Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

brinzulka
24. máj 2009

berus..mna to bolelo, kym stehy nevypadli a svrbeli..potom super klud..asi 2-3tyzdne...dovtedy po kazdom WC mi nakazali sprchu a repik...trosku mi to tam natieklo..spravila sa modrina...a malo sa mi tie stehy tahali...ale klud...ktohovie, ci ma teraz strihnu na druhu stranu...ci cez to..alebo povedla..aka bude vysivka...
nech rychlo preboli

brinzulka
24. máj 2009

kojenie: nebolo miesto na sestonedeli..tak ja na gyn. a maly na novorodeneckom..
kojila som ho tam a tri hodiny...v noci nie..niekedy sa nechel zobudit-netahal ☹
na 5den sa mi naliali prsia ako kamene..tak tepla sprcha...a masaze...ked sme boli spolu..kojenie, kedy chcel...spravili sa ragady...ak by nebolo mm podpory..asi nekojim..podarilo sa prekonat s placom..a potom uz bolo fain..ak bola hrcka v prsniku-snazili sme sa co najviac prikladat maleho...masaz...pomohol mm, ak to bolelo...
neskor som mala alergiu-ja som myslela, ze plesen-kozna pomohla...a kojili sme dalej...

tiez sme mali infekciu...tak sme kupili hypermangan..museli sme brat aj lieky..a potom bolo faine

amsi
24. máj 2009

Ahojte baby..Chcem sa vás opýtať, ktorá máte skúsenosti s otcom pri pôrode. Či ste chodili aj na nejaké prípravné kurzy a tak.. Ako to vlastne je v trnavskej pôrodnici..ďakujem za odpoveď

brinzulka
24. máj 2009

amsi -neporadim..tusim rodime pospolu 😉 ...moj mm je lekar..tak to bolo ine...ale baby hovoria, ze chodili na predporodny kurz..raz aj otec a dali peciatku do porod.knizky a v nemocke sa platilo 500sk ak tam bol..baby poradia...a preco nie si v julovkach?

amsi
24. máj 2009

ahoj brinzulka..no to som si ani nevsimla, ze máme skoro rovnaky termin. 🙂 Do juloviek sem tam nakuknem..a dik za odpoveď

brinzulka
24. máj 2009

amsi...Ty spehujes a asi nestihas citat, ze 😀
inak to bude zasa perne..v julovkach sme 4 julovky do TT porodnice...augustovky 3..hned na zaciatku...co osobne viem, tak modranka dalsie 2...juuuuuuuj zasa plno

ajka30
24. máj 2009

Ahoj Berus, Kocurko, mne sa uz kojenie rozbehlo... Naposledy som prikrmovala v den prepustenia z nemocnice. Mala som strasne bolesti prsnikov, maly stale plakal, nevedela som co s nim....Volala som znamej sestricke a povedala, ze nemam v ziadnom pripade dokrmovat, treba stale skusat, odsavat, nahrievat... Dva dni som bola ako v tranze od bolesti, prsia modrinove od odstrekovania, bradavky bolave, kojila som cez klobuciky (velmi mi to pomohlo oddychnut bradavkam-odporucam), ale sa to konecne rozbehlo. Baby, nevzdavajte sa!! Hlavne sa snazte davat flasu co najmenej...a prikladat, prikladat a masirovat aj ked to strasne boli....
Co sa tyka sitia, je to horsie jak v porodnici, taha ma to, stipe, natieram repikom, mam dojem ze to mam aj zapalene.
Rezim este nemame ustaleny. Musim chvalit muza, od stredy mal dovolenku, stale bol s nami, pomahal mi vo dne v noci...Nas maly Alex sa budi v noci len dvakrat, ale cez den vystraja aj 3 hodiny v kuse, chudatko asi ho boli brusko, lebo sa strasne jeduje...
Ikatika, ako sa mas?
Baby co ste pred porodom, drzte sa. V porodnici su vsteci gyndasi dobri...
Amsi ,kurzy su v MC na Okruznej a je aj nieco nove tusim v Kalokagatii (?).. Info je na nastenke v nemocnici pri prijme....
Zatial sa majte

brinzulka
24. máj 2009

babulky...ak by ste mali problem- mne velmi pomohla..aj mojej sestranici- porada s lakt.poradk. na zaciatku mi doktorka povedala, ze nepribera a nemam ho kojit-ale nedali sme sa ..kojili sme rok a pol..potom prisla lakt.kriza..asi treti mesiac-tak nam poradila, ze prikladat..aj ked place a vyzera, ze je hladny..a o 4dni uz bolo fain...
inak par krat sa mi stalo, ze maly plakal..mne zacalo mlieko tiect a chodila som s flakmi po meste ako taka krasavica 😀
a babulky..musite si verit..vela je toho v hlave!!! ak si poviete, ze to pojde..tak to zvladneme...a pripadne nas podrzi mm, kamoska, lakt.poradk.

ajka-dufam, ze ak vypadnu tie stehy...budes sa mat super...mne po vypadnuti bolo konecne fantasticky 😉

ajka30
24. máj 2009

Ahoj brinzulka, vdaka za podporu....
Este stale som si nesadla... nohu taham za sebou jak Peyrac.... 😠

brinzulka
24. máj 2009

moj mm nevedel pochopit, ked sme sli na prvu poradnu, ze za nim nevladzem...ze ma to taha boli...a ako mi tam natiekla krv..trosku mi to tie stehy tahalo a mam tam take vacsie jazvy po nich...asi mi malo natrhlo kozu..ale nevadi..zahojilo sa..chcem sa opytat, ci to svrbenie..moze byt aj alerg.reakcia na sici material..alebo je to len reakcia tela, ze je tam nieco cudzie...Obavam sa toho...ale zvladneme...vy tak pekne pisete ako ste zvladli..tak to pomaha 🙂

keti
24. máj 2009

dobrý večer

tak už aj Berus má mimi.tak aj vám gratulujem. A ako čitam , tak máš mliečka dosť. 😉
Nič si s toho kojenia nerob, ono sa to rozbehne, len musíš byť trpezlivá. Ja keď som mala ísť kojiť sa mi oči krížili, lebo som mala ešte aj dopráskané a strašne to bolelo. Manžel sa na mňa nemohol ani pozerať. Stále sa ma len pýtal ako ti môžem pomôcť. ale všetko potom prešlo. len si maličkého stále prikladaj. veď keď sme pôrod zvládli, tak aj toto zvladneme.Nie???
tak držím palce. 😉

kocurko1
25. máj 2009

Ahoj Ajka, aj mne sa kojenie chvalabohu rozbehlo. Sme spokojnejsi. Tiez bol so mnou manzel od stredy doma. Hovori, ze pre neho to bola najkrajsia dovolenka.
Amsi, ja som mala tiez manzela pri porode. Je to velka pomoc. Lekara som zazmluvneneho nemala, ale na porodnici som sa citila perfektne. Vyzera to tak, ze sluzi mladsi lekar so starsim, pre pripad problemov.

ninny
25. máj 2009

dobré ránko 🙂

novomamičky, chcem sa Vás opýtať.. dávate bábätkám aj nejaký čajik, alebo len mliečko? Ak nie, neviete kedy sa začína dávať bábätku aj čajik? Diky 🙂

lenorka11
25. máj 2009

dobré ránko dievčence.
to sa chcem opýtať aj ja či dávate čaj.
mám kúpený fenyklový vhodný od ukončeného 1. týždňa, ale neviem či sa dáva.
niekrorý hovoria že sa može, iný zaza že len kojiť.

belanka
25. máj 2009

ja len kojím.nič iné.neviem,či sa to zmenilo,ale pri staršej dcérke mi lekárka hovorila,že keď je veľmi teplo,môžem dať trochu prevarenej vody.ale aj tak nechcela.ona len pri "cecku" potvora 🙂

san77
25. máj 2009

ahojte pekne ranko,
zdravim vsetkych vo fore. uspesne a cela som sa vratila z dlhej vikendovej cesty z vychodu 🙂 blahozelam esteraz vsetkym co maju porod za sebou a tesia sa doma z malinkymi...

co sa tyka pitia mimo mlieka, ja viem jedine povedat radu od mojej sestry co ma tri deti a ta davala od zaciatku cajik - sypany detsky, alebo sypany fenikel - nie granule, lebo tie su prisladzovane... ona mi tak hovorila, ze babatko je smadne aj mimo mliecka, takze ona davala caj hned...

ninny
25. máj 2009

ahojky san 🙂

takže predsa len ste boli na východe? A kde presne, aká bola cesta? 🙂

san77
25. máj 2009

ahoj ninny,

v presove k sestre sme sli... cesta bola v pohodicke, tiez som sa trochu bala, ze co a jako bude, ale vsetko ide v pohodicke, nic ma nebolelo, sama sa cudujem, lebo vela krat ma bolel chrbat uz len po ceste do ba ked sme sli... tak som uspesne spat 🙂

v najblizsom obdobi uz neplanujem ziadne dlhe cesty 🙂

ninny
25. máj 2009

san, to som rada 🙂 ja pochádzam z Bardejova a manžel z Humenného.. sestra sa Ti do Prešova vydala? Alebo ste sa tam narodili? 🙂

san77
25. máj 2009

ja som tu od Trnavy, manzel je z vychodu, z Jasova, ten bol na skok pozriet doma. Sestra sa vydala do Martina povodne aj tam byvali, ale po case kvoli lepsie pracovnej ponuke, ktoru dostal jej manzel sa prestahovali do Presova, tak tam su uz tusim nejakych sedem rokov... sa mi zda...

ako sa citis, vsetko v poriadku? v stredu sa chystas do nemocky, ze? ja tiez ale az o tej jednej..

ninny
25. máj 2009

cítim sa super... 🙂 jasne, v stredu idem na poradňu, hneď ráno... som zvedavá, či to prebehne tak rýchlo ako minulé a kto tam bude.. 🙂 pre bábo už mate všetko prichystané? 🙂

san77
25. máj 2009

no to som rada,ze je ti oki. uvidis ako tam bude, ja pojdem na tu jednu hodinu ako m 😀 i kazal Cech, tak dufam, ze na to nezabudne, dufam, ze tam na mna nebudu pozerat ako na teliatko.

pre babo uz hadam mame vsetko, uz ma nic nenapada, co by mi chybalo... alebo sa zbadam potom ked bude babo, no tak potom vyslem manzela na rychly nakup... 😀

mausy21
25. máj 2009

Ahojte baby!
Beruss,kocurko,ajka ikatika ja sa idem zbláznit.prvy tyžden doma všetko ok a teraz malá len plače bo ju stale boli bruško a ja už neviem čo s nou.máte chlapcov vraj tí to mávaju častejšie ako baby ešte to u vas nezačalo?vraj to trva normalne 3 mesiace 😨 no horor....

Inak dufam žeked sa dame dokopi a aj naše deti tak dame stretko a zoznamime ich 😉 bolo by to fajn,určite si budeme mat čo povedat.

berus bola som zašivana a najhoršie to bolo asiaž ked som priašla domov, ale teraz som bez štichov už a pohodička ani neviem že som rodila. mala teraz spi chvala bohu tak že odskočim vam niečo napisat.

pridajte fotky krpcov do albumu som zvedava, a nekupte v otrubach dlho bo velmi vysušujumy sme to nevedeli a teraz mame hrozne vysušnu pokožku a musime zasa použivat olejove kupele,ale už sa z toho dostavame naštastie...tak pozor a excipial odporučam na suchu pokožku a aj po kupeli v otrubach určite kremovat

ninny
25. máj 2009

mausy, a ake olejove kúpele používaš, z lekárne?

kocurko1
25. máj 2009

Mausy. Dik za info o tych otrubach. Tiez mazeme excipialom.
Nasa mala tiez place, hlavne vecer, ked sa nevie vykakat. Dost sa jej nacvicime s nozkami a namasirujeme brusko, ale najviac jej pomaha ked ju otocime na zabku. Este ze mi na sestonedeli stihla sestricka poukazovat co s bolavym bruskom.

timotej
25. máj 2009

Kocurko ako sa volá malá? Asi som nepostrehla. Baby ked sú koliky treba masírovat v smere hod.ručičiek, alebo cvičiť ruka-noha.

berus222
25. máj 2009

caute baby. mam chvilku cas, ale nestiham docitavat.
dnes sme boli u doktorky. maly od piatku pribral 210 g. hups, 😅 asi ho vykrmujem. dala mi asi 4 kremy na natieranie, 2 vitaminy,... a kopu rad. skoda, ze si polovicu veci uz nepamatam, co mi hovorila. povedala, aby sme si kupili monitor dychu, tak sme zainvestovali.

kocurko, nas maly ma nakakane skoro v kazdej plienke a doki hovorila, ze je uplne normalne kakat raz za tyzden, ale aj 10x za den. z extremu do extremu. hlavne je, ze to ma smrdiet.
a povedala, ze mame kupat kazdy 2. den, nie kazdy a hlavne nicim nenatierat.

uz ste boli na uradoch? ja som sa dnes postavila k okienku v socialke a s tetou sme vypisali vsetky papiere. bola prijemna a ochotna. az som bola prekvapena. a ze na UP, SV a rodiny staci zaniest vsetko po tych 28. dnoch dozitia babatka, ked papiere potvrdia lekari.

ninny
25. máj 2009

berus, a aké krémiky Ti dala, na čo?

A po kúpaní prečo ničím nenatierať?

ajka30
25. máj 2009

Ahojte,
u nas bola dr hned na druhy den, caj nemam davat, len pri extremnych teplotach kojenecku vodu....
Dnes som tak unavena, ze ani neviem zaspat, maleho som cicikala od pol 11 a zaspal az o tretej.. Medzitym som ho trikrat nakojila a prebalila. tiez ma nalozene tusim v kazdej plienke 😅
Tiez ho chudaka strasne boli brusko, muz mi dnes pre neho kupil v lekarni kvapky sab simplex, skusim, hadam pomoze. Kupeme kazdy den, lebo sa dost poogrckava. Strasne sa mu vysusila koza, musim ho zacat natierat excipialom.
Mna to sitie stale katastrofalne boli, muz mi kupil v lekarni taky vankus pre leziacich proti dekubitom. prvykrat od porodu som si ako-tak sadla.
Urady vybavil muz, mame vsetko, aj preukaz poistencaBerus, Mausy, Kocurko, Ikatika, musime sa niekedy v lete stretnut, strasne sa budem tesit 🙂
Tak ja padam, bojim sa aj dychat aby som pokladik nezobudila, caute....a drzte sa

ikatika
25. máj 2009

Ahojte dievčence,
konečne mám chvílku čas napísat vám, nie kôli malému ale kôli návštevám ktorých sa nemôžem od príchodu z porodnice zbavit.
rodila som 19.5. o 9.15 som dostala vyvolávačku a malý sa narodil o 15.15 bola som bez epi, lebo mi ju nestihli dat. rodil ma dečkov, ale myslím že je úplne jedno kto vás odrodí, lekára vidíte 2 x.
sestričky super, pôrod sa dá prežiť, len som mala problém s vytlačením malého. partner pri pôrode je úžasná vec, neviem si to bez neho predstaviť. Odporúčam. Nicolasko mal 51 cm a vážil 3310 g.
alergiu ani žltačku sme nedostali, ani som neprikrmovala. Bradavky ani prsia ma nebolia, malínký je dobručký, celý den prespinka v noci sa od 1 - 2.30 rozprávame 🙂 a potom zase spinká.
Akurát mám problém so šitím, strašne ma to bolí, mám to moc stiahnuté ledva chodím.už v nemocnici mi dávali ibuprofen, teraz to močím v repíku. sediet nemôžem ☹ aj tento mail píšem postojačky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre