Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

monuska342
16. dec 2010

@marcelkatt no vsak je to tam hrozne a to s tym poharikom to uz je uplna drzost a ten personal ked som bola na vzdycharni jaj no hruza stale som tam aj s manzelom pobehovala po izbe na 1 min som si lahla a dosla sestricka a zacala mi nadavat ze tam iba lezim a to nemozem ze musim aj behat ze dnes urcite neporodim a pritom som ako prvorodicka porodila do 5 hodin co si myslim ze je dost dobre a mala som hrozne silne kontrakcie asi kazdu minutu a ony mi to ani neverili ze to nemozem mat a nakoniec ked som uz mala rodit uz 10 minut som citila tlak na konecnik tak som za nimi prisla a ony ze to urcite este nerodite a pichli mi vyvolavacku no to bolo hrozne nieco a ked som porodila tak som pocula ako sa tam suskali ze tu vyvolavacku nebolo treba len co mi zbytocne robili este vecsie bolesti...je to tam blazninec 😠

marcelkatt
16. dec 2010

@monuska342 veru blázinec, hlavne ked jeden povie tak a druhý inak....

monuska342
16. dec 2010

@marcelkatt noo to tam je casto ale hlavne ze uz to mame zasebou a ja dufam ze sa tam uz nedostanem 😉

marcelkatt
16. dec 2010

@monuska342 presne tak... idem si ľahnúť, obaja mi spia, tak si oddýchnem s nimi... papa zatiaľ..

mamazuzu
16. dec 2010

@zuzulik82 asi je to fakt tak, ze ked nemas svoj dudlik a babo ti place, tak mu narvu ten ich erarny, aby placom nerusilo ostatne babatka. ja neviem... ved uvidim, ale teda urcite beriem do porodnice svoj. ja viem, ze je lahke povedat, ze nedam dudlik ani flasu, ale mozno v reale sa tomu fakt nevyhneme, ked mala nebude chciet inac prestat plakat.
@marcelkatt tak to nie je boh vie co, ked deticky zacinaju kupat az o 19tej. to sa mi zda dost neskoro na babo a nie este ze sa dostane na radu o pol deviatej vecer 😕
@monuska342 ja som mala teraz na poradni doktora hlavka a zdal sa mi byt mily. mozno nemal svoj den. a co ti na nom vadilo? pristup ludsky alebo ze sa ti nezdal dost dobry po odbornej stranke? mozes aj IP. dakujem. a toto som tiez pocula, ze bez matkinho suhlasu deticky dokrmuju. to sa veru ani mne nepaci, ale tak pomozes si, ked ich nevidis, co robia s tvojim babom? otrasne...

mamazuzu
16. dec 2010

@monuska342 mne niekedy tie sestricky svojim pristupom pripadaju, ako keby to nikdy nezazili, ako keby oni pri svojich porodoch nemali bolesti a teraz tu len na nas zazeraju, ze si vymyslame a prehaname... a to su este zeny, ktore tym same presli! este nepoviem, keby to boli chlapi 😒

monuska342
17. dec 2010

@mamazuzu no ja by som to nenazvala ze nemal svoj den ak chces tak ty opisem priebeh porodu takze o 15 tej mi praskla voda prisla som do porodnice na prijme bola iba sestricka hovorila mi ze caka na doktora dobre tak sme cakali uz som mala bolesti a musela som tam cakat a to som ledva stala na nohach po 10 minutach ze vyskusa mu zavolat dobre volala mu pol hodku a vobec jej to nedvihal ja som z manzelom cakala na chodbe a ako tak zrazu pozerame tak sme videli neakeho doktora ako si tam veselo debatuje s neaku sestricku smiali sa tam a ja v bolestiach som tam cakala presla uz hodina a nikde nikoho a urazu ten doktor co tam vykecaval prisiel k nam a zistili sme ze to je ten na ktoreho cakame...no hrozne nieco..potom ma isiel vysetrovat a pritom mi nadaval ze som sprosta ze som prisla neskoro do porodnice ze som tam mala byt uz pred hodinu a pritom ja som tam bola to on meskal 😠 nakoniec sa na mna ani raz nepozrel na vzdycharni ja som uz davno rodila a on si na pol hodku len tak odbehol a ja som musela cakat a netlacit co bola hrozne bolest na nevydrzanie a nakoniec ked som porodila mi povedal ze som tam len pistala ze nic nevydrzim ale to uz ho manzel mal dost a poriadne mu vynadal a az potom bol ticho takze ludsky pristup..no ani nahodou a co bola sommnou jedna mamicka na izbe ktoru tiez rodil tak mi povedala ze to bol horor....takze asi tak 😠 keby som ho este niekedy stretla tak by som mu povedala co si o nom myslim 😠 😒 noo a tie sestricky boli tiez hrozne proste trnavska porodnica sa mi vobec nepacila a este sa mi nepacilo ze tie co mali sukromnu izbu tak ich navsteva tam veselo pobehovala na chodbe a mi sme mohli ukazovat babetka iba cez sklo no to bolo hrozne nieco ☹

monuska342
17. dec 2010

@mamazuzu teraz som si vsimla ze teba to este len caka...a chces aj epiduralku??uz by si najradsej rodila ze?poznam ten pocit ked si rada ze sa skotulas s postele s takym velkym bruchom a o sedeni ani nehovorim ja som iba lezala 🙂

monuska342
17. dec 2010

@mamazuzu a este nieco dudlik urcite zober svoj lebo babetko budes mat stale pri sebe a je to dobre aj na noc aby si si aspon na chvilku oddychla lebo mne maly prvu noc celu preplakal a ked som mala dudlik tak som sa uz ovela lepsie vyspala a nezabudni si flasku lebo ked nahodou nebudes mat mliecko tak ony ty daju ich flasky ktore ani nevyvaraju a davaju to kazdemu babetku 😒

monuska342
17. dec 2010

@marcelkatt a ake je to ked mas dve deticky je to dost vycerpavajuce?lebo mne ked malinky place tak je to tazke neviem si predstavit ze by som mala dve deticky 🙂

mamazuzu
17. dec 2010

@monuska342 kriste pane, no z tvojho pribehu som zhrozena. ja uz nemam slov na to, ako sa ti lekari a sestricky k cloveku spravaju. preto som vyhlasila, ze ja idem rodit jedine s manzelom, aby si taketo nieco ku mne nedovolili. strasne neznasam, ked revu na zenu, ze tam iba robi sceny a prehana. ved po prve, oni nikdy nerodili a ani nebudu a po druhe kazdy ma iny prah bolesti a inac bolest znasa.
no, na vase rady som pribalila do tasky dudlik, veci pre malu a teraz teda este idem pribalit tu flasku 🙂

monuska342
17. dec 2010

@mamazuzu samozrejme zober manzela moj mi bol oporou pri vsetkom a hlavne ked ja som mala bolesti tak usmernoval sestricky hlavne sa nenechaj vytocit a stoj si za svojim aj ked budu k tebe drzy lebo k prvorodickam sa chovaju najhorsie ked budes mat silne kontrakcie tak pouzivaj teplu sprchu je to skvela vec vobec necitis bolesti a nastuduj si nieco o kojeni lebo od nich sa nic nedozvies taktiez co smies papat pocas kojenia inac strava v nemocnici je otrasna ja som zila s toho co mi nosili...jasne to su dolezite veci aby ty nedali ich erarne 🙂 lebo ony tam davaju iba take divne kosielky pre babetka a pre mamicky davaju kosele co nemaju gombiky a mas vsetko vonku 😒

emonicka
17. dec 2010

@marcelkatt no aj ja som zhrozena. mala som tu cest ho stretnut v porodnici. bola som u neho na prvej poradni. na poradni mal ku mne super pristup. to nehovorim, ale pomylila som si ho s deckovom (akoze vsak ked nenosia menovky tak kto ma vediet kto je kto) no a ked to zistil tak nebol dvakrat mily. potom som ho stretla na prijime, samozrejme mi to nezabudol pripomenut a spraval sa ku mne ako keby som mala 15 rokov. som velmi rada ze som u neho nerodila. nechcela by som mat zly zazitok z porodu. nastastie som rodila u deckova, ktory ma pristup ukazkovy. s porodom som bola nadmieru spokojna aj ked trval strasne dlho ale bolo to uzasne. sla by som si to hned zopakovat. inak ja som natrafila asi len na dobre sestricky. vzdy ked som nieco potrebovala tak mi vsetko dali. a kazdy vecer ked chodili pozerat na izbu sa s nami aj porozpravali, ze ako sa mame a co deticky. takze baby nie su tam len zle sestricky. je to vsetko o pristupe, aj niektore mamicky su strasne vyberave a nervozne. ale uplne chapem, ze na kazdeho ten porod vplyva inak a hormony tiez robia svoje. len som tym chcela povedat, ze nevykreslujte trnavsku porodnicu ako nieco zle. nikde to nenajdete dokonale. hlavne nech vsetko dobre dopadne a nech su deticky zdrave. a pristup lekarov ..... treba si zazmluvnit, aby clovek isiel na istotu. podla mna za tie peniaze to stoji

monuska342
17. dec 2010

@emonicka jasne ja nehovorim ze je to tam najhorsie boli tam aj mile sestricky ale iba na novorodeneckom tie pri porode boli hrozne...a ked sa mozem spytat kedy si rodila?

lydus
17. dec 2010

ahojte...tie ktore to mate pred sebou...nemusite mat obavy ..v kazdej nemocnici mas za a proti..ja som rodila pred nedavnom cisarskym..a musim povedat,ze som bola spokojna aj so sestrickami aj s doktorom..mala som zazmluvneneho..a to preto ze tie peniaze mi stali za to aby vsetko dopadlo dobre ...a aj sestricky na novorodeneckom boli fajn..vsetko mi vysvetlili aj niekolkokrat...
@emonicka voo vacsine co si napisala mas pravdu 🙂 😉

emonicka
17. dec 2010

monuska342 no ja som rodila 30.7. a ty?
a inak ma napadlo, pocula som ze chodia doktori a sestricky citat sem na MK referenice. teda neviem konkretne ktori :D len som chcel povedat, ze ak si to tu precita niekto z personalu trnavskej porodnice, prosim budte milsi. vsetko je to o pristupe. trochu sa vzite do role buducej mamicky a o to hordsie ak sa jdena o prvorodicku, ktora nevie co ju caka.

monuska342
17. dec 2010

@emonicka ja 5.8 vies som pozerala ze mame skoro tak isto stare deticky tak som myslela ze sme sa tam stretli...ano ked to citaju nech si uvedomia ze sice pre nich je to praca ale pre nas nieco vynimocne 🙂

emonicka
17. dec 2010

@lydus som rada, ze so mnou suhlasis. ja som pocula na trnavsku porodnicu vsaliake vaci, ale v konocnom dosledku som bola nadmieru spokojna, lebo sa mi nic napotvrdilo. a presne v kazdej porodnici su nejake plusy a minusy

emonicka
17. dec 2010

@monuska342 aj ja som si to hned vsimla 🙂 ale 5.8. som uz bola doma 🙂
ved prave oni to beru ako rutinu a pre nas je to velky den. ale zas berie ze privadzat deticky na svet je velmi narocna a tazka praca

monuska342
17. dec 2010

@emonicka ja viem ale stoji to zato 🙂 inak co uz dokaze tvoja malicka?moj sa uz hadze na brusko jedna radost 😉

emonicka
17. dec 2010

@monuska342 no aj moja, stale je na bruchu. len ju polozim na chrbat a uz sa otaca. ale z chrbatika na brusko sa este nevie pretocit. len tak asi 3 razy sa jej to podarilo 😀 a strasne sa dviha do sedu a este sa hra s hrackami na hrazdicke, co tiez zacala este len prednedavnom

monuska342
17. dec 2010

moj sa este nehra s hrazdickou ale ked mu das do ruky hracku tak uz sa hra 🙂 praveze ja maleho dam na chrbat otocim sa a uz je na bruchu 😉 vzdy sa tesim s toho co uz dokaze 🙂

emonicka
17. dec 2010

@monuska342 jejda ja som sa pomylila, myslela som z bruska na chrbat sa neprevrati 😀 z chrbata na brucho sa stale toci. nasa tu hrazdicku chyta asi tak 2 tyzdne, sme normalne z toho boli mimo. tiez sa zo vsetkeho tesime 🙂 je uzasne mat zdrave dieta 🙂

monuska342
17. dec 2010

@emonicka to ani moj to nevie naspet iba sa hodi na brusko a naspet mu to uz nejde 🙂 mi este len cakame kedy zacne chytat hracky ale este stale nic 😉 jasne to je som zato velmi vdacna 🙂

dew00
17. dec 2010

ja som rodila pred mesiacom sekciou a bola som nadmieru spokojna s lekarom i so sestrickami na sestonedeli a na novorodeneckom. Vsetky boli mile a ustretove, mala som problemy s kojenim a kazda bola ochotna mi pomoct a poradit. Ziadne erarne cumliky nedavali, malicku som mala hned na druhy den po sekcii pri sebe, cize krmila som si ju len ja a oni mi ju nedokrmovali. Naozaj nemozem povedat nic negativne.

dulkagabulka
17. dec 2010

@mamazuzu
flašu neodporučam absolutne...tu by dietatko najmenej do pol roka vobec nemalo poznat...ak teda chces kojit...
aj v porodnici si mozes povedat,aby tvoje dietatko nedokrmovali z flase..dokrmovat sa pripadne da aj inymi sposobmi 🙂
novorodenci su velmi vnimavi a učenlivi...
ty maš pri narodeni v tvojich prsiach tolko mliečka, kolko tvoje babatko potrebuje...z prsnika však mliečko ide uplne inym sposobom ako z flaše....chvilku tečie rychlejšie, chvilku pomalšie....z flaše ma babo konštantny tok mliečka..a kedže su novorodenci i male deti naozaj mudri, oni hned spoznaju, odkial tečie mliečko rychlo a stale..hrozi teda, že bude odmietat tvoje prsia...začatim flaškovania začina koniec dojčenia...a ak to s flašou a prsnikom naraz funguje tyzden, či mesiac, neznamena ,že to bude fungovat stale...
vylučne a dlhodobo dojčene deti su tie, ktore flašku nepoznaju 🙂

marcelkatt
18. dec 2010

@monuska342 no je to teda ťažšie keď sú už dvaja, a hlavne teraz, keď starší má kiahne akurát, tak to dá zabrať. Môj deň je asi - kojiťm, odsávať, natierať kiahne , navariť a ak stihnem upratať.. Keď sa vylieči bude v školke, tak by to mohlo byť jednoduchšie. Uvidímš. No mladší, našťastie plače, iba ak je hladný, budí sa cca každé 2-3 hodiny. Starší nežiarli, ľúbi ho, pusinkuje a rozpráva mu aké hračky mu dá a tak 😉
€emonicka máš pravdu MUDr Dečkov fakt super, mne ho odporučil môj gynekológ, neľutujem, neplatila som ani cent a bola som s ním nadmieru spokojná, aj na poradni aj pri pôrode. Ja som netušila ku komu pôjdem, nie som z Trnavy, privxdala som sa sem a prvé som rodila ako som už spomínala v Handlovej. Tak som bola rada, že môj dr mi dal odporúčanie.

karolina25
18. dec 2010

@marcelkatt ahoj... ako to ,že si neplatila ani cent???nemala si ho zazmluvneného a pritom ťa rodil??? to bola náhoda alebo ako...??? aj ja by som ho chcela,všetky ho tu chválite...

marcelkatt
18. dec 2010

@karolina25 no ja som si ho nevybavovala, odporučil mi ho môj dr a išla som za ním, on mi dal termín prijatia vedel kedy má službu, takže ma rodil on.

aduskatt
18. dec 2010

@marcelkatt a ty co tu moja?🙂))nehajas*?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre