Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lulupopo
11. jan 2010

isabelah my to mame doma tak isto, muz cely den v robote a tiez chodi z prace okolo 19-20 hod, ked pride skor je to vynimka....ach to je ta dan, za to, ze dochadzaju za pracou ☹ a dan za to, aby sme sa mali lepsie... no neviem ako v inych castiach TT, ale na hospodarskej skoro hodinu kruzili po ceste a vytrubovali kamionisti...takze bola fajnska zapcha...

vevericka23
12. jan 2010

Ahojte tehulky.....

Tak ako sa mate ako prebiehaju poslene chvilky vasho tehulovenia 😀
Ma tu niekto termin 20.februara ?

rommynka
12. jan 2010

Ja mám 19.2.10 🙂 a už sa neviem dočkať na malinkého a na to že si konečne uvidím pod nohy 😀 a tiež sa neviem dočkať toho ako mi ho prinesú a povedia že je s ním všetko na jednotku už aby to bolo, je to môj prvý potomok a pre dnešnú dobu asi aj posledný ☹

janulkka
12. jan 2010

ahojko veverička a rommynka.. aj ja mám termín od 17 teho do konca februára.... Tak sa možno stretneme v pôrodnici, alebo ešte aj v poradniach 🙂 a ako idú dni, tak to chcem mať už za sebou 🙂 ak ktomu sa nevie, či to bude prirodzený pôrod, alebo cisársky, spolu s termínom pôrodu- keďže tam mám čakaciu dobu skoro dva týždne... takže ma čakajú samé prekvapenia 🙂
A pozdravujem všetky tehuľky.... 🙂

vevericka23
13. jan 2010

Ahojte tehulky

Rommynka a janulka tak sa snad stretneme v poradni alebo aj v porodnici 😀
Ja zatial stale dufam ze to bude prirodzeny porod aspon mi nic dr.nevravel malinky mal dobru polohu.
A baby vy ste uz boli v nemocnici na poradni, mna to este len caka a sestricka mi dala cislo ze sa tam objednava telefonicky kazdy stvrtok.....a kamosky my hovorili ze tam boli osobne.... vy ste ako na tom?

vevericka23
13. jan 2010

Ahojte babyChcela by som sa opitat co si mam zobrat do porodnice, lebo vsade to pisu inac tak a uz by sa trebalo pobalit.......Dakujem.

dikula
13. jan 2010

Ahojte tehulky ,citam tuto stranku uz dlhsie a konecne som sa odvazila aj ja pridat k vam 🙂
Chcem vam vsetkym najprv podakovat, ze sem stale pisete a prispievate dobrymi radami. Vdaka vam som myslim si dokonale pripravena na porod a viem co mozem ocakavat 🙂 Kedze cakame nase prve babatko, som asi ako kazda z vas trochu vystresovana z toho nepoznaneho...

Vevericka,
do nemocnice si zavolaj kedykolvek a sestricka ta objedna presne na den aj hodinu - je to super pretoze tam potom nemusis vobec dlho cakat (konecne zacali objednavat na hodinu, pretoze pred sviatkami tam bol teda poriadny naval 🙂 )

mitinka
13. jan 2010

vevericka pozri 2-3 strany pred touto 😉 tam sme o tom písali

Dikula ahojky,vidím,že máš termín ako ja 😀 Ja si tiež hovorím,že na porod som pripravená aj ked viem čo ma čaká 😒 ale tiež sa bojím a mám veľký strach.Myslím,že je oveľa vačší,ako po prvý krát,keď som nevedela čo ma čaká ☹ predpokladám,že už chodíš do nemocnice už na poradne,ku komu? 🙂

ada18211821
13. jan 2010

ahojte tak to ste ma teda moooc potesili ze sa da objednat aj presne na hodinu lebo chodievame aj s malou a vzdy jej je strasne dlho..co sa tyka porodu tiez som nervozna lebo uz viem do coho idem..chodite niektora Stefanikovej?neviete mi povedat ktory den robi ona ci ako to je stymi lekarmi?? 😉

rommynka
13. jan 2010

No dúfam že sa stretnem s niekým idem tam prvý krát a dosť sa bojím, ani návštevy nemôžu byť som počula, tak mi bude smutno :( Ja som ešte nebola v nemocnici, v piatok budúci týždeň mám poradňu tak uvidím čo mi doktor povie, a som zvedavá ako je synček otočený lebo naposledy ešte nebol dole hlavičkou. Ale teraz by sa už mal otočiť nie? a čo ked sa neotočí?

dikula
13. jan 2010

Ahoj Mitinka,
ano, uz chodim do nemocnice. Prvykrat som bola u dr.Deckova ml. a dnes som bola u dr. Havlikovej. Nemam zmluvu so ziadnym lekarom ale nemozem sa vobec stazovat, obidvaja boli velmi mili 🙂

Tak sa teda mozno stretneme v porodnici 🙂

mitinka
13. jan 2010

rommynka myslím,že ešte byt otočený v tvojom prípade byt nemusí 😒 máš ešte mesiac aj nejake dni pred sebou... Mne sa malý otočil až v 37tt 😒 neviem teda,ale myslím,že ešte má čas chvílku 😉

dikula:dúfam,že aspon s niekym sa tam stretnem odtialto 🙂 aspon budeme mat o čom hovorit 😅 až by sa podarila vybavit nadštan. izba,tak berem aj notebook 😀 😀

isabelah
14. jan 2010

Ahojte žienky,
jaaaj, sa nám to kráti... Ja som už poriadne nervózna a neviem ako vy, ale ja stále pozorujem, či náhodou nemám nejaké prvé príznaky pôrodu 😲 😀 😀 , ako šiši... A to mám ešte také 3 týždne čas do oficiálneho termínu.
Čo sa otočenia týka, mne sa babuľka otočila okolo 32.tg a odvtedy je tak, no veď teraz už by to chcelo nadľudksé úsilie, aby sa otočila naspäť. Ale viem, že niektorým detičkám sa zachce až neskôr, takže hlavu hore, treba to sledovať.
Uvažujete niektorá o EPI?????

dikula
14. jan 2010

mitinka, myslim ze sa tam stretneme viacere z tohoto fora, len mozno o sebe nebudeme vediet 🙂

Isabelah, nie si sama 🙂 , ja sa sledujem uz mesiac, ci nemam nejake prve priznaky porodu. Je to ale asi preto, ze uz by som bola najradsej po tom 🙂 .Prve 4mesiace mi bolo vkuse zle a teraz od 6. mesiaca mam znovu taku hroznu kyselinu ze neviem nic jest a nic mi nepomaha ☹

Nad EPI silno uvazujem, viem o sebe totizto ze mam nizky prah bolesti a aj pri beznej menstruacii som odpadavala od bolesti - preto sa bojim, aby som potom nahodou pri porode neodpadla alebo neprestala spolupracovat, nechcem nijako ohrozit malicku...Sice sa trochu bojim toho vpichu, ale co som pocula aj od znamych, vraj to nie je take strasne a porod je potom v pohode.
A co vy ostatne? Date si niektora EPI?

isabelah
14. jan 2010

Dikula, díkesko za odpoveď. NO veď práve, že ja neviem, či si dať EPI alebo nie. Pri prvom pôrode som si nedala a všetko prebehlo v pohode. Názory sa totiž rôznia... MNoho lekárov hovorí, že po EPI prebieha pôrod o dosť pomalšie a to tuším preto, že matak tak nespolupracuje, lebo bolesti sú buď nijaké alebo len veľmi slabé. Ja som synčeka porodila rýchlo, behom 3,5 hodiny a na tri zatlačenia. Takže čo sa tohto týka, nad EPI by som vlastne neuvažovala... Jediným dôvodom, pre ktorým váham je to šitie po pôrode, lebo s EPI je vraj v pohode a bez nej bolo príšernéééééééééé. Ja som tak strašne nekričala nikdy v živote a bojím sa toho aj teraz. NO ale bojím sa aj pichania EPI, prípadného poruešnia chrbtice - viem,že sa to stáva v málo prípadoch, ale nechce sa mi riskovať.... Jednoducho neviem.... Preto sa pýtam každej tehuľky, čo urobí a aký má názor. 😉

tintiniacik
14. jan 2010

Ja som najskor stale vravela že ano no teraz mam s toho asi vačší strach ako z porodu tak fakt neviem čo spravím.

janulkka
14. jan 2010

ahojte... chcem sa Vás opýtať či nemáte podobnú skúsenosť so mnou... pretože tu stále čítam že poradne v nemocnici prebiehajú tak, že sa objednáva...
Ja som akurát prišla od dr. a on mi povedal že od budúceho týždňa mám chodiť do nemocnice s tým, že sa mám sama rozhodnúť či tam pôjdem v pondelok, stredu či piatok a mám prísť na 8 hod. Som trošku zmätená 🙂
Aký máte na to názor???
Inak môj názor na EPI je taký že vždy je tam riziko zlého pichnutia.. a čo potom?? ☹ ale zase som prvorodička takže môj názor je nepodstatný, kazdý nech sa riadi svojimi pocitmi a nech si hlavne položí tie správne otázky a potom na ne odpovie.. kolko bude pre a proti.. mne vyšlo viac proti.... ☹

mitinka
14. jan 2010

Ja som mala pri malej pichnute EPI a vobec som nevedela,že už to je hotové 😀 vobec som to necítila a to som robila hroznú paniku 😅 Keby som rodila tentokrat normalne tak si ju dám,.. Možno budem zasa robiť paniku,lebo som strachoprd 😅 ale čo už aspoň nebudem cítiť to najhoršie.Ja som za EPI 😉

Janulkka ja som dostala od dr. papier a tam bolo,že každý štvrtok sa objednáva buď tel. alebo osobne 😕 takže bude lepšie ked tam zájdeš vo štvrtok a spýtaš sa 😒

Isabelah ja sa sledujem už mesiac a stále mi hlavou behá,že už už mi odteče voda 😀 😀 Mám strach,ako pojdem rodiť.Povedal dr.,že cisárskym ale že uvidí aký bude priebeh ☹ takže stále neviem na čom som ☹ a som hrozný strachoprd.... 😔 Ale už nevládzem a chcem to už mať za sebou ☹

kebulina
14. jan 2010

Ahoj Isabelah, čítala som tu viac príspekov dozadu a to myslíš vážne, že Ťa nechali pri šití takto vytrápiť???? ☹ A neprosila si lekára o lokálku? Cca pred 2-3 rokmi zobrali v Austrálii licenciu jednému slovenskému pôrodníkovi, lebo šil bez umŕtvenia. No tu by ju museli zobrať 3/4 lekárov!!!

isabelah
14. jan 2010

Mitinka a ako dlho si s EPI rodila? Nespomalilo to celý priebeh? A čo šitie, bolo asi v pohode s EPI...?
Jaj, inak ja už by som tiež najradšej porodila, hoci som len 37+1 tg, ale tak ono už dieťatko by balo byť vraj donosené od 37. tg, takže hádam by bolo už ok. Ale som taká už ubolená, veľká, napuchnutá - teda členky mi tak opuchujú, že niekoľko čižiem vôbec nezapnem a aj ponožky ma vyslovene bolia 😖 . No ale ešte musím vydržať tých pár týždňov, možno už len dní.... snáď to dieťatko samé bude vedieť, kedy je vhodný čas ísť von... ale už sa mám fakt úprimne dosť. 😖

mitinka
14. jan 2010

ja som mala cisársky,preto som písala,že to bolo v pohode 😒 viem nepomohla som ,ale ja aj teraz ked budem rodit normálne čo dúfam,že nie,tak si ju dám pichnut.Len mi išlo o to,že vobec to nebolí 😉 Mne nohy opuchajú od 30tt a tiež mám toho dosť.Muž mi hovorí,že myslím na seba,ale keby si to oni vyskúšali,tak som zvedavá,čo urobia 😔 Ja už som zúfalá ☹ ☹

isabelah
14. jan 2010

Veď sa mi aj zdalo, Mitinka, že si mala sekciu, ale som to nejako zle pochopila v predošlom prípsevku.
jaj a tá mužova poznámka je teda fakt super!!!!!! Niekedy si aj ja pripadám, že či už mu nejdem na nervy s tým, čo všetko ma bolí, ale tak je to fakt sila a myslím, že keby to mali skúsiť oni, tak by ležali 9 mesiacov v posteli 😀 .

mattulda
14. jan 2010

ahojte baby,
tak trošku vám aj závidím, že to máte tak povediac za pár. Ja ešte dva mesiace. 😖 A pocit, že už sa ani nepohnem mám už teraz. ešte do konca mesiaca robím, potom budem "vegetiť".
Ja som pri prvom EPI nemala, rodila som normálne. Dr. mi dal 1/2 vyvolavacej tabletky, lebo už som bola trochu otvorená, to bolo asi o 14,15 a malý sa narodil o 19,19, tiež na pár zatlačení. Ale pri šití mi dal injekciu, takže to bolo v pohode, necítila som nič. Teraz rozmýšľam či si dať alebo nie, ale ak si nedám tak o tú injekciu si isto poviem.
No a chlapské silácke reči sa asi ani neoplatí komentovať. 😀

dikula
14. jan 2010

Baby mne hovoril znamy anesteziolog ze EPI sa nezavadza priamo do miechy, ale asi 10 cm pod, takze sa nemam coho bat. Na druhej strane je ale pravda, ze tiez som citala aj o tom, ze je tam nejake male riziko poskodenia. Je preto tazke royhodnut sa...
Co sa tyka skusenosti - svagrina rodila prve dietatko normalne bez EPI, porod jej trval asi 8 hodin. Druhy porod si preto teraz dala s EPI a vraj by to uz nemenila - porodila v priebehu 2 hodin a po porode bola uplne fit, vobec nebola ubolena. Jedine co mi hovorila bolo to ze bola strasne smadna a musela vela pit.

rommynka
15. jan 2010

Ja sa nad epi ani nezamýšľam pretože mne vadia takéto oblbováky ☹ raz som si bola dať vypalovať s laserom takú žilku na tvári a pichol mi ujo niečo na umrtvenie a ked skončil tak som tam hodinu ležala lebo mi bolo stále na odpadnutie. ale čo je ešte horšie je to že mám tiež nízky prah bolesti, ja dokonca odpadávam aj vtedy ak sa niečoho bojím že bude bolieť a nebolí to, tak keď sa mi ulaví tak sa mi ulaví až tak, že odpadávam 😅 tak dúfam že pri pôrode to zvládnem aby som maličkému neublížila ale potom asi padnem ako kabela 😀
ale moja sestra mala epi a hovorila že aj na budúce si ju dá, má jedno dievčatko tak nemohla porovnávať ale hovorila že to bolo super.
ja sa už tak neviem dočkať a tak to chcem mať za sebou a už ho držať v náručí a počuť že je v poriadku a potom sa už o neho budem báť celý život 😵
zajtra idem pozrieť švagrinú tá sa pred dvomi týždňami vrátila z pôrodnice, rodila cisárskym pretože mala chudiatko cistu, tak vám dám vedieť novinky ako to beží teraz v pôrodnici, lebo ja som po novom počula že na pupček sa už ani lieh nedáva že sa to nechá len tak ale ja si pamätám že moja sestra pupček natierala liehom, no som zvedavá.

isabelah
15. jan 2010

Rommynka, teším sa na novinky 🙂 .
Inak baby, podľa mňa sa odpadnutia nebojte, ja si pamätám, že som mala práveže dosť zvýšený "adrenalín" počas pôrodu, dokonca takú zvláštnu eufóriu... Toho odpadnutia sa ja skôr obávam tak na druhý, tretí deň z vyčerpania, nevyspatia.... TO zvyknem aj ja odísť ako kabela. Dokonca sa mi to stávalo aj doma ešte taký mesiac, že som mávala závraty a hrozne nízky tlak... NO počas pôrodu vás aj tak sledujú a určite by vám nejako pomohli aj v prípade odpanutia 😉 .

aalexis007
16. jan 2010

Ahojte... Chcela by som sa spýtať, či ste chodili aj na nejakú predpôrodnú prípravu v Trnave a kde? Viete mi dať aj nejaký konkrétny kontakt. Ďakujem veľmi pekne za odpovede 😉

isabelah
17. jan 2010

Aalexis, viem, že sa robí príprava v materskom centre, aj som tam volala niekedy koncom leta. Skús pozrieť na stránke Trnavského materského centra, je tam mobil, povedia TI kedy začne ´další kurz a tak... Mne to vôbec nyvhovovalo, bohužiaľ, lebo to začínalo nejako o 17 hod a nemala by som kam dať synčeka. Ke´d som čakal jeho chodila dom so Serede na prípravu, ale to som si ešte mohla dovoliť byť od 15 do 17 hod mimo domu, keďže to bolo prvé dieťatko. Bolo to super, veľmi mi to pomáhalo a rada by som aj teraz chodila, no už nič...

Baby, včera som bola na prvej poradni u Dr. Dečkova, bol skutočne veľmi milý, prívetivý, príjemný, mala som z celej tej návštevy v ambulancii dobrý pocit - aj sestrička na CTG bola veľmi milá, aj Dr. Zatiaľ mám pozitívnu skúsenosť. Našťastie je aj mailčá podľa všetkého ok, prietoky v poriadku, aj uloženie bábätka, dokonca sme pekne pribrali, má vraj teraz 3000 g 😎 . Tak sa teším, že je všetko v poriadku. Najbližšie pôjdem vo štvrtok.

A čo vy, čo máte nové? Ako sa cítite?

aalexis007
17. jan 2010

Isabelah, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Budem tam aj volať budúci týždeň a uvidím, kedy začína zase nový kurz, lebo teraz už je nejaký rozbehnutý od novembra, podľa toho čo som pozerala na ich stránke. Ja som prvorodička a určite tieto kurzy sú veľmi dobré. Tak len preto som chcela nejakú radu. 😉 Vďaka

aalexis007
18. jan 2010

Ahojte.... 🙂
Aké plienky budete používať pre malinké. Aké máte skúsenosti, koľko treba nakúpiť a tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre