Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sasettka
7. jan 2013

@nicearty nemali sme nahodou pri sebe tu istu uzasnu dulu? 🙂 🙂 kebyze ju tam nemam, urcite by mi malickeho nenechali skin to skin skoro dve hodiny, to bol uzasny zazitok 😵 pri porode som mala dr. Strbovu, paradna bola 🙂 ty si mala koho?
@mamusa007 nemate na mysli dr. Stefanikovu? 🙂
@kotatko1232 vela zavisi od konkretnych ludi, ked budes mat dobru konstalaciu hviezd 😀 budu okolo teba ludia, ktori sa pekne postaraju.... ja som mala aj skusenost s neprijemnymi ludmi, ale ved o tom to je, kazdy sme nejaky... jedna PA sa mi dokonca po porode ospravedlnila, ze bola taka, ale ze ju od rana strasne bolela hlava... aj to potesilo, aj ked tam po mne teda pekne stekala 😝 a budes mat pri porode aj partnera?

sasettka
7. jan 2013

@ivani mnam, parky s horcicou 😀 vo mne ostala pamiatka na nieco nedefinovatelne, prvy dojem bolo, ze halusky s tvarohom a hrozienkami, na co som celkom aj mala chut, ale ked sme blizsie pozreli a ochutnali, boli to halusky naslano s kuskami dakeho masa, ci co to... no ochutnala som len raz 😀 ale inak si nestazujem, trosku sme posolili a bolo to jedle 🙂

ivani
7. jan 2013

@sasettka mna najviac zabil makkucky pomaly este teply chlieb k tym parkom. pre kojace matky uplne idealna strava. babatkam mohlo aj bruska roztrhat. ja som v nemocnici robila takze o nemocnicnej strave som uz ake take vedomosti mala ale toto ma dorazilo

mamusa007
7. jan 2013

ja som v PN mala Karabu a Švarovú a bolo to ok, az nato ze som rodila 14hodin 😒

kotatko1232
7. jan 2013

@ivani AHA TAK SI To mala celkom fajn joj co som citala na nete niektore rodili aj celi den.a tie bradavky no pocula som otom.

mamusa007
7. jan 2013

odporučam mat partnera pri porode, ja som mala manzela a bolo to super (v PN je poplatok za osobu pri porode 20eur), aspon tak to bolo ked som bola ja v auguste

ivani
7. jan 2013

@kotatko1232 neries porod, mas este kopec casu. ja som isla do porodnice s tym ze vsetko bude dobre a ziadne riziko alebo neprijemnosti som si nepripustala. ani na minutu som nezapochybovala ze by mohli prist komplikacie. lekarovi som povedala nech robi co treba, ze mu do toho pindat nebudem a hotovo. ber to tak, ze kazda mame prah bolesti niekde inde, niekto berie tehotenstvo ako chorobu a niekto si tehotenstvo uziva ako krasne obdobie zivota. ja som pribrala 30 kg, ku koncu som myslela ze mi brucho praskne a maly mi vypadne na ulici z brucha. niekto lamentuje nad opuchnutymi nohami a robi z toho vedu a niekto to vobec neriesi a nestazuje sa.

nicearty
7. jan 2013

@sasettka vaaazne si ju mala aj ty?? 😀 ha tak to je sranda 😉 jaky je ten svet maly 😀 aj ja si myslim, ze keby nebolo jej, tak mi tiez nenechaju malickeho, aj pri kontrakciach mi velmi pomahala, je to poklad 😵 velmi sa o mna a malickeho starala, za co som jej neskutocne vdacna 😵 ja som mala pri porode MUDr.Bučka, veľmi som chcela MUDr. Havlíkovú, ale ta ma deň predtým prijmala, lebo den som lezala este v kontrakciach na rizikovom..inak aj ja som mala jednu PA taku neprijemnu, ale ani neviem ci bola pri mojom porode, ale pobehovala tam, chcela mi dat kanilu a ja som jej povedala, ze ziadnu kanilu mi nebudu davat do ruky 😎

dadica
7. jan 2013

@marionca Určite nebudeš rodiť v polohe ležmo na "starom " kresle. Ja som bola oba razy v takom polosede, dalo sa aj zaprieť. Nastavila mi to PA. Je pravda, že nemôžem porovnať, ale z vlastnej skúsenosti hovorím, že sa pri pôrode neleží.

katkatt
7. jan 2013

@dadica tak to si mala stastie na okolnosti alebo dobru davku asertivity. Ja mam rovnako stare deti a 2x som rodila leziacky, nebudem opisovat. Uznavam, ze aj mojou chybou, nabuduce budem asertivnejsia!

sasettka
7. jan 2013

@nicearty hehe, veru... ved sme z jedneho mesta, tak sa dalo cakat, ze na seba raz natrafime 🙂 a mali sme podobne "problemy", tiez som kanylu nemala a bol z toho humbuk od PA... nakoniec mi ju dali, ked uz bol maly na svete, aj ten oxytocin mi pichli, dr. to tak chcela ... ale hlavne, ze som to nepotrebovala pocas porodu, potom mi to bolo jedno... i ked mi strasne zavadzala, co som chcela riesit malinkeho, ked bol na mne.....A tebe kanylu ale vobec nezaviedli? veru, paradna dulka nasa, velmi mi pomahala 🙂 a Bucka som mala pri prvom, ale bohuzial nanho mam trosku zle srdco, lebo musela po nom Stefanikova cosi opravovat... ale inak vyzeral tak celkom milo 😀

sasettka
7. jan 2013

@dadica @katkatt ani pri mojom prvom porode sa nenasiel nikto, kto by mi bol ochotny zdvihnut to kreslo, ja uz som aj tak mlela z posledneho, takze asertivita bola na bode mrazu, resp. som uz bola v stave, kedy som nejak nemala silu prosit ich, ci by mi aspon ten polosed nadvihli 😒 .... aspon sa im lepsie skakalo po bruchu, ked som lezala 😒

katkatt
7. jan 2013

@sasettka ja nechcem pisat negativa pre buduce mamicky, co sem chodia, len povzbudit, aby sa nebali mat poziadavky a pasivne neprijimali porodnicku rutinu z cias nasich mam. Ale myslim, ze pomaly sa to zlepsuje v TT porodnici, ako to tu sledujem.

sasettka
7. jan 2013

@katkatt hej, zlepsuje, co som pocula, coraz castejsie davaju babatko hned mamicke na brusko, aj ten polosed, len ako som pisala, je to o ludoch ... nie vsetky PA aj dr. su plni eutuziazmu, ci otvoreni novym pristupom k porodu.. a ked pride mamicka s nejakymi poziadavkami, ohrnaju nosom... ale ako pises, netreba sa bat a ist do toho! 😀 😉

mahulenka87
8. jan 2013

ja by som mala rodiť až v lete (ak všetko dobre dopadne). Plánujem cvičiť s epi-no, mať pri pôrode dulu (lebo manžel nechce ísť) a taktiež by som nechcela nástrih... a ak sa nebude dať vybaviť nové kreslo, tak aspoň vyvýšenú polohu si vyžiadam 😀 dúfam. lebo jak sa poznám...

dulkagabulka
8. jan 2013

Ako sme s pôrodnou asistentkou Zuzkou, dulou Zuzkou a mamičkou Saškou o sile blízkosti rozprávali.. aj o trnavskej pôrodnici 😉 http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

depi
8. jan 2013

@mahulenka87 a uz si sa na nejaku dulu obratila s informaciami ????

dadica
8. jan 2013

@katkatt Ja som nikomu nič nehovorila, rodiť po ležiačky si fakt neviem predstaviť. Ja som druhý krát rodila len s pôrodnou asistentkou ( dr sa nejako neponáhľal, aj keď nikto iný nerodil 😉 ), ale pôrod s PA za prítomnosti môjho muža bol super. PA bola super. Asi fakt záleží na koho natrafíš.

dadica
8. jan 2013

@sasettka ☹ ☹ ☹ .

mahulenka87
8. jan 2013

@depi zatiaľ nie. myslím že je ešte čas. som len 11.tt

depi
8. jan 2013

@mahulenka87 ak daco pozistujes napis 🙂 ja som sa chcela hlavne ohladom cien informovat ale bohuzial som sa nedopatrala...moj muz chce ist ale ja sa obavam ze bude robit paniku 🙂

mahulenka87
8. jan 2013

@depi skús napísať súkromnú správu babám (sasettka, nicearty) čo rodili s dulou koľko platili.

edulkobaby
8. jan 2013

@mahulenka87 Ahoj, ja som rodila v TT, s dulou aj manzelom, super boli obaja 🙂 Dulu fakt odporucam. To, co ona, by manzel nezvladol, vlastne ani nevedel, ze ma robit.
Cvicila som aj s epinom, nastrih bol, ale malicky a babatko velike. Po tyzdni som uz veselo sedela.
Tlacila som sice klasicky, ale nechali ma stat pri kresle az do poslednej minuty, takze gravitacia sa vyuzila na maximum.

nicearty
8. jan 2013

@sasettka hehe 😀 aj na mna pohorsene pozerali, ked som povedala, ze kanilu mi nezavedu 😠 mne kanilu potom zaviedli neskor, tesne predtym ako maly vysiel na svet, aj mi dali trochu oxytocinu, aj ked som nechcela, ale ja som mala take vselijake kontrakcie..ja som sa v kontrakciach potila este den predtym na rizikovom a az po jeden a pol dni kontrakcii som porodila..tak som sa trochu zapotila 😀 no mne spravil bucko nastrih a mozno nemusel, vies to je tazko, aj ked len par stichov, ale dost som krvacala..ci musel alebo nemusel, to ja nikdy nezistim..chvalabohu som nemala po porode ziaden problem, aj som sa rychlo zahojila, ale myslim si, ze nastrih nemusel..ale jedna vec mi strasne vadila a zrovna to som nemala v porodnom plane..pri porode tam boli nejake porodne asistentky, novorodenecke sestricky, plno ludi, vseci do mna hucali, nemohla som sa uvolnit v pokoji a prezit porod v takej tichej komornej atmosfere, vsetci tam hucali, len nasa dula 😵 ma s laskou drzala a len ju som sa snazila vnimat,lebo z nej isiel pokoj a to mi velmi pomahalo..potom mi sestricky chceli zobrat maleho na novorodenecke, ale som im ho nedala 😝 a to si mala pocut, aka som nezodpovedna, ako si mozem nieco take dovolit a tak..potom som im povedala, aby mi zavolali primarku, ze im podpisem reverz, ze beriem plnu zodpovednost a beriem si maleho pekne zo sebou na izbu, na ziadne novorodenecke mi ho nebudu brat, tak to bolo reci a reci, ale nezobrali mi ho, a myslim, ze prave preto, ze bola so mnou dula a potom aj manzel, keby som tam bola sama, asi by som nevybojovala..neviem..ale ohanali sa namna, ze mam nastrih a som zasita, ze ako sa chcem o malickeho postarat a tu chcem vsetkym povedat, aby sa takymito recami nedali ovplyvnit, ja som dve hodinky po porode uz behala a o malickeho som sa nemala problem postarat..ako ked sa nato zena neciti, tak je to ine, ale ja som ho proste chcela mat pri sebe, nie medzi dalsimi 20timi placucimi detickami, ktore kricia, ze chcu byt pri svojej mamicke, tak tot moja skusenost 🙂

nicearty
8. jan 2013

@sasettka ja som chodila k stefanikovej do poradne mesiac pred porodom, ale porodila som 9 dni pred terminom, ktory mi vypocitali podla menstruacie, podla ultrazvuku sa mal maly narodit o tyzden skor a on sa narodil este skor 😀 na poslednej poradni pred porodom mi stefanikova vravela, ze na to skor to nevyzera, ale ze prvorodicky vedia prekvapit a tak aj bolo, potom sa namna len pri vizite usmievala 😀 ale ja som to citila, ze to tak bude a bolo 😵

nicearty
8. jan 2013

@depi ahoj, ak ti mozem poradit, nie je nic lepsie pre zenu ako to, ked ma pri porode tak uzasnu osobu ako je dula..ja som mala mat pri porode dulu aj manzela, ale manzel to nestihol..no pravdupovediac, bolo to lepsie..v mojom pripade..my sme k nej chodili na predporodne prednasky v klube Kvapka v TT a tie velmi odporucam 🙂 zena vie zenu viac podporit a pomoct, dula vie kedy a ako ma rodiacej zene pomoct, je velmi vnimava a laskava 🙂 pri dalsom porode by som asi chcela uz iba dulu 😎

depi
8. jan 2013

@nicearty dakujem za rady 🙂 ja by som bola rada keby tam bol aj muz aj dula.

nicearty
8. jan 2013

@depi aj ja som mala dulu aj manzela zaplateneho, ale manzel nestihol 😀

gulka63
8. jan 2013

@depi dula berie 80/100 eur za porod,nema ziadne kompetencie ani zodpovednost, PA ma cca 4.50e na hodinu, v TT sa rodi v polosede,nie v lahu, kanyla sa zavadza z preventivnych dovodov { v pripade rozsiahleho krvacania sa uz zila tazko napichuje}. Tieto info mam od PA

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre