Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
23. nov 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime.
(tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent!
Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť.
Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať.
To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

ivushqa
23. nov 2013

@dulkagabulka nádherné video, mne dôverne známe, dcérka sa narodila o 3 mesiace skôr (v NZ), klokankovali sme až 5 týždňov po pôrode, skôr som si ju ani nepýtala, proste som im úplne verila a ak rozhodli, že ešte nie je čas, tak som to akceptovala 🙂 myslím, že v BA sa klokankuje skôr a v Česku ešte skôr, každé pracovisko má iné zvyky.....lekárom a sestričkám v NZ budem do konca života vďačná za starostlivosť o moju dcérku, z ktorej je dnes takmer 15 mesačné, zdravé dievčatko

dulkagabulka
23. nov 2013

@ivushqa je naozaj užasne kam pokročila neonatologická starostlivosť 🙂 a je úžasné, že niektoré pracoviská už využívajú Materskú starostlivosť klokankovaním ,Cangaroo mother care, pretože najnovšie výskumy vravia o tom, že čím viac času strávi takéto bábatko KMC s matkou, tým lepšie pre neho i pre mamičku...

dulkagabulka
25. nov 2013

Nikto sa nesmie Vášho dieťaťa dotknúť bez Vášho dovolenia. Potom, ako sa Vaše dieťa narodí, sa Vy ako matka, na základe informácií a odporúčaní zamestnancov nemocnice, rozhodnete, či Vaše dieťa potrebuje niečo iné, ako Vás. Pokiaľ sa Vášmu dieťaťu darí dobre, Vy – matka sa môžete rozhodnúť, že Vaše dieťa zostane s vami. Nikto nemá právo Vám dieťa zobrať preč a rozhodovať za Vás, kedy smiete vidieť svoje vlastné dieťa. Vy ako matka sa môžete rozhodnúť, či a kedy dáte niekomu právo, aby Vaše dieťa mohol bez Vás niekam odniesť.“ Zdroj a preklad je z medzinárodnej stránky pre ľudské práva pri pôrode. http://www.humanrightsinchildbirth.com/human-ri...

bbarboraa
29. nov 2013

@dulkagabulka len je otazne ci zena po porode a bez zdavonickeho vzdela je schpna posudit zrdavotny stav svojho dietata...

sasettka
29. nov 2013

@bbarboraa v tom prispevku je veta "Potom, ako sa Vaše dieťa narodí, sa Vy ako matka, na základe informácií a odporúčaní zamestnancov nemocnice, rozhodnete, či Vaše dieťa potrebuje niečo iné, ako Vás." .... takze nechapem tvoju reakciu.. ci stale potrebujes prudit? 😀

aristka
29. nov 2013

@sasettka vieš len smola je v tom aj keď sa pôrodnice snažia o humanizáciu ,chýbajú zamestnanci ,ktorý by sa venovali len tej mamičke a aj hneď po pôrode ,ak žena ide rodiť a podpisuje informovaný súhlas ,podpisuje aj súhlas s nemocničným poriadkom plus súhlasí s postupom ,ktorý sa pri pôrode vedie aj po pôrode a aj čo sa dieťatka týka ....treba apelovať na našich politikov ,nech sa zavedú normatívy ,aby každá rodička mala sestričku pre seba ,plus nech sú nemocnice prispôsobené týmto podmienkam ,alebo je tu druhá možnosť ako v zahraničí ,že do 24 hod.sú mamičky po pôrode prepustené domov a majú na pár dni kontrolu ohľadom ADOS....a treba podotknúť ,že ak malinké dostane žltačku ,ak je mamička ako u nás ,malinkému sa žltačka rieši medzi zdravými detičkami ,v prípade ,že pôjdeme superhumanizáciou ako je v zahraničí a to je aj prepustenie do 24 hodín domov a malinké dostane žltačku ,mamička bude s drobčekom hospitalizovaná na dojčeneckom odd.,kde sú choré detičky aj s infekčnými diagnózami ....čo z toho vyplýva aj tá humanizácia je odtiaľ potiaľ a treba chápať ,čo nám dovolí či po priestorovej stránke pôrodnica ,či po personálnej stránke pôrodnica a plus je to hlavne o personále ,ak sa sestrička alebo lekár chová k matke ako k dobytku ,čo sa bohužiaľ stáva ,všetko čaro humánnosti a prirodzeného pôrodu je v ťahu ....a ešte niečo ,mám tri deti a tie 3 noci a necelé 4 dni som si v špitáli aj oddýchla ,čo som uvítala ,keďže doma ma čakal či ešte jeden alebo dvaja drobci ,ktorých nezaujíma ,že mama rodila ..takže tým pádom aj to humánne do 24 hod.doma mne nepripadá humánne....

bbarboraa
29. nov 2013

@sasettka a zaklade odporucani... moze .. nemusi... ale ptm sa hladi na zaujmy matky a nie dietata.. do akej miery ma rodic pravo na zivot dietata...

jehovisti nesmu podla viery prijat krv a krve derivaty... kde bude dieta jehovistu krvacat maju pravo rozhodnut ze sa mu nepoda krv?
ja nieviem ci sa z toho rychleho vysetrenia po porode robi take veda ZAS? .. dr. odsaje co je treba, rychlo popocuva srdiecko skontroluje a povacsine sa dieta vracia k maminke...

aristka
29. nov 2013

@dulkagabulka mám pocit,že asi robíš v trnavskej nemocnici ,je krásne ,čo tu píšeš mamičkám ,je to úžasná vidina rozprávky ,len je jeden problém ,sama som bola zamestnankyňou toho špitála a často aj na gyn.a porodila som tam 2 deti ,prvý prirodzene ...ak tu ideš školiť mamičky na čo majú právo ,bez toho čoho je schopná nemocnica ,tj.miery humanizácie ....čo keby si otočila svoje slová aj voči svojim kolegyniam ,lebo by som vedela o pár jedincoch ,ktorým slovo rodička ,mamička asi nič nehovorí a mám pocit ,že ich prístup má ďaleko od humanizácie alebo celkovo od individuálnemu prístupu k rodičke ....ak humanizácia ,má sa začať od personálu ...inak posledné dieťa som tam už neporodila ,aj napriek tomu ,že som tam poznala dievčatá ,či z operačky alebo šestonedelia ....a môj lekár ,ktorý tiež sem tam kedysi robil služby v trnave, mi to s pochopením odobril ....

aristka
29. nov 2013

@bbarboraa čo sa týka jehovistov ,poznám prípad ,kedy lekári museli volať policajtov ,keďže rodičia nechceli dovoliť podanie transfúzie ...sú jednoducho situácie ,kedy končia práva rodiča ,na základne odborného rozhodnutia a na základne ohrozenia zdr.stavu dieťatka ....to by mamičky mali vedieť...

bbarboraa
29. nov 2013

@aristka teraz mame taku 40 rocnu zenu VS deti 4, 6, 10 rokov s exulcerovanym nadorom prsnika.. znamym cca 3 roky lieceny homeopatiou.. teraz na konci.. isla na port a ziada chemo....niekedy proste ludia nie su schopni zhodnotit veci objektivne..nechapem osobne jej postoj... k detom...aj tu je priklad ako ked si presadzuje za kazdu cenu SVOJE pravaze to nie je vzdy najstatsnejsia volba... a ptm je uz NESKORO plakat nad rozliatym mliekom.... ach jo...

sasettka
30. nov 2013

@bbarboraa co? akoze nechapem, co chces povedat, ze dieta zacne modrat a matka nedovoli personalu ho vziat? 🙂))) no musim sa smiat.....a predstav si, ze sa vsetky tie vysetrenia daju v pohode spravit aj mamicke na bruchu /samozrejme okrem vazenia a merania.../, ty tu z toho robis ZAS vedu, ved sa trochu odosobni, stale dokola to iste.... Co ti pride lepsie? ked cerstvo narodene dieta placuce a v strese vysetruju v presvetlenej miestnosti a teda velmi prijemne tie dotyky sestry bohuzial nebyvaju, alebo ked lezi na mamicke, urcite neplace a popocuvaju ho priamo tam?.... ale ved ako citam, mas dojem, ze novorodena nic neciti, je mu to jedno, ved ked si aj poplace, hned na to zabudne...... tak ti je zbytocne nieco vysvetlovat....
@aristka jasne, s vacsinou suhlasim 🙂 je to hlavne o ludoch, ja som mala stastie a druhy porod vdaka tomu taky, ze nanho s radostou spominam... ale teda nemala som tam sestricku, ktora by sa nonstop o nas starala, ale dulu 🙂 a ja by som domov teda sla hned, aj ked som mala doma uz jedno dieta, kazdy to berie inak 🙂 a dulkagabulka sa snazi presne o to, co si jej pisala...

aristka
30. nov 2013

@bbarboraa v tom sa s tebou zhodnem ,treba povedať aj tú druhú stránku ,ono všetko je odtiaľ potiaľ a aj to čo mamičky vidia v tv a niekto ich tu ešte bulíka a nepovie im aj druhú stranu veci ,nie je podľa mňa pbjektívny pohľad ,k tomu čo a ako s novorodencom čo je treba by aj tu mala informovať decká sestra alebo dr.,pretože tí najlepšie vedia ,čo treba po pôrode ,aké úkony a ,že sú sitácie aj neočakávané a kedy aj s bbom vyzeraá všetko ok a zrazu bum a jednoducho sú postupy pre ochranu zdravia dieŤatka ,úkony a je na zhodnotení dr. či povolí ,aby drobec bol s rodičom aj tie 2 hod.po pôrode na pôrodnici ..lebo moja skúsenosť konkrétne z pôrodnice je ,že som malého mala pri sebe po prvom oše hneď celý čas lebo to dovoloval jeho stav......

aristka
30. nov 2013

@sasettka ja stále hovorím ,všetko sa dá ,je to len otázka personálu na počet rodičiek ,čo bohužiaľ na slovensku je dosť slabo tj.dodržiavanie normatív.....a slušnosti personálu ,lebo fakt aj napr,v tejto pôrodnici by som vedela ukázať prstom ...vieš je smutné ,že ak rodička príde pred koncom nočnej služby na pôrodnicu a majú na stole ešte rodiacu mamičku koncom panvovým ,na konci služby si dovolí niekto rodiť a prísť na pôrodnicu ,hotová pohroma ,aj napriek tejto situácii sa chová sestrička ako kra..,čo má ďaleko od humánnosti a ľudskosti a duplom ak si nepozrie do karty s kým sa baví ....tak ten človek tam nemá čo robiť a to nie je len moja skúsenosť ..ale skúsenosť aj iných dievčat ,dokonca ,ktoré tam rodili ....takže ak chceme začať s humanizáciou ,tak treba baby sa ten personál choval slušne a individuálne čo je to v denne alebo v nočnej službe alebo aj na konci nočnej služby ....a stále som názoru ,lebo mám pocit ,že táto pôrodná asistenka hovorí len jednu stránku veci ,že treba povedať aj druhú stránku veci ....a čo je a čo nie je možné a s čím treba počítať ,tomu sa povie objektivita .....

anjelik2509
30. nov 2013

Ahojte mamičky, ja som včera prišla domov z TT pôrodky a musím povedať, že som bola spokojná, nemám žiadne negatívne skúsenosti, možno okrem tej stravy, ale tak nad tým sa nepozastavujem.....Všetci, od lekárov a sestier na príjme až po sanitárky boli super a to som bola na pôrodnici, na rizikovom a na šestonedelí...Mala som plánovanú sekciu a starali sa tam o mňa veľmi pekne, utorok ma robili a piatok sme aj bežkali domov...Ženské sestry na šestonedelí a aj sestričky na novorodeneckom boli super, stále sa chodili na nás pozerať, zaujímali sa o nás, o bábätká, ako sa máme, či niečo neptrebujeme..Ja som rada, že som šla do TT nemocky 🙂

sasettka
30. nov 2013

@aristka mne o tom nemusis hovorit, ja som v tt porodnici rodila 2x a mam vela znamych, co tam tiez rodili, takze viem, co sa tam deje 🙂
a aka porodna asistentka? myslis Gabiku? ona nie je PA, ale dula 😉
a k tomu bulikaniu??? vacsinou zeny, ktore by radi rodili co najprirodzenejsie a zalezi im aj na tom, aby ich dieta prislo na svet v co najkrajsich podmienkach a nemalo hned stresy, si co to nastuduju, vedia aj o druhych strankach.... akoze nechapem, co tymto tu chcete povedat? ze radsej maju zeny drzat hubu a krok a nevymyslat??

aristka
30. nov 2013

@sasettka jej ona je dula ....tak to hovorí za všetko ....čo ja hovorím ,že treba ísť rodiť tam ,kde je personál ľudský a tá humánnosť funguje na úrovni ,ktorú im dovoľuje priestor ,vybavenie a personál a ešte niečo ,ja som rodila vždy v lete ,čo sú pôrodnice vždy plné do prasknutia ,tak treba brať do úvahy aj druhú stranu veci ,že nie vždy sa dá robiť tak super humánne ,pokiaľ pôrodnica praská vo švíkoch a rodí sa ako na páse ..mne vtedy ako rodičke a zmýšľajúcej žene stačí ak sa ku mne správajú slušne a nikto na mňa nevrčí .....inak neviem či táto dula má aj nejaké zdr.vzdelanie ,lebo fakt niektoré veci tu hovorí do vetra a ako by nikdy nebola v špitály ,už len tým na čo všetko máte ako rodičky právo ,ale nie sú len práva ale aj povinnosti a to je napríklad informovaný súhlas ,kde súhlasí mamička s poskytnutím veškerej starostlivosti ,bola info ako to tam chodí a čo ju čaká a súhlasí aj s postupmi a úkonmi ,ktoré sa urobia na jej dieťati ...takže treba ,aby si mamička išla dopredu ,pred pôrodom zistiť čo s tých záležitostí čo tu ona tj.dula prezentuje ,je schopný špitál poskytnúť......aj to by tu malo byť povedané a na čo dula zabudla....

aristka
30. nov 2013

inak koľko vyjde najať si takú dulu ...lebo si tu robí dobrú reklamu ....

danjelca
30. nov 2013

@aristka jaaj toto ti oči kole?
😠 😠 😠
si ty nomálna?
takisto ako laktačné poradkyne je to podla mna strašne zaslúžený job, čo ked neobíš so srdom sa môžeš nato rovno vykašlať.

aristka
30. nov 2013

@danjelca to nie je útok na jej džob ,ale sem tam mimo realitu ,keďže veľmi dobre viem čoho je aj trnavská nemocnica schopná a bohužiaľ je to dosť o ľudskom zlyhaní personálu a je smutné ,že by som si ja ako rodička mala platiť dulu ,keď mi v rámci svojich možností má poskytnúť špitál a fakt ona si tu môže vypisovať čo chce ,je to jej právo ,ale bohužiaľ zabudla na realitu ,čoho sú tie nemocnice schopné ,ak by bolo dosť personálu ,žiadna dula by nebola potrebná a ona by nemal čo vypisovať....inak ja som všetko prežila aj bez duly a s ľudským prístupom pri poslednom dieťati ......

sasettka
30. nov 2013

@aristka ukazte mi jediny prispevok, v ktorom si robi reklamu....
ste ako moja svokra, tiez si domysla veci, co vobec nie su pravdive...
btw. ja vam tu nebudem pisat, kto je to dula, to sa da lahko zistit na internete..... ona tu len informuje rodicky, ze sa da rodit aj inak, nie rutinne nemocnicne, ako na beziacom pase, nechapem, co na tom vidite zleho??.... to, ze je problem vo vacsine slovenskych porodnic rodit v lepsich podmienkach, ako su, tiez uz bola rec.....
vobec nezabudla na realitu, to len vy si tu domyslate veci, vie o celej problematike oooooooooovela viac, nez vy 🙂)

katkatt
30. nov 2013

@aristka ako podla Vas dosiahnut, aby sa personal chovat slusne a ludsky? s tym personalom tomu rozumiem, ze su limity, ktore nepustia, ale rodila som aj v "prazdnej" porodnici a vypocula si vselico a tiez zdrave dieta so mnou neostalo 2 hodiny. Ci som si nemala dovolit rodit v noci? Vzdy som sa tam chovala ku kazdemu slusne, ale teraz lutujem svoju slusnost voci niektorym osobam a to, ze som si "nedupla", aj ked som bola rada, ze som rada. Myslim, ze aj na to dula Gabika apeluje. Ked sa mi same nebudeme zasadzovat za "slusnejsi" pristup, zhora zmena nepride.

katkatt
30. nov 2013

myslim teraz predovsetkym porodne asistentky a sestry, nie lekarov

aristka
30. nov 2013

@sasettka ja mám pocit ,z každého príspevku ,a stále sa mi nezdalo ,že by to písala pôrodná asistentka ,alebo dojč.sestra....,buď si istá ,že na tej pôrodnici som bola viac ako ona a viem s čím tam zamestnanci bojujú o čom ona asi nemá ani šajnu a nevieš čo je to rodenie na bežiacom páse ,to je prorovnanie ,že majú aj 17 pôrodov za deň ,čo je tiež realita a čo tie 2 možno 3 sestry ako budú humanizovať ,jedine len pekným slovom ,bohužiaľ aj takto to chodí ,nie všetky majú to šťastie ,že idú rodiť ,ked je pár rodičiek za deň a môžeme robiť humanizáciu o sto šesť a mamičkja si môže aj drobčeka mat pri sebe plné 2 hodˇky ,pretože je na to priestor a súkromie ....ja som za to aby sa hovorilo aj čo je možné nie len ,čo sa niekde vyškolí a buď si istá ,že aj v tom zahraničí to nie je stále také úžasné a idylické a iné je realita a iné je prax a v prvom rade treba brať na zreteľ matku a jej zdravie a dieťa a jeho zdravie....a tam dula nemá žiadne slovo.....inak viem čo je dula.....

aristka
30. nov 2013

@katkatt veď to hovorím aj ja ,prečítaj si znovu čo som písala ,je to o personále a slušnom správaní to čo tu ona píše tie práva rodičky a mamičky si myslím ,že by prv mala prebrať s personálom pôrodnice ,pretože nie všetko je možné čo ona píše a nemá so s chovaním personálu nič ,je to o priestore pôrodnice ,danej situácie ,tj obsadenosti pôrodnice plus množstva personálu ....a preto som za to nech mamičky toto berú len ako informáciu od nej a pre pôrodom si vyhľadali pôrodnicu ,ktorá im je schopná tie vízie splniť ....inak rodila som 10 rokov dozadu a neni dávno viem porovnať zmeny a hľadala som pôrodnicu a našla ,ale aj tak nebolo možné pre plnosť tj.stavu ,splniť toto tu všetko úžasné čo tu popisuje ,ale personál bol slušný a príjemný a bola som spokojná .......

aristka
30. nov 2013

@katkatt ako dotiahnuť aby bol personál slušný ,spraviť toto zamestnanie atraktívne ,aby to dievčatá a chlapci študovali a nemocnice mali možnosť si zamestnancov vyberať a tým sa eliminuje stav ,že sa tam dostanú ľudia ,čo tam nemajú čo robiť ,plus sa splnia personálne normatívy ....

slniecko77
30. nov 2013

@bbarboraa ale tu nikto netvrdi, ze matka bez zdr. vzdelania vie posudit zdravotny stav dietata, od toho je tam pediater, ktory ma zene SLUSNE vysvetlit, co je potrebne spravit a z akeho dovodu..samozrejme dovod rutina neberiem 😉 ako uz spominala @sasettka odcitat Apgarovej skore, popocuvat srdiecko sa da na tele matky, odvazit a odmerat mozu po dvoch hodinach stravenych matka-dieta skin to skin, myslim, ze nic zavazne sa na mierach nezmeni 😉
Co sa tyka alternativy a tazko chorej 40 rocnej pacientky, kazdy ma pravo sa rozhodnut, ale musi si niest za svoje rozhodnutia nasledky, myslim, ze tym je povedane vsetko.
@aristka urcite je mnoho veci aj zalezitost penazi - mnozstvo sestier, lekarov na odd., ale slusne spravanie sa k pacientovi sa neda kupit peniazmi..na Slovensku sa stale pacient berie ako "ovca" lekar = pan Boh povedal, vsetci sa zblaznime, pritom aj lekar sa moze mylit, naucene rutinne postupy nie su vzdy spravne, ja nevidim najmensi dovod! preco ma byt do zeny pchany oxytocin, rutinne nastrihovat hradzu, dieta jej vziat hned po porode a umiestnit ho na vyhrievane lozko atd. pokial je porod fyziologicky, dieta a rodicka v poriadku. Nikto nema pravo rozhodovat za pacienta (a to sa tyka vsetkych odvetvi zdravotnictva, nie len porodnictva)!
Napr. ja som dulu k porodu nepotrebovala, mne vystacil manzel, ale verim, ze su zeny, ktorym jej pritomnost pomoze 🙂 nevidim dovod preco na ne utocis, ved ani ty nepracujes zadarmo, vsak, ci sa mylim? Ja som tiez mala trosku iny nazor pred porodom na nejake veci, ale @dulkagabulka ma "prinutila" sa nad nejakymi vecami zamysliet, dovzdelat sa (dakujem Gabika 🙂 ) a hlavne zazila som si prirodzeny porod v UK, takze viem, ze to ide aj inak, viem, ze zdr. personal sa vie a moze spravat aj inak! Tu nikoho nemusim ziadat, aby mi vysvetlil co na tom sone vidi, ako dopadli vysledky vysetreni a preco so mnou idu robit to alebo to, nikoho o to nemusim ziadat urobia to sami od seba...nehovoriac, ze spravia aj veci nad ramec, typu odnesu ti tasku, pomozu s vecami atd. Su to malickosti, ale potesia..proste customer service 🙂 ja viem, ze sa najdu taki aj na Slovensku, ale je ich promilovy pocet 😒 😠
..a este na zaver, nedalo mi, strasne mi to kole oci...nepise sa decka sestra, ale detska sestra

aristka
30. nov 2013

@slniecko77 zabudla si rutinne podanie klyzmy a ja ti to poviem takto ,pozeráš v tv mám 16 a som tehu ,veľmi zaujímavé a myslím ,že z anglicka ...a raz ma zaujalo ako to mladé dievča hovorí doslovne nechcem sa pri pôrode posrať a byť dotrhaná až na zadok to tam bolo povedané ,takže to by som nechala na personále ,čo sa týka oxytocínu napr ,konkrétne v tejto nemocnici ,mi ho pichli po 10 hod.bolestí a po 10 hodinách bolestí som sa otvorila až na 2 prsty ,takže tiež by som to nechal na zvážení dr....čo sa týka peňazí a personálu ,pokiaľ nebude môcť špitál zamestnať viac personálu ,lebo nemá financie a pokiaľ nám nebudú decká študovať toto odvetvie a nemocnice budú musieť brať to čo bude aj bez psycholog .posúdenia ,nezlepší sa nič ....príklad máme tým sestričiek sú tam 2 čo tam nemajú čo robiť ,pretože berú mamičky ako dobytok ,ale špitál ich nemôže vyhodiť lebo nemá za nich náhradu,buď z dôvodu ,že školy nám neplujú nových ľudí alebo z dôvodu ,že tá práca aj napriek vysokému stupňu vzdelania je na slovensku neatraktívna a kto to vyštuduje sme r zahrananičie ,čo je realita ,máš pocit ,že 17 študentov v triede v jednom roku na celý trnavský kraj je dosť ,koľký z nich pôjdu týmto smerom ďalej študovať a ak ja ano, kde skončia a tu je ten najväčší problém financií ...inak železničiari robia psychologické testy a zdr.a dr.ich nerobia ....čím to je ,asi nedostatkom personálu....,ale dula to určite vyrieši ... 😉

slniecko77
30. nov 2013

@aristka dakujem za pripomenutie klystiru, ale pisala som atd. takze aj klystir tam patri 😉 ale ja by som toto na personale nenechala, nie som nesvojpravna a to je presne to co pisem, pacienti su ovce a co vieme my je "svate" 🙂 ked raz niekto nechce nastrih a klystir ma to mat, vysvetli mi jeden jediny dovod (pokial sa nie je v ohrozeni dieta, ale bavime sa o fyziologickom porode) preco to zene dat rutinne, som velmi nan zvedava 😉
Co sa tyka oxytocinu, nema a nemoze sa podavat rutinne! A ked sa ide povat ma sa rodicke vysvetlit preco, povedat jej negativa, pozitiva a nechat ju rozhodnut, chapes ten rozdiel? Na to ziaden spital nepotrebuje viac personalu, ani penazi...je to o ludoch, chapes ma?
Co sa tyka poctu zdravotnych sestier na Slovensku, je ich a hlavne bude zalostne malo, ale to je chybna politika statu..odnesie si to obcan...
Ja nikde netvrdim, ze dula vsetko vyriesi, ale POMAHA ludom otvarat oci, porovnavat systemy, vidiet veci aj inymi ocami...chod zit na par rokov za hranice, pracuj v zdravotnictve, myslim, ze aj teba osvieti 😉

aristka
30. nov 2013

@slniecko77 to ,že žena podpisuje info súhlas podpisuje aj starostlivosť a ak nemocnica má interne klyzmu tak bude ,prečo, ja aj ako matka by som nebola nadšená any moje dieťa vyšlo zo mňa zarovno stolice ,čo nesie zo sebou aj riziká infekcie pupočníka,keďže sterilita je v ťahu a príde ku kontaminácii stolicou ,plus nástrih hlavne u prvorodičiek ja som za, aj z vlastnej skúsenosti ,keďže som sa pred 10timi rokmi pekne dotrhala ,mám problém zo spodkom doteraz a je to veľmi nepríjemné pri stolici a je tomu10 rokov ,nehovoriac o hojení takto cikcak dotrhanej jazvy ,to je môj pohľad to jest povedať aj druhú stranu veci ,čo mamičku čaká ak to nespravia ....čo sa týka oxytocínu je to na dr. a myslím si ,že rodička ak nie je z fachu určite nebude vedieť posúdiť či ano alebo nie ..samozrejme informovaná má byť čo jej podávajú .....a čo sa týka počtu sestier ,tie štrajky neboli len pre platy a,le aj o plnení normatív a kopu iných vecí ,čo zamozrejme občan plne prehliadol a podpora od občanov bola nulová ......a čo sa týka duly ,prv než tu niečo vypustí a hovoríme o konkrétnej nemocnici ,mala by si to prv s personálom nemocnice prediskutovať čo je možné z tých záležitostí čo sem ona dala splniť ,čo je reálne a čo im dovoľuje priestor a personálne obsadenie a bohužiaľ do otázok oxytocínu a iných medikamentov ,keďže nie je dr.nemá čo hovoriť ........takže opakujem treba hovoriť aj plusy ,aj mínusy ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre