Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bodka13
27. máj 2013

@magnolka to mi je ľúto ☹ ...nijako sa nedá dosiahnuť potrestanie toho lekára?
...ale väčšinou to tak býva,že jeden prípad spustí lavínu kritiky na nemocnicu a potom sa aj okolie na ňu viac zameria

magnolka
27. máj 2013

@bodka13 je to cele v stadiu vysetrovania, ale myslim si, ze dosiahnut nieco take bude velmi tazke! Presne takto si ale porodnica skodi, ked napr. daneho lekara neprepustia, co by som ja ako zamestnavatel okamzite urobila, pretoze potom samozrejme sa spusti kritika na celu nemocnicu a lekarov, ktory mozno su aj dobry...

nicearty
27. máj 2013

@lenuska1lele ahoj, ja som rodila prirodzene, aj ked..pocas porodu mi museli pichnut trochu oxytocinu,lebo mi isli zle kontrakcie (myslim, ze to bolo aj tym, ze tam bolo vela ludi a vsetci kricali a hucali domna, jedine dula a syncek, mi davali podporu a pocit, ze to zvladneme 🙂 ja som ale lezala den na rizikovom, mne zacali kontrakcie v utorok okolo 10 v noci, rano okolo 10 sme isli na prijem, prijmala ma Dr.Havlikova-velmi mila, ludska lekarka, nechali si ma tam, tak celu stredu som tam lezala a vo stvrtok o 12tej prisiel na svet nas milovany syncek 🙂 Ono vraj by si mala porodit do tych 24 hod ako ti zacnu kontrakcie, u mna to bolo viac a nesli mi dobre, tak preto asi ten oxytocin..no keby sme na porodnej sale iba 1 PA lekar ja a dula, mozno este 1 novorodenecka sestra bola by to lepsia "atmosfera" komornejsia, namna vsetci hucali, to jedine sa mi na mojom porode nepacilo a to jedine som nemala v porodnom priani 🙂 A este mi spravili nastrih, ale nie velky, takze to uz celkom prirodzeny porod nebol, kedze som mala tieto zasahy..ci boli nevyhnutne sa nikdy nedozviem, porodnik mi povedal, ze by som vacsie dieta neporodila a to nemal maly ani 3kg, ze mam uzku panvu,ale to nemusi byt dovod na nastrih..a este som si tam trochu pohnevala novorodenecke sestry,lebo som im nechcela dat mojho synceka 😉 cely cas bol so mnou, aj na izbu isiel so mnou a to som si vypocula aka som nezodpovedna matka, ale som im povedala, ze nech mi zavolaju primarku, ze im podpisem reverz, tak potom ma nechali, ale treba tlacit na svoje poziadavky..kedze som mala par stichov, tak mi tlkli do hlavy, ze ako sa budem starat o maleho, ked som zasivana..a po 2 hodkach som uz behala jak lanka, aj ked pravda, krvacala som jak postrelene zviera 😀 takze ma tam sestricky moc nemali radi..to je tak, ked sa postavis proti ich nazorom, budu na teba zazerat, ale inak pohoda..inak som tam bola spokojna, ale uz teraz rozmyslam, ze ako by sa dalo rodit doma alebo kde inde 😀

nicearty
27. máj 2013

@lenuska1lele ale najdolezitejsie je, aby si pocuvala hlas svojho tela a svojho babatka, aby si verila, ze to zvladnete 😉 lekar vzdy moze pochybit, urcite by som si ho nezazmluvnovala ani nedaval ziadne uplatky, su tam podla mna aj dobri porodnici..ono sa to hlavne ukaze prave vtedy, ked nastane nejaky problem..ale najradsej by som rodila doma, akurat neviem ako to zrealizovat 😀 ale to budem rozmyslat, ked budem cakat druhe babo 🙂 prajem vela stastia a krasny porod 😎

lenuska1lele
28. máj 2013

@nicearty ďakujem, mala si to fakt zaujímavé ale tak hlavne, ze ste v poriadku.
A mala si poriadny plán pri 1.porode? Ako si vedela co tam napísať?
Uvazovala som nad tym, ze by som si napísala nejaky ale ja vlastne neviem co ma čaká... Pri druhom by som isto vedela 😀
Možno nieco nacmaram a dám to na kontrolu môjmu gyn. plánujem sa ho opýtať aj ze co sa to vlastne v TT stalo lebo média dost veci nafuknu, no dúfam, ze my tu moju vytuzenu porodnu vanu stihneme 😀

magdav
28. máj 2013

@lenuska1lele ja tiez si budem pisat porodny plan a chcem ho napisat priamo zo svoim lekarom. Myslim si ze on mi priamo povie co je dobre napisat alebo co nie.
Urcite chcem porod bez epiduralu, co najviac prirodzeny, chcem aby mi nechali detia skin to skin hned po porode a este pockali zo strihanim kym tep v pupocnej snure sa samostane zastavi. Chcem tam manzela ale co najmenej zbytocnych ludi na porodnej sale. Myslim si ze je dobre napisat aspon tie zakladne veci, nic tym nie pokazis. Baby pisu tiez o nastrihu.

lenuska1lele
28. máj 2013

@magdav No taketo nieco by vyhovovalo aj mne, ale ja chcem partnera pri sebe iba pocas kontrakcii ked maly zacne vyliezat tak moj drahy pojde prec, nema rad krv tak aby tam nezacali skakat okolo neho 😀
Ale s tym nastrihom, co ja viem, niekedy je lepsie podla mna nastrihnut ako ked sa ma zena cela potrhat, podla mna to nie je az take hrozne, takmer kazda si tym presla... No uvidime ved lekar by mal najlepsie vediet, ze co a ako ma byt 😀
A bez epiduralky by som chcela,ale ked uz by som lozila po stenach tak by som si ju asi dala, no neviem, kedze som to este nezazila neviem do coho idem a preto je tazko takto bez skusenosti sa snazit niecomu vyvarovat.. Ale to co si napisala ty su take realne veci 🙂 Urcite by mi ale pri porode bolo jedno keby tam postavili aj 15 studentov a cumeli by na mna, myslim, ze v tych bolestiach to cloveku tak nedojde , no uvidime ako dopadneme. Dufam, ze kazda tak aby bola spokojna a teda aj babatko 😀

magdav
28. máj 2013

Zial z toho co teraz citam a ked pocuvam skusenosti mamiciek, nekedy treba si napisat aj tie jednoduche veci. Nigdy nevies koho stretnes na porodnej sale preto ja chcem mat aspon te zakladne veci vyriesene. Nastrihu tiez sa neboim lebo trhat samostane sa nechcem. Bolest nie bolest urcite 15 studentov by mi vadilo, do konca dnes jedna mamicka mi napisala ze mala na sale prilis vela ludi a nevedela sa sustredit na porod, ze vsetci do nech hucali a bola z toho mimo. Takze ja sa chcem tomu vyhnut. Urcite vsetko dobre dopadne 🙂

zuhu
28. máj 2013

Dievčatá, prosím vás, máte skúsenosť s epi v trnave? treba si vybaviť vopred / ísť na poučenie a zaplatiť/ alebo stačí pri pôrode? ďakujem

dulkagabulka
28. máj 2013

@magdav
@lenuska1lele
niečo k tým nástrihom a spôsobom predchádzania poraneniam hrádze pri pôrode:

http://www.zenskekruhy.sk/prirodzeny-porod/item...

Petra Sovová vraví o preventívnom nástrihu vraví toto:
Predstavte si, že idete na túru. Pred ňou však pôjdede k chirurgovi a poviete mu : " Pán doktor, prosím vás, hrozí mi, že na tej túre spadnem a zlomím si ruku. Prosím vás, zlomte mi ju vy, vy to viete tak odborne a rovno" Nástrih hrádze nie je prevenciou, je to poranenie ženy, často s omnoho horšími následkami, ako prirodzené natrhnutie (ak žena rodí v inej pozícii ako na pôrodnom lôžku a nie riadeným tlačením).

pozri aj tu:
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/112...
tu
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/124...
tu
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/129...

magdav
28. máj 2013

@dulkagabulka ja to vsetko rozumiem, budem sa masirovat a pripravim sa najlepsie ako budem vladat ale aj tak mam na to svoj nazor. Roztrhat sa nechcem a z celeho porodu toho sa boim najviac...

lenuska1lele
28. máj 2013

@magdav Ja mám tiež hrôzu z nástrihu a možno ešte väčšiu z následného šitia, moju známu ,,nastrihli,, tak, že pri 70.stehu prestali počítať..
Preto chcem ísť rodiť do vody, tam sú vraj bolesti miernejšie a nástrihy minimálne...
@dulkagabulka Nemyslela som si, že to je také drastické a že ženy majú potom ešte následky... ☹

dulkagabulka
28. máj 2013

@lenuska1lele
@magdav
osobne som zažila rupturu 3 stupna po nástrihu ( 3 stupna z 3) - to znamena najhoršiu..po nastrihu...doteraz mam z toho nasledky..nastrih ma pred ničím neochránil

pri pôrodoch bez nastrihu som sa trochu natrhla a bolo to omnoho lepšie ako po tom nastrihu

magdav
28. máj 2013

@dulkagabulka to bol Vas prvy porod? Myslim si ze neda sa porovnavat prvy porod s nasledujucimi...

dulkagabulka
28. máj 2013

@magdav ja si zase myslim,ze sa neda porovnat nasilny s nenasilnym 😉

magdav
28. máj 2013

@dulkagabulka tak to je pravda...
Mam este dost casu tak budem citat tie clanky ktore ste mi poslali, urctie je lepsie vediet viac 🙂

dulkagabulka
28. máj 2013

@magdav
prečítaj si, čo o ochrane hrádze vraví rakúsky pôrodník prof. Rockenschaub

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

až teraz som to tlačenie, o ktorom v rozhovore vraví, videla prvýkrát na vlastné očí....v Rakúsku.... to tlačenie krátkymi zatlačeniami spojenými so zvukom, vo zvislej pozícii...nakoniec porodila v klaku so vzpriameným trupom....žena mala možnosť slobody pohybu v II.dobe pôrodnej, pozície striedala ako z knižky - prechádzala z predklonových do vzpriamených...to "tlačenie" sice trvalo dlhšie, ako sme zvyknutí v pôrodniciach, ale bolo bez nstrihu, bez poranenia a dietatko bolo v 100% kondícii- napriek tomu, že malo pupočník okolo krku...

nicearty
28. máj 2013

@lenuska1lele ahoj porodny plan, vola sa to aj porodne prianie som si napisala , poslem ti ho skopirovane cez IP, asi az vecer, lebo teraz nemam moc casu 🙂 mozes ho pouzit resp. doplnit preriedit ako to bude tebe vyhovovat..myslim si, ze porodnik si ho urcite precita a bude sa snazit vyjst ti v ustreti, teda asi vacsina z nich..asi zalezi aj pri kom budes rodit..ono podla mna treba tlacit na poziadavky, potom ked budes rodit uz porodnik uzna za vhodne, co v danej chvili robit, ale v kazdom pripade by to malo byt tak, ze ta bude informovat o tom, co ti bude robit, nie ako mne, ze ide robit nastrih a zistim to, az ked zacitim strasnu bolest..ale realita je u nas v porodniciach bohuzial ina..vies ako ked zena musi na cisarak ok, ved aj cisarskym sa da rodit pekne, ak budes mat cas precitaj si porodne pribehy na www.zenskekruhy.sk ja vzdy placem,ked ich citam, lebo porod je pre zenu nieco uzasne, nieco nezabudnutelne..samozrejme zalezi ako to vnimas..ale aj porod do vody moze byt super, ja stale rozmyslam ako rodit, ked budeme cakat druhe babo 🙂

lenuska1lele
28. máj 2013

@nicearty O super, dakujem! No nemocnica v To ponuka toho viac aj rozne polohy v 2.porodnej dobe, uvazujem, ze ak by mi to do vody nevyslo tak aspon si tam zvolim nejaky sed alebo ine nieco 🙂
Vzdy sa snazim si ulahcit ,,zivot,, ale nie ak je to proti zdravemu rozumu... Dufam len, ze to tam stihnem, ale co sa ma stat sa stane, mozno porodim cestou 😀

lulupopo
28. máj 2013

@dulkagabulka presne ja som mala tiez rupturu c 3. z nastrihu a bola som aj roztrhnuta, a to roztrhnutie sa lepsie zahojilo ako nastrih... doteraz mam to miesto bolave...

nicearty
28. máj 2013

@dulkagabulka gabika, kebyze viem po nemecky, tak idem tam 😀 ako si pisala o tom porode, jedna balada 😎

evinkaslo
28. máj 2013

Baby v pondelok sa chystám do TT nemocnice na deň otvorených dverí.. neviete, či treba niekam dopredu zavolať,alebo stačí prísť? Možno to tu už niekde je písané,ale nechce sa mi to hľadať 😀

jarkamartin
29. máj 2013

@evinkaslo stačí prísť ;)

depi
29. máj 2013

@evinkaslo aj ja by som isla..ides sama ci s manzelom ???

bimky
29. máj 2013

prosím vás,a o koľkej to v pondelok býva? a ako to je s manželom pri pôrode? čo to stojí? viete takú info? 🙂

adkatobi
29. máj 2013

mile buduce mamicky, rovnako by som sa rada podelila so svojim porodnymi zazitkom...rodila som v trnavskej porodnici na konci marca 2013. V sobotu ma prijali na rizikove z dovodu nedostatku plodovej vody. V nedelu v noci priblizne o jednej som mala pocit ze uz to prichadza a kedze malinky bol prenasany, previezli ma na cakacku, kde ma nechali do rana este cakat co sa bude diat. Hned rano pri zmene lekarov ma doktor skontroloval a tak sme este stale cakali. Vedela som ze mi porod budu vyvolat tabletkou - a tak isto som mala z roznych for nacitane ako neskutocne vyvolavany porod boli a bla bla. O pol 10 mi dali tabletku, pred pol 1 mi pani doktorka Havlikova pichla vodu a o 1 bol malicky na svete. Mam krasny zazitok z porodu, bolesti sa dali vydrzat, az som sa cudovala, preco si zeny pytaju epi, mna to skoro vobec nebolelo 🙂 pri tlaceni boli v miestnosti okrem mojho manzela, doktorky, PA, hlavnej sestry aj primar a este nejaka jedna doktorka - mne napriklad to vobec neprekazalo, pekne ma pri tlaceni podporovali a usmernovali. Malickeho mi tesne po porode neprilozili, sestricka mi ho priniesla po par minutkach na prisatie, nefungovalo to, ale to vobec nevadilo, laktacia sa neskor pekne rozbehla. S pristupom p. doktorky Havlikovej na sale a neskor aj sestriciek na novorodeneckom som bola max spokojna. Boli ochotne a velmi mile. A preto zastavam nazor, doktori vedia co treba robit a treba verit aj sebe, ze to zvladnete. Chcem vas povzbudit, citajte si pribehy mamiciek ktore to maju uz za sebou, ved treba byt informovana ale rozhodne sa na to neupinajte. Ved ja som mala tiez zarucene info o tom ako vyvolavany porod boli a ako sa na vas nikto ani nepozrie kym nemate niekoho zaplateneho...Drzte sa a hlavne si verte, urcite to zvladnete!!!

bebuska1
29. máj 2013

@bimky stačí prísť o 14:00,vo vestibule vás vyzdvihne sestrička.Ceny sú na webe.Sprievodná osoba stojí 30€

evinkaslo
29. máj 2013

@depi idem sama, kludne mozme ist spolu 🙂

depi
29. máj 2013

@evinkaslo tak si v nedelu alebo pondelok rano napiseme 🙂 aspon tam nebudem bludit sama

evinkaslo
29. máj 2013

@depi dobre 🙂))))) ani mne sa tam nechce motať samej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre