Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

delucia
5. okt 2010

@pusinqa tak teda fakt neviem... mne moj lekar povedal toto... ale tak uvidime, co a ako pri najblizsej poradni... 😒

lubuska22
5. okt 2010

@anjelik2509 no bola som minuly stvrtok a objednal ma az na toho 14....je to celkovo nejake divne, som zvedava co povedia tebe

monulienkaf
5. okt 2010

@anjelik2509 MUDr. Navratil- kazdopadne si to este overim, mozno sa nieco zmenilo, ked som tam bola prave sa to dozvedel, takze to musel konzultovat s poistovnami... mozno odstupom casu zaujali ine stanovisko...uvidim

anjelik2509
5. okt 2010

@lubuska22 no tak to je ozaj nejaké divné....neviem no, zajtra idem na poradňu, uvidíme, čo mi povedia a na kedy ma objednajú, ale nemyslím, že by s tým mal môj doktor nejaké problémy...zajtra sa ohlásim...

anjelik2509
5. okt 2010

@monulienkaf jasné, pozisťuj, uvidíme...

lubuska22
5. okt 2010

@anjelik2509 tak drzim palce a daj potom vediet ako si dopadla:o)

lubuska22
6. okt 2010

caute babenky, mam otazocku, v poslednej dobe ma strasne zacalo svrbit cele telo, mavate to niektora?

monulienkaf
6. okt 2010

@lubuska22 Ahoj, no musim sa priznat, ze aj ja mavam dni, ked ma vsetko hryzie....ale myslela som, ze je to len nejaka blbost...nedavala som to dokopy s tehotenstvom, aj ked najviac ma hryzie brusko 🙂

iveta737
6. okt 2010

Ahojte tehulky, boli sme na dni otvorenych dveri v tt porodnici a dopadlo to nad moje ocakavania 🙂 rodila som tam pred 8rokmi a dost sa to tam zmenilo... Hlavna sestra super, len tatinko nam bol nejaky pobledly :D
A co sa tyka toho noveho nariadenia od 1.10. tak je to tak a ma to aj Nitra zauzivane. Vraj uz sa nebude chodit do nemocnice, ale stale k svojmu doktorovi :( my sme to chvalabohu predbehli, lebo na rizikove chodim uz od augusta.

vodnari
6. okt 2010

@lubuska22 Tak aj mňa začalo svrbieť celé telo,neviem čím to je ale mám to asi tak od pondelka....začala som sa aj viacej krémovať,tak uvidím či to prejde.....

zuzana1979
6. okt 2010

ahojte, ja by som mala buduci pondelok nastupit a utorok rodit, stretnem tam niekoho z vas?

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 no zatiaľ držíme, malá sa ešte nechystá, ale inak všetko ok...a na ctg a prietok ma neobjednali, lebo že tam majú to nové nariadenie, že budúce maminky nebudú chodiť do nemocky, ale svojmu dokimu a do nemocnice budú posielať len rizikovky a tie čo prenášajú, alebo keď sa doktorovi nebude niečo zdať...tak asi tak... 🙂 neviem, no, ale ja osobne som rada, že si ma nechali a nemusím behať do nemocnice, kde to skoro nepoznám a mala by som len zbytočné stresy...

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 ale aj mňa nejak v poslednom týždni začal svrbieť dekolt a plecia, sem tam brucho, ale to normálne, to svrbelo aj predtým...

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509
@vodnari volala som si do nemocnice tej sestricke co nas kontroluje a ona mi povedala, ze to je tym ze maly tlaci na pecen a volaco to vypusta a to je to svrbenie ze u tehotnych je to normalne. ale ze ked pridem na kontrolu toho 14 tak mam prist skorej a mam jej povedat aby mi zobrala krv a urobi nejake vysetrenia tak uvidim

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 no môže to aj byť, lebo som mala vo výsledkoch krvi nejaké pečeňové enzýmy zvýšené, ale sestrička vravela, že je to u tehotných úplne normálne...tak s tým môže súvisieť aj to svrbenie...predtým som mala všetko ok, a nič ma nesvrbelo, a teraz...ale však už dobojujeme, nie 😀

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 no ved jasne budeme musiet dobojovat, ale uz keby to chcelo byt vsetko za nami:o) inak vidis davas si epidural? a davas si odobrat pupocnikovu krv? stale nad vsetkym premyslam

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 aj ja by som to uz rada mala za sebou, ale malej sa este nechce, este si ponosim troska...ale mozno nas prekvapi 😀
aj som rozmyslala nad epiduralom, ale pravdepodobne na 99% nie, nedavam...chcela by som to zvladnut bez toho... a krvicku nedavame odobrat, pre nas ako mladych manzelov je to vela peniazkov, ale necham to do toho verejneho registra, ak sa bude dat, mozno to dakomu zachrani zivot...ak budeme na tom financne lepsie v buducnosti, mozno dmae druhemu babatku odlozit... a ty?

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 no ja som si vybavila zmluvu na odber ale este neviem co urobime, to sa rozhodneme potom, ale nechcem to nikdy lutovat tak preistotu to vybavene mam:o) no a k tej epiduralke...ja sa na nu spolieham, ale uvidim ako to budem zvladat vsetko, mozno dam mozno nie...ale ked si zoberies tak za vsetko chcu nenormalne peniaze:o(

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 to mas uplnu pravdu, strasne, za vsetko pytaju tolko penazi, ked som si to minule trocha zratala, tak sa mi az panenky prevratili...a kde je este vybavicka a neviem este co...Ked som bola na kurze dojcenia, tak nam ta prednasajuca vravela, ze keby si mala za vsetko priplacat v porodnici a ist na dovcu, tak by si radsej zaplatila ten porod, aby ho mala pohodovejsi a dovolenku by si odpustila...tak mna napadlo, reku ja by som na dovcu nesla aj tak 😀 ale zacinam mat silny dojem, ze za chvilku bude porod len komercna zalezitost...ako napokon asi aj vsetko...

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 ved to je to najhorsie, ze co by to mali ulahcit zenam tu bolest a jedno z druhym, tak oni len peniaze pytaju za vsetko, mozno budem statocna a zvladnem to aj bez epiduralu....a usetrim peniaze.ale to som asi len teraz hrdinka, a ked dojde iste k istemu, tak ju budem pytat uz na vratnici:o)))

anjelik2509
6. okt 2010

@lubuska22 hehe, to si viem predstavit, budes tam skrtit vratnika, aby ti dal epi 😀
neviem, muz sice vravel, ze pre istotu si vezme viac penazi 😀 keby volaco, ale nechcela by som.....tak mozno aj ja som teraz hrdinka, uvidime...🙂
a nechodila si na preporodnu pripravu do materskeho centra?

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 nie nechodila, ja teraz dobieham len dychanie a taketo veci, nic som nestihala chichi a inak odkial si?

anjelik2509
6. okt 2010

ja som chodila, poctivo 8 tyzdnov..🙂
priamo z TT, ty?

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 no byvame tu s manzelom:o) takze tiez z TT:o)

anjelik2509
6. okt 2010

no fajne a kde presne? Ja ako je firma Fremach v rodinnom dome...mame blizo porodnicu 😀

sarra6
6. okt 2010

ahojte babenky ma niekto termin porodu okolo 2.11??? Zajtra idem prvy krat na poradnu do nemocnice

lubuska22
6. okt 2010

@anjelik2509 my byvame na hlinach:o) kuuuuusok dalej od nemocnice chichi

palvinka
6. okt 2010

ahojte,
tak aj ja mám dnešnu poradňu v nemocnici za sebou, bola som prvý krát, vôbec mi nespomýnali nejaké obmedzenia nič, a ďalšia kontrola o týždeň 🙂
čo sa epi týka tak pri prvom pôrode som tiež chcela, ale všetko tak rýchlo prebehlo, že mi nestihli dať, takže teraz už neuvažujem, dalo sa to zvládnuť aj bez 😉

tinkerbell
6. okt 2010

baby, ktore ste rodili v TT a davali vam klystir, pouzili pri tom aj nejaku vazelinu, alebo vam to tam vrazili len tak "nasucho"? Pre mna to bolo velmi neprijemne, myslim, ze by mali pouzivat aspon tu vazelinu, ked uz musia robit klystir. ☹

anjelik2509
7. okt 2010

@lubuska22 no ozaj kusok dalej, ja im vidim z nasich okien do ich 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre