Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

raona
5. aug 2011

😉 spiacu sestricku som zazila, ale zas nespala tak tuho, aby nepocula zvoncek, ked som na nu z izby zvonila, pribehla hned...

@gulka63
@sissik to si nemyslim ze su suskandy, ak to povie lekar alebo zena, ktora v tom case lezala na oddeleni a videli co tam ludia okolo nej robili .... tiez hovoril ten lekar, ze sa ju snazili z toho dostat, behali okolo nej, robili co sa dalo..
no niekedy clovek mieni pan Boh meni.. a myslim, ze toto sa moze stat v hociktorej nemocke, nielen v TT, hoci by sa nemalo, ale...

@berus222 a ty pojdes kam rodit?

kocurko1
5. aug 2011

Tiez potvrdzujem, ze som nevidela spat sestricku. Tiez ma doviezli na oddelenie v noci. Behom prvych 2hodin prisla zo 4razy sama, aj za spolubyvajucou chodila pozerat, hoci ona bola v porodnici 3.noc. A ked som si po nejakych 2hodkach zazvonila kvoli vecku, v ziadnom pripade nedovolila mi samej schadzat. Odvtedy aj ked som vosla v noci za sestrickou, vzdy boli na nohach alebo sedeli.

kocurko1
5. aug 2011

A to este nespominam, ze okrem zenskych sestriciek je v noci na oddeleni aj novorodenecka, aby sme nemuseli prechadzat na novorodenecke, ked nieco potrebujeme. Jedna z nich je tak skvela, ze ked prepustia po vikende mamicky domov, na izbach si samostatne necha na noc len tie, ktorym ma na 3.den nabehnut mlieko a sa im venuje celu noc jednu za druhou. Ja som bola pred prvym porodom uplne vymleta, nevedela som ani babo chytit na ruky. Ale za tu noc mi poukazovala nie len kojenie, ale aj ako masirovat babo, ked ma koliku, co, kedy a ako robit. Vdaka nej sme boli s manzelom absolutne sebestacni, ziadne kupanie babkou a kojila som potom rok 🙂

sissik
5. aug 2011

ja som spiacu sestricku tiez nevidela, ale ked som potrebovala v noci zohnat koli umyvaniu novorodenecku, tak tam zrovna nebola. aj som "rychlo prebehla" po chodbe, ale nikde som nevidela pootvorene dvere a nepocula, zeby bola vnutri. inak som tam novorodenecku videla sediet vzdy. a len 1 sestricka dosla na izbu, ked pocula plakat malu, inak nic.
a neviem ako im funguju tie zvonceky, lebo sme z izby zvonili obe a sestricka nechodila a ked sme sa skotili dole z tych posteli, tak tvrdila, ze nepocula, ze je to asi pokazene 😝

@raona pre mna su to stale suskndy, kym nie je oficialna sprava. tiez som si ako prve myslela, ci nechcela rodit normalne, ked sa to cele odohralo v noci, lebo po sekcii sa porod vyvolavat nesmie. ale nebola som tam, tak neviem. teraz tu pisete, ze jej odporucali sekciu a ona nechcela.
proste kym nie je nejaka oficialna info z nemocnice, budu stale vselijake sumy, to je normalne

liliana133
5. aug 2011

ahojte, tak uz sme doma z porodnice, chvalim vsetky sestricky na porodnej sale, boli super a rodil ma Dr.Bucko, jednoducho uzasny! Jedine negativum, ze malinky mal zltacku ale uz je to moc lepsie 🙂

raona
6. aug 2011

@sissik šuškanda to nemoze byt, ak to povie lekar, ktory tam v tom case bol..
ale to je uz jedno, zivot jej to nevrati...

ja si zelam aby sa rodili len zdrave deti a aby mamicky vsetky boli aj po porode fit a zdrave...

raona
6. aug 2011

@liliana133 ahojky, chcem sa spytat, to si mala dr. vybaveneho alebo nie? a bol aj manzel s tebou pri porode? dik vopred za info..
🙂

memory
6. aug 2011

@raona ano aj ked chcela rodit normálne....lekár ma posledné slovo a ten musí posúdit a konat tak aby neohrozil život matky a dietata
@gulka63 a čo ked si ležala na oddelaní?čo si ležala na chodbe?ked si všetko videla?
ona po takom tažkom pôrode nemala čo hladat na oddelení ona mala byt sledovaná na intenzivke
vieš keby sa jednalo o tvoju velmi dobru kamaratku tiež by si to asi inak vnimala
ja sa nechcem z nikym hádat nikto sme pri tom neboli tak nemôžeme vediet ale.....ona už nepovie čo sa dialo a my sa pravdu nikdy nedozvieme 😢

kocurko1
6. aug 2011

@memory prepac a este raz vyjadrujem uprimnu sustrast Tebe aj rodine Tvojej kamaratky. Chapem, Vam tu ranu nic nezahoji a detom mamku nikto nenahradi ☹
Chcem sa spytat, mas deti odrodene v Trnavskej nemocnici? A bol manzel pri kamaratkinom porode? Ja osobne nesuhlasim, aby si cely personal hadzala do jedneho vreca a donekonecna ich tu odsudzovala.
A kedze cakam na porod, Tvoje posledne prispevky mi vobec nerobia dobre. Mozno som jedina taka. Ja potrebujem byt pred porodom v pohode a ako moj manzel hovori ,Vypni Kona a vyprdni sa na to!, uz posluchnem.
Predpokladam, ze v prispevkoch budes pokracovat, aj keby zhotovili spravu. Nerozmyslas o zalozeni osobitnej temy?

gumo
7. aug 2011

ja som rodila v juli v tt a som spokojna sestricky nespali..a kedze som bola po cisarskom sestricka ma kontrolovala skoro kazdych 20 minut a v noci.ranno mi pomohla sa postavit a aj cez den chodila stale za mnou..kedze je plna nemocka tak prve dva dni som bola na rizikovom, potom na prelozili na sestonedelie: 1 den na normalnej izbe a dva dni ked sa uvolnil nadstandard tak som bola tak a tam uz je iny pristup tam zamnou chodila stale sestricka ci nieco nepotrebujem, dokonca ked bol priatel somnou na izbe mi doniesla aj veceru..a ak budete mat moznost vyuzit nadstandard tak ho urcite vyuzite je to oproti normalne izbe super mozu ist za vami a popestovat si, nemusite chodit po chode do sprchy, proste všetko uplne ine cisty klud..a hlavne ked idete na navstevu nemusite davat varovat babetko sestickam..moc dlho vam nedovolia byt na navsteve, somnou bol priatel az do 8 na izbe a na obed mohol uz prist zamnou..takze celkovy dojem bol super az na tu stravu..pri porode som mala dr. štefanikovu a jašekovu obidve super aj anesteziolog bol velmi fajn takze ja mam dobre spomienky az na bolesti ale s tym sa musi pocitat 🙂

gulka63
7. aug 2011

@memory chapem tvoj postoj asi by som tiez hladala vinnikov ale niekedy proste niesu ziadni. lezala som na gyn. a preto viem ze sa jej tam naplno venovali. ona lezala na intenzivke. a uz sa tejto teme snad nebudeme musiet venovat.
ostatnym buducim mamickam chcem len povedat ze v TT je ozaj dobra starostlivost na vsetkych troch oddeleniach. mam to z vlastnej skusenosti. jasne ze obcas clovek natrafi na sestru alebo lekara, ktory je neprijemny ale vsetci sme len ludia. nikdz nevies ake problemy ma clovek doma a nei vsetky sa daju vypustit z hlavy prichodom do prace.

memory
7. aug 2011

aj ja som rodila v TT nemocnici 2x bola som spokojná,aj zo starostlivostou zo všetkým samozrejme že vždy sa nájdu nejaké chybyčky ale nikdy sa nedá vyhoviet všetkým naraz
prepáčte že som vás poburila

ka3n
7. aug 2011

@gumo a kedy si rodila a kedy ta pustili domov??
ja idem 15.8 na prijem, potom 16.8 mám cisársky....ale už by som bola najradšej doma, hoci to bude moj druhý, nebojím sa, ale chcem to mať sa sebou...na 4 deň púšťajú aj po CR???

maca_p
7. aug 2011

@memory myslim si, ze sa nemas za co ospravedlnovat. takto si to prezivala ty a emocie treba prejavit i ked sa to niekomu nepaci. kto nema zaludok na negativne prispevky, nech necita. i toto je zivot, bohuzial.

tiez som rodila raz v TT, vobec som nebola spokojna so sestrickami, po sekcii ma supli na odd riz. teho. a o dietati mi neprisiel povedat 24 hod nikto nic!!! musela som doslova vyhnat partnera, nech ide maleho pofotit a popytat sa. ked ma prelozili na odd 600, tak som sa isla spytat sestricky, preco mi zrazu napuchli nohy do velkosti slonej nohy a nevedela mi odpovedat na jednoduchu vec pri tej rychlosti s taskou prezentov, ktore si isla zamykat do skrinky pod televizor... druhy porod bol uz v inej nemocke.

katkatt
8. aug 2011

@maca_p ahoj, kazda mame svoju specificku osobnu skusenost s personalom a svoj nazor na vec, ale co sestricky nedokazu ovplyvnit je kapacita jednotlivych oddeleni .... tiez som po druhom porode skoncila na rizikovom ...mala som smolu, bola nedela vecer, v ten den vela porodov, 600nedelie plne 😒 tak som musela cakat, kym v pondelok poprepustaju mamicky.... chcelo by to systemove riesenie...

romea
8. aug 2011

Ahojte,
chcela by som pridať názor na trnavskú nemocnicu. Rodila som teraz 30.7. pôrod sa začal prirodzene, bol ťažký, skončil sa však CR, pre nepostupujúci pôrod a doktori sa obávali, že malá bola trošku šikmejšie uložená a ešte k tomu veľká, preto mi na pôrodnom boxe odporučili cisársky, viac krát mi zdôrazňovali, čo by sa mohlo stať (na margo smutnej udalosti, ktorá sa stala prednedávnom, samotné doktorky povedali, že by boli neradi opäť v TV). Rodila ma dr. Havlíková a dr. Štefániková, bola som s nimi spokojná, dr. Štefániková, trošku menej šetrne ma vyšetrovala, ale možno je to môj subjektívny pocit, vzhľadom na bolesti ktoré som mala (inak som im nesmierne vďačná, že ma prehovorili na CR aj keď bolesti boli veľké). Nepáčilo sa mi, že vzhľadom na nedostatok miesta som bola preložená až na 4. poschodie, oddelenie gynekologie a o malej mi nikto nič nepovedal, sestričky boli milé, kontrolovali nás každú pol hodinku. Tím že človek nieje s bábätkom prichádza o prvé dni, kedy má začať kojiť a prvé momenty, ktoré spájajú matku s dieťaťom. Po CR som ledva stála na nohách a keď som chcela kojiť, musela som chodiť hore dole za ňou, čo som zvládla len pár krát. Premiestnili nás na oddelenie 600 ned. až na 3 deň a to už malá bola naučená na flašku, takže sme mali problém so spustením laktácie a prisávaním sa na prso (tento týždeň sa to upravilo pijeme už len materské )ale kľudne sa tomu dalo predísť. Sestričky na odd.600 ned. boli vcelku milé, samozrejme za ten čas sa tam vystriedalo mnoho sestričiek, niektoré boli milé (veľmi veľa nám toho vysvelili, ukázali) a našli sa aj také, ktoré práve úsmevom neovplývali. Vadil mi spôsob vizity, 2 minuty, keď sme sa niečo opýtali ohľadne bolestí...doktor nám nevedel povedať, akurát že si môžeme vypýtať niečo na bolesť. Nakoniec nám kopu vecí lopatisticky vysvetlila pôrodná asistentka, čím uspokojila naše obavy. V konečnom dôsledku som bola spokojná, aj keď vždy by to mohlo byť lepšie 😉

gumo
8. aug 2011

@ka3n rodila som v stredu a pustaju na 4 den len mne to vyslo akurat na nedelu a v nedelu sa nepusta tak sme isli az v pondelok domov 1.8

maca_p
8. aug 2011

@katkatt systemove riesenie by sa aj naslo, len to by zdr. poistovne vs. lekari museli prehodnotit naco je dobre lezat po prirodzenom porode 4 noci v nemocke....

@romea nechapem, ako si protirecis vo svojom prispevku. ja som vobec nebola spokojna, ze som lezala inde ako moje bejby. a tiez, ze mi nikto neprisiel povedat o babatku. a nesla by som tam uz ani za nic...
btw. ja som spokojna s odsavackou medela a to s rucnou harmony. mam aj elektricku swing, tej istej znacky ale manualnou si sama stimulujem intenzitu stlacani pp

opatova
8. aug 2011

Ahojte ja som v 30 tyzdni a este stale som sa nerozhodla ci mam ist rodit do Trnavy alebo do Piestan po vsetkych tych udalostiach co sa stali v Trnave ma to trosku odrádza ale ak by ste mi mohli nejako poradit kde je lepsie bola by som vam velmi vdacna 🙂

anelisa
8. aug 2011

@opatova ahoj, ja Ti poradit neviem, lebo som este nikdy nikde nerodila, ale ja sa chystam napriek vsetkemu do Trnavy, aj ked Nitru mam blizsie a uz doma stresuju, ci si to nerozmyslim, ked sa tam udiali tieto nestastia. Povedala som, ze v Trnave mozem byt tretia alebo stvrta tento rok, ktora zomrie a v Nitre mozem byt prva, tak nech zbytocne neriesia..........ked sa ma stat zle, tak sa stane. Myslim, ze porodnice na Slovensku nie su tak diametralne odlisne, co sa tyka zakladnej zdravotnej starostlivosti, takze je to skor o Tvojom pocite ako sa rozhodnes 😉

sissik
8. aug 2011

@opatova koli babu urcite do tt. ak sa totiz nieco stane babu a uz ta nestihaju previezt do tt s babom v brusku, tak ty ostavat v piestanoch a babo prevazaju na jis do tt.
ako pisu baby, teraz vkuse kontroluju, ci su baby po porode ok.
ked som bola v nemocke ja, tak veruze tak casto nekontrolovali ako teraz.
napriek tomu, ze to nebolo bohvieco pri prvom, aj teraz idem do tt. a dufam, ze to prezijeme v zdravi obe 😔
@gumo pustaju aj v nedelu. ale asi skor zeny po normalnom porode. mne pri prvom tiez vychadzal 4. den na nedelu a nepustili nas. a take, co boli po normalnom prepustali, lebo mali plno. este nieco splietali o ockovani, zeby sme sa museli potom v pondelok vracat.

etelkatt
8. aug 2011

Ahojte, toto som dnes našla na stránke Trnavského hlasu. Anketa rodičov o pôrodnici a článok o tom, ako vyzerajú pondelkové prehliadky.

http://www.trnavskyhlas.sk/c/2764-buduce-mamick...

katkatt
8. aug 2011

to com tam pisu za blbost, ze na "šestonedelie k jej lôžku môže prísť len otec; rodina a priatelia musia zostať v čakárni" ??

danielita111
8. aug 2011

neviem naco tu stale riesite ako casto a koho sestricky pozeraju po porode.ved ked maju plne odd.tak nemoze byt pri kazdej kazdych 20 min.hlavne ked tam maju napr.3-4 zeny po tazkej sekcii a samozrejme okolo nich behaju viac ako okolo ostatnych stabilizovanych mamickach.a to este nie je vsetko co musia spravit,ked ich bude na jednej zmene 7-8,tak potom budu pri kazdej kazdych 15 min.a co sa tyka toho ze niektore maminy po porode daju na 3.alebo 4.posch.to sa treba stazovat v poistovni,nakolko oni bud povoluju alebo redukuju obloznost oddeleni.

gumo
8. aug 2011

@sissik mne povedali ze nepustaju vobec

gumo
8. aug 2011

@katkatt na nadtandard moze kto chce ale lepsie pre babetko je ked pridu len pribuzny to ti povie aj sestricka kvoli bacilom

katkatt
8. aug 2011

@gumo ja som reagovala len na to, ze pisatelka clanku to zrejme na exkurzii zle pochopila a siri bludy, lebo ak mamicka nie je na nadstandarde, tak k nej nemoze na izbu ani otec dietata ... to by tam mali inu premavku....

gabuliik
8. aug 2011

Ahojte. Musím reagovať na tu sestričku na príjme ... rodila som 2x a vždy tam bola ona. No totál hrozná osoba. Neviem čo tam robí. Pri prvej dcerke som tam prišla o 6tej ráno s tým,že už mi odtiekla doma voda a mala som hrozné kontrakcie. Na chodbe ma zarazil jej komentár,že už vedú dalšiu.Akoby som bola dobytok. V tých bolestiach sa ma pýtala na hovadiny ... potom mi dala tie pásy a mala som kontrakciu a ona ma totál zhodila,že čo robím teraz aké orácie a čo budem potom robiť na sále. Muž čakal vonku,ale keby bol dnu,tak jej asi už jednu strelí ... do hodiny som porodila .No a pri druhom tam s nou bola ešte jedna sestrička,tak sa to ako tak dalo ,ale už som bola pripravená,že ju niekde pošlem ...

rikarika
8. aug 2011

ahojte dievcata, my sme sa vcera vratili z tt porodnice, no... mam take zmiesane pocity - niektore velmi pozitivne- hlavne vdaka sestrickam na novorodeneckom oddleni, ktorým patrí za ich prácu z mojej strany nesmierna pochvala - niektoré pocity mam vsak dost negativne-tie radsej rozoberat ani nebudem. Z celeho pobytu mam vsak jeden prevladajuci a to je uplacanie, vybavovanie známosti atd. Zaplat si a dostanes aj modre z neba, mam pocit ze z porodnictva sa stáva na slovensku obycajný biznis, co mi je velmi velmi luto.

raona
8. aug 2011

@opatova presne tak ako ti baby pisu, myslis ze v inej nemocke sa este ziadna podobná udalosť nestala? a co sa babätka týka tak áno, ak s ním niečo bude, ty ostaneš v PN a bábo prevezú do TT..
ja mám tiež možnosť si vybrať PN alebo TT, ale idem do TT, bola som tam pri prvom, nikoho som si nevybavovala, pôrod teda nebol ľahký, resp. veci pred pôrodom, ale každý pôrod je iný a ak budú vrčať na mňa, zavrčím aj ja :

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre