Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyds
18. dec 2013

Takze uz to mame za sebou...co sa tyka porodnice, ked porovnam prvy a druhy porod - pristup lekarov a porodnych asistentiek bol teraz este lepsi, naozaj boli ustretovi a snazili sa...na prijem som prisla nadranom, kvoli kontrakciam a opat kvoli krvacaniu, hned ma hospitalizovali a kedze som bola otvorena na 3 cm, dali ma rovno na vzdycharen. Mohol ist so mnou aj manzel, nebol ziaden problem. Kedze krvacanie nebolo z placenty, tak nic nebranilo normalnemu porodu...akurat sa nadranom menili sluzby, takze nas nechali cakat...inak monitor vobec /tak ako pri prvom porode/ neukazoval, ze mam kontrakcie, hoci boli...Napokon prisla Dr. Ondrusova a musim povedat, ze mala naozaj skvely pristup...🙂 Aplikovali mi klystir a praskli vodu potom to islo..bolesti boli sice horsie ako pri prvom dietati, no druha doba porodna bola ovela rychlejsia, za 5 min. bol maly vonlu aj led mal cez 4 kg...a bez oxytocinu...PA sa pytala dr. ci ho ma pichnut a ona to zamietla... nastrih mi nerobili, pretoze som mala krcove zily na vulve a natrhla som sa iba na jeden steh. babo mi hned dali na brucho, sice ho potom odniesli na merania ale hned bol pri mne, potom mi ho prilozili, nechali ho este pol hodinku so mnou a potom ho odniesli...
na oddeleni sestonedelia prisla za mnou detska doktorka, ktora chcela, aby som maleho nakojila, lebo bol hyperglykemicky...no a potom mi ho este odniesli a ked som sa osprchovala, aj mi ho opat doniesli a mala som ho cely cas pri sebe...ja som si priplatila za nadstandard, kvoli tomu, ze mam doma rocnu dcerku a aby mohla za mnou chodit na navstevy na izbu aj ona, pretoze sa mi nepaci ukazat dieta len za sklom, odlozit ho a potom sediet na chodbe...to by som videla ako hlavnu nevyhodu, no nastastie sa prave v ten den, ked som rodila uvolnila izba a hned mi ju dali...co sa tyka mladej doktorky tusim sa volala Mihalikova, bola skvela aj v podpore dojcenia, prebrali sme spolu aj teoreticky aj prakticky techniky dojcenia, nemozem si stazovat. Tiez celkovo personal bol v pohode, takze ja som aj druhykrat s TT spokojna...a co sa tyka jedla - no nemocnicna strava ta je bez komentara...a vlastne pribory ma tiez nerozculovali...vsak napr. aj v Ruzinove na gynekologii, kde som lezala kvoli amniocenteze minuly rok to tak tiez robia...
Takze tieto hodnotenia zavisia aj od cloveka 🙂 drzim palce ostatnym mamickam a nech vsetko dobre dopadne 🙂

katkakovac
18. dec 2013

Chcem sa poďakovať lekárovi a pôrodnej asistentke, ktorý mali dnes okolo obeda službu na príjme. Síce rodím až v apríli, ale dnes som spadla zo schodov (teda zišla som ich po zadku...) a keďže ma pobolievalo v podbrušku a trochu mi tvrdlo bruško, skočila som pre istotu na pohotovosť. Pôrodná asistentka hneď natočila CTG, prišiel lekár, všetko skontroloval, urobil ultrazvuk a ubezpečil ma, že je všetko v poriadku. Nikto sa na mňa nepozeral divne, že čo tam straším, keď sa vlastne nič nestalo. Je fajn vedieť, že sú tam aj dobrý a ochotný lekári, sestričky a pôrodné asistentky 😉

sestrickaje
21. dec 2013

Milé tehulky ale i všetky ostatné pacientky MUDr. Chovanovej,
oznamujem Vám ,že pani doktorka neordinuje -od 23.12.2013 do 7.1.2014 - DOVOLENKA.
V prípade akútnych problémov navštívte , prosím , pohotovosť na gynekol.-pôrod. klinike FN Trnava.
Novinka - po novom roku sa môžete objednať na vyšetrenie k MUDr. Šípošovi , ktorý ordinuje každý utorok
poobede od 15:00 - do 18:00 hod.
Všetky informácie o nás sa dozviete na našej adrese www.allatura.sk
Želám Vám radostné a požehnané Vianoce , veľa šťastia,zdravia a spokojnosti v Novom roku!

DOVIDENIA V ROKU 2014 !!

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ianitka
21. dec 2013

@kvecia ja mam tiez podobne skusenosti s gyn pohotovostou ako @katkakovac - v pohode ma vzdy prezreli a upokojili

(Dr. Sipos je troska svojsky - to uznavam, ale zatial ani na neho nemozem povedat nic zle)

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elje
25. dec 2013

@ianitka Ahoj, co si pamatam este zo sukromnej diskusie, tak ty mas TT porodnicu celkom dobre zmapovanu 😅 Chcem sa spytat - je tam momentalne nejaky dr., ktoreho je lepsie pri porode nemat podla teba? Rozmyslala som, ze si zaplatim Bartkovjaka, ale v poslednej dobe ma vsetci presviedcaju, ze to nie je potrebne.. Poznam tam len jeho a dr.Cervenku 🙂

sheronka
25. dec 2013

Ja som teda v TT pôrodnicu našťastie (chvalabohu) nezažila. Ale zažila som pohotovosť, dva týždne na gynekológii keď som bola v 10tt. Nikdy v živote nič podobné nechcem zažiť.

fanta3
25. dec 2013

U mna sa osvedcilo, ze ci mladsi lekar tym lepsi (aspon sa snazil a nevyzadoval uplatky) a teda samozrejme NAJ je odrodit vsetko hladko, bez komplikacii, kedy ani doktora neni treba. Sestricky- niektorych praca bavi, ine nie- asi ako v kazdnom zamestnani. Rodila som cisarskym, takze ako to funguje na vzdycharni netucim, ale lezala som na rizikovom, potom na sestonedeli a predtym som absolvovala niekolko kontrol v nemocnici a aj pohotovost. Na pohotovosti som vzdy lekarov mala OK, akurat sestricky boli zo zaciatku neprijemnejsie (si asi mysleli, ze si problemy vymyslam, az ked lekar potvrdil, ze mam ozaj problemy, tak bola sestricka ako medik). Druhy porod som mala v NZ a aj ked bol horsi, komplikovanejsi a omnoho viac romskych spoluobcianok na oddeleni, tak co sa tyka personalu, tak omnoho sa mi lepsie rodilo tam.

hermiona368
25. dec 2013

@sladkasue a urcite cmulik 🙂 to tam nebolo a ked mi maly reval uz tak strasne dlho tak som isla za sestrickou a ze nemaju 🙂)) nakoniec sa vsak jeden nasiel 🙂

sona272
3. jan 2014

Prosim Vas v TT porodnici prepichnu dievcatkam hned aj uska ?

jarkamartin
3. jan 2014

@sona272 ja som sa pýtala sestričiek, povedali, že prepichnú, ale spravia to len v tom prípade,ak máš už prepúšťaciu správu a ideš domov, inak nie. A robia to len niektoré sestričky, nie všetky. Peniaze odomňa nechceli, tak som nechala kávu a čoko 🙂 Malú mi zobrali z izby a doviezli po 5min a ani neplakala, takže to bola bleskovka.

sona272
3. jan 2014

Dakujem pekne tak si nausnicky pribalim zo sebou

jarkamartin
3. jan 2014

@sona272 neviem, ale či by to nemalo byť v dezinfekcii, keď im to dávaš, my sme to mali v benzoliehu

dulanska
3. jan 2014

@melory Mávajú ,ale aj častejšie nemajú ,mám skúsenosť a aj 27 ročnú šikovnú právničku - dcéru - rodila som v Malackách, teraz sa tam už nerodia deti.

viktoria28
5. jan 2014

@ttzuzana
Dobry den. ocaril ma vas prispevok a preto sa chcem opytat ake su tam poplatky za izbu nadstandart a ci tam mozem ist odrodit aj ja ked som neni z TT ale pochadzam zo Senca. dakujem za odpoved

ianitka
5. jan 2014

@viktoria28 myslim, ze rodit mozes, v ktorej porodnici chces.... 🙂

ttzuzana
5. jan 2014

@viktoria28 Dobry den, velmi sa tesim, ze ste mi napisali. Ano, rodit mozte v ktorejkolvek nemocnice, takze aj v TT. Posielam Vam link s poplatkamy a zbadate aj fotky z nemocnice. 🙂
http://www.fntt.sk/kliniky_gynporod_klinika.php
Drzim Vam palce, aby ste mali , nech budete kdekolvek rodit podobne dobru skusenost,ako som mala ja. 🙂

viktoria28
5. jan 2014

A co sa plati v trnave za izby nadstandart?

hemetre
5. jan 2014

@viktoria28 plati sa 33 e na noc.

viktoria28
7. jan 2014

@ttzuzana
Dakujem pekne za link.
A dufam ze budem spokojna. A este sa chcem opytat co si tam terab zobrat pre mna aco pre babo. dakujem

elise
7. jan 2014

@viktoria28 pre bábo dostaneš aj košielku aj perinku aj plienky - bavlnemé ja som zobrala pampersky ale bez tých parfemov krémik na riťku a čapičku a rukavičky a hračku 🙂 pre seba som mala poporodné vložky podložky pod seba do postele minerálku jogurty syr, acidko. brala som si aj časopis aj notes s perom na pisanie som si zapisovlaa kedy sa mi malá zobutila kedy papala kedy prebalenie pocikaná pokakaná a tak som si potom robila priemer 🙂 pre seba hygienické potreby - toaletný papier, uterák pribor, dobrá je slamka ked budeš ležať aby si sa napila. foťák baterky mobil a nabijačku 🙂 šálku a malu lyžičku, zobrala som si caro a nesku (nesku keby ma bolela hlava a oplatilo sa ) sestričky radi zohreju vodu a ak budeš na nadštandarde tak tam budeš mať aj rýchlovarnu konvicu. ja som bol an anadštandarde a ocenujem oplati sa to 🙂 pri odchode domov mi muž doniesol veci na oblečenie pre mna vrátane čižiem a kabáta a veci nachystané pre malinku vrátane vajička.

sona272
7. jan 2014

Mala ste niektora pri porode doktorku Chovanovu ?

ttzuzana
8. jan 2014

@viktoria28 Zoznam Ti dajú aj v nemocnici na ambulancii, ale kľudne Ti popíšem /dúfam, že nič nezabudnem/:
Doklady:
Preukaz pre tehotné
Kartičku poistenca
Občiansky preukaz
Sobášny list
Výsledky špeciálnych vyšetrení v tehotenstve
Pre Teba:
župan /ak nemáš dajú Ti/, osušky, uterák na tvár, nočné košele (ideálne vpredu na zapínanie) -ja som si nebrala, používala som nemocničné, lebo v kuse som si ich menila, jednorazové nohavičky, dojčenské podprsenky, vložky do podprsenky, pôrodnícke vložky, jednorazové podložky do postele, ponožky, papuče, gumené prezuvky do sprchy, masť na ošetrenie bradaviek, osobné hygienické potreby, mobil, (odsávačku na materské mlieko), príbor , šálku, alebo pohár.
Pre bábätko:
jednorazové plienky, vlhčené obrúsky, 2 -3 bavlnené plienky / do perinky, keby malo maličké alergiu na nemocničné prádlo - moje mali :( / body, čiapočka, rukavičky - kvôli nechtom, no a aj dečku, krém na zapareniny.
Ostatné Ti dajú v nemocnici. 🙂

viktoria28
8. jan 2014

@ttzuzana
Dakujem velmi pekne

viktoria28
8. jan 2014

@elise
Dakujem velmi pekne

viktoria28
8. jan 2014

@elise
Este sa ta chcem opytat. Vravela si ze si bola na tej nadstandart izbe. ako to tam vlastne funguje babo mas po narodeni hned pri sebe ale mozes si ho zobrat az po 2dni k sebe. a ked mas navstevu tak moze ist aj na izbu k tebe ale len na chodbe.dakujem za odpoved

lukasaema
8. jan 2014

Ahojte mate niektora cerstve skusenosti s trnavskou porodnicou? Znama tam teraz porodila a bola spokojna, ja som rodila na antolskej aj tam bolo ok, len to mam trochu daleko tak teraz rozmyslam nad trnavou to mam kusok, len sa trochu obavam tych pripadov co sa tam stali. A su tam doktory co sa im radsej vyhnut?

elise
9. jan 2014

@viktoria28 ja som rodila cisárskym hned po pôrode bol na izbe celý čas manžel, vcybalil ma a bol pri mne malinku mi poniesli na prisatie a do druhého dňa ked som sa postavila bola na novorodeneckom 🙂 hned v ten den prišli aj moja mama otec aj syn (7 r) boli do cca 20 hodiny priniesli malu a mpohli ju popestovať a pohladkať 🙂 nadštandard som veľmi ocenila lebo som mala sprchu a wc na izbe mala som tam aj kreslo a taburetku tak som sa mohla pohodlne usatiť v kresle a kojiť. návštevy iba zazvonili povedali že idu na čislo izby otvorili im dali si zelené plášte a prišli ku mne na izbu. mala som tam aj kanvicu a chladničku všetko poruke 🙂 mked som odchádzala bol pri mne manžel ked som sa prezliekala nemusela som ísť na prízemie do šatne sa isť prezliecť a znova isť hore na pôrodnicu pre papiere a pre malu. čo sa týka sestričiek boli super aj mi malu občas postrážili ked som šla do sprchy aby nebola sama. pomáhali mi pri sprchovani. mna sa prišli opýtať druhý dne po cisaráku že či som schopná sa už starať o malu ak sa nebudeš citiť dobre oni ti budu drobca voziť na kojenie. vyšetrenia boli na izbe (sluch odber z pätičky) ostatné odbery boli po mojej konzultácii a aj klbily mi vysvetlili že kde ju beru a čo budu robiť a po vyšetreni mi povedali výsledok (pýtala som sa) kupať sme chodili po izbách vždy 2 kupali a 2 sa pripravili kupali sme samé s ich pomocou 🙂 kupe sa večer čo je super. mne návšteva doniesla aj celý paket minerálky - neperlivej je to ťažké a a keby že som na normálnej izbe musim si to odniesť sama. deti môžu isť maximálne na hodinu do izby a po 16 hodine dospelý tam môžu byť najskôr odo 9 rána a do 21 by mali odýsť

ivanarobert
9. jan 2014

Neviete niečo bližšie o tom, že tento rok by sa mal začať stavať nový gynekologicko pôrodnícky pavilon v TT nemocnici? Je to v trnavskom hlase, tak asi si to nevymysleli. Počuli ste o tom už niektorá? tu je link na tú informáciu je na konci príspevku http://www.trnavskyhlas.sk/c/12164-prvym-novoro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre