Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

katia7
17. sep 2012

baby neviete ako je to s tym streptokokom v trnave teraz, bolo take obdobie ked som pocula ze to tam maju v stenach ci co a ze by to museli snad zburat aby to odstranili, je to tak alebo len JPP 😀 ? vdaka a este kupete si tam drobcekov sami? a vizita babatiek sa robi s mamickou alebo bez? chcem mat svoje dieta cely cas pri sebe je to tu mozne? dakujem kraaaasne za odpovede 🙂

zanin
17. sep 2012

@katia7 v kazdej nemocnici je streptokok. Tomu sa vyhnut neda. kedze sa pouzivaju silne dezinfekcne prostriedky tak tym su aj tie potvory odolnejsie. Treba pouzivat svoje oblecenie pre babatko a bude to OK. A hlavne plienocku do perinky svoju. Drobceka si kazda maminka kupe sama pod dozorom sestricky. prvy krat ukaze ako nato a potom uz kupes sama. Vizita je vzdy na izbe a ty si pri tom ked babatko vysetruju. Stale ho mas pri sebe a pod dozorom. Jedine vysetrenie co absolvuje bez teba je den pred odchodom ked ich hromadne beru na ultrazvuk noziciek a obliciek. Vtedy im z peticky vezmu kvapku krvy na zistenie metabolickych poruch. Trnavska nemocnica je dobra volba. Viem o com hovorim. Rodila som tam 2 krat a nelutujem. Personal od upratovaciek po lekarov je na 1. ja sa nemozem stazovat na nic.

katia7
17. sep 2012

@zanin dakujem 🙂 to je pre mna najdolezitejsie mat babatko pri sebe stale, ja som veru rodila uz v dvoch roznych porodniciach z toho jedna BFH a veru ani o jednej by som nepovedala ze to bola dobra volba tak snad do tretice vsetko dobre 😀

zanin
18. sep 2012

@katia7 budem drzat paste a urcite budes spokojna. Ja keby som mala rodit znovu tak moje kroky by viedl do trnavskej porodnice. A to mam jednu 12km vzdialenu a stalo to zato cestovat dalej.

luc22
19. sep 2012

Katia, pridavam sa k tiez k pozitivnym hodnoteniam, mam za sebou dva porody v tt porodnici... sestricky su uzasne, doktori tiez, naozaj velmi pekne sa vsetci k mamickam aj k babatkam spravaju, pomahaju, ked potrebujes, pravidelne kontroluju, vysvetlia, ked nieco nevies. Takze drzim palceky...

svetielkoand
19. sep 2012

@katia7 Ahoj, sice som rodila pred 20 mesiacmi, ale malu som mala cely cas pri sebe, infekcii sme sa vyhli aj vdaka tomu, ze bola cely cas oblecena vo svojich veciach, pouzivali sme aj svoju perinku - nalepili nam na nu na kuse leukoplastu napisane malej meno a datum narodenia 😉 🙂

katia7
21. sep 2012

damy dakujem za odpovede, myslim ze to uz nebudem riesit a necham to na tu trnavu, doteraz som furt riesila a ani raz to nebolo ono tak teraz sup do najblizsej porodnice 😀 mozno sa polepsili ked na nich ludia tolko kydali aspon sa mi zda ze predtym vsetci nadavali a teraz kazdy vravi ze spokojnost maximalna 😎 😉

dulkagabulka
25. sep 2012

mamičky, trnavsku (aj všetky ostatné slovenské) pôrodnicu môžete ohodnotiť aj tu:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

pomôžete dalším ženám rozhodnúť sa pri výbere 😉

sasettka
27. sep 2012

Ahojte 🙂
tak velmi rada napisem aj ja svoju poslednu skusenost s tt-porodnicou - rodila som nedavno - pred tyzdnom a mam na porod velmi pekne spomienky 🙂 velmi mi pomohla spolocnost duly Gabiky @dulkagabulka , bola mi silnou podporou 🙂 taktiez som mala aj porodne prianie, ktore personal akceptoval... touto cestou chcem velmi pekne podakovat PA Edite Bartonovej a super milej pani doktorke Strbovej, ze mi vysli v ustrety... a taktiez aj personalu novorodeneckeho oddelenia za to, ze mi drobca nechali skin to skin takmer 2 hodiny, to bol nezabudnutelny zazitok 😉 rodila som na novom kresle a teda, to bol neskutocny rozdiel oproti prvemu porodu....je rozdiel tlacit dieta hore a dole kopcom 😝 odmietla som nastrih a tiez to bola dobra volba, pri prvom som ho mala a veru som si poriadne sadla snad po mesiaci, teraz som sedela prakticky hned 🙂)) ak by ste mali nejake otazky, rada odpoviem 🙂

katkatt
27. sep 2012

@sasettka @dulkagabulka ako je to s tym novym porodnym kreslom? da sa na nom rodit na poziadanie ci ako? kolko zien uz malo to stastie? 🙂 ten kontakt s babatkom po porode musel byt uzasny! tiez je to moj sen 🙂 gratulujem, vela zdravicka

alex1983
27. sep 2012

@sasettka ahoj, najskor gratulujem k zdravemu babatku a uzasnemu porodu 😉 Aj ja budem mat Gabikku pri porode a aj manzela tak dufam ze tento porod bude ovela lepsi ako prvy... O tom novom kresle som este nepocula... To je tam len jedno ci uz su vymene vsetky?

sasettka
27. sep 2012

@katkatt no... na to kreslo asi davaju naozaj len na poziadanie 😝 co je naozaj skoda a smutne, pretoze mala som teda moznost vyskusat si obe moznosti a nove je velmi pohodlne pre rodicku, ani nohy nemusis mat vyviazane, ja som ich mala oprete a tlacilo sa mi super 😅 asi nie je tak velmi pohodlne pre doktorov, preto ho moc neoblubuju 😒 a dakujem krasne 🙂 urcite som mala aj stastie na ludi... aj to polozenie dietatka.... neskutocny zazitok, maly sa prisal a snad hodinu nepustil 😀
@alex1983 aj tebe velmi pekne dakujem 🙂 presne aj mne slo o to, mat druhy porod lepsi ako prvy, na ktory mi bohuzial vela peknych spomienok neostalo 😒 toto kreslo maju len jedno, je take pekne velke ruzove 🙂)) no kiezby mali vsetky kresla uz len take....ak by si sla na prehliadku porodnice, urcite by si ho videla 🙂 Gabika je super, velmi mi pomohla!!! 🙂))

alex1983
28. sep 2012

@sasettka ta prehliadka je kazdy prvy pondelok v mesiaci o 14tej? Uz si to nepamatam a kamoska tam chce ist. Mne to nemusia ukazovat 😀

sasettka
28. sep 2012

@alex1983 ano, takto to je prezentovane na stranke:
- každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00h možnosť zúčastniť sa exkurzie na oboznámenie sa s prostredím pôrodnej sály, šestonedelia, novorodeneckého oddelenia spojenej s odborným výkladom vedúcej sestry 🙂

zab37
28. sep 2012

@sasettka ahoj srdečne gratulujem, k maličkému 😉 čítala som si tvoju skúsenosť s pôrodom a zaujali ma dve veci: priloženie dieťatka skin to skin, čo je úžasné, musela si o to požiadať? to bolo tvoje popôrodné prianie? a človek čo ti bol veľkou oporou - Gabika tomu som trošku nerozumela, to je sestrička? môj muž nebude so mnou pri pôrode ani na ,,vzdychárni" a mať tam takúto osobu, musí byť skvelé...
bola som na priehliadke pôrodnice v septembri a tiež som videla to nové kreslo, ale vraj tam sa často nerodí.

sasettka
28. sep 2012

@zab37 ahoj, dakujem pekne 🙂 ano, polozenie dietatka skin to skin hned po narodeni bolo jednym z mojich priani v mojom porodnom plane a personal mi ho vyplnil 🙂 taktiez aj rodenie na novom kresle, odmietnutie nastrihu a dalsie veci... urcite pomohla pritomnost Gabiky, ona nie je sestricka, je to vyskolena dula, mozes ju kontaktovat aj tu na MK, ma nick dulkagabulka 🙂 prave ona sa starala aj o babatko, poprikryvala ho, pomohla s prvym prilozenim, bola tam so mnou az po prevoz na izbu sestonedelia.. 🙂

ankat
30. sep 2012

ahojte 🙂 chystam sa rodit v TT a chcem sa spytat ci sa tam chodi uz mesiac pred na kontroly alebo az rovno na porod?

bbarboraa
1. okt 2012

@ankat nie nechodi, iba ze by si bola na rizkovom vtedy ano...

ankat
2. okt 2012

no vcera sme boli na prehliadke v nemocnici bolo to fajn.aspon viem co priblizne nas caka 🙂

nat28
2. okt 2012

Baby neviete nahodou ako to je so zazmluvnenim dr Havlikovej k porodu? Pytam sa pre moju sesternicu. Prebieha zazmluvnenie formou oficialnej zmluvy, alebo sa porod vyvolava ked ma sluzbu?

nat28
2. okt 2012

@ankat nechodi sa tam na kontroly, ale ja som chodila aj ked som nebola na rizikovom. Ako u akeho doktora 😉

babatko88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mahulenka87
11. okt 2012

Mamičky, čítala som na stránke nemocnice, že sa dá pri pôrode inhalovať aj nejaký "rajský" plyn 😕 Máte s tým niektorá skúsenosť? ďakujeeeem
A ešte otázočka... bolí keď pichajú epidurálku/spinálnu? 😅

dulkagabulka
11. okt 2012

@mahulenka87
v najnovšej relacii Doma je doma z Tv Lux sa dozvieš, že sa da porodit aj prirodzene bezbolestne 🙂

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

mahulenka87
11. okt 2012

@dulkagabulka idem pozrieť

dulkagabulka
12. okt 2012

@mahulenka87 na stranke Ženských kruhov si môžeš prečítať aj veľmi pekný pôrodný príbeh Mirky, ktorá bola ako hostka relacie:

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

elise
13. okt 2012

@mahulenka87 mne pri prvom dávali rajský plyn ale mne to nerobilo dobre. a pichanie epiduralky ma nebolelo iba ako klasika ked ti beru krv ale mne epidural pichali medzi 2 sťahmi tesne pred tlačenim.

edulkobaby
15. okt 2012

Viete mi niekto potvrdit, ze este stale funguju tie pondelkove prehliadky? Nech tam 5.11. necestujem zbytocne.

stana34
16. okt 2012

ahoj,ja som rodila trnavskej nemocnici viac krat a bola som spokojna,az na par detailov co sa tyka navstev na platene izby.mali by ich troska viac kontrolovat.niektori idu na navstevu a prechadzaju sa po chodbe aj s malimi detmi ako v parku ,bez oblecenia a navlekov. vam nemoze manzel odniest ani malinovku.je to neprijemne aj pre mamicky ktore mali deti na JIS ako ja ,mali sme zakazane navstevy aby nieco nechytila,ked sme za nou sli z manzelom tak tam bola dodrzana prisna hygiena a na sestonedeli by to malo platit tiez.izby by mali byt inde (myslim tie platene ,nie v strede chodby).a dalsia vec ktora sa mi nepacila ze sa deticky neskoro kupali,niekedy aj o 21.00 pri niektorych sestrickach, 😕

elise
16. okt 2012

@edulkobaby ja som si zisťovala prvý pondelok v mesiaci o 14 hodine ja sa tiež chystám 5.11 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre