Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

maznacik007
28. júl 2013

@henrieta28 par prispevkov a vsetky k porodnici v Trnave a snazis sa tu bagatelizovat chyby ich personalu a ponizovat mamicky co napisu svoju realnu skusenost...

uz len z tohto dovodu (ak ste zamestancom a ste takto arogantna aj v praci) by som sa nemocnici v TT (a to nielen porodnici) v buducnosti zdaleka vyhla... to fakt radsej Galanta...

je uplne ubohe a hanba vam ze sa takto obuvate do zien vasich klientiek za to ze napisu svoj nazor ...

sak tam bolo plno pochybeni a stalo to niekolko deti zivot alebo plnohodnotne fungovanie v zivote co k tomu viac dodat ... 😔 😔 😔

a zeny od porodu v TT odstrasuje skor pristup ako je ten vas k akejkolvek kritike...

cleopatra9
28. júl 2013

@tatko_bebe to je v poriadku, ide o to , ze to bol hrozny zazitok, nedotklo sa ma to 🙂 . som rada, ze uz je potom, vdaka Bohu 🙂

cleopatra9
28. júl 2013

@henrieta28 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))), neviem kto tu ako pozorne číta 🙂 a pozorne píše. nebudem komentovať tento komentárik, nakoľko osoba, ktorá ho napísala ani zďaleka netuší ako to celé bolo, prajem vám, aby sa vám nikdy v živote také niečo nestalo. je to môj reálny zážitok.
p.s. nechápeš to akurát tak ty 🙂

monuska342
28. júl 2013

@cleopatra9 tak s tou sestrickou som mala docinenie pri prvom porode neskutocne drza osoba 😠

cleopatra9
28. júl 2013

@maznacik007 súhlasím, jedná sa v drvivej väčšine o prístup, ale vďaka Bohu, nájdu sa tam aj dobrí a ochotní ľudia, ktorí pomôžu prekonať ťažké chvíľe... žiaľ v dnešnej dobe lekári často zanedbávajú veľa vecí, a potom je neskoro zachraňovať čo sa pokazilo, potom tak môžu hádať čo sa stalo.

cleopatra9
28. júl 2013

@monuska342 to mi je ľúto..., no žiaľ nie som jediná, mamičky, s ktorými som sa zoznámila na šestonedelí tiež malo podobnú skúsenosť, nechápem, ako sa môže niekto takto správať, a hlavne žena k žene, keď vie aké to je bolestivé priviesť dieťaťko, a ona akurát tak človeka vystresuje, sila...malo by sa s tým dačo už konečne spraviť.

ka3n
28. júl 2013

Baby-mamičky...tento rok sa kyda na trnavsku porodnicu...o rok to bude Bratislava, potom Bystrica a zase prídu do mody porody doma 🙂 xi xi

ako ja si nechcem zastavat ani odcudzovat nikoho, ale vsade sa deje taketo niečo, len niekde sa to lepsie utaji, niekdy vyjde na povrch..
...ale vsetkym prajem iba iba zdrave detičky!!!!

miradaa
1. aug 2013

Ahojte, trosku od temy - ale vcera ma vystrasila znama, ze uz sa nechodi do Trnavskej porodnice v deviatom mesiaci na kontroly prietokov. Je to pravda?

ianitka
1. aug 2013

@miradaa No ono je to tak napoly - uz v roku 2011 sa nechodilo, do konca sa chodi k vlastnemu gynekologovi, ale kopec bab tam aj tak chodilo - neviem, ci vsetky boli ako rizikove.

fuska
1. aug 2013

@dulkagabulka Mne porodna asistentka tlacila na brucho, ale nic ma nebolelo, vobec to nebolo neprijemne. Vysvetlila mi, co ide robit, ako to treba, ze musime spolupracovat. Maly uz nedychal, ked vysiel von, takze ja myslim, ze mu to velmi pomohlo, keby nepomohla tlacenim, ktovie, ako by to dopadlo.

A este k porodu, nemala som nikoho zaplateneho, nikoho som tam nepoznala, bola som prvorodicka, manzel bol pri porode. Vsetci boli skveli, mili, presne mi hovorili, co idu robit a aj ked som pri porode mala problemy, lebo som slabo tlacila, doktorka ma povzbudzovala, hovorila, ako mi to ide super. Takze ja nemam dovod sa stazovat a obavat sa dalsieho porodu.

miradaa
1. aug 2013

@ianitka dakujem za info, no nie som uplne stastna z toho, aspon som bola pod kontrolou...

ianitka
1. aug 2013

@miradaa ak mas vybrateho lekara - tak sa s nim dohodni na kontrolach alebo tam zavolaj a tvar sa, ze tam patris 🙂 raz tam dosla taka tehulka a oni - dole v rizikovej ze to preco ste tu vlastne a ona, ze chcem rodit tu v Trnave a oni, ze aha, tak podte dalej a objednali ju...

miradaa
1. aug 2013

to je smutne ked sa musime takto tajne niekam dostavat, ved automaticky nas maju tehosky kontrolovat 😒 , nieco budem musiet vymysliet a dohodnut doktora...ale neviem ani za svet koho ☹

magdav
1. aug 2013

@miradaa ja som bola dnes na kontroli a dr. robila mi aj prietoky

miradaa
2. aug 2013

@magdav bola si v nemocnici priamo, alebo u svojej doktorky?

magdav
2. aug 2013

@miradaa cele tehu chodila som k svojemu dr, v poslednom mesiaci povedal ze mam chodit na poradnu uz len do nemocnice raz za tyzden. Bola som uz 3 krat a vzdy tam bol iny lekar

miradaa
2. aug 2013

@magdav ok, dik za info

janulina.k
3. aug 2013

ja neviem, mnohe tu pisete o negativnych skusenostiach, atd...ale, v konecnom dosledku si myslim, ze ak lekari uspesne privedu dietatko na svet, zachrania mu zivot, mozeme sa vybodnut na to, ci na nas krivo pozrel, zakrical, povedal nieco nemiestne, atd. aj ja som mala vselijake skusenosti s lekarmi, sestrickami, ale som im nesmierne vdacna, pretoze mi zachranili synceka a to je ten najkrajsi dar. na tie poznamky som uz davno zabudla, ved vsetci sme len ludia, urcite nam lekari nechcu vedome ublizit a ak nieco nevyjde, urcite im to nie je jedno a nechcu sa na pacienta vykaslat..ved viete si predstavit, aka je narocna praca lekara, ci sestier? aka zodpovednost? tak si myslim, ze drobne zavahania by sme im mali odpustit... 🙂 a pri strate babatka urcite velmi trpia, ved skuste sa vzit do ich koze. len tolko som chcela povedat, ze minca ma dve strany a stale je potrebne sa pozerat na ten konecny dosledok ako je zachrana zivota nasich deticiek a nas 🙂

jamarkub
3. aug 2013

Ahojte, ja by som chcela tiež vyjadriť názor na TT pôrodnicu. Rodila som v júni tohto roku a hlavne by som chcela upokojiť nastávajúce mamičky, ktoré sa rozhodli pre pôrod práve v nej. Keď som sa rozhodovala kam ísť rodiť, volila som medzi TT a PN. Vyhrala TT z dôvodu obavy, že ak by boli komplikácie, PN nemá inkubátor. Rovnako som chodila sem čítať si vaše príspevky a skúsenosti... Bohužiaľ som bola oveľa viac vystresovaná z toho, čo som tu čítala... Chvíľami som bola presvedčená že tam nejdem... Išla som s malou dušičkou čo sa bude diať a vzhľadom na to, že som očakávala to najhoršie som bola len milo prekvapená... Čo sa týka nemocnice, priestory sú také aké sú, peňazí niet v celej krajine a zdravotníctvo je žalostné... Čo sa týka personálu - všade som sa stretla zväčša s príjemnými sestričkami, až na pár individuálnych prípadov - na rizikovom, tam som pobudla dva dni, na vzdychárni a pôrodnej sále, tam som bojovala 8,5 hod a záver sa skončil akútnou sekciou, rovnako na šestonedelí a novorodeneckom. Nemala som to tiež ľahké, ale nejdem sa tu rozpisovať o komplikovanom pôrode, tiež by som mohla nadávať, že ma nechali 8,5 hod trápiť a až keď malému slabli ozvy sa rozhodli pre akútnu sekciu... že som tam chodila ako na hodiny klavíru 3 dni pred pôrodom s problémami a nikto mi neveril... To bol môj prípad, niekto môže mať pôrod bez komplikácii a to čo sa tu dočíta ho zbytočne vystraší... Chcem v prvom rade upokojiť nastávajúce mamičky, treba hlavne myslieť pozitívne a nebáť sa. Trnavská nemocnica nie je až taká hrozná... myslím, že rovnako sú na tom i tie ostatné nemocnice... aj tam nájdete nespokojných pacientov. P.S.: Skúste si ísť poležať na detskú kliniku do TT nemocnice... to je ešte len "sranda" - vybavenie izieb, psychológia prostredia, a príjemnosť sestričiek...Všetkým nastávajúcim mamičkám prajem veľa šťastia a zdravia.

danjelca
3. aug 2013

pred rok i som šla na pohotovosť a práve prišla jedna mamička rodiť....no depka ako hrom od prostredia po sestričku ktorá ju tam buzerovala papiermi..mamička sedela na chodbe pod silnými neonami medzi všetkými ostatnými...no nikdy...
už tam som si povedala že rodit v tt E-E..

sasettka
4. aug 2013

@janulina.k nesuhlasim s tebou 🙂 oni neprivadzaju deti na svet, ale zeny.... zena preziva silny okamih .. jeden z najsilnejsich vo svojom zivote, niektore 1-2-3x v zivote.... a lekari aj sestricky su tam... teda mali by tam byt na to, aby zenu v tomto usmernili, povzbudili a nie ich tam dehonestovali.... takze ked mi tu ides tvrdit, ze nevadi, ked maju na mna hlupe poznamky a zosmiesnuju ma, hlavne, ze je decko zdrave....... to u mna neprejde 🙂 uz len ked si uvedomim, ze moje prve dieta mohlo prist na svet v ovela krajsich podmienkach, ako prislo, ale vdaka ich rutinnym pristupom v nemocnici som sa po porode citila ako neschopna, k malemu som si dlho hladala cestu.... Z tvojich slov mam pocit, ze doktori tam snad kazdej zene zachranuju dieta... som naozaj rada, ze tebe a tvojmu dietatku pomohli, ale ktovie, ako by to bolo v mnohych pripadoch, ako napr. aj mamicka, ktora pisala prispevok po tebe.... tiez isla uz so stresom do tej nemocnice, trapili ju tam a nakoniec isla pod noz..... a teraz uz len take domnienky... ako by to bolo, ak by na Trnavu pocula samu chvalu, prisla by tam do priatelskeho prostredia a umoznili jej tam rodit v co najprijemnejsich podmienkach, aby sa mohla uvolnit a sustredit na porod... mozno by to vsetko dopadlo uplne inak.... ale to uz je len CO AK.... urcite nechcem mamicky strasit, skor povzbudit a odporucit im, aby sa na porod viac pripravovali, do coho vlastne idu a co robit, aby nan nemali zle spomienky.... v Trnave sa da pekne porodit, len treba chciet a mat stastie na empaticky naladeny personal 🙂))

dulkagabulka
4. aug 2013

so skúseným personálom môžu ženy porodiť aj dieťatko v postavení koncom panvovým....aj prvorodičky....aj s veľkými deťmi...poznám ich pár, ktoré kvôli tomu odišli rodť do Trenčína, alebo Hainburgu
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

henrieta28
4. aug 2013

Zas netreba všetko zveličovať ako to robia média, všade sa môže stať aj dobré aj zlé, a súhlasím s tým názorom, že ked lekári urobia chybu, určite to nie je vedome. No len bohužial v medicine je to tak, že to môže stať aj ľudský život. Ale bohužial, je aj to pravda, ako som spomenula, media chcu pritiahnuť divákov, na svoju stranu, a dosť sa v dnešnej dobe zveličuje čo častokrát, nemusí byť tak ako to podložia média.

lucinka222
9. aug 2013

Ahojte všetky.Práve som sem nabehla,lebo čakám druhé dieťatko a chystám sa ísť do TT.Rodila som tam v roku 2011 a bola som velmi spokojná.Doktor bol trochu "drzí",ked som mala bolesti a vzdychla som si,tak sa zacal smiat,že mam kontrakcie hodinu,že aby som len neporodila na chodbe a takéto.Vkuse mal výsmešné proipomienky.Ked však prišiel manžel,bol ako vymenený.Bola som prvorodička a porodila som do 4 hodín,napriek tomu,že mi lekár hovoril,že porodím večer.Ale na to som už zabudla.Chcem hlavne povedať to,že sestričky boli úplne super.Cítila som skoro ako v kúpeloch.Stále chodili a pýtali sa ako sa cítim,či mám velké bolesti,neustále mi radili a s úsmevom hovorili,aby som sa nebála,že čoskoro už uvidím svoje bábätko.A čo sa týka šestonedelia,tak som bola tiež maximálne spokojná.Po pôrode stále chodila za mnou sestrička,či niečo nepotrebujem-ochotne mi nalievala a podávala vodu-fakt klobúk dolu.Potom sa tam začali diať tie veci a mala som strach,či tam pôjdem,ale ako čítam Vaše novšie skúsenosti,tak som sa upokojila.Som z okresu Nitra,ale do Nitry by som nešla za nič na svete.Aspon ,čo počúvam od kamošiek.Tak Vám všetkým želám len dobré skúsenosti a hlavne ,aby ste porodili zdravé detičky.paaaaaaaa

ifkael
9. aug 2013

@lucinka222 ja prave na nitru nemozem nic zle povedat .. 🙂

lucinka222
9. aug 2013

@ifkael Tak vieš- 100 ludí 100 názorov. 🙂 Ja som tam nešla skor s osobných dôvodov,ale moje dve sesternice neboli spokojne.Záleží od cloveka. A kamoškám sa tam nepáčil prístup sestričiek. 😉

sestrickaje
11. aug 2013

Zdravím všetky pacientky MUDr. Chovanovej.
Pani doktorka má od 12. 08.2013 do 23. 08. 2013 dovolenku.
Milé dámy,užívajte si ešte krásne horúce leto,dovolenkujte,oddychujte a hlavne ostante zdravé.
S pozdravom" Dovidenia !"v našej ambulancii.

dulkagabulka
13. aug 2013

K otazkam ohladom pupocniku. Dotepat? ako dlho? ..a preco...?
Cast 1.

https://www.youtube.com/watch?v=cX-zD8jKne0


ma to 4 casti preklikajte sa...

kebulina
13. aug 2013

Ahoj žienky,
nedá mi sem neprispieť, keďže je stále okolo mňa niekto tehotný 🙂 a ja naokolo všade počúvam, že v TT sa ešte stále pred pôrodom robí klystír, ešte stále sa rodí v ľahu s nohami v remienkoch a ešte stále treba žobrať o to, aby Vám bábo položili po pôrode na telo.
To kde sme? V roku 1980? Ja som radšej ušla do inej pôrodnice, kde som o normálne veci nemusela žobrať a je to tam samozrejmosťou, pretože lekári tam pochopili, že menej je viac... Kľudne utekajte, dostanete aj rooming in, aj odstriekané materské mliečko od druhých mamičiek, pre bábo, ak by bolo treba a dokonca aj príbor. 🙂

sestrickaje
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre