Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

saxana123
11. jan 2013

@dulkagabulka ahoj, poznáš doktorku štrbovú? ja o nej teda pekne hovoriť nemôžem ani keby som chcela 😠 Bola som rizikové tehotenstvo a jej predstava o "sledovaní" ma bola tá ,že som mala podľa papieru z nemocnice každý druhý deň dochádzať na prezretie dole do ambulancie rizikových. Bola som tam v útorok, dovolím si povedať že chladnokrvne ma vyšetrila, nič nepovedala, na otázky odpovedala stroho- heslovite. Spomenula bradykardiu,ale iba v dialogu so sestričkou, mne ani slovo. Vtedy som netušila čo bradykardia je. z útorka som dostala ďalší termín kontroly v piatok. Bol piatok, a ja som mala deň termínu. Natešená a zvedavá som tam išla, že nech mi teda povie čo sa deje. Naposledy som bola na špic prsta otvorená a aj brucho mi tvrdlo už dosť často tak reku hádam sa to pohlo. Sestrička mi natočila ozvy, a potom stála pri tom prístroji a študovala krivky. To ona mi povedala že malý má slabé ozvy, ale že počkáme na doktorku. Pani doktorka vstúpila, poštudovala papiere, znova so sestričkou niečo o bradykardii. Pýtam sa jej že a čo to je? Jej odpoveď - to nemusí NIČ znamenať. NIČ - pre ňu určite to nič neznamenalo, no mňa áno, keďže malý to mal už niekoľko dní. A ona že mám sa utrieť a podávala mi knižku naspäť. A ja reku a to ma ani nevyšetríte? a ona že načo, veď ste tu boli včera! Včera! z útorka do piatku je pre ňu včera! No ja som trvala na tom nech sa pozrie či sa otváram alebo nie, čo sa deje. Tak urobila grimasu, že tak teda si vylezte. vyšetrila ma a že toto na pôrod nevyzerá ešte pekne dlho. Stále na špic prsta. Tak som išla domov s tým že teda ja prenášať isto nehodlám. V piatok večerr som vypila pol deci ricínového oleja a išla spať. O štyroch ma zobudili pravidelné bolesti, každých 5 minút. Keď sme pred piatou prišli do pôrodnice ,ešte sme ju stihli v službe, nechala na seba pekne čakať, veď čo, počkáme, nie? bábo má čas. A potom mi hovorí, že no vidíte ako si to bábätko rozmyslelo 😠 😠 😠 😠 A keď som rodila, malému vyšla hlavička a ona že už vidíme príčinu bradykardie - je pridusený pupočníkom ☹ A toto pre ňu nič neznamená. Malý ležal ešte dlho v nemocnici, mali sme a aj máme zdravotné problémy, ale to, že to pre ňu nič neznamenalo, to ma teda dostalo. ani sa len neunúvala mi vysvetliť čo to vlastne je, na blbom internete som sa dozvedela viac než ona bola ochotná mi povedať. Neskôr na neonatológii mi povedali, že keby som to bola nechala tak a nepomohla mu von, neprežil by to, on sa dusil a ona mi z toho piatku ako rizikovej a so slabými ozvami srdiečka malého dala termín ďalšej kontroly na nasledujúci útorok. Nechcem vedieť čo by mi povedali keby tam v ten útorok prídem. Mykla by plecami , že bohužial? Ja teda na ňu nemám ani jednu jedinú dobrú spomienku. Podľa mňa je vrcholne nezodpovedná.

danjelca
11. jan 2013

@dulkagabulka preto sa treba vy...t na tt pôrodnicu a rodit inde!

stanulik33
13. jan 2013

Ja som rodila v TT pred mesiacom a bola som spokojná tak napoly, niečo mohlo byť lepšie, niečo ma milo prekvapilo. Napríklad sestričky na rizikovom, šestonedelí aj novorodeneckom boli všetky super. Pri pôrode som mala dr. Hláveka, ten nebol úplne najpríjemnejší, ale v ten deň mali frmol a ja som rodila na konci jeho smeny, tak to viem pochopiť. Okrem toho som neišla na rekreáciu do 5* hotela, ja osobne som bola rada, že sme s malým zdraví a živí, hoci roztrhnutá až na pr..li, ale pekne a rýchlo ma zašil, takže pohoda. A čo doktora teda musím pochváliť, tak vyšetruje hádam najcitlivejšie zo všetkých lekárov a to sa ich vo mne šťúralo bezpočet 🙂

elise
14. jan 2013

ja som rodila minulý týžden v utorok cisárskym rezom a môžem povedaže od prijmu až po prepustenie som bola maximálne spokojná uplne so všetkým ako aj s pristupom a ochotou personálu, pomoc pri starostlivosti o bábetko a dojčenie, bolesti....strava bola tiež chutná a za tie roky čo som rodila naposledy sa pôrodnica výrazne zlepšila ako aj výzdoba na chodbách aj odborne články o starosltivosti o bábenko a dojčenie. veľmi rýchlo som sa po cisárskom postavila na nohy a na druhý den som sa začala starať o malinku čo ma výrazne motivovalo a napredovala som k zlepšeniu svojich sil a kondičky.malinku mi pri sekcii ukázali ako ju vybrali z bruška potom aj čistučku zabalenu a mohla osm sa jej dotýkať kým ma šili. potom doniesli malinku na prisatie viac krát za mnou izbu. maximálna spokojnosť.

nicearty
15. jan 2013

@depi ahoj, neviem ci ti niekto odpisoval, co je kanila, ale kanila je to, co ti zapichnu do ruky a cez nu ti ide bud infuzka alebo ti do nej mozu pichnut nieco, napr oxytocin

nicearty
15. jan 2013

@cokoladka79 dulkagabulka ti to krasne vysvetlila, dolezite je zdravie TELA aj DUŠE..

adka89
19. jan 2013

baby a existuje aj nejaky zoznam co si do porodnice v tt trba priniest a co poskytnu oni?

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adka89
19. jan 2013

@petuska86 jeeej. Dakujem pekne 🙂

janulina.k
19. jan 2013

a nezabudnite na pribor a nejaky pohar/salku 🙂 bez toho ani na krok. no a co sa tyka toho, ze zupan a nocnu koselu daju...ano, je to pravda, ale vacinou su to take znicene kusky, ze niektore nemaju ani gombiky a videla som par dam chodit s prsiami naostro 😀 takze ak nechcete tak dopadnut, radsej si vezmite svoje 😉

adka89
21. jan 2013

@janulina.k a oblecenie pre malinke?

janulina.k
21. jan 2013

@adka89 ja som mala svoje vlastne. sice tam poskytnu take tenke kosielky, ale stalo sa, ze bol vikend, nemali pradlo a tak deticky museli byt v spinavom. takze ja som si priniesla svoje..

adka89
21. jan 2013

Ja si tiez budem.brqt vsetko svoje ale sak keby nahodou....

elise
21. jan 2013

ja som použivala erárne a to som mala každe ráno aj večer čistu košielku stači zobrať zicherku a odhalený výstrih je preč. pribor radšej svoj aj šálku ale detske oblečko bolo k dispozicii inak vlastne odporučaju detičkám čo maju kožný problem alebo alergiu naša mala bola v pohode každý den po kupkani dostala komplet čiste vrátane perinky. ja tu erárnu košielku ocenujem že ked je krvava škvrna neriešim pranie alebo pribuzných aby oprali len som dala sanitárke a ona mi dal čistu. pre malu som mala iba čapičku ponožtičky a rukavičky

bourdka
24. jan 2013

Ahojte maminy a buduce maminy, viete mi poradit ako to funguje, ked chcem ist na obhliadku porodnice do TT, viem, ze je to v prvy pondelok v mesiaci, ale treba sa niekde hlasit (kde ?) alebo staci niekam prist (kam ?) Dakujem za info 😉

elise
24. jan 2013

@bourdka stači ked prideš na 14 hodinu do vestibulu pôrodnice, tam si vás hlavná sestra vyzdvihne ina prehliadka trvá cca 1,5 hodiny

bourdka
24. jan 2013

@elise Super dakujem 😎

elise
24. jan 2013

@bourdka kludne môže prísť aj manžel alebo mama alebo kamoška a priprav si aj otázky ktore ťa zujimaju🙂

monika_35
24. jan 2013

tak som si prečítala všetky príspevky asi od októbra,som teda zvedavá ako to prežijem ja 🙂 rodila som v TT pred 15rokmi,bolo super od prístupu lekárov až po sestričky,rodil ma Mudr.Eliáš no škoda že už tam nechodí...tak si chcem vybaviť Dečkova,idem k nemu na budúci týždeň,chcem počuť jeho názor,hrozí mi sekcia...po pravde si ho chcem vybaviť bez zmluvy,lebo tie info o tých sumách sú pravda,že mu z tej zmluvy ide iba okolo 50eur...tak hádam to zvládneme 🙂

simisi
25. jan 2013

@monika_35 moj obvodny lekar je Mudr.Elias,a v nemocnici sa o mna staral mudr.Deckov 😉
myslim,ze dobry vyber 😉
ak pojdes sekciou,zazmluvnenie je uplne zbytocne,su tam sikovni lekari.....ja som rodila dvakrat bez dohodnuteho lekara a vsetko dopadlo super,vsetci boli mili a profesionalni 🙂

monika_35
25. jan 2013

@simisi Ďakujem za názor...veď uvidím ako dopadnem u lekára a potom sa rozhodnem

simisi
25. jan 2013

profesionalny 😉

liwka
25. jan 2013

nečítala som celú tému- moja skúsenosť- rodila som v TT u Dr. Tóthovej, keby som si zazmluvňovala, tak určite Dr. Havlíkovú- ale neľutujem, obe sú skvelé. a aj keď už bývame od TT takmer 100km, ak to bude aktuálne, v TT budem rodiť zasa🙂)))))))))

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

mahulenka87
2. feb 2013

ahoj mamičky. Odmietli ste niektorá rodiť v "klasickej" polohe na koze a vyviazanými nohami? Nakoľko ste uspeli?

majula25
7. feb 2013

@saxana123 Ahoj, prečitala som si tvoj cely članok 2krat, prvykrat včera a druhykrat dnes. včera som bola presvedčena že stane sa a maš 7zmysel ktorý ti pomohol vtom aby si si dala ricinovy olej, lebo mna tiež rodila strbova a nemožem povedat ani pol slova.bola velmi mila (moj gyn, povedal že ona je MILA ale to je tak všetko)chcem tym povedať že dneska som navštivila mojho gynekologa, bola som nech ma vyšetrí lebo pri sexe to velmi boli a po mam krv. pytal sa ma že kto ma rodil, tak som mu povedala, a že kto jej asistoval (dečkov)ti najmladší z celej nemocke (čo jej aj pravda. , ostala som zhrozena ked mi povedal že ma tak zašili až po zadok ani sa mi nečuduje že to boli.tak mi to hned vyšetril a z lejzrom to odstranime do 2tyždnov.ide o to že ma moc nastrihla a asi to nevedela do šiť tak to dala nastarosti praktikantovi (čo mi sprvoti bolo ved nech sa naučí, bo zo začiatku som nemala žiadne problemy). a pri rozvity konverzacie mi povedal, že ona je podpisana pod tym poslednym umrtím babetka, hned ma obarilo až zamrazilo.oni sa mladí, a trenujú sa nas, ked je už neaky ten problem na svete tak volaju staršieho kolegu ale on nieje kuzelník, nemôže opraviť chuby za 2sekundy, ked príprava na sekcia trva aj 20min.tym chcem povedať že po dnešnom rozhovore som rada že som si žiadneho gynekologa nezaplatila, a že všetko dopadlo tak ako malo.vybavenie porodnice je velmi dobre a aj pre babetka (ak by sa niečo stalo)ale tí dr.su mladí a nenechaju si poradiť od odborníkov kt.maju odrodené...

saxana123
7. feb 2013

@majula25 áno ja viem že to bola ona, no ona je neakreditovaná, to znamená že síce robí, rodí ale zodpovedá za ňu niekto iný, čiže aj tento prúser si za ňu odpykal niekto iný. ona si veselo vykonáva prax a iného nespravodlivo vyhodili 😖 Neviem či to bol nejaký zvláštny zmysel, skôr si myslím že zapracoval inštinkt

majula25
8. feb 2013

@saxana123 hlavne že bol na pravom mieste a vpravom čase..neviem ako by som sa zachovala po tejto informácii pred pôrodom ...nechapem ako dalej môže vykonavať tuto pracu?!!ved žena si myslim že ma preto vyvudovaný iny zmysel ako muž, žene vie pracu robiť citom a obzvlasť pri tehotebstve a pôrodoch...no neviem, teda..ale ma veľku odvahu ..

lucy1001
8. feb 2013

Ahojte dievčatá. O dva mesiace budem rodiť v Trnave a som dosť v rozpakoch, čo sa týka výberu lekára. Uvažovala som nad doktorom Dečkovom. Vedeli by ste mi poradiť, príp. nejaké skúsenosti? Vopred ďakujem.

georgeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre