Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

paszelkasp
26. máj 2012

ahojte, neviete ako je to s porodnymi asistentkami v TT porodnici? mozem si priniest vlastne, alebo je taka moznost ze tam so mnou bude nejaka nemocnicna. dakujem ze odpovede.

luckam77
26. máj 2012

@svet1 ahoj pozeram ze budes mat deti dost po sebe...no ja mam 4,5rocneho syna a 17mes.syna a teraz cakam co sa dozviem ci bude tretie alebo nie...ale asi hej..len sa toho obavam ako to budem zvladat s dvoma doma a starsi v skôlke..bojim sa toho ze nebudem mat cas na toho najstarsieho ... 😔 ☹ 😢

luckam77
26. máj 2012

@zyza pri prvom som epi nemala takze neviem ale nepocula som dobre referencie a druhe som mala cisarsky cize spinal anestezu teda od pol pasa dolu...no ale strasne bolesti chrbta a hlavy som mala cca aj 2tyzdne ale to je uplne ine u kazdeho...kazda z nas to inak znasa....sesternica mala epi a nakoniec ju museli uspat a urobit jej rychlo cisarak...tak neviem co je na tom dobre...vyhodis 90e a aj tak ju uspali...je to sice bolest ale ked uz je babätko vonku tak ti po tele prejde taky klud a pokoj ze to mas konecne za sebou...viem co hovorim...prve som mala tazky kliestový pôrod bez epi a ked uz bol vonku tak som citila klud a pokoj ze to uz mam za sebou...

svet1
26. máj 2012

@luckam77 Ja tiež neviem, ako to budem zvládať. Mm je celý deň preč - odchádza o šiestej ráno, prichádza o šiestej večer. Koľkokrát som sa už nad tým zamýšľala, či som sa mala dať prehovoriť na druhé bejby tak skoro...
Ale nebudeme prví a ani poslední, čo to jednoducho budú musieť zvládnuť, lebo taká je situácia... Lucka je našťastie - zatiaľ - v celku dobré dieťatko. 🙂 Kým nemáme zubací deň...

zyza
26. máj 2012

Baby,dik za reakcie..ja tiez rozmyslam,ze asi pojdem zase bez EPI...Asi by som si skor priplatila za nadstandard izbu,koli sprche a wecku na izbe...to je fakt komfort 🙂 Teda prepokladam,ze tie spolocne sprchy a wecka su stale v takom hroznom stave ☹

monuska342
27. máj 2012

@svet1 ano je to pravda ale zalezi aj kto ma sluzbu ak chytis dobru doktorku alebo doktora tak to moze byt super 😉

pupavenka
28. máj 2012

ahojte, dnes som sa bola objednat na ambulancii rizikovej tehotnosti, a kazali mi doniest si uterak... nejak ma nenapadlo v tom zhone sa opytat ci velky alebo maly, a vlastne naco ho budem potrebovat... neviete mi na to odpovedat?

keira
28. máj 2012

ahoj,mate skusenosti s dr.Lahkym?

zuj
28. máj 2012

@pupavenka uterak je na utretie gelu, ked ti budu robit ozvy babatka, ale ak nebudes mat, nic sa nestane, daju ti servitky

ianitka
28. máj 2012

@pupavenka staci maly - ked Ti bude merat prietoky, alebo ultrazvuk, tak aby si sa mohla utriet od gelu 🙂

ianitka
28. máj 2012

@zuj 🙂

zuj
28. máj 2012

@zyza ja som pri prvom porode nemala epi, takze teraz to asi tiez zmaknem bez 🙂 Inak reakcie z mojho okolia na epi su take rozne, niekto si ju nevie vynachvalit, ale zasa kamaratka nadavala, ze ju este pol roka po porode bolel chrbat...ja som mala nadstandard pri prvom porode a mozem to len doporucit, nielen kvoli hygiene, ale aj kvoli navstevam, mm videl malu kazdy den a mohol byt s nami na izbe viac menej kolko chcel-nikto ho nevyhanal...

pupavenka
28. máj 2012

@zuj
@ianitka
dakujem kočky 🙂

bbarboraa
28. máj 2012

noo babeny mam take vsakovake otazky... teraz som zacala 9.m a to sa chodi kazdy tyzden do nemocnice na ctg a kontrolu, neni tak.. ked som sa este dnes na to pytala sestricky u gynkosa tak sa tak pozerala, ako ze naco? tak mi napisla ze do rizikovej porade...ale ved to chodia aj zdrave pacientky na ctg a do nemocnii posledny mesiac, som teraz z toho zmetena... a ked tak chcem ist co akoze v pondelok tak pridem ako keby sa nechumelilo alebo mam niekam zavolat ze pridem a objednat sa ale tak? zajtra zavolam sestre (na stranke FN TT je t.c na sestru na rizikovu graviditu len) takze neviem... a dalsia otazka je ze ked porodim tak si nechavam tehu preukaz alebo odovzdavam?

silviatt
28. máj 2012

@bbarboraa Ahoj. Tehotensku knizku odovzdavas na prijme, cize ak tam mas nejake fotky zo sona, tak si ich vyber. Pokial nemas vybaveneho lekara, u ktoreho budes rodit, tak az do porodu chodis k svojmu lekarovi a do porodnice prides az rodit.

zyza
28. máj 2012

baby a chodite aj na nejaku predporodnu pripravu?

bbarboraa
29. máj 2012

@silviatt ozaj? ale moj dr. neviem ci ma ctg ... ja som myslela ze ako je napisane aj v tehu knizke ze posledny mesiac kazdy tyzden sa chodi do nemocnice kde budem rodit ... hmmm no dakujem za info

bbarboraa
29. máj 2012

@zyza nieee naco? nemam kam dat peniazky? 🙂

silviatt
29. máj 2012

@bbarboraa tvoj ťa tam môže poslat. Skús sa ho opýtať. Ja som chodila posledny mesiac do nemocnice, ale to som mala vybavenú lekarku. Chodila som raz za tyzden

zyza
29. máj 2012

@bbarboraa za to sa plati?? Ja ze to je v ramci nejakej prednasky v MC.
A do nemocnice sa uz nechodi,minule som sa na to pytala doktora,vraj to v nemocnici zrusili,takze treba chodit k svojmu dr do konca tehu...

fuska
30. máj 2012

@zyza Ja som chodila do MC na okruznej, tusim 3,5 € stala jedna dvojhodinovka, kurz sa sklada z 8 dvojhodinoviek. Prve styri su o porode, dalsie styri o kojeni. Ja odporucam, aj ked som si o porode toho na internete precitala dost, pocula som vela novych informacii. A prednasky o kojeni tiez velmi pomohli.

zyza
30. máj 2012

@fuska dakujem pekne za info

miminkas
7. jún 2012

Ahojte. chcela by som sa opýtať ako to vyzerá v Trnavskej pôrodnici. Prvé dieťa som rodila v Lučenci a tu neviem ako. Dajú dieťaťko po pôrode na izbu aby sme sa o neho starali? Poradte mi.

sasettka
7. jún 2012

@miminkas ahoj, ano, o dietatko sa staras nonstop, mne maleho priviezli asi po 4 hodinach po privezeni na izbu, akurat som si pospala....este nieco potrebujes vediet? 🙂

suncana
8. jún 2012

@sasettka ahoj, a treba sa nejako nahlasit, ked chcem rodit v trnavskej porodnici? a ako je to s pediatrom? musim si ho vybrat este pred porodom, aby som ho potom vedela nahlasit v porodnici?
a este sa chcem spytat ohladom odberu pupocnikovej krvi, treba im to este na sale pripomenut? alebo kedy? v tehu knizke to budem mat zapisane.

sasettka
8. jún 2012

@suncana ahoj, nie, nemusis sa v porodnici hlasit, ze tam ides rodit, proste prides na prijem, ked sa to rozbehne ...tam sa ta sestricka povypytuje na vselico, mimo ineho prave aj na odber pupocnikovej krvi, ci mas o nu zaujem 🙂 zapisu si ta do systemu a potom sup na vzdycharen 🙂
a ano, pediatra uz by si mala mat vybrateho, na toho sa ma pytali na novorodeneckom po porode... ja som sla k tomu, ku ktoremu patrim podla adresy a aj som si o nom zistila, ci je naozaj dobry, co aj je 🙂 teda prisla som tam v nejakom 8. mesiaci, povedala som, ze cakam ich noveho "pacientika", sestricka si zaznamenala moj termin porodu a 1x som sa tam bola s malym ukazat cca tyzden po prichode z porodnice...

suncana
8. jún 2012

@sasettka dakujem ti za info 🙂 a nevies ci sa da niekde na nete zistit akemu pediatrovi patrime podla obvodu? alebo treba zavolat na informacie na polikliniku?

elise
8. jún 2012

ahojte babulky v roku 2006 ked som rodila boli 2 nadštandardky v pôrodnici ako je to tam teraz priduli dáke nove nadštandardky?

suncana
8. jún 2012

@sasettka nasla som tuto stranku, je to aktualne podla teba?
http://www.mamavtrnave.estranky.sk/clanky/detsk...

sasettka
8. jún 2012

@suncana jej, no tak vidis, super si nasla, vyzera, ze to je aktualne, par pediatrov poznam a tie adresy/ulice sedia 🙂 tak tam mozes niekedy vramci prechadzky skocit, a mozno postaci len najst si na konkretneho dr. cislo a brnknut 🙂
@elise pocula som, ze su tam uz 3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre