Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzul77
10. sep 2011

@gulka63 staci aj kopia sobasneho, nemusi byt snad origos

lyongirl
11. sep 2011

Dr. Štrbová bola veľmi jemná aj pri vyšetrovaní 🙂
Košele sa dali, nehovorím, že boli nejaké fajnové, ale ja som v nich v pohode vydržala, niektoré maminy ich zakrvavili a menili aj 3x denne, neviem si to predstaviť pri svojich vlastných...
@zuzul77

@monka9999 no sanitár je určite zvyknutý, ale ja som mala tento pôrod celkom pohodový a mne to jedno nebolo 😀, pri predošlom by mi bolo jedno aj keby som bola holá...
a presne ako píše

@gulka63 potrebuješ kópiu sobášneho listu, ale keďže sme nemali, tak sa všetko povypytovali a už nebolo treba nosiť ani do nemocky, ani na matriku, ale aj to len v prípade, že si tam už rodila a bábo je hlásené na tej istej matrike ako predošlé dieťa, vtedy to už v PC majú 🙂. Ja som bola úplne v tom, že tá kópia tam je založená dávno a sestrička zrazu, že to chýba, no a potom 5 min. debata na môj účet 😠

fuska
11. sep 2011

@lyongirl Blahozelm k babatku... Tesim sa z dalsej pozitivnej skusenosti s TT porodnicou. ;)

devu10
11. sep 2011

@kiristinka1 na predporodnu pripravu som chodila k pani J. Kittovej do materskeho centra na Okruznej, skus si tam zavolat kedy zacinaju ak by si to nenasla na webe

zuzul77
11. sep 2011

@devu10 a stalo to za nieco? nasla som na nete, ze uz maju rozbehnuty teraz kurz

sissik
11. sep 2011

@zuzul77 tie erarne v pohode. clovek si mysli, ze su nepohodlne a bude sa v tom potit, ale oni su lanove ci ake a su fakt dobre aj v teple. ak by si tam mala byt cez vikend, tak si radsej svoju koselu pribal, lebo cez vikend im ciste nenosia

devu10
11. sep 2011

@zuzul77 to platis za kazdu hodinu tusim 2,5 alebo 3eur/hodina.

monka9999
11. sep 2011

@zuzul77 no to bolo bolo potom tym že ti nemeškal menzes.mna pozrel povedal že som neni a pichol mi injekciu.a nedostala som ani po injekcii.tak pozrel znova a predsa som bola.preto mam tolko terminov porodu.nevie to poriadne vypočitat lebo s menzesom to nesedi vobec.tak stale toči kolečkom a meria ho a zasa toči...ked bude mat ist von tak sa vypyta aj sam. 😉 uvidim aka bude verzia po tejto kontrole čo bude.chcem sa ho spytat kolko meria a važi.ešte mi za tych6mesiacov nepovedal ani raz.

monka9999
11. sep 2011

@sissik treba aj ten špendlik?a možem malemu zobrat štrikovane ponoštičky a čapičku?aby si nemysleli že to bolo ich a ja si to chcem zobrat domov. 😉

zuzul77
11. sep 2011

@monka9999 tak ja som si ziadnu injekciu nikdy nedala pichat...som s nim spokojna a dufam, ze to v spokojnosti dorazime do konca...na kazdej poradni mi otoci monitor sona a pekne ukazuje...povie mi kolko vazi...ved to mas aj v materskej knizke zapisane 😉

zuzul77
11. sep 2011

@devu10 to mi nevadi, ze platim, ale ci to za nieco stoji venovat tomu cas

sissik
11. sep 2011

@monka9999 da sa aj bez spendlika. vsak erotikus kosela,nie? 😀 ja som nemala, ani mi to nenapadlo. urcite nebudu trvat na tom, aby si tam nechala svoje veci😉 strikovane ponozky a ciapocky tam vobec nemaju. ked som tam bola v januari,t ak tam tak kurili, ze som rozvazovala perinku, aby sa mi mala neprehrievala. mozno ani nebudes tu ciapocku a ponozky potrebovat 😉

monka9999
11. sep 2011

@sissik no radšej maleho rozbalim ako by mu mal mrznut nos. 😀 tak ked erotikuš,tak erotikuš.nechcem si brat svoje košele,lebo pri prvom zo mna padali kusy krvy vo velkosti grepu.stačilo sa postavit.tak mi ani vložka nepomohla.vraj som si zle tlačila misku do brucha.prežili sme. 🙂 len dufam že budem na vianoce už doma.nech si tatičko užije.to neni len zdrhnut do prace. 😀

monka9999
11. sep 2011

@zuzul77 no by si sa čudovala,hladala som tu vahu s kamoškou v knižke,porovnavali sme si knižky a ja tam nemam ani 1vahu plodu!!!aj ja vidim na monitor že mi ukaže hlavičku nohy a ruky ,ale dlžku a vahu sa nikdy neunuval mi povedat.on mi tu injekciu dal preto,lebo ja som bola na nich niekolko rokov pred prvym dietatom.bez nej som jednoducho nemala nič.a on mi chcel nasadit akesi lieky na tvorbu vajičok ktore sa beru cez menzes.ani som ich nezačala brat.zostali mi v šupliku.ja som mala akysi divny test nie ten čo som mavala zvičajne a nevišiel mi.až ked som dala druhy asi za2tyždne.tak sa teraz nevieme zorientovat.ale ved to može ratat aj podla dlžky stehna ruky priemeru hlavičky neviem čo stale špekuluje.ved končim 6mesiac a stale nemam pevny termin. 😅 uvidim čo povie na tejto poradni.

zuzul77
11. sep 2011

no tak ja mam presne pri kazdom zapise z poradne pekne...a presne mi stanovil termin na 10.12. +- dva dni mi povedal....tak som zvedava, ze kedy to vypukne

devu10
11. sep 2011

@zuzul77 akoze mne sa to pacilo bolo to rozdelene na cykly porod, dojcenie.... mne sa to pacilo.... bola som prvorodicka a tak..... ja som napr. necitala na webe niektore veci, tam sa mi to zdalo lepsie podane.. viedla to porodna asistenka.....

kinkinga
11. sep 2011

@lyongirl vies co rada by som vedela ak budes mat chvilku cas aj do ip mi mozes napisat,co potrebujem pre seba a pre babo aby som nenosila zbytocnosti ktore ani vobec nevyuzijem alebo veci ktore tam mat nesmiem,ci napokon nieco co nemam a zislo by sa..lebo mam bordel v tom co si tam vlastne zbalit kedze nikde na nete som nenasla ziaden zoznam podla ktoreho by som sa mohla riadit..a este otazka,naco im je sobasny list?ved ked mame s manzelom rovnake mena na obcianskom tak naco im je este aj to?ale dobre vediet to by ma ani nenapadlo vziat zo sebou

lyongirl
12. sep 2011

@kinkinga ten sobášny sa posiela z nemocnice na matriku spolu s papiermi o narodení dieťaťa, tak tam aby ho vedeli zapísať...
no a čo si zobrať, to je na tebe, ja ti napíšem, čo som mala asi všetko ja a zišlo sa mi to 🙂
Pre mamu:
vložky, uteráky, hyg. potreby - kefka, pasta, sprcháč, šampón, príbor, spodné prádlo, masť na bradavky, podložky pod zadok na posteľ, keby si pretiekla, niečo na pitie, niečo na zahryznutie, keby si bola hladná, šlapky a aj do sprchy, zách. papier, nabíjačku na mobil 🙂, zatvárací špendlík - erárne košele nemajú vačšinou gombíky a otvor tam je až po pupok, tak sa mi zišiel, čaj na kojenie, hrebeň, ak ti treba, tak ponožky, hartipy, manikúrové nožničky pre istotu, možno sa na niečo zídu

pre bábo:
mala som oblečenie - bodynká, ponožky, rukavičky, využila som všetko, plienky bavlnené som mala vlastné, fľašu, lebo som nemala mlieko, jar, hubku utierku na fľašu, dudlík, plienky papierové, masť na zadok, mokré utierky, mydlo na zadok, ak sa bábo pokaká - to som nemala, umývala som len čistou vodou, prebaľovacie podložky, vatové tyčinky - mne sa malý pogrcal aj cez nos, tak sa mi zišli na vyčistenie,

neviem, nejak ma už nič nenapadá, ak niekoho niečo napadne, môže dopísať, ja som si brala skoro všetko svoje a využila som to..., našla som si na nete na viacerých stránkach čo si vziať a tak nejak som si to ucelila na papier, že čo by sa mi zišlo 🙂

kocurko1
12. sep 2011

Ahojte, aj my sme doma
@lyongirl
@sissik pripajam sa k Vam. Zasa musim pochvalit sestricky blondinky, ktore sluzili v noci 29. Detske aj zensku. Milo ma prekvapilo, ze mi babatko prilozili na prsnik uz na sale a tak isto mi ho priviezli po porode na izbu, aby som sa mohla este pomaznat a prilozit. Oproti prvemu porodu prijemna novinka 🙂
Zenska sestricka po porode bola tiez vyborna.
Vizity s Dr. Deckovom vyzerali tak, ze Dr. prefrcal ako raketa, aspon sestrickam to nedalo a pozreli nas.
Potom, ked vas dievcence 2dni vozili same sekcie, uz museli behat hlavne okolo vas. Je to pochopitelne.
Ta sestricka so srdieckom si nasla na nas aj tak cas. Dakujem 🙂
Co sa tyka materialneho vybavenia, treba si doniest uz aj teplomer,oblecenie pre deti a latkove plienky - nie len koprivka, ale je ho malo a komu sa vyhodi koprivka, potrebuje ovseny kupel z lekarne, prip. excipial na mastenie.
Viac nestiham pisat s 2detmi 😉

zuzul77
12. sep 2011

@lyongirl
@kocurko1 dakujem velmi pekne za podelenie sa s potrebami do porodnice a s dojmami 🙂

gazovicka
14. sep 2011

ahojte dievcence... aku mast na bradavky ste mali do porodnice? co ste pouzivali?

lyongirl
14. sep 2011

@gazovicka ja som mala z DM drogérky, mala som ju aj pri druhom synovi a bola som spokojná a mám ju aj teraz, je to čisto prírodný produkt, bez konzervačných látok, bez farbív, netreba ju pred kojením zmývať a stojí cca 3€, takže je lacná 🙂
Je to Babylove Mama Brustwarzensalbe, keď si zadáš názov do Googla, vyhodí ti ako vyzerá 🙂

katkatt
14. sep 2011

@gazovicka tu istu, co spomina @lyongirl , je dobra, a este aj Bepanthen mam (ale to dostanes asi aj vzorku v tom papierovom clinic boxe v porodnici)
a pri prvom som mala aj Bioclin, ta mi dobre zabrala, mala som problemy
teraz som si uz davala pozor, aj na ragady, aj na zapal, viac vetram ako mastim a je to v pohode
clovek nemoze vyskusat vsetky, lebo niektore su pekne drahe, ale ta DM je fakt dobra, taka tuhsia, mastnejsia a hlavne ta cena 😀

lyongirl
14. sep 2011

@katkatt
@gazovicka
mne sa Bephanten nepáči, lebo ho treba zmývať a to sa mi zakaždým nechce, malý papá hrozne často, zaspáva pri kojení, tak by som nič iné nerobila, iba natierala a umývala a to asi tiež nie je moc dobré, treba dobre poznať "techniku dojčenia" a tým pádom by sa trhlinky nemali tvoriť a bolesť by mala byť "minimálna", no tiež zo začiatku, keď sa malý prisal, tak som zatínala zuby od bolesti a to kojím už 3 dieťa, takže vychytané to mám, ale bolesti sa vyhnúť nedá. Tú vzorku Bepanthenu som mala v boxe aj ja a ešte som tam medzi tými vecami, čo sme všetko dostali našla vzorku 100% lanolínu, tiež je to na bradavky, nemusí sa to zmývať, je to nejaká neznáma značka, mám to načaté a neviem na čo to použiť, lebo ja si už bradavky nenatieram. A ešte ma napadlo k tej mastičke z DM, že sa môže použiť aj na popraskané pery 🙂, popr. vyštípaný nos od soplu...

zazalienka
14. sep 2011

@gazovicka ja vrelo odporúčam Multi mam balm, masť aj náplaste, nemusí sa umývať a 100 % zaberá.. je síce drahšia, ale mne zahojila všetky rany..

berus222
14. sep 2011

@gazovicka ja som mala od aventu a nemala som ziadne problemy. mam ju aj teraz. alebo bepanthen, ten je tiez super

gazovicka
14. sep 2011

@lyongirl
@berus222
@katkatt dakujem vam baby... asi si teda pojdem kupit ten z tej DM .... je vyhodou, ze sa nemusi umyvat...

@zazalienka kamoska mi dala 3 tieto naplaste, co jej ostali, ale nevedela som na co to je a ako sa to pouziva, lebo ona je z luxemburska a to mi len poslala, co jej ostali bez vysvetlenia ... 🙂 ako sa ta naplast pouziva?

zazalienka
14. sep 2011

@gazovicka rozlepíš ( roztvoríš) a krémovou časťou prilepíš na bradavku.. ja som si na to dala ešte ten tampón do podprsenky a kojacu podprsku.. keď som nakojila, ešte som si to dala naspať.. mala som hroozne boľavé prsia, bepanthen, calcium ani nič podobné nezaberalo..

gazovicka
14. sep 2011

@zazalienka vdaka 🙂

gazovicka
14. sep 2011

@lyongirl chcem sa spytat... pouzila si aj svoju vlastnu nocnu koselu a zupan? alebo si pouzivala len tie, co ti tam dali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre