Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

silvika
1. jún 2010

kojene babetka nemusia kakat 4 dni - 7 dni uplne bezne, nas nekakal aj 10 potom nalozil hodne. hovorili mi to aj v porodnici, kedze tam uz stolica chybala, hlavne nepomahaj teplomerom hned aby si jej neoslabila crievko skorej pocvicuj nozickami ako keby bicyklovalo znozmo a kym spinka nema tvrde brusko piska dost cize ma aspon 7-8 plienok zacikanych za cely den nechaj ju tak, je spokojna. 😉

zazalienka
1. jún 2010

jeeej, Vladka, zo srdiečka gratulujeme, krásne miery.. hlavne veľa veľa zdravia pre obidvoch...

kathy403
1. jún 2010

silvi mala ma 3tyzdne,kojim,ale prikrmujem.viem ze nemusi kakat aj par dni,ale ja to vidim,ze ju boli brucho,no tvrde ho nema.cvicime,masirujeme a zaciname s espumisanom

silvika
1. jún 2010

tak nechaj tak mozno jej netreba ... kolko vela sa prikrmuje?

kathy403
1. jún 2010

prikrmujeme vacsinou len vecer
ale stale place a mne sa chce tiez...

silvika
1. jún 2010

noo vies prve tri mesiace sa hlavne spoznavate mozno ani nepotrebuje prikrmovat co myslis ze hej? aspin ti potom v noci prespi? nas bol aj dvakrat prikrmovany a nekakal denne co jej davas ake umele mliecko?

petulienka
1. jún 2010

Vladka gratulujeme, nech ste zdravuckiiii 🙂)))

kathy403
1. jún 2010

spi dobre aj 5-7hodin,sme hore raz za noc,prebalime,napapame a spime dalej 🙂
to je v pohode,ale cez den zacina nejako strajkovat.vypada to na brusko-dufam len ze vystrkuje rozky! 😉
radsej ako to brusko.aj je ospala,ale place tazko sa jej zaspava.vidim ze uz je mrtva-spi,ale o minutu uz place.
mlieko mame nutrilon,ale kamoska z lekarne mi dala sunar,ze je lepsi,tak uvidim,skusime

vladi konečne!!!! 🙂 🙂 🙂
gratulujem

silvika
1. jún 2010

nasd zo sunaru tazko kakal ale pripadne skus len kojit akurat rataj s tym s tym, ze bude viackrat hore v noci

memory
1. jún 2010

vladka gratulujem a želam vela,vela zdravia Oliverkovi aj tebe
tak si sa konečne dočkala aj ty 🙂

memory
1. jún 2010

kathy mne maly kaka do každej plienky a myslím si že bruško ho tiež bolí,ako hovoríš že už si myslím že spinká a o minutu plače na rety ☹ ,ja ho len kojím a davam si riadni pozor na to čo jem aby som mu neuškodila a plače aj tak 😅
už si hovorím že asi sa potrebuje vyplakat,ale tiež my to je luto ked tak plače ☹
v noci sa budí každé 2-3 hodiny napapá sa a ešte dobrú pol hodinu sa natahuje a jeduje kym zaspinká
musíme to vydržat čo nam iné zostáva 😝

memory
1. jún 2010

kathy inak píše ti že už si v 45.tyždni 😀 😀 😀 ,nechceš si to zmenit? 😅
to píšem len na srandu,aby si sa neurazila... 😀

kathy403
2. jún 2010

memory cau-uz to mam zmenene! 😲
včera sme poobede kakali!!! 🙂
a večer po kupani-cela čista,a ona sa zas posrala-body,dupačky aj perinka-všetko! 🙂 takže včera 2 krat,tešim sa! 🙂
neviem či pomohol espumisan,masaže,cvičenie,feniklovy čaj...

silvika
2. jún 2010

inaac s tym cajom opatrne aby ju zbytocne nenaduvalo, vidis asi jej bolo napokon dobre a hold jej treba inac ako si ty myslis 😉

pralinka25
2. jún 2010

vladke moc moc gratulujem a maminke aj oliverkovi zelam hoooooooodne zdravicka 😵

nelaadoerik
2. jún 2010

chcem vas poprosit o radu čakam dievčatko a chcem jej dat meno Nella Elizabeth len neviem či sa to može dve mena dat a ešte mi prosim poradte ako dlho po porode nechavaju v nemocke... 🙂

pralinka25
2. jún 2010

jasne ze mozes dat dve mena. preco by si nemohla?
Po prirodzenom porode nechavaju 3 dni a po cisarskom 4 ked je vsetko bez komplikacii. ked su komplikacie tak aj dlhsie

nelaadoerik
2. jún 2010

dakujem za radu v piatok idem na poradnu uš som v 41 tyždni a stale somnou nič nerobia malo sa otvaram

kathy403
2. jún 2010

nelaadoerik-ja som rodila v 42.tyzdni-je to na nervy ja viem. ☹
a krasne meno!ja mam NELLY-s ypsilonom!chcela som dat aj druhe meno-viktoria,ale presvedcili ma,ze jej nik nebude hovorit druhym menom,ale moja mamina chcela vikinu.
smola mame Nellinku! 🙂 🙂 🙂
tak drzime palce a daj vediet

nelaadoerik
2. jún 2010

no ja čakam tretie dieta mam dvoch chlapcov a konečne dievčatko ..mojmu mužovi sa pačila nella a svokre zase elizabeth tak to chcem dat kvoli nim dve mena uš sa nemožem dočkat toho porodu aj ket sa trošku bojim pretože z trnavou nemam dobre skusenosti .

nelaadoerik
2. jún 2010

kathy@ inak tvoja nelly je strašne krasna taka mala princezna 🙂

kathy403
3. jún 2010

RAMčEKY NA FOTO:tu su stranky
LOONAPIX
PICJOKE
FRAMESHOW.COM
FUNNY PHOTO
DEE FUNIA
staci dat do googla 🙂
skušajte!!!

smajlusik
3. jún 2010

Ahojte.
Nedavno som rodila v Trnavskej porodnici a chcela by som sa s vami podelit o svoje zazitky
Priznam sa, ze po precitani niektorych prispevkov tu som mala strach tam ist a chcela porodit radsej cestou v aute hehe 😅 . I ked nasli sa tu aj pozitivne ohlasy, tak som mala aspom malu nadej, ze by to nemuselo byt az take zle.
Na prvu poradnu v porodnici som isla s malou dusickou a moja mienka po nej teda nebola nijak vysoka na jednej strane z 3 hodinoveho cakania a na druhej strane chodenia do vnutra po dvoch. Ale sestricka v ambulancii bola zlata, len na moj vtedajsi vkus prilis rychla kedze ja som po trojmesacnom lezani doma bola jak spomaleny film 😝 . Tak ten prvy krat mi dal pekne zabrat. Ale potom som uz vedela co a ako, takze pohoda a uz som sa asi aj trosku spamatala hehe. Doktori v ambulancii boli tiez super. Teda natrafila som na dvoch. Deckov a Hlavek. Kazdopadne obidvaja nemali chybu a to som si nikdy nepomyslela, ze by som o nejakom gynekologovi povedala.
Na poslednej poradni sa ma doktor opytal ci teda pridem zajtra. Vdaka bohu za moju tehu demenciu, lebo v prvom momente som to nepochopila a myslela si ze ako na dalsiu poradnu aj ked mi to bolo cudne. Az po minute sa mi to rozlezalo a pochopila som, ze mysli porod. 😅
Porod som nezvladla tak ako by som si predstavovala, ale to je uz o inom. Povodne som bola hrdina a epiduralku som nechcela, ale nakoniec som rada ze nieco take existuje. Daval mi ju dr. Gajdos. Bol naozaj perfektny. Uz len kvoli nemu sa oplatilo si ju dat. Zopar ludi ho tu uz chvalilo a ja sa musim len pridat. Ma u mna obrovsku jednotku aj s hviezdickou. Vpich ma vobec nebolel, spravil to velmi sikovne a este s nim bola aj sranda, co bolo pri tych otrasnych bolestiach kym epidural zabral naozaj perfektne a pomohlo mi to trosku sa odreagovat. 😵
Pri porode mi strasne pomohli porodne asistentky ale bohuzial mena neviem. Neskor prisla aj p. Solikova. Velmi prijemna osoba. Uz pri prehliadke nemocnice som z nej mala velmi dobry pocit.
Pri porode bol dr. Hlavek. Tiez musim pochvalit a dat 1* bol zlaty, som rada ze tam bol a dakujem mu za celkovy pristup, nie len pri porode ale aj predtym na poradniach a aj potom ked som lezala dlho na oddeleni. Vazim si to. 😵 Nemal to so mnou lahke. 😕
Kedze sme mali pri porode nejake komplikacie syn skoncil na intenzivke. Sestricky a lekarky tam boli mile a najviac pani primarka. Ta bola naozaj uzasna. Bolo vidiet, ze to pre nu nie je len praca, ale povolanie. Vsetko nam vzdy vysvetlila a mala krasny pristup k detickam. Prijemny pristup lekarov a sestriciek na tomto oddeleni aspon trosku zmiernil stres ktory sme prezivali.
Co sa tyka oddelenia sestonedelia myslim, ze sestricky tam boli perfektne. Ja som bola na oddeleni 9 dni a za celu dobu som nestretla nikoho, kto by bol neochotny mrzuty alebo nervozny a to tam bol plny stav, ze rodicky lezali aj na rizikovom a dokonca aj na vzdychackach po porode co bolo tak plno. Sestricky sa stale pytali ci nieco nepotrebujem, alebo ma kontrolovali, ci je vsetko ok. A ked som cokolvek potrebovala stacilo povedat, vypytat si, alebo sa opytat. Vsetky boli prijemne a mile a velmi mi pomohli. Ja musim pochvalit naozaj vsetky od stanicnej sestry cez vsetky sestricky az po sanitarky. A tymto im naozaj dakujem nie len za starostlivost, ale aj za zaujem. Naozaj mi padlo velmi dobre, ked som bola sama bez maleho 5 prvych dni, ze si obcas pri tolkych pacientkach nasli cas a prehodili par viet so mnou. 🙂
Sestricky z novorodeneckeho boli pokladiky tiez. Velmi mi pomohli radami, kedze toto je moje prve babo a ked som bola vycerpana zobrali si ho na noc, aby som sa mohla vyspat. To mi velmi pomohlo. Boli ochotne a tiez sa stale chodili pytat ci je vsetko ok a ci nieco nepotrebujeme. Aj im pari moja vdaka.
Na margo lekarov musim napisat, ze v Trnavskej porodnici mame vybornych lekarov. Stretla som sa tam s niekolkymi pocas 9 vizit a vsetci boli fajn a vysvetlili vsetko na co som sa opytala. Mimochodom vizity boli tiez jednym z mojich strasiakov. Bala som sa ze vizity budu hromadne ale nebolo to tak. Pristup pocas nich bol ohladuplny.

Keby som mala teda tento moj nekonecny prispevok zhrnut tak asi takto: z Trnavskej porodnice som odisla s velmi dobrym pocitom a nebudem sa bat ist tam rodit druhy krat, lebo viem ze su tam sikovny a prijemny ludia. I ked rodit sa budem este musiet naucit hehe 😀

lydus
3. jún 2010

ahojte..smajlusik..dakujem za povzbudenie..i ked ja si doktora zazmluvnujem..bo mam kamaratku co rodila v oktobri 2009,nema dobre skusenosti s doktorom pri porode..skocilo to zalobou..ale tvoja skusenost mi padla vhod..Ď... 😉 🙂

smajlusik
3. jún 2010

@lydus 🙂
ja som tiez povodne planovala zazmluvnit svojho doktora ale nakoniec som to nechala tak. A mala som stastie na dobreho lekara aj pristup. Ale jasne ak mas dobreho lekara a prida ti to na pohode treba si zazmluvnit.
prajem ti pohodovy porod a rovnaky pocit z pobytu v nasej porodnici ako som mala ja a par dalsich dievcat tu. 🙂

lydus
3. jún 2010

@smajlusik.. dakujem este raz..aj napriek vsetkemu sa tešim 🙂

smajlusik
3. jún 2010

@lydus poslala som ti IP

lucyso
4. jún 2010

Kathy403, dakujem.. no idem si ja hned nejake fotecky porobit 😀 😀 🙂 😉

vanillasky
4. jún 2010

Musim suhlasit, Dr. Hlavek je fantasticky clovek a uzasne obetavy porodnik. Rodila som u neho minuly tyzden. Naozaj klobuk dole pre dnim. 🙂

pralinka25
4. jún 2010

@vanillasky presne tak. som rada ze som na neho natrafila 🙂 bol fakt super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre