako nadstandard. Pocula som, ze sa za to u nas aj plati, je to pravda? Tu je vsetko pripravene na to, aby bol partner pri porode. Obaja sme Slovaci a ked sa moj manzel spytal, co ma urobit pre to, aby mohol byt pri porode (a to idem cisarskym), lekarka sa usmiala a povedala, ze staci prist. Aj klasicky porod tu prebieha na posteli, ktora ma gulaty tvar a je robena pre dvoch....aby partner mohol byt vedla rodicky, ci uz ju len drzat za ruku alebo inak pomahat. Takze este raz babulky, drzim vam palce, aj vasim babatkam, nech ste zdrave a stastne a nech sa vam zdaleka vyhybaju vsetky problemy.

sissik
9. aug 2011

@anelisa ja beriem az na cestu domov, aj to len taku letnu. tie steny budu vyhriate a keby sa aj ochladilo, tak vnutri este zime nebude. babo bude v perinke, tak podla mna mu zima nebude.
@mimit niektore veci su podla mna na svk lepsie ako na zapade. hlavne co sa prevencie tyka. niektore su zas horsie, hlavne vybavenie nemocnic co a tyka posteli, prostredia, porodnych boxov,....poctu nadstandardov, ..snad aj u nas dospeje zdravotnictvo tam, kde bude napr na sestonedeli sprcha spolocna pre 2 izby ako normalne vybavenie, takisto aj wc. a nie 2ks sprchy a 2ks wc na cca 40 zien. a ambulantny porod tiez nebude uplna utopia, ale nieco normalne.

anelisa
9. aug 2011

@sissik dakujem, tak ju vyhodim z kufra a vopcham tam radsej nieco ine 😀

berus222
9. aug 2011

@mimit mala som moznost vidiet porodnicu vo svajciarku a poviem pravdu - bola som "jak sedlak v meste". s otvorenou pusou a "wau" som pozerala.

@anelisa deku nebudes potrebovat. my sme mali deti v perinke a este sme mali detsky paplonik. ja som rodila v maji a bolo tam straaasne teplo, takze ani teraz tam zima nebude.

rikarika
9. aug 2011

@ka3n pustaju v nedelu, ale len ak si to nejakým sposobom vybavis, aj ja som "takymto sposobom" sla vnedelu

gumo
9. aug 2011

@sissik ale povedali ze v nedelu nepustaju...uz to tu pisem 3 krat.ja som sa pytala sestricky

gumo
9. aug 2011

@anelisa radsej si zober v noci tam nieje az tak teplo a hlavne sa ti zide ked pojdete z kupania

gulka63
9. aug 2011

@maca_p ja by som teda sestru neporovnavala s nejakou pracovnickou pri priehradke ktora pracuje osem hodin denne, ma pravidelny spanok, soboty, nedele, sviatky volno a cas na klienta kolko ona uzna za vhodne, sedi cely cas na zadku a ked ju boli,tak sa prejde...

dew00
9. aug 2011

@kocurko1 no mna sice sikovali uz v nedelu, ale zostala som este jeden den, lebo sme mali problemy s kojenim. Keby som odisla uz v nedelu, musela by som sa o par dni vratit kvoli tomu ockovaniu.

dew00
9. aug 2011

@sissik ja som rodila pred 8 mesiacmi sekciou a starostlivost na 1*, na treti den sa nam na izbe sestricka vecer ospravedlnovala, ze nebude chodit nas casto pozerat lebo ma tam 3 maminy po sekcii, ale ze ak bude nejaky problem, staci zazvonit. Tlak mi po sekcii merali kazdu polhodinu a ked mi raz namerali dost vysoky, tak mi ho kontrolovali kazdych 10 minut. Podla mna sa nemas coho bat. Ak budem opät cakat babätko, urcite si vyberiem porodnicu v TT.

kocurko1
9. aug 2011

dik baby

maca_p
9. aug 2011

@gulka63 si precitaj co si napisala 😲 .... nemaju nakoniec pacientky kontrolovat sestry a v noci ich chodit prikryvat ak si slofnu? a vies, ze praca na "zadku" je tiez vycerpavajuca? skus sa prilepit na 8 - 12 hod. na zadok na kancelarsku stolicku 😀 .

ka3n
9. aug 2011

@rikarika v roku 2008 ked som rodila ja, tak pustali, ale verim, ze casom sa to zmenilo
Ja mam cisarsky v utorok rano, co myslite, kedy ma pustia home??? 🙂

gresa
9. aug 2011

@ka3n ja som v pondelok nastúpila do pôrodnice, v útorok ráno plánovaný cisársky a v piatok na Silvestra domov 🙂

ka3n
9. aug 2011

Ja rátam ak bude všetko ok, že v sobotu,rátam tie 4 dni...možno ked bol silvester tak ti chceli spraviť radosť 🙂)
Ja som aj zvedava ako tu bude všetko prebiehať od pondelka atak..síce mam za sebou jeden Cr, ale ten bol tak narýchlo.

gresa
9. aug 2011

@ka3n no je to možné 🙂 púšťali nás všetky po cisárskom domov, sme sa tešili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre