Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petulienka
12. apr 2010

Sjuvi, dopadlo to dobre, rodit sa zatial nechystam, takze to je ok.
prehliadka bola fajn, som sa dozvedela kopu noveho. EPI si mozes zajednat aj pred ale aj v den porodu, staci na prijme nahlasit ze chces EPI a oni ti dohodnu zmluvu, peniaze atd. Najlepsie je ale ked si zaplatis popredu, ja som dnes uz nestihla ale buduci tyzden mam dalsiu poradnu tak si to pojdem zajednat. Objednava sa to u anesteziologa ktory je na prvom poschodi, tam kde je porodnice uplne na konci chodby na pravej strane, su tam take kozene stolicky a hned za tymi stolickami su take biele dvere a tam maju izvu anesteziologovia, su tam nepretrzite, len ked nie su prve na sale tak su tam. staci tam zaklopat a povedat ze mate zaujem o EPI a oni uz budu vediet. Ked tam nie su bud si chvilku treba pockat alebo prist inokedy, lebo mozu byt prave na operacke,. ja som pri prvom porode cakala asi pol hodku kym sa nejaky anestezioog ukazal lebo aakurat bola bol pri porode. Peniaze ti na zaklade zmluvy vratia ked EPI nepouzijes, to neni problem. Znamena to ze ked ti ju nestihnu pichnut, lebo by si mala rychly porod atd, to sa vsetko dozvies od toho anesteziologa, treba sa pytat!!!! Inak nic sa moc nezmenilo v porodnici, akurat nam ta sprevadzajudza veduca sestra povedala ze na nadstandartnych izbach su uz dovolene navstevy ale len najblizsi, t.z. manzel respektive otec dietata. Ale aj to potesi.... uf ale somsa rozpisala, ked ta nieco napadne tak sa pytaj.... 🙂

sjuvi
12. apr 2010

Petulienka ďakujem krásne za vyčerpávajúce info. Vôbec sa neviem rozhodnúť, či si epi dať alebo nie. Pri prvom som ju nemala, ale to bol rýchly pôrod. Aké máš ty skúsenosti z prvého pôrodu? Teraz mi ju dr. odporúča, ale ja nie som z tým nejako ztotožnená. Tak neviem, preto som chcela vedieť, či sa to dá zajednať aj pár dní pred pôrodom. Nie sú na to potrebné žiadne vyšetrenia (zrážanlivosť krvi a pod)? A s tými návštevami na nadštandardke si ma potešila. Ak sa nedostanem na izbu so sprchou, budem to asi riešiť touto izbou.

sjuvi
12. apr 2010

Fakt je to možné zajednať až na pôrodnickom príjme?

petulienka
12. apr 2010

da sa to zajednat aj par dni pred porodom, aj priamo v den porodu, takze s tymto sa nemusis stresovat a podrobne vysetrenia ty mas spravene pocas tehotenstva a oni si ta este okukaju pred podani EPI.
ja som mala pri prvom epi a bolo to lepsie, lebo som nemala take bolesti, ja som mala ine komplikacie takze EPI uz som ani neriesila. Malemu sa stracali ozvy a ja som uz nevladala tlacit takze EPI mi nepomohla v tomto, ale na utlmenie bolesti to ano, nemozem povedat 🙂 takze ja ju tiez len odporucam, radsej nech mam nieco pripravene, ktovie ci to pouzijem :d

sjuvi
12. apr 2010

Ďakujem krásne za info. Ešte uvidím.

petulienka
12. apr 2010

sjuvi,
je to len a len na tvojom rozhodnuti..drzim palce akokolvek sa rozhodnes... 🙂

ivka1603
12. apr 2010

Sjuvi, napisala som ti IP o epi, precitaj si....

petulienka
12. apr 2010

Ivka mas nejake blizsie info?

ivka1603
12. apr 2010

Ahoj Petulienka....iba som si precitala nieco v tejto teme : https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/porod-bez-epiduralu-ea/

milagros
12. apr 2010

elka, no ved ja viem že by som si to tak nemala brat....ale ja sa bojim viacerých vecí tehotenstvo,porod,zdravie babetka, ihiel a hlavne lekárov
kebulina veru máš pravdu možno že to mám aj nejakú fóbiu z detstva,lebo keď som mala 13r. tak sestra mala strašný pôrod a to doslova a do písmena a preto asi ani lekárom neverím ...koľko máš rokov?

zazalienka
12. apr 2010

milagros, aj ja som sa bála.. hrozne.. za celé tehotenstvo mi dva krát brali krv, moč na každej poradni a tri krát robili ultrazvuk,
žiadna mäsiareň, žiadne kovové veľké nástroje ako vo filmoch.. a to som otehotnela prvý krát vo veku 34 rokov.. rodila som ako 35 ročná teraz v januári sekciou.. a aký zázrak to je.. ja som pôvodne nechcela deti, pretože som sa celý život bála injekcií a bolesti.. no a dva dni po pôrode som môjmu mužovi povedala že si to rada zopakujem.. skoro ho porazilo.. je to úžasný zážitok, emotívny, adrenalínový a ten výsledok stojí za to.. aj to bruchaté obdobie bolo nádherné.. a bezbolestné..

milagros
12. apr 2010

baby nejaké info o vyšetreniach dr.Štefánikovou?

milagros
12. apr 2010

zazalienka díky moc za povzbudzujúce slová môj muž by už práveže chcel bábo len ja sa zdráham......a keby si to mohla u seba zmeniť mala by si babo skor ? vsetci ma totiz nahovaraju ze najviac tak do 30, lebo potom je to problémové.

kuriatko33
12. apr 2010

ahojte tehulky. tak to je super sprava, že moze manzel chodit na izbu za mnou🙂 a kolko sa plati za nadstandartnu izbu???

zazalienka
12. apr 2010

vieš čo, ani neviem.. asi nie skôr, pretože teraz si to maximálne užívam.. my sme spolu 3 roky, môj muž má dcéru z prvého manželstva.. ja som nechcela deti.. ale proste časom sa to zmenilo.. neľutujem..
ono problémové je to ako u koho.. ja som mala ukážkové tehotenstvo, ani jeden problémik, akurát ma seklo v krížoch, ale to mám chronické.. do posledného dňa do pôrodu som šoférovala, vozila sa na poradne, celý čas tehotenstva bol skvelý, ani raz mi nebolo zle.. preto nemám problém s tým ísť do toho znova.. jasné že po 35-tke sú už povinné vyšetrenia plodovej vody a podobne..
ja si to celé aj s malým práve neskutočne užívam.. každučkú chvíľu.. možno keby som bola mladšia si to tak nevychutnám.. ale cez to všetko je to úžasné, hlavne naozaj, pokiaľ aj pôrod bol taký fain..
a v TT je viacero super lekárov, takže budeš v dobrých rukách určite... ja som síce fainovka, ale mne sa aj v pôrodnici páčilo.. to sa mi každý čuduje..

milagros
12. apr 2010

zazi a co hovoríš na Štefánikovú?máš s ňou nejaké skúsenosti?
keď si nechcela deti to potom si zmenila názor len tak zrazu z ničoho nič?
inak máš pekného synčeka....blahoželám k nemu

zazalienka
12. apr 2010

hmm ďakujem, je to náš pokladík..
ani nie z ničoho nič.. chodila a chodí k nám manželova dcéra na víkendy, a vždy keď odišla, tak tu zostalo strašne smutno, prázdny byt.. a vtedy mi docvaklo, že prídem o niečo nádherné, že sami dvaja v byte nie je moc veľká výhra.. a že by mi to malé stvorenie v živote veľmi chýbalo.. a to len kvôli tomu že som sa bála pôrodu..
Štefániková ma prijímala do nemocky pred sekciou ale mňa teda neoslnila, videla som ju len jeden krát, ale zdá sa mi dosť taká neprístupná.. prijímala ma a pri vyšetrení som začala krvácať hrozne, ako mi tam vrazila prsty, hrozne som sa zľakla, pretože celé tehu so mňa nevyšla ani kvapka krvi.. a zrazu podo mňou mláka.. a ona len sucho skonštatovala že asi praskla nejaká cieva a že ešte nerodím.. na druhý deň som mala naplánovanú sekciu.. ale krvácanie hneď prestalo ako som prišla na izbu už bolo fain.. odvtedy som ju nestretla..

pralinka25
12. apr 2010

milagros nie si sama. tiez som mala paniku z tehotenstva deti a tak. moj muz bol ten co po detoch tuzil. ja ani moc nie. ale tak vek uz mam a predsa len som si povedala ze treba to skusit.
aj ja mam krasne tehotenstvo. manzel je v 7 nebi, pomaha mi stara sa o nas a je nam strasne dobre. Mam sice komplikaciu so skratenym krckom kvoli ktoremu musim lezat viac ale aspon mam cas vychutnavat si brusko a pohyby. ja som sa napriklad strasne desila ako mladsia velkeho brucha a tych pohybov. som bola poznacena filmom votrelec a myslela si ze to je nieco priserne. teraz to vidim ako najuzasnejsiu vec na svete. neviem ci vplyvom hormonov ale az mi je luto ze tehotenstvo sa chyli ku koncu. brusko mi bude chybat a hlavne to ako sa maly vrti. tie pohyby su uzasne.
este sice neviem ake to bude po porode lebo s detmi skusenosti nemam ale myslim ze to stoji za to mat babatko. 🙂

zazalienka
12. apr 2010

pralinka, tomu ver že Ti to bude chýbať.. ja som si hladkala brucho a malý spinkal vedľa mňa.. a prvý kopanec si zapamätám do smrti, to nikdy nezabudnem.. a hlavne je zázrak ako z ničoho narastie taký malý človiečik a je úplne dokonalý..
tiež to veľmi rýchlo prebehlo, celých 9 mesiacov.. neskutočne rýchlo..

milagros
12. apr 2010

zazi: aha takže Štefánikovú nie....sekciu si mala plánovanú od začiatku...alebo si si mohla ty povedať:
pralinka :noo presne,aj to ma máta -veľké brucho, že sa nebudem vedieť ani pohnúť už som mala aj také desné sny... už som si myslela, že som nejaká divná, ale asi to chce len čas ako tak čítam

zazalienka
12. apr 2010

ja neviem, to bola len jediná skúsenosť, nepoznám ju.. ja som mala plánovanú sekciou kvôli tomu že som bola na operácii očí, normálne som rodiť nemohla.. pre mňa to bol luxusný pôrod.. a príjemná spomienka.. inak ja som pribrala 22 kg, to je dosť, ale mne sa to páčilo.. a na bruchaté skoromaminy všetci tak inak pozerajú.. ja som si to užívala..

ivka1603
13. apr 2010

Dobre ranko tehulky aj maminky.....vonku sice prsi, ale nevadi...ked netreba ist do prace, je to v pohode, lepsie sa spinka 🙂 Ja mam od noci nejake napuchnute ruky, take mensie papucky 😀 Co dobreho dnes varite? Ja som sa rozhodla uvarit sampinonovu omacku so zemiakmi (knedlu nemozem).....
Sjuvi, precitala si si tu temu o epi? Rozhodni sa sama, ako ti to lepsie vyhovuje...

petulienka
13. apr 2010

dobre rano tehulky... gulame sa gulame? 🙂 ja dnes nevariiiiiiiiiiiim hihi ... mamina mi vcera priniesla lebo mi varovali cely den maleho tak mam aj na dnes.. to je super 🙂

ivka1603
13. apr 2010

Petulienka, tak to ti vazne zavidim, ze nemusis varit...ja musim, lebo mam doma na starosti aj mladsiu dceru, ktora teraz maroduje ☹

sjuvi
13. apr 2010

Ahojte, počasko ozaj hrozné.
Ivka ešte som sa nerozhodla ohľadom EPI. Asi to nechám na toho 20.4, v akom budem stave, nakoľko budem otvorená a pod. Potom by som tam vybehla. Aj keď siliť to určite nebudem, len ako rezervu.

sjuvi
13. apr 2010

Ešte jedna otázka. V akej polohe ste rodili. Ja som pri prvom pôrode bola na tom novom pôrodníckom kresle v polosede s nohami dole, ale teraz čo počúvam, tak toto sa ani veľmi nevyužíva a tuším všetky baby rodia na tých starých kreslách na chrbte s vyviazanými nohami. To ozaj nechcem 😝 😝 😝 . Pýtali ste sa na to niektorá dr.?

ivka1603
13. apr 2010

Ahoj Sjuvi.....ja som rodila vzdy klasicky, teda na tom starom kresle.....ine tam vtedy ani nebolo......ked mas silne bolesti, nepremyslas, v akej polohe rodis, ale aby si co najrychlejsie porodila a bolesti zmizli cim skor....Nemam pravdu??

sjuvi
13. apr 2010

Neviem Ivka, mne osobne to bolo pohodlnejšie byť v polosede. Neznášam ležanie na chrbte, je mi pri tom zle a mám pocit, že v tom polosede to bolo také prirodzenejšie. No musím sa opýtať dr., dúfam, že mi vyhovie.

kathy403
13. apr 2010

tak caute maminky čakatelky 😲
ozaj hrozne počasie!ani ja dnes nevarim!!! 🙂 🙂 🙂
ale ste sa od včera rozpisali,čitam tu všeličo.
😵 😵 😵 ale tie navštevy na tej izbe su super!!! 😵 😵 😵
nasadili ste mi chrobaka o EPI,teraz budem rozmyšlat len o tom.
a čo sa tyka Stefanikovej,ja mam s nou len tie najlepsie skusenosti,takze by som bola rada keby ma odrodila ona!
sto ludi sto chuti 😲

sjuvi
13. apr 2010

kathy ahoj ako dopadla poradňa. Nebudeš ju mať pri pôrode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre