Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jedlicka99
7. nov 2009

lucinka dakujem dufam ze si to rozmysli lebo sa bojim prenasat znama prenasala okolo 2 tyzdnov a neviem co sa presne stalo ale jej malinky sa nadychol plodovej vody a nezvladol to 😢 je to hrozne...

jedlicka99
7. nov 2009

hop som si myslela ze sa to neodoslalo sorry

lucinka
7. nov 2009

podľa mňa by mali nechať prenášať max. tak týždeň... viac to je veľký risk... ale ty sa neboj ničoho... zachvíľku budeš s malinkou doma... 😉
náš tomi sa vypýtal na svet 4dni pred termínom, tak som zvedavá kedy príde na svet tento krpček... ale nejako mi kleslo brucho, tak som zvedavá čo mi povie na poradni v utorok... 😕

piink
7. nov 2009

jedlicka99 nemusis sa bat.. na to rizikovom ked som bola bolo vela mamiciek co prenasali a porodili neskor.. vsetko dopadlo dobre.. nesmies mysliet na najhorsie.. neboj tak to pojde rychlo.. a co ti povedala dr.?? maju velmi vela porodov, tak asi preto nejdes v pondelok... aj tu moju kamaratku odkladali... a tiez sa neotvarala a nemala ziadne bolesti.. ked sa konecne rozhodli, ze maju na nu cas, tak jej dali len tabletku a musela cakat... a potom to prislo same.. a to tiez by mali bolesti do takej hodiny zacat a jej nic.. ona cakala velmi dlho.. zvladnes to..

jedlicka99
7. nov 2009

piink vcera som bola na kontrole a povedala ze pohode nech pridem ze uz mam po termine, ale ked ma vysetrila povedala ze to by neslo som este zatvorena a nech radsej este pockam tak v pondelok idem na kontrolu...

lucinka aj podla mna by mali nechat max. tyzden. Svagrina tiez prenasala a pri porode sa mala nadychla plodovej vody, zacala modrat a doktory nevedeli co je...nakoniec ju previezli do NZ kde jej zistili pneumotorax (trhanie pluc) davali jej 2% na prezitie. Dva mesiace bola na pristrojoch a jedneho dna zacala dychat sama. Teraz ma 3 roky a energie za desiatich 🙂 (rodila v seredi nie vTT)

piink
7. nov 2009

jedlicka99 a ty si uplne zatvorena??? ta moja kamaratka bola na 3 prsty otvorena... inak aj ja som uz na 1,5 prsta otvorena..

jedlicka99
7. nov 2009

len na spicku prsta. To je nic ☹

piink
7. nov 2009

tak to hej.. tak to sa malej vobec nechce ist von.. je jej dobre v brusku.. 🙂

jedlicka99
7. nov 2009

to je,ved nech si este uzije posledne dni 🙂 vecne tam byt nemoze...

juliett99
7. nov 2009

ja somtiez len na spic prsta otvorena a vraj placenta a aj krcok este nie su dozrete... a jak uz by som to chcela mat za sebou 😉

sissik
7. nov 2009

jednlicka ja som bola tiez tak, placenta bez zmien a na spicku prsta. nepomohlo ani umyvanie okien a cistenie celeho bytu 😀

staxa
8. nov 2009

ahojte mamicky,
pozerala som ze 1.pondelok v mesiaci je mozne sa ist pozriet do nemocnice v Trnave. Doteraz sa nam nepodarilo tam dostat, lebo nas maly cvrcek vzdy spal a nestihali sme to na tu 14:00, preto by som chcela poprosit mamicky, ktore tam uz boli, alebo rodili, ci by mi vedeli povedat
-kolko je tam VIP izieb,
-kolko mamiciek je na klasickych izbach na sestonedeli a ako je to s wc ( na izbe ci na chodbe )
- ci potrebujem ist kvoly epiduralke na poucenie

A ete by som sa chcela spytat, lebo nie som z Trnavy, kde sa nachadza ambulancia, kde budem chodit posledny mesiac na prehliadky.

Dakujem za odpovede.
stana

piink
8. nov 2009

ahoj staxa.. VIP izieb su len dve a vacsinou byvaju obsadene... stoji 1000sk na klasickych izbach su po dve mamicky.. wc jw na chodbe.. to presne neviem ci kvoli epid. potrebujes ist na poucenie ale myslim, ze nie.. a ambulancia sa nachadza na prizemi vpravo na konci chodby su dvere nalavo ambulancia pre rizikove tehotenstvo..

enika
8. nov 2009

staxa - nadstandardka je tusim iba 1 alebo 2? Nie som si ista, potom 2 izby su aj s WC a sprchou, tam su mamicky po dve a ostatne izby su myslim, ze po 3 a WC je na chodbe.
kvoli epiduralke nemusis ist na poucenie, staci ked si vypytas tam a anesteziologicka Ta pouci a da Ti podpisat papier.

jedlicka99
8. nov 2009

sissik a vies ze aj ja som uz nad tym rozmyslala..? 😀 ale ked hovoris ze to nepomaha tak nic, nebudem to silit. A kolko si prenasala ?

kocurko1
8. nov 2009

Na obycajnych izbach su po 2 mamicky a spolocne wc a sprcha je jedina nevyhoda oproti nadstandardke. Na nadstandardke nedostanete ani lepsiu stravu, ani nemoze za vami prist navsteva. Neviem, ci je stale tolko porodov ako bolo cez leto, ale ja som bola rada, ze sa mi uslo predposledne miesto na sestonedeli a nemusela som ist lezat na gynekologiu. Takze ja by som nadstandardnu izbu povazovala za zbytocne vyhodene peniaze a znova by som zainvestovala do epiduralky a lekara na zmluvu.

adka77
8. nov 2009

ahojte.19.11 ma čaká CR v tt .budem rodiť so spinálom.Neviete mi povedať či si anestreziologa treba isť dohodnúť a keď ano tak kto je dobrý?

adka77
8. nov 2009

ešte som sa chcela opýtať či v tt nemocnici majú odsávačky mlieka alebo treba priniesť zo sebou.

zazalienka
8. nov 2009

ahojte, adka v nemocke odsávačky majú.. ja tiež budem rodiť spinálom.. myslím že keď chceš dohodnutého anesteziológa, tak sa to platí.. mne bude spinál pichať moja susedka anesteziologička, tak sa spolieham na ňu.. že bude nežná🙂 iných vlastne ani nepoznám.. asi si treba nájsť nejaké recenzie, v TT nemocke je anesteziológov dosť veľa..

jedlicka99
8. nov 2009

Baby taka otazocka ked ma to chiti v noci a chcem EPI. Bude mi ju mat kto pichnut? Je tam aj v noci anesteziolog? 😕

dominikaaa
8. nov 2009

jedlicka, EPI davaju 24hod denne, takze, kedykolvek ju budes "potrebovat" tak ti ju mozu dat 😉

jedlicka99
8. nov 2009

dominikaaa tak to mi odlahlo dik 🙂

janula17
8. nov 2009

ahoj dominikaaa, tak vidim ze ty mas skoro rovnaky termin ako ja, tak mozno sa tam este aj stretneme 🙂

piink
8. nov 2009

jedlicka99 ale nemusia ti ju stihnut dat...

jedlicka99
8. nov 2009

piink no ved to je jasne, bude to zalezad od toho v akom stave budem. No ale na to ze uz mam po termine a stale sa neotvaram tak myslim ze stihnu... dufam 😀

dominikaaa
8. nov 2009

janula, to ozaj vyzera, ze sa tam mozno stretneme 😉
Ty si na tom ako s taskou do porodnice? Uz sa balis? Ja este nemam ani nic nachystane pre seba 😅 Iba pre malinkeho mam...

jedlicka, podla mna sa treba dohodnut s porodnou asistentkou, aby ti povedala, kedy je uz "posledny" termin na EPI, aby si tu moznost nepremeskala 😀 Ale mozno ti ju nestihnu dat aj preto, ze hrozne rychlo porodis 😀 😀 😉 To by bolo ake super, ze?

jedlicka99
8. nov 2009

dominikaaa ani nehovor, keby viem ze porodim rychlo ani by som si ju mozno nedala 😎

dominikaaa
8. nov 2009

jedlicka, inak teba to caka kazdu chvilku, ako sa citis? Mas dohodnuteho lekara, alebo to nechavas tak ?
Ja stale zvazujem, ci zazmluvnit, alebo nie...ved si neviem ani vybrat 😕

jedlicka99
8. nov 2009

dominikaaa no ved uz by to malo kazdu chvilku prist a nic 😒 Neviem sa dockat, citim sa celkom dobre ale pripada mi to ako vecnost. Dohodnuta som len tak ked bude mat dr. sluzbu mi vyvola ale ked ma to chiti inokedy mam smolu. Aj ja rozmyslam o zmluve, no moc by som rozmyslat nemala lebo to mozem presvihnut 😀

janula17
8. nov 2009

tasku som este nebalila, ale uz sa na to chystam, len to dat dokopy. Domi a beries si aj koselu/zupan pre seba a nejake oblecko pre maleho? Ja si tusim zoberiem, aj ked sestra hovorila ze nam vsetko daju. Bola som tam totiz raz na pohotovosti (nastastie nic vazne) a dali mi taky otrasny roztrhany zupan....
Inak lekara si zazmluvnovat popredu nebudem, nepoznam nikoho takto....a je to take drahe podla mna 😒
Ale na epi sa urcite chystam, ak sa stiha samozrejme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre