Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ninocka75
5. feb 2012

baby mne ked sa narodila dcera v roku 2005 tak mi nikto nedal nic. myslim mesto trnava
je pravda ze sekcia resp rana po nej bolie neskutocne.a myslim si osobne ze ja nie som ziadna fajnovka, vydrzim hodne.toto je nieco nehorazne clovek sa nemoze ani zasmiat, ani kychnut ani vysmrkat
a o to vacsi mam stres ze viem co ma caka a do coho idem

fuska
6. feb 2012

@elise Dakujem za info. 😉

dulkagabulka
6. feb 2012

chcem touto cestou podakovat MUDr. Patricii Štrbovej /i ďalšej lekarke, ktorej meno neviem/, všetkym porodnym asistentkam a detskej sestre za nesmierne mily, ludsky, vludny, ústretový a profesionalny pristup k mamičke pri včerajšom porode ...boli ste všetci fakt užasní 🙂

momicek
6. feb 2012

Ahojte maminky,mám otázočku.Neviete my poradiť zoznam do pôrodnice?už je najvyšší čas prichystať kabelu a už si nepametám čo pre malé a čo pre mňa,bo už je to 6 rokov čo som rodila prvého syna .Ďakujem za info

fuska
6. feb 2012

@momicek
ČO SI TREBA PRINIESŤ DO PÔRODNICE:

Dokumenty:
- tehotenský preukaz, preukaz o zdravotnom poistení, občiansky preukaz, sobášny list - kópia, dohoda o mene deťaťa, zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov / ak nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo, vydáva matrika v mieste bydliska /.

Osobné veci pre matku:
- osobné toaletné potreby, toaletný papier, pôrodnícke vložky, osuška, 2 uteráky, osobná bielizeň, 2 materské podprsenky, prípravok na ošetrenie bradaviek, jednorazové nohavičky / kúpite v lekárni alebo v zdravotníckych potrebách /, prezúvky a šľapky do sprchy, nápoje / nesýtené minerálky /, jednorazová podložka do postele, ponožky...

Pre novorodenca pri odchode z pôrodnice:
- jednorázové plienky 1 bal., jednorázové vlhčené utierky, krém na zadoček, detské mydlo, látkové plienky 4-5 ks
- veci pre novorodenca, ako je košielka, kabátik, dupačky, body, čiapočku, zavinovačku, autosedačku
- v zime navyše: deka, teplé oblečenie pre novorodenca, rukavičky, nánožník

Treba poharik a pribor pre Teba, odporucam zobrat aj odsavacku mlieka, cumlik pre babo, ak nie si proti tomu, flasku s dudlom s malou dierkou a urcite solnicku, inak to jedlo nestoji za vela. 😉

momicek
6. feb 2012

@fuska dakujem veľmi pekne

sasettka
6. feb 2012

@dulkagabulka vola sa cerstva mamicka Veronika? 🙂 ak hej, tak sa velmi tesim, ako mi porozprava o porode, z tvojich riadkov mi je jasne, ze sa naozaj mam na co tesit 😵

silviatt
7. feb 2012

@momicek ešte pre seba teplomer. Ja som nemala a trikrát denne mi hovorili, nech mi ho manžel prinesie🙂

momicek
7. feb 2012

@silviatt jasné teplomer 😉 ,dík

ianitka
7. feb 2012

@momicek
ak planujes pouzivat ich kosele, tak si vezmi aj zapinaci spendlik alebo nieco podobne (maju totiz hypersexi vystrihy) + si pribal aj nejake vlastne (nie vzdy maju dost cistych kosiel)

ak chces pouzivat ich oblecko pre babo, navyse sa Ti hodi aspon jedna ciapocka, ked pojdete z kupania, ponozticky a rukavicky proti poskriabaniu

lubenka131
8. feb 2012

@ianitka s tymi hyper sexy vystrihmy suhlasim 😀😀😀
@silviatt
@momicek teplomer nepotrebuje-teda ja som síce mala ale nemerala som si-sestrička sa ma tuším raz opýtala či som si odmerala a tým to zhaslo-žiadny ďalší záujem..😀😀

ianitka
8. feb 2012

@lubenka131
s tym teplomerom taky tak... 😀 😀 😀 😀 😀

dulkagabulka
9. feb 2012

su matky, ktore tužia mat pekny porodny zažitok osoby, ktore stavaju svoj sebecky zaujem na ukor zdravia svojho dietatka? najlepšie by nam to asi povedali tie, ktore si taky porod vybrali a prežili...v nasledujucom videu vravi Eugene DeClerq, PhD o príčinach zvyšeného počtu cisarskych rezov a v dalšom užasna PA Ina May Gaskin /nositelka nobelovej ceny/ o tom, čo, resp. ako naladených ludí okolo seba rodiaca žena potrebuje :

http://www.prirozeny-porod.eu/pravda-o-cisarsky...
http://www.prirozeny-porod.eu/zazitek_vs_zdravi/

gabulka15
9. feb 2012

Mam otazocku : dnes som bola u gynek. ktory ma poslal do nemocnice sa objednat na sekciu (kvoli vysoku tlaku ) som v 37 tt na poradne som chodila svojmu gynek. na polikliniku. Vsetky vysetrenia mam uz spravene interne,anestez . V porodnici pri dverach na rizikove tehotenstvo som povedala , ze sa chcem objednat na sekciu a pani doktorka mi dala datum na buduci tyzden a povedala , ze si mam priniest moc a uterak .Co mi budu robit ? dakujem za odpoved

moka
9. feb 2012

gabulka15 vysetrenie mocu, kontrolu tlaku, ozvy srdiecka - kardiotokografiu (uterak na utretie bruska) a gynek. vysetrenie. A urcite sa dohodnete na termine porodu. Mas vybrateho Dr. alebo to nebudes riesit?

gabulka15
9. feb 2012

@moka ahoj , ja som myslela, ze oni ma hned objednaju na sekciu . cize to je ako poradna ? nie nemam vybrateho lekara , ani ich nepoznam . maleho mam otoceneho hlavickou dole , otvorena som na 1cm . preto som myslela , ze ma co najskor obj.na sekciu . tak povedal aj moj gynek. ze sa mam ist objed. na sekciu a nie na poradnu . dufam , ze to nebudu zbytocne natahovat , aby mi nahodou skor neotiekla plod. voda .

moka
9. feb 2012

@gabulka15 ano, myslim, ze Ta objednali na klasicku poradnu a dohodnete si termin sekcie (neviem, v ktorom tt ju robia, ked je to planovane).

gabulka15
9. feb 2012

@moka som bola troska zmetena stoho ,, len aby som vydrzala toho sa troska bojim nech je to planovane

simisi
9. feb 2012

@gabulka15 neboj,ked by ti aj odtiekla voda,bude sekcia akutna,ale stiha sa to...hlavne klud 😉
ja som bola otvorena na 3cm od 32tt a porodila som den pred terminom,tak nestresuj 😉 😉 😉

gabulka15
9. feb 2012

@simisi ja viem tiez som od 30tt otvorena , len som chcela spinalku aby som bola pri vedomi. anesteziologicka mi povedala ze ked to bude narychlo pojdem do uplnej anestezi

simisi
9. feb 2012

@gabulka15 neviem aky by bol dovod na celkovu,spolubyvajucu z rizikovej mi rano odviezli na akutnu sekciu,otvorena na 10 cm a krvacala a bola pri vedomi.....

gabulka15
9. feb 2012

@simisi asi kvoli vysoku tlaku , tak mi povedali .. aj mam nadvahu ..

simisi
9. feb 2012

@gabulka15 teraz na poradni ti uz urcite daju termin,vacsinou robia planovane po ukoncenom 38tt,drzim palce a bud v klude,neboj,vsetko dobre odpadne 🙂

gabulka15
9. feb 2012

@simisi dakujem , musim byt v klude , ze od pol nocipred zakrokom nesiem nic jest ani pit teda len rano liek si mam dat , a budu ti tiez robit klystir ? a to cievkovanie boli ?

simisi
9. feb 2012

@gabulka15 ja som rodila 2krat prirodzene,len som dva mesiace lezala na rizikovom,takze sa tam premlelo kopec bab a pripadov 🙂
klystir davali ako ktorej,o cievkovani neviem nic....o tom jedeni a piti,je to tak ako pises,2krat som bola na kyretazi /kratkodoba celkova anesteza/

gabulka15
9. feb 2012

@simisi ja som bola dnes prvy krat v porodnici a bolo tam velmi kludno , nikde nikoho .. sa tesim velmi 🙂 🙂 🙂

simisi
9. feb 2012

@gabulka15 pozitivne mysli,dobre to dopadne,drzim palce 🙂

moka
9. feb 2012

@gabulka15 ja som mala akutnu sekciu a nemala som celkovu anestezu, iba spinalku. Este sa predtym Dr. dohadovali, ci daju celkovu, ale dali spinalku. Klystir sa samozrejme nestihal, cievkovanie mi tiez nerobili, az po porode na izbe, kedze som sa sama nevedela dlho vycikat. Nebolelo ma to, skor sa mi ulavilo 🙂 Neboj sa, vsetko dobre dopadne. Ja si myslim, ze som citlivka a prezila som 🙂

gabulka15
10. feb 2012

@moka
@simisi
dakujem , som urcite pokojnejsia ,, lebo naozaj neviem do coho idem dokonca som nikdy ani operovana nebola ani v nemocnici som nelezala

zazalienka
10. feb 2012

@gabulka15 neboj, ja som tiež nebola nikdy v nemocnici, iba ak na návšteve a prežila som.. možno Ťa ani cievkovať nebudú ani klystír robiť.. mne zakázali večer od 20.00 jesť a od pol noci piť.. takže nič z toho som nezažila.. ja som bola plánovaná, dali mi ráno infúzky, na čakačke mi stiekli kým robili maminu predo mnou no a potom s infúzkou v ruke som odkráčala na sálu.. pôvodný termín som mala 29,1,2010 tuším, no a sekciu som mala naplánovanú na 20.1.2010.. a tak aj bolo, deň predtým som prišla na príjem a strávila som ho na 4-tom poschodí..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre