Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

memory
18. apr 2010

kathy,
ja idem na 10:50 tak ma objednala doktorka
teraz v piatok som bola tak rano o 7:30
myslíš že ma zoberu aj skôr?

adros
18. apr 2010

baby, ale ja predsa nezatracujem nadstandartku ani nikoho, kto v nej bol, alebo do nej chce ist. KOniec koncov, aspon si nemocka privyrobi nejake prasulky. Ale uvedomte si, ze nie vsetky rodinky na to maju. A tie, ktore na to nemaju a idu prvykrat rodit, mozu mat pocit, ze boooze, co nas tam len bude cakat na tej obycajnej izbe? aky humus? Ja som len prezentovala nazor, ze sa to da predsa vydrzat aj na tej obycajnej izbe a baby nemusia mat strach. CO sa tyka fajnovosti, tak ja si myslim, ze skor patrim k tym fajnovym, pretoze ku spanku potrebujem klud, vela veci mi vadi a napriek tomu som sa rozhodla, ze na nadstandart nepojdem, aj ked som si ho mohla dovolit. Uz dopredu mi bolo jasne, ze ci budem na tej alebo onakej izbe, nevyspim sa, pretoze sa budem bat o dietatko, co budem zo vsetkeho vyplasena. A prave preto mi dobre padlo, ze som sa mohla s niekym porozpravat.

elko69
18. apr 2010

ja som tiez asi skor za obyc.izbu ako nadstandartku...

vladkaz1
18. apr 2010

neviem ako to je teraz pomenene ,ale ked som bola ja nadstandart izba akoze nic moc ,ked toto v TT je nadstandart ha ,tak ja uz neviem .... vybavenie podla nna nic moc.
Na normalnej izbe pohoda cisto ,v zime strasne kuria ,som velmi zvedava ako to bud eteraz ale suhlasim s adros ,ze aj mne dobre padlo ked mi spolubyvajuca postrazila malu ked som rychlo potrebovala na wc alebo sme sa porozpravali ,nemyslela som na somariny ...rychlejsie mi to ubehlo 😉 je to vec nazoru ...

lalia21
18. apr 2010

ahojte,no ja som nadštandarku využila v BB-ale to ma operovali (nie pôrod) a pobudla som si tam 8 dní (minuly rok to bolo na deň 500sk)-a od začiatku som si dala nadštandarku-ale to hlavne kvôli tomu-že tam bolo na izbe aj wcko a sprcha...vlastne všetko...a hlavne klud,mala som možnosť ležať 2 tyždne na normalnej v BA a to som sa tam vôôôbec nevyspala-ale asi som natrafila na zle "susedky"-na izbe sme boli vtedy dve a vystriedali sa za ten čas 3 pri mne...no je to "blbé" ked si spolubyvajuci nesadnu alebo su nadmerne hlučny..tak som potom volila jedine nadštandard..a v BB to bolo super-v jedalni bolo ok-prihovarali sme sa k sebe a boli mily a určite nie že "aha to je tá čo ma sama izbu"..lebo v BB tam boli zasa až 4 na izbe..a to teda ja by som nevydržala..tam mali aj wcka spoločne aj sprchy...takže kedže snažilkujeme a rodiť budem asi v TT-tak asi zasa zvolime nadštandard..ale keby boli izby kde su mamičky len dve a je tam komplet kupelna-stačilo by mi to a bolo by super.je to určite plus ked vam mamička dieťatko postráži a tak...to je proste moja povaha-že to minimum čo požadujem je mať aspon kupelnu na izbe..a to sa ako som vyčitala dá len na nadštandartke 😒 nie je to u mna vôbec kvôli tomu aby na mna pozerali ako na "viac"-to teda nie-ja len proste aspon to kupelnu vyžadujem-a ak bude v tom termine izba volna-tak ju berieme a k ostatnym mamičkam sa budem rada prihovarať v jedalni a tak..
takže vždy je pre a proti..toto som ja..niekomu inemu vyhovuje niečo ine..každy sme rozlišný a tak to má byť..
Prajem všetkym čakatelkam na pôrod-čo najpríjemnejší a bezproblémovy pôrod 😉 😉 😉

mattulda
19. apr 2010

lalia21, v TT su asi dve izby take so sprchou a WCkom a nie su nadstandard, teda ste tam dve ... ale asi treba mat stastie alebo znamosti dostat sa tam ... 🙂 ... ja som nemala ani jedno
este k tomu postrazeniu, ked na nadstandarte je vsetko, netreba nikam odbiehat, takze netreba strazit ... ak teda neratam par minutovy pobyt v sprche alebo na wc, ale zase odtial sa da tiez vybehnut k drobcekovi ... a nie je to beh po celej chodbe zo spolocnych 😀
ja som bola na normalnej izbe, rodila som v pondelok, prva spolubyvajuca odisla vo strvrtok, hned prisla druha a ta odisla v nedelu a potom som bola sama do utorka, kedy nas pustili ... takze nemal kto postrazit, raz som mala maleho s tym vozikom aj v sprche a dokonca aj na wcku .. 😒

memory
19. apr 2010

je to každeho vec či je v nadštandartke alebo v normalnej izbe.Ja som rodila v r.2007 bola som v normalnej izbe a nestažujem si.Je pravda že do sprchy a na wc musime chodit cez chodbu,ale tych par dní sa to da vydržat.Ale mala som smolu na spolubyvajucu 😠 .Ako keby tam ani nebola vôbec nekomunikovala ani malu my nedokazala postražit,nosila som ju do vedlajšej izby ked som potrebovala.Inak bola som spokojna. 🙂

petulienka
19. apr 2010

lalia21 pekne si to napisala...
ja som pri prvom tiez nemala nadstandart, ale boli sme tam 11 dni a keby ma to napadlo tak by som volila hned aspon na par dni mat klud. preto teraz si ju budem ziadat, ak sa mi postasti a bude volna. neviem ako ine mamicky ale viem ze ked som bola v porodnici a potrebovala som na wc alebo do sprchy tak ochotne sestricky z novorodeneckeho mi maleho postrazili uplne bez problemov, takze ja som nezazila ze som si ho musela brat do sprchy alebo na wc. presne ako napisala lalia ze proste to wc a sprcha a to sukromie ktore tam mate je na nezaplatenie... jasne ze je to vec nazoru a podobne, preto niekto nadstandart vyuzije a niekto nie... 🙂
pekny den tehulky

zuzana12345
19. apr 2010

memory ahoj, jasnacka boli sme spolu 🙂 🙂 ,teraz idem znovu v piatok23.4. ,tiez na 9.00

inak neviete tlacivo Dohoda o mene-kde si mam pytat? 😉

berus222
19. apr 2010

zuzana, od sestricky na poradni v nemocnici.

vladkaz1
19. apr 2010

Zuzana dohoda o mene ti mal dat tvoj gyndos ,hmm lenze ja som na tom tak isto dal mi ho ,len sme mali teraz v piatok plany poplach odtekala mi voda ,ale zevraj to nebola voda ,ale ona mi to tlacivo nevratila tak neviem ci si ho mam znova pytat 😅

zuzana12345
19. apr 2010

berus-dakujem 🙂 hned si ho budem musiet vypytat na dalsej poradni
vladka-pravdepodobne si ho budes musiet pytat este raz 😉

zuzana12345
19. apr 2010

ja budem volit normalnu izbu,urcite sa to da vydrzat,ako prvorodicka budem rada,ze budem s niekym na izbe a troska mi poradi, 🙂 kazda rada a pomoc je dobra 😉

memory
19. apr 2010

zuzana aj mna chcela dat v piatok,ale tento týž.my to vyhovuje viac vo štvrtok
Ale snad sa ešte niekedy stretneme ved mame rovnaky termín
a ked nie budeme v kontakte takto 😅
ani ja ten papier ešte nemám

kathy403
19. apr 2010

memory,aj ja som objednana na 9.20,ale mm ide do roboty a odveze ma az tam.aj min,tyzden som prisla skor,mala som prist na 9.ale sestricka tam je,zatial mi urobila vysetrenia-moc,tlak,natocila ma a cakala som.prisiel dr.a vzal ma.takze to risknem opat rano 🙂
kupim si noviny a ked bude dlho nieco si precitam. 😎
baby a papier o mene nemam ani ja,asi si ho vypytam teraz ked pojdem. 🙂

zuzana12345
19. apr 2010

memory-myslim si,ze sa urcite stretneme 😀

ivka1603
20. apr 2010

Ahojte tehulky aj mamicky......tak ja som dnes posledny den ako kinderko 2v1.....zajtra ma caka vyvolavany porod a ja sa strasne bojim, ze co ma caka...este som to nikdy nezazila ☹ Prosim, drzte mi palce a ja vam dam potom vediet, ako to prebiehalo....Snad to nejako prezijem 😉

zuzana12345
20. apr 2010

ivka-drzim ti palce 🙂

cifroska
20. apr 2010

Ahojte babulky.
Ivka neboj vsetko dobre dopadne. 🙂 .Ja ti zavidim,ze to budes mat za sebou.
Ja idem zajtra rano na poradnu.Mozno ta tam aj uvidim.. 🙂 .Az budes cakat na prijem.

ivka1603
20. apr 2010

Zuzana12345.....dakujem ti...si zlata...chcela by som byt kinderko este dlhsie a pockat na spontanny porod, ale vsetko ma odspodu boli a picha, nemozem ani moc chodit, ani spat, maly ma uz teraz 3,7kg a ja som uz s nervami v koncoch.....a tato noc bude zase prebdena, lebo ked zaspim, vidim len krvavy porod ☹

ivka1603
20. apr 2010

Cifroska, je to mozne, ze sa stretneme, ja mam byt na prijme na 7:30....tak uvidim, kedy ma zoberie sestricka "na milost"

cifroska
20. apr 2010

Aj ja idem na poradnu na 7:30 Mudr.Cechovi.No aj mna by si tam mohli nechat 🙂 Ja mam take opuchy ledva tenisky obujem. 😖

ivka1603
20. apr 2010

Ja mam od minuleho tyzdna napuchnute ruky aj nohy, ale daju sa mi obut poltopanky na nohy, aj varit s mojimi papuckami - rukami, takze to este nie je take hrozne 😀

cifroska
20. apr 2010

Ja mam nohy opuchnute uz takto mesiac ☹ .Ruky nije.No uvidim co mi povedia zajtra. 😒

ivka1603
20. apr 2010

cifroska, drzim palce, aby bolo na poradni vsetko OK a isla si skoro aj ty rodit....mas TP skor ako ja, zasluzis si mat babo pri sebe skor ako ja 🙂

sjuvi
20. apr 2010

Tak zajtra končím aj ja. 🙂 Ivka stretneme sa na šestonedelí alebo možno aj na čakačke. Ja som objednaná na 9:00 hod, tiež vyvolávačkou. 😒 😒
SnáĎ nám to dobre dopadne. Majte sa krásne tehulky. 🙂

memory
20. apr 2010

ivka,aj ja ti držím palce uvidíš že všetko dobre dopadne a zajtra už si budeš drobca pestovat

memory
20. apr 2010

sjuvi aj tebe držím palce,baby dajte potom vediet ako sa máte

ivka1603
20. apr 2010

Sjuvi, urcite sa stretneme na cakacke, teda aspon dufam, ze nepojdes rychlo ako raketa na porodnu salu 😀 Poslala som ti IP.....
Memory, dakujem...aj ja tebe drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo..

zuzana12345
20. apr 2010

🙂 🙂 🙂 aj ja by som to mala uz najradsej za sebou 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre