Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

suncana
5. dec 2012

@majulienk ja som nemala zazmluvneneho lekara a ani by som nikdy nechcela. co mam informacie, tak su vsetci v pohode. ked si zazmluvnis tak s najvacsou pravdepodobnostou ti porod vyvolaju, ked ma lekar sluzbu. najprirodzenejsie pre babatko je ked sa vypyta samo.

majulienk
5. dec 2012

@sasettka
@suncana dakujem za odpoved 🙂

zuzanky
5. dec 2012

@majulienk ahoj ja som mala zmluvného lekára pri oboch pri prvom som lekára vytiahla z postele 🙂 teda nemal službu tak prišiel kvôli môjmu pôrodu a pri druhom mu vyšla služba, a bolo to spontánne bez vyvolávač 🙂 a keby dom mala rodiť do tretice alebo isť na nejakú operáciu tak oslovím toho doktora lebo ho poznám a dôverujem mu. Ale to je vec názoru ja som bola rada, že som sa z ním dohodla. 🙂

ivani
7. dec 2012

@sasettka podla mna boli velmi neochotne, moj maly tam prereval celych 5 dni. hucali po mne ze preco mi dieta place, ako keby som vedela ako prvorodicka, a ked som sa ho prvy den bala chytit a umyt pod umyvadlom naziapala na mna sestricka ze naco som si decko robila ci mi ho budu susedia chodit umyvat.

sasettka
7. dec 2012

@ivani fuu, no tak si nemala stastie na tie ochotnejsie 😒 mne tiez maly jednu noc velmi plakal a sestricka tam za mnou chodila a skusali sme nanho vsetko mozne, aby zaspinkal....tahali sme spolu nocnu 🙂))) a aj ine cez den sa s usmevom chodili pytat, ci nieco nepotrebujem...

ivani
7. dec 2012

@sasettka ja to berem tak, ze aj oni su ludia a tiez nemusia mat kazdy den dobru naladu. i ked trosku ludskejsieho pristupu by zrovna na takomto oddeleni neuskodilo. nijak ma ale tato skusenost neodradila od toho aby som opat rodila v TT

simika_hajulka
7. dec 2012

ahojte dievčatá, chcela som sa vás spýtať či vás vaši gynekológovia poslali posledný mesiac na poradne do nemocnice alebo nie. Ja som v 37 týždni a ešte som v nemocnici nebola, no chcela by som ísť. myslíte že sa mám objednať? alebo súnejaké dni vyhradené na poradne u nich? Ďakujem vám za odpovede🙂

ivani
7. dec 2012

zdravotna poistovna preplaca tyzdnove poradne v nemocnici iba v pripade zdravotnych dovodov. mne to lekar odporucil lebo som vraj vela pribrala. uz v 7 mesiaci som mala plus 18 kg. tak mu skus aj ty nieco take navrhnut. vraj ked si uplne v poriadku nie je dovod naco chodit na tyzdnove poradne do nemocnice.

simika_hajulka
7. dec 2012

ivani ahaa to som nevedelaa, myslela som že je to potrebné tam chodiť ale keď netreba taak dochodím k svojmu gynekologovi🙂 tak dakujem🙂))

elise
7. dec 2012

mne rvizna lkárka povdala že ak nechcem nechať pôrodnika na náhodu - tedá mám niekoho vybraneho konkrtneho koho chcem aby ma rodil tak sa snim mám dohodnuť a posledný mesiac chodiť do nemocnice. inak stači svojmu gynekologovi ale mám pocit že ma môj gyndoš zanedbáva trakže sa idem buduci týžden dohodnuť s pôrodnikom.

magdalenocka
7. dec 2012

@zuzitar ja som bola po cisarskom, minula som iba jednu, tak neviem sko je to po normalnom porode, ale podla mna 5 staci. keby nie muz ti neskor donesie a aj v nemocnici maju nenechali by ta lezat na spinavom 🙂

dulkagabulka
9. dec 2012

OZ Zenske kruhy napisalo otvoreny list ministerke zdravotnictva SR Zuzane Zvolenskej. List mozete podporit hlasovanim na vybrali sme a taktiez svojim komentarom pod list na nasej stranke. V liste vyjadrujeme podporu nasim PA a ziadame ministerku o dodrziavanie ludskych prav pri porode. http://vybrali.sme.sk/c/Dodrziavanie-ludskych-p...

luc22
14. dec 2012

chysta sa nejaka tehulka tento tyzden do rizikovej poradne do porodnice?

elise
17. dec 2012

@luc22 ja idem vo švtrok na obed

dulkagabulka
19. dec 2012

ako predvianočný darček vám ponúkam jeden prenádherný pôrodný pribeh z ružomberskej pôrodnice
fakt stojí za prečítanie
a podobné pôrody želám všetkým tehuľkám

😉

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

mahulenka87
19. dec 2012

Mamuľky, ako je to v TT ak by som nedajbože dostala bolesti či začala krvácať... ako treba postupovať? Ísť normálne na pohotovosť, alebo do nemocnice na gyndu? 😕 radšej si to zistím popredu ako keby nastal nejaký problém... Ďakujem

ianitka
19. dec 2012

@mahulenka87 Nic sa ti nestane !!! Tuto info, nebudes potrebovat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale pre pokoj duse - do nemocnice na gyndu - tam je gynekologicka pohotovost 🙂

mahulenka87
20. dec 2012

@ianitka Ďakujem 🙂 no ja verínm že to nebudem potrebovať 😉

luc22
20. dec 2012

tiez verim, ze to nebudes potrebovat a drzim palce, aby ste boli ok. Pre info, gynekologicky a porodnicky prijem je nonstop k dispozicii a obe su na prizemi.

simika_hajulka
27. dec 2012

Maminy ktoré rodili v TT, prosím vás ako je to s epidurálkou? treba sa vopred s niekým doihodnúť, alebo stačí pri pôrode povedať že ju chcem a oni mi ju dajú?

babulatko
27. dec 2012

@simika_hajulka ja som to mala dohodnuté už v zmluve a aj zaplatené dopredu

simisi
28. dec 2012

@simika_hajulka staci povedat na prijme,ze chces epi 😉

mamulienka2
28. dec 2012

Áno stačí povedať v deň pôrodu,že chceš epidurálku.Lenže ja som za to,že radšej vydržať tú bolesť ako ublížiť dieťatku.Rodila som niekoľko hodín,bola som prvorodička ale pichnúť som si to nedala.Lekári to neodporúčajú.Tá čo rodila predomnou si ju dala pichnúť lebo to nevydržala a nechcem tu písať,čo sa stalo.Doplatilo na to dieťatko.Našťastie už je v poriadku.

danjelca
28. dec 2012

@mamulienka2 čo sa stalo? ved normálne napíš, nech vieme!

babetinka
28. dec 2012

Milé žienky,tehulky a mamičky, Dr. Chovanová má už zmluvu aj so všeob. zdr. poisťovnou.
Ambulanciu má v areály nemocnice pri infekčnom oddelení.Ordinuje pondelok od 15:00 do 19:00, streda 13:00 do 16:30
štvrtok 13:00 do 16:30.
Na vyšetrenie sa treba objednať telefonicky-č. 033/3812172
Berie aj nové pacientky
Dávam na vedomie preto, lebo som jej pac. a som maximálne spokojná.Som v poisťovni 25 a viem ,že ste na to čakali , tak ako ja. Tešíma to!

dulkagabulka
29. dec 2012

ada by som vás pozvala na 3 dňový medzinárodný ženský summit, ktorý organizuje Mirka Peťková v Bratislave v dňoch 22.-24.marca 2013.
Na tomto summite vystúpi aj pôrodník Dr Michel Odent , Liliana Lammers, Elena Tonetti Vladimírová, a ďaľší úžasní hostia:
Andrea Vadkerti
Diana Fabianová
Mudr Helena Máslová
Michaela Mrowetz
Denisa Palečková
Mudr Monika Sičová
Jennifer Hough
Suzy Dior
Dr Joanna Martin
Simona Gajdošíková
Miroslava Peťková
Iva Hrbalová a ďaľší..
Budeme sa zaoberať rôznymi ženskými témami od holistického zdravia, pôrodu, materstva, až po kariéru a sebanaplnenie... Ak by ste mali záujem sa zúčastniť, práve prebieha akcia - zľava 50% pre všetky registrácie do 03.januára 2013. Počet miest máme obmedzený, preto vám odporúčam prihlásiť sa čo najskôr. Ak náhodou nemôžete vy, možno poznáte vo svojom okolí ženy, maminy, ktorým by tento summit urćite pomohol, tak vám budem veľmi vďačná ak budete zdieľať ďalej
Ďakujeme vám za podporu a teším sa, že sa stretneme na summite Viac informácií aj linku na registraciu nájdete tu: http://www.facebook.com/events/465181986852977/

prihlásit sa dá tu
http://www.inspiredwomen2013.com/registration/

simika_hajulka
31. dec 2012

Prosim vas kto mal nadstandartnu izbu ako je to s navstevami?kto moze a na ako dlho byt na izbe? dakujem 🙂

tatiana7777
31. dec 2012

@simika_hajulka ahoj ja som mala v r.2011 nadstandart.izbu a manzel aj rodina prisli kedy chceli aj ostali kolko chceli, okrem teda vizity a kupania, maximalna spokojnost!!! Sestricky, doktori, starostlivost, strava... Odporucam si zaplatit a hlavne zaistit izbu lebo je to problem. Papa 🙂

macka84
2. jan 2013

@magdalenocka Ahoj, nevies nahodou, kde sa vybavuje ta zapisnica o urceni otcovstva, kedy to treba zacat vybavovat a ako dlho to trva? Ď.

magdalenocka
2. jan 2013

@macka84 to veeru neviem ani vlastne neviem o aku zapisnicu ide. my sme len sobasny list mali doniest kedze sme manzelia
a nadstandard som mala aj ja, spokojnost velka, lebo navstevy mohli byt na izbe cely den, takze manzel mohol byt s babatkom od zaciatku. ale trochu mi chybal kontakt s ostatnymi mamickami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre