Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

stanulik33
27. nov 2012

Babeny čo ste rodili nedávno v Trnave. Posiela sa do nemocnice na kontroly aj keď sa neprenáša? Myslím na tie monitory a tak, lebo môj dr. má na nástenke papier, že o zdravú rodičku sa stará až do pôrodu jej gynekológ a do nemocnice sa už na kontrioly neposiela, tak teraz neviem na čo sa pripraviť.

suncana
28. nov 2012

@stanulik33 ano do konca 40.tyzdna sa chodi k svojmu gynekologovi a potom sa musis objednat do rizikovej poradne, cislo ti da tvoja sestricka alebo najdes na nete.

aotrnavska
29. nov 2012

ahojte baby,neviete mi poradit prosim vas?strasne ma bolia nohy,akokeby taka svalovica ked chodim,alebo ked sa postavim a stehna s podbruskom mi chvilkovo oblieva teplo...mala to niektora z vas?ci sa mi len roztahuje maternice,resp.mi tlaci hlavicka na zily v panve a takto to vyzera,lebo uz zacinam mat strach,aby mi to tak skoro nezacinalo...z prveho tehotenstva si taketo pocity nepamatam,ale to uz bolo davno.dakujem za kazdu odpoved 😉

janulina.k
30. nov 2012

@aotrnavska uzivas magnezium? ja som mala podobne stavy, tak som si o jednu tabletu navyse pridala a uz je to ovela lepsie

aotrnavska
30. nov 2012

@janulina.k vazne?hned to idem vyskusat!!!dakujem velmi pekne za radu 😉

hanah03
30. nov 2012

ahojte baby, rada by som vedela ako je to presne s tým zazmluvnením vybratého doktora......dakujem

erni
1. dec 2012

@hanah03 podpises zmluvu s tym koho si vyberies, a ten ta potom odrodi, 🙂 polovicka penazi ide doktorovi a polovicka nemocnici

elje
1. dec 2012

Baby co ste rodili v TT cisarskym rezom - kedy ste prvykrat videli babatko? a kedy ho videl vas manzel? A maju tam mamicky babatka so sebou na izbe? Dakujeeem 😉

slavik
1. dec 2012

@elje mne malú ukázali ešte na sále. Manželovi ju ukázali ked ju obliekli. Mohol si ju popestovať a nafotiť. A kedže bola plná pôrodnica mna odviezli na gynekologiu. Malú mi tam doniesli 2x. Poprosila som sestričku či by mohla zavolať na novorodenecké aby mi ju doniesli, lebo som bola nešťastná že ležím o 2 poschodia vyššie.

sevzuz
1. dec 2012

@hanah03
@erni dovolim si opravt platba za zazmluvnenie dr. je okolo 250€ a dr. pride hocikedy ak sa mu dovolas, ak nepride teda nedovolas sa peniazky ti vratia, ak bude mat zrovna sluzbu nebude ho treba volat - peniaze ti tiez vratia. ALE z tej sumy ide dr. len cca 50€ ostatne zostava nemocnici a prave preto sa dr. snazia to uhrat tak aby sa nepodpisovali zmluvy ale odrodia ta na svojej sluzbe a do vrecka im das viac.

elje
1. dec 2012

@slavik takze si mala spinal ked si bola hned 'pri zmysloch' ? 🙂 A to, ze si malinku videla 2x - to myslis ako za cele obdobie co si bola v porodnici? To odlucenie je na cisarkom asi najhorsie 😒

erni
2. dec 2012

@sevzuz moze byt,aspon som aj ja mudrejsia, kiezby sa vratili tie casy, ked sa normalne rodilo bez toho aby si musela niekomu nieco davat 😒

veron333
2. dec 2012

@elje ja som rodila cisárskym o deviatej ráno,ukázali mi ho po pôrode a potom asi ešte 2 krát mi ho sestrička prišla ukázať,na druhý deň som skúšala kojit,ale sestrička si ho brala naspäť,lebo vzhľadom na to ,že som sa nemohla moc hýbať,potom som ho už mala na noc,tretí deň som ho už mala stále pri sebe a na štvrtý deň sme už išli domov...

ivani
2. dec 2012

ja som rodila normalne, nemala som epidural lebo sestricky na cakacke povedali ze ju nepotrebujem, ved epi stoji 100 e a to je vela penazi, a ja ze OK 🙂, vtedy by som suhlasila so vsetkym. sestricky na cakacke boli skvele, rozpravali sa so mnou, stale ma chodili kontrolovat ako sa mi dari a ako sa dari babatku, porodnika som mala dohodnuteho. jedine co je na TT porodnice zle su sestricky na sestonedeli a novorodeneckom. ale kedze sme boli obaja OK tak mi to bolo jedno a tych par dni som to tam s nimi vydrzala 🙂

majulienk
2. dec 2012

ahojte maminky, viete mi povedat kedy sa dava epiduralka a ci sa to naozaj oplati? Lebo som tu citala ze az pred tlacenim. No a ja som si to asi predstavovala prilis ruzovo, lebo som si myslela ze hlavne tie posledne kontrakcie nebudem citit. Ja ked som rodila prve a povedali ze uz mozem tlacit, tak to bolo ako spasa 🙂 vtrdy by som vytlacila adi aj rusen a bolest som uz ani nevnimala... 🙂 ale tie kontrakcie boli pre mna velmi bolestive...
A maminky ktore ste nemali zazmluvnenych lekaro, boli ste spokojne? Alebo by ste nabuduce uz chceli niekoho konkretneho? Vdaka 🙂

slavik
2. dec 2012

@elje Ja som mala akútny cisársky a dali mi spinálku. Malá sa narodila o 8 ráno hned mi ju ukázali. A potom mi ju doniesli na gynekologiu okolo 16.00 a ešte okolo 20.00. Na druhý den ráno ma previezli na šestonedelie a hned som si išla pre malú. Ale zas ja som poctivo po 12 hodinách ležania vstala z postele a išla sa prejsť so sestričkou a potom už sama. Malá bola silná motivácia. A keď že som ju chcela mať pri sebe musela som sa vedieť postaviť a aj sa o nu postarať.

slavik
2. dec 2012

A gynekologa som nemala žiadneho vybaveného. Všetci boli milý, v noci ma prijímala dr. Štrbová akceptovala aj môj pôrodný plán. Nemala som ani klystír a oholila som sa doma. Keď že som do rána v jej smene neporodila, cisársky mi robila dr. Havlíková a Dr. Hlávek. Boli veľmi milí. Ja som bola spokojná aj s doktormi aj sestričkami.

sasettka
2. dec 2012

@ivani ??? zle sestricky na novorodeneckom?? mne prisli ako anjeli... neskutocne mile, starali sa, vysvetlovali, okrem jednej - takej erdeg baby 😀 boli jednoducho uzasne a mam na ich starostlivost o moje babatka najlepsie spomienky.....
@majulienk co ja viem, epi sa dava skorej, ked je uz zena otvorena na 6cm, nedaju.... ale ja som epi nemala ani pri jednom a som aj rada, pri prvom to bolo sice vacsie utrpenie, ale pri druhom som sa tomu tak nebranila a islo to ovela lepsie 🙂 ....Nemala som zazmluvneneho, ale je tam par dr., co by som uz vidiet nechcela 😅 ale ak by som sla rodit znova, nezazmluvnovala by som si... vlastne len dvaja dr. su taki, co mi nesadli...a nastastie ani neboli pri mojich porodoch 😝

zuzitar
4. dec 2012

Ahojte. Co vsetko treba mat pobalene do porodnice? Ja som to tak dala z viacerych zdrojov dokopy, ale viem, ze by mali mat kazda porodnica svoj zoznam, no ten som nikde nenasla a ked sme sa boli pozriet v nemocnici, tak tam nikto taky nebol, koho by som sa spytala. Nemate ho prosim niektora a ak hej napisali by ste mi ho? Dakujem 🙂

tweetinka.co
4. dec 2012

@zuzitar ahoj.. kazdy prvy pondelok v mesiaci su obhliadky nemocnice a atam Ti daju aj zoznam, co si mas zobrat... aj ked neviem, ci to uz v januari stihnes.. Ja som bola vcera a v podstate Ti netreba nic - v podstate 😉 koselu aj zupan dostanes na zaciatku erarne, aj mimi vedia obliect..

grejci1
4. dec 2012

ahojte, máte nejaké skúsenosti s Dr. Vargom?

zuzitar
4. dec 2012

@tweetinka.co Viem, ze to funguje, ale nemala som odvahu... Nemozes mi prosim opisat, alebo naskenovat ten zoznam? Budem Ti velmi vdacna.

tweetinka.co
4. dec 2012

@zuzitar ved ta obhliadka je uplne v pohodicke.. fakt.. ked budem mat ten zoznam pri sebe, tak to prepisem..

magdalenocka
4. dec 2012

@zuzitar zoznam do porodnice
Dokumenty: tehu.preukaz, kartička poistenca, OP, sobášny list-kópia, ak nie si vydatá, tak zápisnica o určení otcovstva so súhlasným vyjadrením rodičov.
Osobné veci pre matku: toaletné potreby, toal.papier, vložky pôrodnícke, osuška, 2 uteráky, osobná bielizeň, 2 materské podprsenky, niečo na bradavky, jednorázové nohavičky, prezuvky + šľapky do sprchy, nesýtené minerálky, ponožky a jednorázové podložky do postele, teplomer, hrncek.
Pre dieťa: jednorázové plienky 1 bal., vlhčené utierky, krém na zadoček, detské mydlo, látkové plienky 4-5 kusov
Keď idete domov:košieľka, kabátik, dupačky, body, čiapočku, zavinovačku, autosedačku-stačí keď prinesie otecko na cestu domov
a teda ak chces svoju nocnu koselu a radsej aj zupan, sice v zozname nie je ale pred dvoma rokmi ked som tam rodila tak jednu babu sestricka na prijme zvozila ze ako si to predstavuje dojst bez zupanu, ze oni ziadny teraz nemaju.

lucia446
4. dec 2012

@grejci1 Máš na mysli Mudr. Vargu - súkromného gynekológa z Piešťan?

grejci1
4. dec 2012

@lucia446 noo neviem okial je, ani nič, ale viem, že rodil v TT moju mamu a dve kamošky 🙂

elise
4. dec 2012

@grejci1 varga má v piešťanoch sukromnu ambulanciu a ja snim mám zlu skusenosť je arogantný inak vraj má spoluprácu s novými zámkami tam aj operuje aj rodi nepočula som že by rodil v trnave

grejci1
4. dec 2012

@elise tak to potom asi nebude on, tento bol aj primár v TT

zuzitar
4. dec 2012

@magdalenocka Dakujem velmi pekne. Tych podloziek do postele kolko treba? Ja mam 10, tak 5 by malo stacit nie? Este raz vdaka za Tvoj cas 🙂

zuzitar
4. dec 2012

@tweetinka.co Dakujem, uz mi magdalenocka napisala zoznam. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre