Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sevzuz
28. dec 2011

@monka9999 vies co ja tam nejaky ten stich este mam,horsie ze som dnes prisla na to, ze sa mi zapalili tak budem musiet ist k dr., podla mna keby v tebenieco zabudli tak uz mas nejaky hnisavy vytok a bolesti, nie?

monka9999
29. dec 2011

@sevzuz nie.len mam vyrozu.tak sa liečim.ja to mam tušim tiež zapalene.ale kupem sa v tom ovsenom kupeli.snad sa mi to skor zahoji.snad nie.nečistili ma.možno vo mne niečo zostalo.

janastanova
29. dec 2011

23.12. ma rodil Dr. Deckov, uplne super

saxana123
9. jan 2012

@monka9999 z nemocnice vyrazili čecha?

dulkagabulka
10. jan 2012

velmi pekny rozhovor s psychologičkou Michaelou Mrowetz

http://www.soft-os.cz/index.php?option=com_cont......

a jej prispevok na FB
https://www.facebook.com/notes/michaela-mrowetz...

elise
10. jan 2012

ahojte babulky tak my sice šte nie sme tehotný ale malého som v roku 2006 rodila v trnave a druhe rozhodne tiež budem ja som bola spokojná, rodila ma štefániková, čítala som že čecha vyhodili? to pre tu babu čo zomrela?

sevzuz
10. jan 2012

baby prosim Vas to s tym Cechom je nejaka vveelka blbost, ten tam nerobi uz od roku 2009

monka9999
11. jan 2012

@saxana123 aspon mi to tak povedali dolu na príme.

monka9999
11. jan 2012

@elise vraj ano

lydus
11. jan 2012

@sevzuz asi nie lebo este v juli 2010 mi bol pri porode,a zachranil dcerku 😉

sevzuz
11. jan 2012

@lydus ja si len pamatam ze ked som mala rodit tak ukoncil spolupracu s nemockou a isiel robit len do ambulancie aj do gyn centra, tak sa asi potom vratil, hm

simisi
11. jan 2012

@sevzuz
@lydus ked som lezala na rizikovom/2010/,chodieval tam len tusim jeden den v tyzdni,takze spolupraca je asi len externa,ambulanciu ma v Gyn centre a tusim Zoske...spolubyvajuca na izbe ho mala mat pri porode,mala naplanovanu sekciu,ale porodila skor,takze ju rodil iny lekar...ale on chodil za nou na izbu raz za tyzden

fuska
12. jan 2012

Minuly tyzden som rodila v TT porodnici, mam len tie najlepsie dojmy. Nemala som nikoho vybaveneho, vsetci sa o mna super starali, personal bol fantasticky v porodnici aj na sestonedeli a novorodencoch.

sevzuz
12. jan 2012

@fuska a kto ta nakoniec rodil? z niektorych prispevkov to vyznie, ze by sa tam clovek aj mal bat ist a potom ma z toho celko pekny zazitok😉

fuska
12. jan 2012

@sevzuz Rodila ma Strbova. Ale co som pocula od ostatnych maminiek, tak na vsetkych su pozitivne ohlasy, akurat ja som nemala moc dobry pocit z Hlaveka, ale zas, jedna maminka, co tam bola so mnou si pochvalovala aj jeho.

sevzuz
12. jan 2012

hej Hlavek je aj mne nesympaticky ale to je cisto o ludoch, moju sestranicu dvakrat odrodil a ona je s nim veeelmi spokojna🙂

vergulka
12. jan 2012

@fuska
prosim ťa a nevieš ako sa volá krstným menom tá štrbová? nie je náhodou Patrícia?a ako je asi stará? ďakujem!

fuska
12. jan 2012

@vergulka Netusim, ake ma krstne meno. Ale je to pekna mlada doktorka - brunetka s dlhymi vlasmi a peknou postavou.

ianitka
12. jan 2012

@vergulka
Doktorka Strbova je Patricia 🙂 a ma tak cca 26, mozno 27 rokov.

vergulka
12. jan 2012

@ianitka
dikes, aj som si myslela, ze to bude ta, ktoru myslim. a bola dobre pri porode? aky si z nej mala posit? bo ja som na nu pocula len same chvali. aj moja sestra pri nej rodila a hovorila, ze dokonca jej pmohla, aby ju nemuseli nastrihnut 🙂

gabulka15
13. jan 2012

Baby , co spravit ked mi odtecie plodova voda a manzela nebudem mat doma - treba volat sanitku ? Mam strach , ze akurat vtedy bude manzel v praci . ☹

ianitka
13. jan 2012

@vergulka
hej, bola pri mojom porode, ja som s nou bola uplne spokojna, 🙂
ale zas ja som mala stastie na vsetkych lekarov v TT - nemozem povedat nic zle... aj s vyssie spominanym Dr. Hlavekom som mala velmi dobru skusenost

svetielkoand
13. jan 2012

@gabulka15 ked ti odtecie plodova voda, do 24 hodin by si mala porodit z bezpecnostnych dovodov, nepises, kolko trva manzelovi kym pride z prace domov a ci vobec je mozne, aby prisiel aj uprostred pracovnej doby, takze ak moze prist tak do hodiny dvoch, ak ti odtecie plodova voda ale este nemas kontrakcie a nekrvacas, tak si daj vlozku a lahni si do postele na bok (zabrani sa tak moznemu prepadnutiu pupocnej snury) a pockaj na manzela, ak dostanes aj pravidelne kontrakcie, tak si zavolaj sanitku alebo vopred dohodni niekoho z rodiny, co ta vezme autom. Do auta na sedacku je fajn dat nepremokavu podlozku 😉

simisi
13. jan 2012

@svetielkoand neviem ako to je s tym porodom po odteceni plodovky,ale ked som lezala na rizikovom,prijali kocku po odtoku plodovej vody,bola nedela vecer,cakala dvojicky,28tt a az v stredu jej urobili sekciu...lezali sme spolu na izbe...

gabulka15
13. jan 2012

@svetielkoand manzel pracuje po celom slovensku , lenze problem je v tom ze v 30tt mi lekar oznamil ze sa otvaram , cize niesom si ista ze nahodou nepojdem aj skor , a rodinu mam asi 30min odomna . , cize by to bolo v pohodicke aj keby cakam nap. na otca kym pride pomna ..

simisi
13. jan 2012

@gabulka15 neboj,myslim ze si s tym vobec nemusis robit starosti...moj muz jazdi MKD,nebol doma ani pri jednom porode,vratil sa ked sme uz boli doma z porodnice....od 32tt som bola otvorena na 3cm a mala sa narodila den pred terminom 😉
neboj,urcite to stihnes vcas,skus na to nemysliet 🙂

svetielkoand
13. jan 2012

@gabulka15 neboj sa, do tej pol hodiny neporodis 😉
@simisi pri tej kocke sa vsak cakalo aj preto, ze plodova voda sa neustale dotvara a islo o kazdy jeden den pre drobcekov k dobru - napr. ziskali cas na podanie surfaktantov na vyvoj pluc, pripravu inkubatorov a pripadnych potrebnych zakrokov - jednoducho mali ju pod kontrolou a cakali kym sa dalo, avsak ak je zena v termine, tak sa snazia porodit do 24 hodin z dovodu moznej infekcie a inych komplikacii 😉

gabulka15
13. jan 2012

@simisi dakujem velmi pekne za povzbudenie , dufam , ze vsetko dobre dopadne kedze chcem manzela pri porode ... v 30tt mi lekar otvorene povedal , ,, ze to je na porod ,, skoro ma porazilo . bolo po vianociach a este mi vynadal , ze naco som upratovala ,varila atd .. no ale sak ked mi nic nebolo , este v novembri som bola zatvorena .... to cloveka povzbudi ked vam to niekto tak povie a este lekar 😒

simisi
13. jan 2012

@gabulka15 to je pravda,ale je to prudko individualne...mne den pred porodom ten isty lekar co ma sikoval lezat na rizikove/a kde som mimochodom tiez dostala injekcie na plucka a sestricky chodili ci nemam kontrakcie 😀 /
povedal,ze neveri,ze cakal ze sa to daavno cele rosype a ja stale tam 2v1 😀 😀 😀
ja si myslim ze treba pozitivne mysliet,kludne zit a pripravovat sa na prichod drobceka 🙂
drzim palce a verim ze vydrzis 🙂

svetielkoand
13. jan 2012

@gabulka15 neviem ci ti pomoze, ja som bola pri malej 15. decembra otvorena na 3 cm, normalne som upratovala, varila, skuskovala, a rodila som 25. januara - porod trval 2 a pol hodiny. Teraz sa uz trosku setri do toho 37. tyzdna a potom sa vrat k beznym aktivitam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre