Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

emaggie
25. jan 2011

@kali010
No asi to tak bude. Moj Gynekolog mi dal na vyber ci budem chodit k nemu alebo do porodnice. Kedze som nebola so starostlivostou az tak spokojna rozhodla som sa pre porodnicu... A v porodnici mi doktor povedal co ty - ze uz sa chodi ku gynekologovi do 40tt, ale naspat ma uz neposlal 🙂)

pralinka25
25. jan 2011

@emaggie s epi je to tak ako ti povedali v nemocnici. staci az na sale alebo ked budes na prijime a staci iba krvny obraz

emaggie
25. jan 2011

@pralinka25
to je pokrok! naozaj? Mas to vyskusane ? 🙂 Kedy sa to bude potom platit? A nevies aky stary moze byt ten KO? Posledny mam z 32 tt.

pralinka25
25. jan 2011

mam to vyskusane. mne brali krv na vzdychacke a za chvilku mi pichli epidural. a platila som ho pri odchode z nemocnice lebo to som platila aj za nadstandard.

emaggie
26. jan 2011

@pralinka25
dakujem. tak trochu si ma potesila 🙂 myslela som si ze k tomu stale treba to poucenie a ziadost...
takto si to stale mozem rozmysliet .

pralinka25
26. jan 2011

@emaggie no ano. ja som teda isla rodit s tym ze to nechcem ale potom som si to pri kontrakciach rozmyslela 😀

kali010
26. jan 2011

@emaggie 🙂

janka2307
26. jan 2011

@kali010 Ahoj, bola by som velmi rada keby sme sa stretli, chystam sa tiez aj s manzelom. Nie som z TT ale mohli by sme sa stretnut niekde pred nemocnicou 🙂 alebo navrhni ty

kali010
27. jan 2011

ahoj,
mozeme sa stretnut pred vchodom na gyn-por oddelenie o 14tej. Myslim ze vtedy by mal zacinat DOD.
Este ti napisem co budem mat oblecene aby sme sa spoznali 😉 .
Tesim sa.

baska259
29. jan 2011

@karolina25 ahojček...gratulujem 🙂 aj my uz mame potom...mame Mareka a narodil sa 22.1 o 3 50 😀

svetielkoand
29. jan 2011

@baska259 ahoj, tak sme sa obisli, Lucka sa narodila 25. o 20.35 🙂

Ako som slubila, pridavam cerstve dojmy z porodnice a oddelenia sestonedelia 😉 Pôrodnicku som mala Mudr. Havlikovu - milu mladu zienku, ktora ma pri porode povzbudzovala spolu s manzelom a uzasnymi PA tak, ze ani neviem ako sa mi podarilo na tri zatlacenia porodit Lucku, sitie az na jeden - dva stehy nebolelo, malinku som mala prilozenu do 10 minut a hned po prevoze na sestonedelie bola so mnou na izbe, oblecenu som ju mala vo svojich veciach, takze sme sa vyhli aj dermatitidam. Co sa tyka stravy - nuz ja varim lepsie 😅 ale nemala som problem zjest porciu (obcas som si ju musela nanovo prihriat a raz bola menej vhodna pre kojacie matky - zemiakovo-cibulovy salat), cistu koselu som dostala vzdy ked som potrebovala, cistota na izbach bola fajn.
Stroslivost Gyn. sestry po porode - kazdu chvilku sa chodila uistovat, ci nieco nepotrebujem, bola velmi mila - dakujem 😉 (nocna smena z 25. na 26.)
podpora dojcenia - sestra sa bola opytat ci potrebujem pomoct ale my sme uz mali dojcenie krasne rozbehnute 😵

Takze ak to mam zhrnut - porod bol skutocne krasny a bez EPI 😵 a na odd. sestonedelia som sa nestretla s ziadym vaznym nedostatkom, vsetkym mamickam odporucam pocuvat co im radia a ak same niecomu nerozumeju, nech sa opytaju, vzdy im poradia 😉

llenkapettko
30. jan 2011

@kali010
Ahoj 🙂 všimla som si, že spomínate DOD. Ktorý je to pondelok? Išla by som sa aj ja pozrieť s mm, keby to bolo zajtra. 🙂

fattamorgana
30. jan 2011

@llenkapettko je to vždy prvý pracovný pondelok v mesiaci o 14.00, takže najbližšie 7. 2.

llenkapettko
30. jan 2011

@fattamorgana
ďakujem 🙂
tak toho sa už dúfam nedočkám 😀 a do vtedy porodím 😅

martinahc
1. feb 2011

Rada by som sa verejne podakovala tymto prispevkom Mudr. Hlavkovi, ktory mi po 100% 10-tyzdnovom maratone medzi Trnavou a Hlohovcom neskutocnym zazitkom pomohol priviest dna 27.1. o 14.18 na svet malicky balicek s menom Matúško. Rada dodam, ze porod bez bolesti ako som zistila neprebehne ani len vo filme, no v Trnave vam vedia pomoct ako sa len da. Mozno trosku treba posluchat ich rady aj ked v bolesti sa to tazko pocuva . Vsetko je CELE ZLE...no spravne pozitivne nastavenie, tuzba po zdravom dietatku a vidina ukoncenia docasneho utrpenia to pomoze vsetko zvladnut. K tomu skvely profesionalny personal, vzajomna tolerancia a manzel naporudzi zabezpecia zo strachu radost..... funguje to. Ten vysledok za to stoji. Vrelo Trnavu doporucujem a keby sa nahodou hviezdy zblaznili a ja by som potrebovala zavrsit maly zazrak prirody este raz prichodom dievcatka hihi- mam doma 2 zdravych chlapcekov- urcite by som sa vybrala rovnakou cestou spasy veducou do Trnavy a na spominany maraton by som poctivo trenovala....DAKUJEM

kali010
1. feb 2011

@llenkapettko
Ahoj Lenka,
DOD je az buduci pondelok, teda 7. februara. Dohodli sme sa na 14tu pred hlavnym vchodom do porodnice 🙂.
Prid, aspon budem poznat viac buducich mamiciek z okolia 😉 .
K

mamazuzu
2. feb 2011

@martinahc aj mna rodil dr. hlavek 😉

dulkagabulka
2. feb 2011

@mamazuzu teba rodila tvoja mama 🙂

ja viem,ako to myslis, ale je mi to take zvlastne , ako tu mamičky pišu, že ich rodil ten a ten lekar,alebo ta a ta lekarka...

rodili nas naše mamy a my sme rodili svoje deti.. 🙂

zanin
2. feb 2011

@martinahc Zdielam tvoje pocity. Ja som bola tak isto nadmieru spokojna s nemocnicou, personalom a hlavne lekarmi. Hlavna sestra na porodnici by sa mala dat naklonovat. Je to chodiaci anjel v ludskej kozi. Vyzaruje z nej pokoj a laska. Vidno, ze ju praca bavi a naplna. A este velka vdaka pani doktorke Štrbovej, ktora pomohla na svet mojmu synovi nie zrovna drobatku Kristiankovi. Narodil sa 19.1. o 13:50 po vyvolavacke.Vazil 4220g a mal 50cm. Este raz obrovska vdaka vsetkym v Trnavskej nemocnici.

svetielkoand
2. feb 2011

@dulkagabulka 😀 😀 😀 😀 😀 veru mudra veta, fakt si ma pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som si hned predstavila rodiacich lekarov 😉 😀

mbrazd
2. feb 2011

@kali010 ahojky, máme rovnaký termín 😀 . Toho 7.2. sa tiež chystam prist pozriet (ked budem mat kam dat malú). Tak sa vidime

monca1991
2. feb 2011

@baska259 ale serus herecka...ako???

monca1991
2. feb 2011

ahojte trosku sa pripojim do debaty...tiez som rodila v trnavskej nemocnici.neviem aki to boli doktori ale moj porod bol hotova katastrofa.zacali mi bolesti o 3:30rano a hned mi odtiekla aj plodova voda.o 8 som poziadala o epi ten ale nezaberal a nezaberal.nakoniec o 13:50 bola posledna prehliadka a zavolali ku mne primara.ten rozhodol ze sa bude robit cisarak.pichli mi velku davku epi no ani ten nezabral.a ked primar zacal rezat vsetko som citila.takze na koniec ma museli rychlo uspat.takze z porodu, na ktory som sa tak velmi tesila a mal byt pri nom aj otecko,nic nebolo.porodila som v spanku.moj najkrajsi poklad sa narodil 4.10.2010 o 14:15 hod.zevraj mam usku panvu co zase nezistil moj dok

sasettka
2. feb 2011

Ahojte, mam otazku pre mamicky, co rodili v TT porodnici - ide o tu prepustaciu spravu, co by mali poslat kazdej z nas
kedy cca vam prisla, po kolkych tyzdnoch? pretoze ja som uz 7tt po porode a kde nic tu nic 😕 nabud. tyzden idem ku gyn. na prehliadku a mala by som ju mat... je mozne, ze na mna zabudli? 😅

@dulkagabulka 😉 tak tak, ja som ani netusila, koho mam ako dr. pri porode 😝

maca_p
2. feb 2011

@sasettka
skoro pred dvomi rokmi som ju dostala do tyzdna od prepustenia z nemocky.

karolina25
2. feb 2011

@baska259 ahojček... tak gratulujeme k synčekovi!!!! a ako sa máte??? poslúcha?

sjuzi
3. feb 2011

@sasettka ja som ju tiež onoho času dostala do rúk pri prepúšťaní... neviem, ako je to teraz... Dokonca jeden papier bol pre pediatra a druhý pre gynďáka tuším... 😕

luciana157
3. feb 2011

@sasettka myslim ze do 10 dni to ma prist, to uz si mala urcite mat. alebo si skus zavolat ku gynekologovi ci to nahodou neposlali uz jemu.

luciana157
3. feb 2011

@monca1991 ahoj, ja mam tiez uzku panvu a nechali ma trapit presne 20 hodin a nakoniec aj tak cisarsky.

monca1991
3. feb 2011

@sasettka aj mne prisla asi tak za tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre