Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

safs
29. jún 2009

ahojte , harmonny majula sak cely vikend som na vas myslela, ci ste este pokope, alebo uz rozpadnute 😀 😀
takze harmonny cela a majula ty ako? ja tvrdnem a furt vyslovene ze zerem 😠

hamonny
29. jún 2009

Ano, Safs, stale pokope 😀 . Hmm, Ty mas pocit, ze vela papas? Noooo, na to vsetko vyzeras uplne super.... Myslim, ze si v tehotenstve nepribrala vela... Za to ja mam pocit, ze posledne mesiace sa mi "toho vselicoho" naukladalo po troske vsade, od bokov, po stehna, ... a neviem, kde este... No dufam, ze s tymi kilami potom nieco spravim 🙂 Najradsej mam, ked mi hovoria znami, "ale ved to vobec nevidiet, ze by si pribrala", hmmm, asi som carodejnica 🙂

safs
29. jún 2009

zdanie klame harmonny bo ja som zacinala na vahe 48 kg ani rici ani cici ako sa hovori 😀 😀 a tak som sa pekne prezrala k tomu ze ma vsetci chvalia ze konecne som zena 😉 a nenahnevam sa ked mi tie trojecky zostanu 😀

majula co je s tebou ??? dufam, ze si ma nepredbehla 😝

majula28
29. jún 2009

safs neboj ešte som stále 2v1 😝 ja tiež som sledovala, že ktorá porodila... 😀 ale cez víkend tu býva ticho...
mne takisto všetci hovoria, veď si ani nepribrala a ja mám už 16 kíl 😀 😀 😀 a malý ževraj ani 3 kilá, tak potom kde ich mám? 😲
hamonny neboj už čoskoro to bude... a si aj otvorená?
baby ja som ako na ihlách, len trošku ma niečo zabolí a už sledujem čas 😀 či to nááááhodou už nejde.... 😀

hamonny
29. jún 2009

Ahojte kocky, tak ja som uz z poradne doma... Klasika, cakanie a k tomu vydychany vzduch v cakarni, uplne idealne na poradnu... Nevadi 🙂. Dnes som absolvovala akurat to "bezne" u sestry, a potom dr. Stefanikova, ktora ma prezrela, krcok dlhy 1,5cm a branka na "tesny prst", takze asi tolko, majula 28. Inak, ako aj v piatok, aj teraz mi povedala, ze ono sa to uz pomalicky, ale isto spusta.. no uvidime... Na UZV som dnes nebola, kedze som bola v piatok, no a ak dovtedy neporodime, dalsia "kontrola" nas caka v stredu 1.7. Takze tolko z dnesnej poradne... Inak, uz som medzi tymi maminami v dnesny den posobila ako "stara harcovnička", co sa tyka velkosti bruska... Totizto, velka vacsina dnes tam len tak 1 - 2 mesiace do porodu, poniektore aj viac... len my sme tam dnes asi "prenasali" 😎
Aj ja mam tych + 17 kg naviac..., majula, safs, taaaaaaaaakze.... potom sa "stretneme" v rubrike asi "chudneme po porode", vsak? 😝
Drzte sa, dajte o sebe vediet... Kedy mate poradnu vy?? Ako sa citite?? Inak, babule, od zaciatku tehotenstva som sa povazovala za "junovku", este aj verim, ze to stihame 🙂, ale tak sa mi zda, ze.... hmmm, "julovka"??? 😀 No ved uvidime.

majula28
29. jún 2009

hamonny no to máš ešte dobrý krček, ja som na 2-3 cm otvorená a krček 1-O,5cm aleže druhorodička v norme 😀 ale asi nález bude ešte horší, keď mávam už aj nepravidelné bolesti... 😲 Ja idem tiež 1.7. na poradňu ak sa nič dovtedy nezmení... 😀 A ty chodíš hneď ráno alebo neskôr? Nemáš foto v albume, aby som ťa spoznala, keď sa stretneme... 🙂
To budeme mať čo robiť aby sme kilá zhodili... 😀 ja som si dala závazok, že do vianoc, ale do ktorých neviem 😀

lenorka11
29. jún 2009

ahojte tehulky, držím vám palce aby vám všetko dobre dopadlo.
a čo je s ninny, san a danielou?
nie sú ešte doma?

aluska25
29. jún 2009

Čaute baby,pre tie ktoré sa nevedia rozhodnúť či rodiť v TT nemocnici,tak sem pridávam moju skúsenosť.Rodila som asi pred mesiacom, cisárskym,kvoli dvojičkám. Personál bol strašne milý a ochotný,čo som bola veeeľmi prekvapená.Rodila ma MUDr.Chovanová a asistoval jej MUDr.Dečkov, cisársky prebehol úplne super aj zotavovanie bolo celkom v pohode,odporúčam cisársky🙂.Bola som na nadštandartke,bola síce drahá,ale je super mať vlastnú sprchu a WC a hlavne kvoli tomu,že tatinko mohol chodiť popestovať deti na izbu.Je to síce zakázané,ale dá sa to so sestričkami vybaviť.Neviem si predstaviť,že by si ich pochytkal až po týždni doma.

daniela29
29. jún 2009

Ahojte,
po dlhšom čase - naposledy som písala pred týždňom práve keď som odchádzala do pôrodnice - sa ozývam zasa. Chcem Vás tu pozdraviť hoci už nepatrím do tohto fóra - v pondelok 22.6.2009 o 21.05 sa mi narodil krásny chlapček - Jakubko (môžete sa presvedčiť a pozrieť si foto v albume) 🙂
K môjmu pôrodu. Do nemocnice som išla v pondelok cca o 17.30 - nemala som žiadne kontrakcie, nič, len som bola dohodnutá s dr. štefanikovou, že ak chcem môžem prísť a vyvolá mi pôrod... takže sme s manželom prišli na príjem, tam sme boli cca 45 min.... potom som išla na pôrodnickú sálu - dali mi klistír, dr. mi dala vyvolávačku o 18.45 a povedala mi že príde cca za 30 minut mi pustiť plodovú vodu, prišla o 20.15 a pustila mi vodu - za chvíľu som začala už cítiť kontrakcie - veľmi mi pri bolestiach manžel a sprcha...o 21.05 sa narodil náš poklad synček JAKUBKO..............takže všetko to trvalo cca 2 hodiny........

píšem Vám to aj preto, lebo viackrát tu už zaznelo že vyvolávaný pôrod trvá dlhšie. Ja som mala vyvolávané obidva pôrody - prvý trval cca 3,5 hod a druhý 2 hod...........takže nebojte sa vyvolávačky

danielasr
29. jún 2009

ahoj Daniela, gratulujem k zdravemu syncekovi, ja som vas dennodenne citavala a uz som aj rozmyslala, kam ste sa prestahovali, lebo po porode to akosi utichlo a nic sme o vas nevedeli, dakujeme za info 🙂

majula28
29. jún 2009

safs kde si ? nakoniec ma asi ty predbehneš 😀
daniela29 blahoželám k malinkému, nech ste zdraví 🙂 koľko si bola v nemocnici?

amsi
29. jún 2009

daniela29 gratulujem k bábänku, pekné fotečky..už aby sme to mali aj my za sebou a mali pri sebe naše ratolesti..

daniela29
29. jún 2009

ďakujem . nebojte sa to, ubehne - aj keď asi tie dva posledné týždne sú "najdlhšie"

majula - v nemocnici som bola do piatku. v pondelok som rodila - večer

hamonny
30. jún 2009

Ahojte maminky. Daniela 29, gratulujem aj ja k Jakubkovi. Je naozaj krasny. My uz tiez "prenasame" 2 dni, tiez som uz z toho mierne napäta, uz sa neviem dockat... Vecer su aki-taki poslickovia, no je to slabucke, uz len cakam, kedy to zosilnie... No zatial nie. Zajtra nas caka dalsia kontrola v poradni... Daniela 29, tak to malo rychly priebeh, Tvoja vyvolavacka, super... Ja som zvedava, ci si to malinky rozmysli a najma kedy... Ale uz sa na neho tak tesime, ze uz len tie nase pocity ho musia "vyvolat" a posobit na neho ako oxytocin... 🙂 🙂

brinzulka
30. jún 2009

daniela...tak to bol super porod...a asi aj ber epi...sikulka..a fotecky su krasne..obe deturence..uz len vela mliecka a malo bolaciek......
jaj 😵

brinzulka
30. jún 2009

ber..znamena bez... 😉

daniela29
30. jún 2009

hamonny, ďakujem neboj už to nepotrvá dlho....... možno zajtra sa dohodneš s dr. alebo si to malý rozmyslí a ešte dnes pôjdete.............budem držať palce

brinzulka, bez epi som bola obidva pôrody........ prvý krát bez podpory manžela a teraz aj s ním - a odporúčam aspoň do samotného pôrodu........... a mliečka mám hodne - až mi tečie........

Jakubko je hrozne zlatý - dobrý chlapček.... stále spinká a papá.....

BUDEM VÁM DRŽAŤ PALCE, nech Vám to všetkým rýchlo a dobre dopadne 🙂

ninny
30. jún 2009

Ahojte 🙂

Tak aj ja sa ozývam po dlhšom čase.. ako daniela 🙂 Obe sme rodili v ten istý deň, len s tým rozdielom, že ja ráno 9:22:)
Prenášala som týždeň a Doktorka nám povedala, že ak do utorka neporodím, tak v utorok ráno to pôjde cez vyvolavačku, náš anjelik sa jej asi zľakol, tak sa predsa len vypýtal na svet sám🙂 V pondelok 1:15 mi začala odtekať plodová voda... osprchovala som sa, ešte raz rýchlo skontrolovala, či mám všetky doklady a nastúpili sme s manželom do auta.. o druhej sme boli v nemocnici, hodinku sme boli na príjme (monitor, UZV, vyšetrenie zdola, vypisovanie papierov,..), bol pri mne Dr. Dečkov.. tešila som sa, že ma bude rodiť, ale nakoniec to tak nebolo.. no ale nevadi🙂 o tretej som už bola na vzdychárni spolu s manželom.. bola som otvorená len na 2cm (tak ako posledný mesiac), a zo začiatku to otváranie šlo pomaly.. kontrákcie som mala každých 5min... a postupne sa skracovali.. dosť som využívala sprchu, fit loptu a veľkou oporou mi bol manžel... ale bola som celá vysmiatá... kontrakcie boli síce poriadne, ale mne to nevadilo, nevedela som sa dočkať maličkého.. o ôsmej ma ešte prišiel vyšetriť Dr. Dečkov.. bola som otvorená na 5-6cm... no a pred deviatou ma vyšetrila Dr. Havlíková, a tam ma rýchlo poslala do sprchy.. pobaliť veci.. a šup šup na sálu.. bola som otvorená na 8-9cm.. 🙂 cela vysmiatá som sa vyteperila na kreslo.. zaviedli mi infúzku.. a išlo sa na to.. manžel bol pri mne.. kontrakcie teda boli riadne bolestive... pichli mi totiž ešte oxytocín.. pôrod sa síce skomplikoval, malý bol zaseknutý a nakoniec ma museli poriadne nastrihnúť a použiť kliešte... ale na to som už skoro zabudla.. hlavne, že je Sebastiánko v poriadku.. 🙂 čiže pôrod trval 8 hodín, ale stalo to za to 🙂

Som aj veľmi rada, že sme tam boli s danielou a san spolu.. san77 porodila 24.6., krásneho synčeka Lukaška.. 🙂

ninny
30. jún 2009

V strede pôrodu zavolali Dr. Ľahkého, nakoniec ma odrodil on a pozašíval.. museli ma ale znova odšívať.. to už robila Dr. Havlíkova, pretože vo vnútri niečo zostalo... vybrala to a pozašívala znova.. 4 dni som brala antibiotika..
Sebastiánko bol pridusený, tak nám ho ani hneď neukázali, až po 20 min na chvíľku.. večer o siedmej som si bola pre neho, a okrem prvej noci, bol so stále so mnou, prvú noc bol len do polnoci a potom si si o piatej ráno bola pre neho.. je to úžasné bábätko🙂

ninny
30. jún 2009

preklep 😀 malo tam byť: "..bol stále so mnou... a potom som si o piatej ráno bola pre neho.."

No a čo sa týka pobytu v nemocnici, tak ja som bola absolútne spokojná 🙂 všetci tam boli zlatučký, i sestričky i doktori... dokonca Dr. Ľahký sa bol na druhý deň na mňa pozrieť, čo vôbec nemusel.. lebo vizity mala Dr. Havlíková.. (až na moju "spolubývajúcu", kt. som mala od utorka poobede")... a mala som aj šťastie, dostala som sa na izbu, kde sme mali vlastné wc i sprchu... čo som poriadne využívala 🙂

Jedine s čím mám ešte problém, je sedenie... 😀 ale hádam sa to čoskoro podá 🙂

Prajem pekný večer.. dúfam, že sa nám Sebinko čoskoro zobudi... a pôjdeme kupkať🙂

monicka18
30. jún 2009

Hamonny
Safs
ako sa cítite? Dúfam, že Vám to zajtra dopadne, čo najlepšie!!

ikatika
30. jún 2009

Ahoj Ninny, gratulujem ti k synčekovi, želám všetko dobré, vela radosti so Sebinkom.

Pôrod si naozaj nemala ľahký, tak ti želam rýchle zotavenie a neboj za pár dní si už sadneš, ja som bola do 2 týždnov fit.

frogoo
30. jún 2009

ahojte neviete mi povedat kedy bude teraz najblizsie exkurzia??

danielasr
1. júl 2009

najblizsia exkurzia na gynekologicko-porodnickom v trnave bude 6.7. o 14tej, vzdy byva prvy pondelok v mesiaci 🙂

danielasr
1. júl 2009

ahojte baby, citam vase postrehy a kedze vy ste uz tesne pred porodom, urcite uz mate vsetko obstarane, preto by som sa vas chcela spytat, aky typ matraca do postielky je najlepsi? pohanka-kokos-pohanka, ci len kokosovy, aky ste kupili vy?

majula28
1. júl 2009

safs no kde si? Ty si ma už určite predbehla 😀

danielik76
1. júl 2009

Ahojte, mám už 2 deti a teraz čakám tretie, 13.7. idem na poslednú kontrolu ku svojmu gynekológovi a potom už budem chodiť na kontroly do pôrodnice. Chcela som sa spýtať ako to tam teraz funguje - bývalo to tak, že v pondelky, stredy a piatky tam robil Čech a v utorok a vo štvrtok Štefániková - zmenilo sa niečo? Keď som tu klikla na nejaké aprílové príspevky, tak som zahliadla, že Čech mal ísť preč? Ja na neho totiž nemám náladu, bol mi dosť nesympatický. vďaka za odpovede. A vraj sa monitor natáča už len dole na pôrodníckom príjme?

raona
1. júl 2009

Ahoj Danielik, teraz tam vacsinou je dr. Stefanikova, alebo Havlikova, alebo dr. Deckov... Cech /aj mne bol nesympaticky/ toho som tam zazila len jeden den a neposobil na mna velmi pozitivne.. rozpraval mi ze dal vypoved /teraz by uz mal robit len v gyn centre na poliklinike/, takze je to pravda...

ja chodim do poradne v pondelky rano, najskor sestricka bud vezme tehu knizky, alebo ideme dovnutra po poradi ako sme prisli, odvazi, zmeria tlak, skontroluje moc, natoci ctg /ctg nataca sestricka priamo v rizikovej ambulancii/. Potom idem von, okolo deviatej chodi dr. a to uz vola sestricka podla mena dovnutra. Dr. vysetri, povie co a ako a posle na ultrazvuk.. tak idem na ultrazvuk a tam bud odbehuje ta ista dr. z ambulancie alebo je na ultrazvuku niekto iny...

ked som mala ist prvy krat do poradne do nemocky, tak som si tam najskor zavolala a povedala sestricke, ze proste som v tom a tom tyzdni a ze som bola posledny krat u svojho dr. ze kedy mam prist do poradne do nemocky.. a tak ona mi urcila den, kedy mam prist.. potom to uz urcuje dr. ze kedy prist znova..

raona
1. júl 2009

danielasr, ja som kupila matrac molitan-kokos.. /na vrchu je vrstva kokosu,v strede molitan a potom znova kokos/, ja som ho kupila cca za 6OO sk... cez kamosku.. a zda sa mi byt celkom fajn..
takto nejak vyzera vo vnutri http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=67013

safs
1. júl 2009

ahoj majula, neboj nepredbehla som ta 😉 ja to snad budem nosit do septembra, akosi mi nic nie je 😠 tak sa chodim prechadzat, upratujem upratane, umyvam umyte a furt nic 😒 dnes si tusim mala poradnu, ako si dopadla? ja ked " dozijem" jak hovori moja babka , tak v piatok prvy krat, dobreeee ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre