Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jastrab
12. okt 2009

ahojte, ja som sa chcela opytat, ako ej to so zlatym stafylokokom v TT porodnici?

deyna
12. okt 2009

stafylokok neviem, ale mna by aj napriklad zaujimalo, ako je mozne, ze sa babo nakazilo chlamydiami, ktore mala jedna mamicka, moja sestra bola upozornena, aby si davala pozor na hygienu a aj tak to babu zistili a musi brat tusim 21 dni antibiotika.

mtrnovska
13. okt 2009

Ahojte baby, mna dnes totalne sokovali na poradni, ked mi ta ista dr. minuly tyzden povedala, ze malemu namerala, ze ma 3200 g a ze cisarsky nehrozi a dnes zistila, ze ma 4600 g. Hned som musela si ist vybavit potrebne vysetrenia k cisarskemu.

Idem tam na prijem v pondelok, v utorok ma asi budu robit.
Anesteziologicka mi hovorila, ze pre mna a babo bude lepsia spinalna anestezia.
Ktorá mate s tym skusenosti, ako to cele prebiehalo od rána, keď vas mali na pláne?
Cisársky prebieha vo vodorovnej polohe, alebo ste boli na tzv. koze?

brinzulka
13. okt 2009

mtrnovska...
USG ma vraj + -500g...v nedelu mal maly 3800g dla ultrazvuku a v stredu sa narodil-4220g
Ak mas chut najdi si tu diskusie k spinalke...baby mozno napisu aj skusenosti...ak mas chut sa na nieco opytat ohladne anestezy-posli mi IP-ak chces...
V skratke...sadnes si ..spravis akoby macaci chrbat-postupnost ako pri porode ..pri zavadzani pedy...
omyje sa miesto vpichu...a tenuckou ihlou sa aplikuje anestetikum...
lahnes si......do vodorovnej polohy...bude sa Ti merat tlak, srdiecko...atd...babatko Ti potom hned ukazu...bud ako ho vyberu..alebo poumyvaju...

brinzulka
13. okt 2009
mtrnovska
14. okt 2009

diky brinzulka, drte palce...uz sa neviem dockat 😅

susan256
14. okt 2009

Mne povedali, ze mala bude velka, 3 tyzdne pred porodom odhadli velkost na 3700 a narodila sa mala 3600. CIze tie tri tyzdne pred porodom mohla mat len nieco nad 3 kg. Sa sekli podla mna o viac ako pol kilo...NApis sem potom kolko mal naozaj spuntik, drzim palce. Ak je babetko vacsie, je to bezpecnejsie ten cisarsky. Ja som pri prvej dcerke mala 18 hodin kontrakcie a potom sa kvoli hlavicke velkej zasekla na mojich kostiach. Tak cisarsky...Keby to boli lepsie zmerali, tak by to bolo jasne hned, ze tudy to nepude 🙂

jedlicka99
14. okt 2009

Ahojte ktora maminka ma termin okolo 5. Novembra?

piink
16. okt 2009

ahojte... ktora maminka ma termin okolo 30. novembra??? dakujem

vlastulka
16. okt 2009

piink - možno aj ja 🙂 Síce normálne mám 7. decembra, ale podľa 3D že môžem očakávať aj koncom novembra, keďže bábätko je troška väčšie 🙂 Tak sa možno stretneme 😉

piink
16. okt 2009

noo tak to uvidime... tesim sa... a vies co si zobrat do porodnice v TT?? pocula som uz hoci co ale neviem to stale presne a nechcem aby mi nieco chybalo uz ked teda vidim, ze ty si uz raz rodila...dakujem

vlastulka
16. okt 2009

Tak uvidíme 🙂 Pre seba ževraj na oblečenie nemôžme nič (myslím košelu, župan) ale pre bábätko si zoberiem všetko svoje, pretože Viki sa mi tam hned vysypala s tých ich šiat, takže sme mali svoje oblečenie už aj pred 2 a pol rokom 😒

piink
16. okt 2009

a ake oblecenie je vhodne pre dietatko zobrat?? mohla by si mi napisat prosim ta co si vsetko asi tak zoberes??aj pre dietatko aj pre seba.. c elkovo.. a svoj zupan nemozem mat?? dakujem

januarova
16. okt 2009

baby, a v nemocnici na poradni robia aj ultrazvuk? ja tam idem prvy krat teraz v utorok. som zvedava. nejdete niektora?

vlastulka
16. okt 2009

piink - Viki bola vtedy iba v košielke a plienočke a zabalená v perinke tenkej, lebo tam bolo total horko 😎 Takže žiadne dupačky alebo teplá perinka.. Pre seba si okrem hygienických potrieb nebudem brať nič, teda že ani nič nemôžme mať, ani župan, to oni dajú všetko ich 😒 Ale však ked budeme chodiť na prehliadky v posledných týždnoch do nemocnice, tak tam nám lekárka dá presne na papieriku vypísané čo treba, oni tam informujú..
januarova - ja už si presne nepamätám.. 😉

macekova
16. okt 2009

Ahojte. to myslíte vážne,s tým že oblečenie tam ženám dávajú??? ja totiž chodím na prehliadky k svojmu lekárovi a nie do nemocnice. a bábätku musím oblečenie brať??

vlastulka
16. okt 2009

macekova -ževraj to je tak, ženy nemôžu mať nič svoje - teda ani nočnú košelu ani župan 😒 Bábätku nemusíš nič brať svoje, tam dostane nemocničné, ale ja si radšej zoberiem vlastné veci, lebo mne sa malá po pôrode celá komplet vysypala z tých ich šiat, kedže sú prané v nieviem čom 😒

sissik
16. okt 2009

ja som mala svoj zupan, aj koselu. ale isla som den dopredu na prijem, na druhy den som mala planovanu sekciu.
nikto nenamietal nic proti mojej koseli ani zupanu, mohla som si ich v pohode obliect.
takisto ked mi na prijme vraveli, ze uz nemam chodit bez nohaviciek, tak som si vyjednala, ze si ich mozem nechat. akoze bolo mi by trapne, keby zo mna pri cakani a pobehovani po chodbe medzi tolkymi ludmi, nieco vytieklo, nakolko som mala pocit, ze doktorka mi chce vybrat mandle 😠

berus222
16. okt 2009

baby, mozte mat svoje pyzamo aj zupan, ale budete mat tolko veci, ze taketo "nepotrebne" radsej nechate doma. tam vam daju kazdy den ciste. ale urcite si zoberte pre drobca svoje oblecenie. nasho sme tiez ledva "vylizali" z tej ich alergie.

vlastulka
16. okt 2009

Kamoška rodila v auguste a jej ani za svet nechceli povoliť svoje pyžamo a svoj župan, tak neviem... 😉 Ked tak pre istotu hodím do tašky pyžamo, ale župan určite nebudem brať, ved to by bola polovica kufra 😀 Radšej zoberiem viac vecí pre bábätko 😉

sissik
16. okt 2009

to kazdu chvilu menia nazor? keby tak vymenili baterie v sprchach. nedostojne pre zenu, ktora pride porodit svoje dieta v 3. tisicroci.

kocurko1
17. okt 2009

ja som koselu pre istotu mala so sebou. ordodila som v sobotu v noci a po porode pre mna uz cistu nemali.tak som do rana lezala v spinavej z porodu. Pravda na prezliekanie som nemala ani sil ani chut.
A najblizsie si babo tiez prezleciem do svojho hned ako to bude mozne. Moja mala sice nemala az take pupaky po nozickach ako beruskin, ale brusko uz mala rozdrazdene od erarneho pradla.
Ale snazili sa, hlavne sestricky na sestonedeli.
A este vseobecne som si tu nieco vsimla na fore, neberte to ani jedna osobne. Po kazdej prehliadke porodnice tu niektore buduce mamicky az alibisticky pisu ody na personal, velke dakujem atd..... Potom ked odrodia, si pridu zanadavat. Zvacsa maju na tejto teme 2-3prispevky, nie su to baby, ktore pisu pravidelne. Pride mi to take pokrytecke. Myslim si, ze vdaka patri za skutky, nie za sluby. 🙂

natalyi
17. okt 2009

januarova, aj ja idem v utorok prvy krat na poradnu do nemocnice 😉

piink
17. okt 2009

to je zne blbe ked neviete co si zobrat... ja som tiez pocula, ze mozeme mat koselu aj zupan.. a pre dietatko na oblecenie co treba zobrat??? a kolko treba toho zobrat?? teda kusov.. aby som toho mala dost.. kolko treba plienok??

vlastulka
17. okt 2009

piink neviem koľko presne pre bábätko, ale však aby som mala aspon na den-dva a potom ked mi bude niečo chýbať, tak mi manžel prinesie..

aiva
17. okt 2009

Ahojte všetci,
ja keď som bola na prehliadke v pôrodnici, tak sestra hovorila, že je zbytočné niečo pre bábätko brať, že oni im poskytnú svoje erárne oblečenie...a bude stačiť keď manžel alebo niektorý príbuzný prinesie oblečenie na cestu domov v deň odchodu...tak neviem...
Tiež by ma zaujímalo v čom tie erárne oblečenie (hlavne pre bábetká) perú a čistia...keď majú z toho bábetká alergie a ešte vám to nútia (iba jejich oblečenie a žiadne iné)...keď teda vedia, že sú z toho kožné alergie 😠 ...nechápem prečo s tým nič nerobia...keby to bol jeden prípad tak nepoviem...ale tých prípadov je veľa a to je na zamyslenie...

Čo sa týka košiel a županov, sestra povedala, že si môžeme priniesť svoje, ale vzhľadom ku krvácaniu zbytočne by sme si ich zničili...ale že je to na nás....

Piink toto je zoznam vecí do trnavskej pôrodniice, čo som si od nich zobrala:
Mamička: tehotenský preukaz, preukaz poistenca, občiansky preukaz, sobášny list-kópia, dohoda o mene dieťaťa, hygienické potreby - zubná kefka, zubná pasta, hrebeň, mydlo, menštruačné vložky-bez krídelok, materskú podprsenku, vložky do materskej podprsenky, uterák 2 ks, prezúvky, šlapky do sprchy, toaletný papier
Dieťaťko: jednorázové plienky 1 bal., košielka, kabátik, dupačky, ortopedické nohavičky, čiapočku si treba doniesť deň pred odchodom z nemocnice, v zime navyše: deka, teplé oblečenie pre novorodenca...

🙂

januarova
17. okt 2009

natalyi, super. o kolkej tam prides? ja nejako po osmej. dame si nejake poznavacie znamenie? ja mam hnede vlasy a okuliare.

kocurko1
17. okt 2009

Ja este k zoznamu dodavam - pampersky newborn bolo balenie 43ks, to na porodnicu stacilo, zalezi, ake velke sa babo narodi, potom je ozaj lepsie, ked manzel podla potreby dokupi. Vlastne kosielky som pouzila asi 3-4, dalej nevidela som v zozname, vyuzila som aj 4-5 latkovych plienok, aby mala nelezala priamo na nemocnicnej perinke a tiez na grckanie. A odsavacka - niektore baby ju za cely cas kojenia nepouziju ani raz, tak isto kazda novorodenecka sestra mala iny nazor, ci odsavat alebo nie. Ja som odsavala po kojeniach elektrickou az do 3mesiacov a chvalabohu som doposial nemala zapal prsnika. Tak si vyberte, aby ste boli same spokojne 🙂

brinzulka
18. okt 2009

bambulky...kosela-nemocnicna...stale som bola spotena ...sem tam sa uspinila..kazdy den...pripadne podla potreby som si vypytala novu...v posledny den som si obliekla svoju...zupan som nepouzivala, kedze bol august...
nohavicky-sietovane jednorazove...asi 5kusov....ak boli uspinene...vyhodit..

dobre mat papuce-aj umyvatelne...a zabky do sprchy

mne pomohli aj sluchadla do telefonu..kedze bol maly na jis...tak som pocuvala hudbu a radio..ked som s nim nebola

maly mal nemocnicne oblecenie...potom nase...ale mala som malo kuskov...ako sa lubil zgrckat...plienky sme mali tiez svoje a v pohode...-latkove pod hlavu.

Odsavacku som si pozicala asi v 3-4den v noci...ked sa mi urobili hrce na prsnikoch...doma som ju uz nepotrebovala-maju aventky...Teraz by som si pribalila aj nieco-gelovy vankus, stvorec s ceresn.kostkami..aby som si prilozila nieco teple na prsia..ked stvrdnu...spoluleziacej pozicali lampu na nahriatie...super pomohlo.

jedlicka99
18. okt 2009

Ahojte baby. Chcela by som vediet vase nazory na epiduralku. Pretoze rodit budem prvy krat. A mam obavy z porodu, moznych komplikacii a samozrejme z bolesti ☹ . Je to bezne ak si o to poziadam? Alebo ma budu prehovarat ze naco, a preco a podobne otazky? 😒 Budem rodit v TT nemocnici a predpokladany porodnik je pani doktorka Štefanikova mate aj snou nejake skusenosti? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre