Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

gabci13
5. aug 2016

veverica5 ja som prenasala 3 dni, kazdy druhy den som isla na pasy, povedali mi ze pokial sa nic vazne nestane tak mozem prenasat 10 dni. v sobotu som isla ako vzdy do nemocine na kontrolu oziev, sono...ale nepacil sa im uz stav plodovej vody,tak si ma tam hned nechali, to bolo okolo dvanastej na obed a na druhy den rano o pol osmej mi uz porod vyvolavali...

lagunasa
8. aug 2016

Ako dlho nechaju babetko mame na hrudi pri cisarskom reze? Stihne sa pokusit prisat alebo je to len chvilka?

dulkagabulka
9. aug 2016

@lagunasa odporúčam ti prejednať s tvojím pôrodníkom. Ak chceš mať bábatko počas operácie v kontakte koža na kožu, treba dopredu zabezpečiť napríklad, aby si nemala kanylu v ohybe lakťa, aby si nemala ekg šnúry cez hrudník, teplé prikrývky (najlepšie nahriate pod výhrevným lôžkom )atď. Poznám ženy, ktoré kvôli kontaktu koža na kožu po cisárskm reze cestujú aj z východného Slovenska do Krnova v ČR, kde je to bežná prax. Verím, že raz aj naši zdravotníci vyjdu v ústrety, treba žiadať.

redlola
31. aug 2016

Dámy, keďže text je dlhý, pripájam link na článok o alternatívnom pôrode, ktorý prebehol s dr. Dečkovom 1.8.2016
https://www.modrykonik.sk/blog/redlola/article/aj-trnava-moze-byt-hainburgom-ked-sa-ch-3hibrb/

kateri29
31. aug 2016

@redlola krasny clanok.az som zimomriavky mala. Si skvela

dejka77
6. sep 2016

@honey1151 Ake nasledky moze mat vypustenie vody?

dulkagabulka
8. sep 2016

@dejka77 vedecké dôkazy nepodporujú rutinné prevádzani amniotómie /prepichnutie vody/ u žien so spontánnym pôrodom
http://www.prirozeny-porod.eu/amniotomie-umele-...

emilocka
20. sep 2016

@lagunasa môžem sa pýtať na Vašu skúsenosť s Trnavskou pôrodnicou? Známa tam rodila pred týždňom a neodporúča tam rodiť. Mala zlú skúsenosť. Ďakujem pekne.

lagunasa
20. sep 2016

@emilocka no ja som mala planovany cisarsky a bola som tam v case ked bol naval (on je tam asi stale). A syna som videla az po skoro 24hodinach lebo na sestonedely nebolo miesto a tak sme lezali na gynekologii kde defi nevozia. Nastastie s rozbehom kojenia nebol problem i ked zo zaciatku to islo pomaly a sestricky maju neskutocnu potrebu nukat flasky s UM co ja zasadne odmietam. Inac starostlivost ok, len ked vam babo place tak hned ze je hladne a nech mu aspon na zaciatku dam UM a potom uz kojim. Alebo nech mu dam cumlik.... bla bla bla. Ziadna podpora dojcenia, skor naopak. Co sa mi este nepaci, ze sa kupe kazdy vecer.... ked vam babo zo zaciatku dost schudne (co je aj bezne, ale oni z toho robia vedu) tak hned strasia, ze ak nepriberie tak skonci na infuzkach. Nas mal este dlho take tehlove fliacky v plienke z mocu a strasne ma strasili, ze straca mineraly a mam dat UM lebo nas nepustia domov. On dost spal a tak malo pil hoci nemal zltacku tak aj malo cikal a namiesto podpory ma strasili, az som si zavolala laktacnu pre ukludnenie. Posledny den som maleho budila kazde 2hodiny aby aspon nieco popil a ve er pei kupani a vazeni pribral za 24hodin 220g co je fakt ze dost a tak nebol rano problem nas pustit domov. Doma sa v pohode rozpil a pekne papa. My sme proste stratili tych 24hodin co som lezala po sekcii.ale par sestriciek tam boll strasne zlatych a milych. Spolubyvajuca zase flakala kojenie a davala dost UM a ju zase dzubali za to a ze sa ma snazit viac kojit. Proste kocurkovo. Jej sa tiez na posledny den pekne spustilo mlieko. Oni akoby nevedeli, ze to chce len cas a nech nestresuju a nechaju nas v klude. Ja som bola z toho dost na prasky. Esteze sme uz doma a krasne kojim tandem dve deti (aj starsieho syna dvojrocneho.)

emilocka
20. sep 2016

@lagunasa super, ďakujem za odpoveď, ja som mala takúto skúsenosť s dcerkou, tiež sa nám kojenie rozbiehalo 3 dni, tiež som mala cisársky a prvý deň som malú nemala pri sebe. Potom sme sa pekne kojili. Nech sa Vám darí 😉 .
Rozhodujem sa, či sa mám vrátiť rodiť do Trnavy.

any14
22. sep 2016

Ahojte, má niekto čerstvé skúsenosti, ako je do s MUDr. Lachkým? Je pravda, že sa platí, ak ho chcem mať pri pôrode, 400,-- Eur?

veronika1603
4. okt 2016

Ahojte mate niekto zoznam co do porodnice v trnave?

verka277
5. okt 2016

Ahojte mamičky,ja som rodila tento rok vo februári.Uplne super samotný pôrod,aj keď musela byť neplánovaná sekcia,ale bola som pri vedomí,takze to bolo super.Skvely a priateľsky prístup môjho dr.Chvalabohu,ze som ho mala vybaveneho.Sestricky v pohode,vsetko ok,bola som tam 2dni pred pôrodom,bola som na 4.,po pôrode na 2. ,takže som si užila obe oddelenia.A to som tam bola 11dni.Samozrejme,ze sa našli aj sestričky,ktore zjavne ich zamestnanie nebavilo,ale som taká,ze ako ty ku mne,tak isto ja k tebe.Ale zistila som niečo horšie 🙂,upratovačky a sanitarky sú viac ako sestričky a asi aj ako Dr.,takú hádku som si tam s upratovackou užila až no.Umyvame tak,ze čo je mokré,to je čisté,zena sa tam môže aj zabiť.Chodila som za dcerku na JIS-ku ,mala síce 4700g,ale určite problémy,chodila som tak kedy som chcela.Sojdem na izbu,upratovacka umýva,spolubyvajuca mamička mala pri sebe spiace bábätko a tak surovo odsunula to dieťatko,aby umyla,ze mňa skoro prehlo.A vôbec to babatkom nevrátila naspať.Uz to má neskutočne vytočilo.Stojim,pomalinky si vyzliekam župan,rozmyslam nad mojím drobcekom a ona mi nasrano zadre "no sadnete si,alebo budete staaat "no toto mi nemala povedať.Uz viac k nám upratať neprišla.Len taká moja skúsenosť,inak všetko Ok,sestricky dajme tomu a lekára som mala stále pri sebe svojho,takze.... žiadne obavy mamičky,poddte do toho ;)

verka277
5. okt 2016

@any14 s kamoskou sme rodili narovnako,mame aj toho istého dr.len mne pôrod urobil v službe aale kamoška si ho volala k pôrodu,lebo bol doma a tým pádom platila nemocnici 250€.O 400€ ani zmienka.A už je potom na tebe čo alebo koľko dáš dr.ako vďaku.Nie úplatok,ale po pôrode ako poďakovanie.Ale 400€,to si ma škola.A Lachky?Ten nech sa mi ani na oči neukazuje.

any14
5. okt 2016

@verka277 Ja ho mám už "zajednaného". Urobil nejakú profesionálnu chybu, alebo "ľudskú", ak sa môžem spýtať?

katuskatt
5. okt 2016

@any14 ja som ho mala pri porode pred 2 rokmi a bol super.mala som komplikovany porod ktorý nakoniec skončil kliestovym pôrodom a ten zavolali jeho. Na kliestove pôrody je výborný odborník.

verka277
6. okt 2016

@any14 Keď som bola 1krat tehu,tak som začala cez víkend krvácať.Zlakla som sa,tak som išla na pohotovosť.Prisiel uuuplne nasrany a ochrapany.Pytal sa,aky mám problém.Oprel sa o dvere a spýtal sa ma,ci mi môj doktor nevysvetlil rozdiely medzi krvácaním.A potom akože ,s nechuťou mi urobil sono.Povedal,ze všetko ok a ja som v pondelok zistila,ze som potratila.Vtedy som chodila ešte k inému dr.ako teraz.Teraz nemôžem povedať krivého slová a som rada,ze druhé tehu bolo o mňa skvelé a odborné postarané.

konopkova
7. okt 2016

Ahojte.
Pôrodnicu v Trnave môžem odporúčať. Porovnávam 1. pôrod sekcia v BA-Kramáre, 2. pôrod sekcia Piešťany, 3. pôrod spontánny v Trnave.
Vedenie sa snaží zavádzať nové trendy v pôrodníctve, sú ústretoví a snažia sa vyhovieť prianiam rodiacej mamičky.
Sestry sú milé a tiež sa snažia chápať doktorov a novoty, ktoré pred tým nerobili 🙂
Prostredie je staré, ale čisté. Tiež sa snažia 🙂
Strava v pohode.
Trnava skončila u mňa na prvom mieste, po nej Piešťany (kameň úrazu nepokrokoví doktori) Kramáre ďaleko na konci.

kateri29
8. okt 2016

@konopkova po dvoch sekciach prirodzene? Super

konopkova
14. okt 2016

Ano, prirodzene 🙂. Myslela som si, ze to pojde prirodzene len s doc Zahumenskeho, ktoreho som si dohodla. On ale nestihal. Odrodil ma teda iny doktor a nemali by s tym problem ani dalsie dve doktorky, ktore tam boli. Tak ma milo prekvapili pokrokovostou.

hermiona368
24. okt 2016

@any14 ja som u neho rodila prveho syna pred 3 rokmi, skusen odbornik, hlavne kludny aj ked je situacia uz vazna. Teraz som ho mala mat tiez, ale nestihol moj porod. Sestricky tam nieco spominali o takej vysokej sume, ale tiez sa mi to nezda. Ved sa ho opytaj priamo, ked chodis k nemu na poradnu

sestrickaje
24. okt 2016

Milé pacientky doktorky Chovanovej , v ambulancii ALLATURA máme zmenu ordinačných hodín. Nový rozpis nájdete na adrese : www.allatura.sk
S pozdravom a dovidenia v našej ambulancii! Sestrička

shia
8. nov 2016

neviete prosim aky doktor vysetruje na rizikovej ambulancii pre tehotne v Trnave? dakujem

katkatt
17. nov 2016

@shia maju to rozdelene podla dni v tyzdni, cize od pondelka do piatku kazdy den niekto iny

jenticka
24. nov 2016

Ahojte,je tu nejaká mamička ktorá práve rodila v TT?? Mňa to čaká a chcela by som vedieť čo si treba zobrať...dajú mi košeľu?? Alebo treba zobrať vlastne veci?? A pre babetko?? Ďakujem za odpovede 🙂

veronika1603
24. nov 2016

@jenticka este som norodila ale tu je zoznam

jenticka
24. nov 2016

Jeej ďakujem,pomohlo mi to dá zorientovať🙂

gabci13
24. nov 2016

jenticka ja som rodila cca rok a pol dozadu, ale ostalo vsetko nezmenene, este na vzdycharni vam daju obliect ich nocnu koselu, v tej ostavate aj do druheho dna ked sa idete osprchovat a potom je na vas, ci si date svoju alebo budete nadalej vyuzivat ich nemocnicne. ja som mala so sebou dve tehotenske nocne kosele z domu, ale obliekala som si ich iba ked prisla navsteva, inak som chodila stale v tych nemocnicnych,mali sice co to za sebou, ale boli dost volne a maju velky vystrih (kedze sa mi prsia naliali do enormnych rozmerov tak som bola za tie kosele vdacna) a tak isto, ked som prve dva dni dost krvacala aspon som si nespinila vlastne a ked ju uspinite nic sa nedeje, vypitate si dalsiu. su tam na to zvyknuti. a babakovi davaju taku bielu kosielku a balia do perinky, niektore mamicky si babo hned prezliekli, niektore ich nechavali v tych kosielkach, niektore zase museli lebo babo sa z tych kosielok vyhadzalo tak radsej dali oblecenie z domu. ale ked tak, staci kludne bodicko s dlhym rukavom,popripade tenke body,byva tam dost teplo.

danuska111
29. dec 2016

ahojte baby, nepatrí to sem, ale neviem nájsť skupinu Trnava, takú celkovo, potrebujem, teda sestra pre svojho tretiaka doučovanie z angliny, nepoznáte nejakú babu, maminu, ktorá by bola ho chodiť ochotná doučovať a sumu, za akú, ďakujem vopred a ak ste ochotné, dajt emi link na normal skupinu TT, skúsim tam, ďakujem moc

dijany
11. jan 2017

Baby plati sa za epiduralku v TT ci este stale je bezplatne? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre