Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucinka
18. nov 2009

jedlička dík za rady... mne sa niečo marilo, že sme ich nesmeli ničím natierať... ale po príchode domov som od začiatku používala mydielko a mliečko Nivea a používame to doteraz a nikdy sme nemali žiadne problémy... ale každé bábätko je iné...
ja som sa konečne dnes pobalila, tak som zvedavá, či tú tašku nebudem hneď zajtra aj potrebovať... 😅

piink presne viem o čom píšeš, mňa minule krpec kopel do rebier, keď som stála pri pokladni v obchode... som sa tak vystrela, pokladníčka sa zľakla, že čo mi je... 😀 a najhoršie je to, keď šoférujem... ale musíme si to ešte užiť... teda ja určite, pretože my počtom detí 2 končíme... a pre mňa bolo tehotenstvo krásnym obdobím v živote... 😵

vlastulka
18. nov 2009

Aj ja som Luci používala mydlo a mlieko Nivea, teda aj teraz 😉 Ale je pravda, že v nemocnici sme kúpali aj v otrubách, lebo potom som kúpala aj doma v otrubách, kedže sme prišli domov vyhádzané 😒
jááj a to kopanie? Ja hovorím, že tam mám celý futbalový klub 😀 😀

kalianka
19. nov 2009

Ahojte mamicky.
Mozno to tu bolo rozoberané, ale chcem sa predsa len spytat, lebo kym tu clovek nieco najde... Tiez sa chystam rodit v Trnave, odporucili mi dr. Stefanikovu. Co o nej viete?
No a otazka dva: CO vsetko si treba vziat do trnavskej porodnice. Pre babo na vsetky dni, ci len na odchod? Nejaky zoznam ak mate uvitam, pomaly by som si zacala pripravovat vecicky. Dakujem. A pekny dnik.

zazalienka
19. nov 2009

Kalianka, Štefániková o.k., kamoška odtiaľto z koníka k nej chodí na rizikové a bude u nej rodiť.. na exkurzii v nemocke nám povedali že netreba pre bábo žiadne oblečko, len doma nachystať manželovi veci na cestu domov.. pre seba len kozmetiku, pôrodnícke vložky, sieťkové nohavičky z lekárne.. nočnú košeľu a župan dostaneš.. takisto aj maličké oblečú.. jedine keď by sa vyhádzalo z prádla treba doniesť vlastné prádlo pre malé.. 7.12.2009 by mala byť exkurzia-deň otvorených dverí v pôrodnici, všetko sa tam dozvieš.. o 14.00 hod.

kalianka
19. nov 2009

zazalienka, diky... a odsavacka? a take veci, flasky... pripadne plienky... kolko ks asi. Som mimo.

sissik
19. nov 2009

kalianka ja som mala svoje veci, na exkurzii nam povedali, ze je to lepsie. flase aj dosavacku som mala svoju a bola som rada. ich flase mali brutalne velke diery na cumloch a ked som videla tu ich odsavacku. aventka mi pripadala sikovnejsia😉
plienky jednorazovky si musis priniest, latkove stvorce na utretie babetka alebo podlozenie pod babetko davaju. ale mozes mat samozrejme svoje, len si daj pozor, aby pri kupani sestricky omylom nehodili medzi erar. v tej rychlosti nemaju cas sledovat co je erar a co tvoje

zazalienka
19. nov 2009

odsávačky tam majú.. je to zbytočné asi kupovať vopred keď nevieš či budeš mať mliečko.. treba ešte jednorazové plienky newborn, stačí ten 43 ks balíček, príp. vlhčené utierky pre malé.. keď mi ešte niečo napadne tak dopíšem.. ešte kojace podprsenky by boli fain..

kocurko1
19. nov 2009

k tym odsavackam. Ja som si kupila rovno elektricku a hoci som nemala zapal prsnika ani malo mlieka, prve mesiace som odsavala takmer po kazdom kojeni. Kamosky, co ma presviedcali ,to Ti nebude treba,, uz prekonali zapal prsnika alebo uz takmer nekoja.

zazalienka
19. nov 2009

nám vrchná na exkurzii povedala, že prádlo nám dajú.. všetko, aj košeľu aj župan.. asi každému hovorí inak.. najlepšie je ísť na tú exkurziu a vypočuť si to.. koľko ľudí toľko chutí..

vlastulka
19. nov 2009

Hej, je pravda, že dajú všetko ich - ale podla mna vlastné je vlastné... A veľa mamičiek tu písalo, že ich bábätko sa vysypalo z tých ich šiat, tak preto je lepšie určite pre bábetko vlastné oblečenie.. toť moja skúsenosť 😉
A s tou odsávačkou - ja som nemala a ani som za celé kojenie nepotrebovala, a kojila som 16 mesiacov 😉 Takže záleží naozaj od mamičky... 😉

nella27
19. nov 2009

ahoje maminky, chcela by som sa spytat tych ktore uz rodili v tt, ci je na sestonedeli moznost spravit si svoj vlastny caj, teda ci je tam nejaka varna konvica, popripade mikrovlnka... dakujem za odpoved.

juliett99
19. nov 2009

ahojky
jedlicka no tak to ti len zavidiet mozem,, nas malinky prespi tak maximalne 3 hodiny, vcera mal rekord 4 ale to sme behali po uradoch a tak sa mu pacilo vonku.
a dokonca aj krmit musime kazde dve hodinky. 😒 hadam sa to nejako zlepsi. Lebo tie noci su krute ☹
ale inak sme OK. aj malinky 🙂

luci do porodnice nepotrebujes ani tu kozmetiku. ja som mala zo sebou iba plienky, vlhcene utierky a kremik na prdelku.

amikka
19. nov 2009

Nella27: Ja som tam videla iba mikrovlnku, neviem , či si ostatné mamičky všimli , či je tam aj varná kanvica. Ale je tam aj chladnička, len si treba označiť potom niečím svoje veci.

brinzulka
19. nov 2009

odsavacku aventku mi na podpis pozicali asi na 4ty den...ked maly nechcel pit moje mlieko a naliali sa mi prsia...a bolelo to...pomohlo...mamicka, ktora bola na izbe si pozicala"horske slnko" takze sa pekne nahriala a mlieko sa jej spustilo....teraz kojim...a odsavacku som nepotrebovala, vyriesila to sprcha a tepla voda a rucne odstriekanie...Ale kazda sme ina...niekto si vie a aj musi odsavat mlieko...

zobrala som si oblecenie a plienky pre babo...svoje a nikto nic nenamietal..len ked sa maly zgrcal, spotil...bolo ho treba prezliekat aj viac krat denne

k caju netusim-mam dve letne deti...cize som vyuzila sluzbu chladnicky..

sissik
19. nov 2009

mikrovlku som si tam vsimla, ale kanvicu nie. ale ani som ju nepotrebovala, pila som vodu a aj ten ich caj bol dobry. v nemocniciach robia dobry akurat caj 😀
tiez som uvazovala, ci odsavacku ano alebo nie. nakoniec som ju kupila skor a veru uz v porodnici som ju potrebovala, kedze mi malu doniesli neskor. odsavala som prve 3-4 mesiace, lebo mlieka som mala tak pre 4 deti a nechcela som schytat zapal. tak som odsavala, kym boli v prsiach hrcky, ale nie az do vyprazdnenia, aby sa nerobilo viac a viac. zapalu som sa vyhla a kojim doteraz.
nezabudnite si kojace podprsenky a prsne vlozky, pripadne mast na bradavky. ak mate ploch bradavky, pre istotu si zoberte aj klobuciky.

sissik
19. nov 2009

a slapky do sprchy, mne sa do nej hnusilo vliezt aj v slapkach 🤐

jedlicka99
19. nov 2009

Ja by som doporucila vsetko svoje oblecko pre malinke a dokonca aj latkove plienky. Ked babo lezi v perinke nech ma svoju. Malinka tam chitila nejaku vyrazku doktorka povedala ze to bude fajn ze uz sa to hoji a schne... No hovby prisli sme domov a zacalo mokvat a rozsirovat, tak dnes som zavolala knam malej detskeho dr. a povedal ze to je to kozne ochorenie co maju na oddeleni...A slapky do sprchy tak isto odporucam.

kalianka dr.stefanikovu odporucam mala som ju pri porode a som velmi spokojna. Zoznam poslem cez ip.

juliett99 jeej vy ste boli uz vonku 🙂 Natalka ma trosicku soplik dr. povedal ze zo sucheho vzduchu 😕 tak si musime pockat...Noci su fakt krute keby ma aspon tak chrbat nebolel bolo by to lepsie.

sissik ved kupeme v cistej vode nedavame nic ale kozicku ma hrooozne suchu. Ake je najlepsie mliecko? aka znacka?

sissik
19. nov 2009

jedlicka ak mate tu stafylokovou infekciu, chod rovno k detskej, nafasnete ATB mast. a drzim palce, nech vam zaberie a nemusite mat normalne ATB.
teraz jej na kozu nedavaj nic okrem toho, co odporuca lekar. keby nemala infekciu, tak mozes skusit olivovy olej do kupela - ale pozor, potom sa hrozne smyka. ja som dala aj mast infadolan, je na regeneraciu koze a odporucali ho baby, ze im to kazala detska. ale pri tej infekcii cakaj, co ti povie lekar😉
od 4. mesiaca som davala obcas mliecko sebamed a teraz ho davam po kupani kazdy vecer.

jedlicka99
19. nov 2009

ano je to stafyl.infekcia dr. mi nato predpisal fucidin krem zatial ma len jednu vyrazku dufam ze ich nebude viac.. ☹

sissik
19. nov 2009

jedlicka riadne kontroluj aj viackrat denne a ak nieco najdes, hned natieraj.

brinzulka
19. nov 2009

pri prvom-sme sli rovno na novorodenecke do nemocky...dali nam antibiotika a maste...kupanie v hypermangane

pri druhom-prvy tyzden u pediatra kontrola kazdy druhy den-kde su vyrazky...kolko....:mast bactroban, hypermangan.kupele, vysetrenie u koznej v nemocnici asi o tyzden...stery...nejak to po mesiaci ustupilo...Kazala obliekat iba do bavlny...bielych veci -nie farbenych a dala nam kortikoidy...pockali sme...nejak sa nam podarilo vyhojit...Ta tvrdila, ze jej sa zda, ze ide o seboroicku dermatitidu...a nie infekciu.Stery boli ok.

Zelam to iste...nech to prejde...

maleho kupavame a3dni...inak je ako vysusena susienka..natierame, ak je treba excipial lipolotio:
http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolot...

do prepustacej spravy pre pediatra je spomienka o tomto ochoreni-ak by malo dieta vyrazky...ze o co sa asi jedna...a je tam aj odporucana liecba.

brinzulka
20. nov 2009

konecne ma napadlo...pamycon roztok....sme pouzivali-vsetko na predpis
sissik-dobre hovori, ze pediater...resp.dermatolog by mal vediet, co a ako.....zda sa mi, ze este aj to excipial sme mali na recept.

vlastulka
20. nov 2009

no hrôza.. porád sa mi tam nechce ísť, ked si zmyslím, že by sme si mohli takéto niečo doniesť... ☹

kocurko1
20. nov 2009

Excipial hydrolotio je na recept aj prvy nutrilon. Ked to napisu do prepustacej spravy, ze treba, chodte za pediatrom, nech to vypise. Nam excipial aj jecorisovu masticku pise doteraz. Radsej doplatit pol eura miesto 6eur.

aiva
20. nov 2009

Ahojte dievčatá,
súhlasím s Vlastulkou, keď to tak čítam...no tiež mám strach tam ísť...

Sissik chcem sa ťa spýtať, po sekcii si ležala na nejakej JIS? Alebo si tých dvanásť hodín ležala na normálnej izbe?

díky

sveti
20. nov 2009

aiva...

ja som mala dve sekcie a lezala som na nozmalnej izbe, a nelezala som nijakych 12 hod. pri prvom sa maly narodil o 16:15 a o 21:30 som vstavala na wc a pri druhom - narodil sa 2:55 v noci a rano o 9:00 som sa musela postavit za pomoci sestricky...lezala som hore na gyn.odd. lebo inde nebolo miesto. Nebola som pocas sekcie civkovana.
Da sa to zvladnut v pohode, to prve vstavanie je bolestive ale ja som na dalsi den uz normalne chodila.

sissik
20. nov 2009

aiva, odviezli ma rovno na normalnu izbu, ziadna jis.
vstavala som asi 6 hod po, bolelo to jak svina, ale na dalsi den sa to uz dalo v pohode

juliett99
22. nov 2009

aiva presne ako pisu babulky po sekci ma previezli na sestonedelie na normalu izbu malinky sa narodil o 21:52 a rano som uz musela vstat z postele za pomoci sestricky.tiez som nebola cievkovana normalne mi podlozila misu a cikala som a dokonca ma aj sestricka umyla od krvy. 😉
sice to bolelo ale dalo sa to zniest 😉

janula17
22. nov 2009

caute holky, vy ktore mate uz deticky doma 🙂 chcela by som poradit dobreho pediatra tu u nas v TT. Neviem ako to funguje, ale vraj uz v porodnici sa hlasi pediater pre babo. Treba si nejakeho dopredu dohodnut? Dakujem za rady. Nepochadzam z TT, sme tu pristahovani, tak by som rada poradit, dakujeem

berus222
22. nov 2009

janula, treba si ist dohodnut detskeho lekara, lebo na prijme sa to hlasi. a zda sa mi, ze to pisu aj drobcovi do karty o narodeni. staci niekomu zaklopat a opytat sa. my mame dr krizanovu na poliklinike a som spokojna. nemenila by som (preto k nej chodim este aj so sebou 😅 😀 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre