Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

velvet26
22. júl 2011

@kocurko1 ano je to rajsky plyn, mne ho dr. ponukol ale az po porode, ako som lezala na stole, ked ma isiel sit, ze ci chcem injekciu na utlmenie bolesti pri siti alebo ten plyn, vybrala som si injekciu....mohli mi ho ponuknut uz na vzdycharni, lebo tie bolesti boli desne, kamoska v anglicku pekne preddychavala s nim kontrakcie..ale da sa to zvladnut aj bez neho samozrejme..

memory
22. júl 2011

ahojte ....ja som v TT nemocnici rodila 2x
nemôžem sa stažovat všetko bolo OK až na dr.Hlaveka ktorý my bol pri prvom pôrode pred 4 rokmi,rodila som v noci o pol 1 a bol hnusný a arogantný,najprv my nadával že zle tlačím a a ked videl že malá ani po 8 zatlačený stale nešla von konečne my pomohol tým že ma nastríhol,a hned bola vonku malinká bola už pridusená....a pritom videl že som už totál vyčerpaná a to šitie stále my hovoril že čo sa mikám že to nič neni že nič nemôžem cítit a pritom on my to neumrtvil
druhý pôrod bol rýchli a bez problémov nemuseli ma ani šit
a tá mamička čo zomrela pri pôrode bola moja naj,naj...kamarátka,prvý krát mala sekciu pred 4 r. a teraz ju nechali rodit normálne a také velké dieta ..... fakt záleži na tom na aký personál natrafíš ona teda nemala štastie ..... 1x tiež rodila v TT a bola spokojná preto sa tam vrátila aj 2x
čo jej porobili???? to nám ona už nepovie a doktori sa budú kryt jeden druhého

kocurko1
22. júl 2011

@dulkagabulka akoze novinka, mne doktorka povedala, ze je to stara metoda, ktora sa pouzivala uz davnejsie 🙂 Ja som to brala s rezervou, ze nie vsetka starostlivost v UK musi byt tip top. Kamaratka si pochvalovala, ako si cuchla do masky. No nebudem to prehanat. Uz neviem co od rozkose vymysliet. Budem rada, ked pridem v dobrom case na prijem a ked mi zaucinkuje epidural. Este keby niekto za mna odrodil 🙂

dulkagabulka
22. júl 2011

@kocurko1 novinka v TT nemocnici...nie novinka na svete 🙂 som myslela

lubenka131
22. júl 2011

@memory dr.Hlavek mne robil cisarsky a moj nazor na nho-je to nevychovany arogantny debil

kocurko1
22. júl 2011

@dulkagabulka aj ja som to tak pochopila 🙂 Ja som povodne myslela, ze sme to v TT porodnici uz kedysi mali, ked mi dr vravela, ze to uz nepouzivaju. Ale dobre. Aspon sa nemozeme stazovat, ze nemame na vyber. Uz len aby babenka boli v poriadku a lahko isli von 🙂

dulkagabulka
22. júl 2011

@kocurko1 tak to som nevedela, že to tam uz mali...

gumo
22. júl 2011

umrtvuju ked idu zasivat ??alebo da sa o to poziadat??

kocurko1
22. júl 2011

@dulkagabulka mozno tvrdim hlupost. Mozno som to zle pochopila. Ked ma pri prvom porode dr napichla a mali sme cas na posteli, tak som sa jej na to vypytovala. Ale to nie je podstatne.

@gumo mne pri epiduralke dala dr jednu davku specialne pred sitim. Bolo to fajnove, musela som sa spytat lekara, kolko stehov mi spravil, nic nebolelo. Jedine ked na mna lial jednu dezinfekciu, keby existoval 300%alkohol, tak je to ono, lebo pekne zastipalo 🙂

No, baby, myslim, ze o moznostiach na vyber ste mi dali vela info. Este hladam taku dobru spolubyvajucu na sestonedelie ako bola Berus 😉
Dobre padne zasrandovat si o vysivanych obrusoch, ked prave boli hradza 🙂 Alebo si zasnivat o dobrotach nad nemocnicnym jedlom. Nech rychlejsie bezi cas v nemocnici.
Kto ma termin koncom augusta?

mkiss
22. júl 2011

@gumo samozrejme že niečim postriekajú ale mňa to aj tak strašne bolelo pri 1 pôrode a to som nemala epidurál len niečo od bolesti ale mňa to bolelo viac než celý pôrod a to som rodila dva dni prvý krát pretože pôrod celkom ušiel aj bez epidurálu keď ho správne predýchaš tak aj vydržíš ale druhý pôrod som volila už len kôli bolesti pri zašivaný epidurál....ja som aj vravela ...pôrod pri druhom mi trval dokopy celý 2 hodiny to bolo také rýchle že mi už nechceli dať epidurál a ja som chcela kôli zašivaniu ...a to ani niesom tak citlivá na bolesť ale toto bolo otras a pri epidurále som necítila nič bolo to super ešte aj celý nasledujúci deň ale potom trochu bolelo ale nič hrozné ....oproti prvému pôrodu tam ma konečník a hrádza bolela ešte pol roka...

anelisa
22. júl 2011

@kocurko1 vidim, ze rajsky plyn ste uz stihli rozobrat 🙂
ja mam termin 1.9., mozno sa tam stretneme 😉

mkiss
22. júl 2011

@memory neboj ja som pri prvom mala taký strach lebo som nevedela čo ma čaká a moc som sa na to pripravovala čakala niečo hrozné neviem takú predstavu bolesti som mala že si myslím že preto aj malá nechcela isť na svet dva dni mi ju vyvolávali rodila som 35 hodín ale ja som to predýchala chodila som na profilaxiu ... epidurálky som sa bála ako čerta tak mi dali niečo od bolesti do žili a keď som sa otvorila tak to už išlo dva krát som zatlačila a bola Karin vonku a pri druhom vieš čo ťa čaká a aj tak som ako trubka odtiekla mi plodova voda Karin som odniesla do škôlky a nevedela som že to je plodova voda myslela som si že som si asi cvrkla a až okolo 13 h keď už aj krv začala tak svokra somnou išla lebo tak som sa bála ale bolesti som nemala až do 17 hodiny až ma napojili na infuzku zavolala som svojho doktora a za dve hodiny už bol Riško na svete hodinu pred pôrodom mi dali epidurál mala som tri dávky a bola som šťastná že to mám za sebou a navždy stačilo každé tehotenstvo aj pôrod je iný ...veľa šťastia prajem maminy .... najlepší pocit je keď držíš dieťa v náručí zabudneš na všetko ...

ivka1603
22. júl 2011

@anelisa ahoj, aj moja prvá dcéra je narodená 1.9., krásny dátum 🙂 len ona je ročník 2001 😀

velvet26
23. júl 2011

@gumo pichnu ti injekcie na umrtvenie pri siti, aspon mne tak moj dr. pichol...urcite o to poziadaj ak uvidis, ze bude chciet sit bez umrtvenia...

velvet26
23. júl 2011

@memory to je naozaj hrozne, co sa stalo tvojej kamaratke, je mi luto celej ich rodiny... ☹ ona asi nemala dohodnuteho lekara pri porode, co..kto ju rodil nevies?

gadget.tt
23. júl 2011

Ahojte ja som rodila v TT nemocnici ped 10 dnami a mozem povedat, ze som bola velmi spokojna aj s lekarom aj so sestrickami... Ja som mala vyvolany porod nakolko som prenasala a rodil ma Dr. Hlavek , bola som s nim max. spokojna, bol mily a dokonca pri zasivani na sale este aj vtipkoval, porod trval asi 5 hodin a maly bol na 5 zatlaceni vonku... mala som aj EPI co si neviem vynachvalit, bo som nemala ziadne bolesti a ani zasivanie som necitila, co sa teraz povedat neda 😀......

kiribaby
24. júl 2011

Ahojte! Existuje (zatial miziva) pravdepodobnost, ze budem rodit v TT... preto by som chcela ziskat zopar infosiek, ako to tam aktualne chodi...Je tu medzi vami niektora, ktora nebola nastrihnuta? Kolko stoji nadstandard ? Oplati sa investovat? Co vsetko tento nadstandard zahrna?
Dakujem 🙂

lyongirl
24. júl 2011

Ahojte, som tu v tejto téme nebola ani nepamatám, naposledy asi pred vyše 2 rokmi, keď som čakala mladšieho...

@kocurko1 ja mám síce termín v septembri, ale nie som si istá, či drobca donosím, nakoľko som mala 2 deti predčasne a ešte je aj o 2 týždne vačší, takže je dosť možné, že budem rodiť skôr a možno sa stretneme 🙂

lyongirl
24. júl 2011

@kiribaby ja som nebola pri 2 pôrode nastrihnutá...iné zodpovedať neviem...

velvet26
24. júl 2011

@kiribaby nadstandart je velmi dobry, je to izba s vlastnou sprchou, wc, telkou, chladnickou a normalnou postelou, nakolko na obycajnych izbach su postele hrozne vysoko, musis na ne liezt samlikom a su tvrde ako slak, nedalo sa na nich ani spat a po tom nastrihu s panombohom, jeden den som bola na obycajnej izbe ale akonahle sa uvolnila nadstandartna isla som tam,noc stoji tusim 33 eur, ale fakt to stoji za to..a navstevy mozu za tebou kedykolvek na izbu, popestovat si babatko, ak by si bola na obycajnej izbe tak by ho mohli vidiet len cez sklo, co je odveci. ja som mala nastrih, ale jedna kocka rodila v noci a ta ho nemala ale zas sa natrhla.. 😒

velvet26
24. júl 2011

@kiribaby a ked ti mozem odporucit zajdnaj si porodnika, ak sa s nim dohodnes, ze nastrih nechces a babo nebude moc velke, tak ti ho neurobi

berus222
24. júl 2011

@kocurko1 si zlata. 🙂 keby ste sa tak neponahlali, mohli sme si to odlezat zase spolu

kiribaby
24. júl 2011

@velvet26 dakujem ti za skusenost, mozem sa este spytat, kolko dni si stravila v porodnici? nadstandardka izba je vzdy jednolozkova? babatko bolo po cely cas na izbe s tebou? prilozili ti ho po narodeni?
Co sa tyka porodnika, toho si zazmluvnovat nechcem (ani nemam a neviem koho by som 😕 ).. ale nastrihu by som sa rada vyhla 😅

lyongirl
24. júl 2011

ja som nebola na nadštandartnej izbe a nesťažujem si, posteľ nebola ani vysoko, ani nebola tvrdá...ja by som štandart nechcela už len pre to, že som tam celý deň sama z bábatkom, síce má vyhody v tých návštevách, vlastným záchdom, sprchou atď, ale takto sme so spolubývajúcou pokecali, povarovali si bábatká, chodili spolu do jedálne a 3 dni sa to dalo vydržať... 🙂

kiribaby
24. júl 2011

@lyongirl takze len 3dni si bola v porodnici? co sa tyka izieb, mne osobne ide hlavne o samostatne wc a sprchu, samozrejme navstevy na izbe.. zazila som navstevu na chodbe, bol tam prievan jak hovado, mne bolo zima - a to som mala vetrovku a cizmy, co ta chudera mamicka v zupane a papuckach?! Navyse neboli sme tam samozrejme osamote, cela pocerna rodina sa tam roztahovala a "vyvoniavala", samozrejme nikto ubolenu cerstvu mamicku nepustil sadnut si... toto by som nechcela zazit 🙄

elise
24. júl 2011

@kiribaby ja ked som rodila bola tam dvojka izba hned vedla nadštandardu a to bolo super bola tam na izbe sprcha a wc postele boli celkom dobre a dali sa polohovať, ale ja som rodila v roku 2006 tak neviem či sa dačo nezmenilo. ja som chcela nadštandard ale nebol voľný preto mi dali dvojku izbu 🙂

berus222
24. júl 2011

baby a plati sa aj za tie izby, co su so samostatnou sprchou a je to dvojka?

elise
24. júl 2011

@berus222 vtedy sa za to nič neplatilo🙂

mimi21mimi
24. júl 2011

@berus222 ani minulý rok sa nič neplatilo, ja som na tej izbe tiež bola.

dew00
24. júl 2011

za tu dvojku so sprchou a wc sa urcite neplati, aj ja som tam bola, taka izba je tusim len jedna na oddeleni, inak vsetky izby su dvojky, iba nadstandardky su jednopostelove

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre