Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

alexaba
15. dec 2014

žienky, neviem na stránke tt porodnice nájsť formulár - žiadost na výber porodníka. Existuje vobec nejaké tlačivo na to? A kto je teraz primárom v tt pôrodnici?

alexaba
15. dec 2014

a ešte jedna otazočka... kolko je tam teraz pôrodníkov a ako sa volajú? ďakujem

ianitka
15. dec 2014

@alexaba http://fntt.sk/download/smernice/Smernica_platb... priloha c. 34 ale tlacivo Ti daju na rizikovej ambulancii po dohode s lekarom, ved asi nebudes zazmluvnovat len tak podla mena
primarom je zatial MUDr Lachky a porodnikov je asi 12, de facto vsetci lekari na oddeleni

irenkask
16. dec 2014

@redlola
Ďakujem ti pekne, je to smutné takéto niečo a stáva sa to žiaľ pravidelnosťou nie výnimkou.
Ja len nechápem ako môžu takíto hajzli spávať a dobre. Asi ich mozgy nemajúsvedomie.
Teraz som našla zase takýto horor, normálne nechali zomrieť mladého človeka a už teraz právnici povedali že sa vinník nenájde a súdy že nevyriešia vôbec nič.
Ja som len zvedavá dokedy budú maž títo bieli ľajdáci takú moc a imunitu na vraždy a pokusy o vraždu pacientov, to sa už inak nazvať nedá, to je horšie ako poslanci v parlamente.

http://www.topky.sk/cl/10/1444649/Tragicke-zlyh...

katuskatt
16. dec 2014

Toľko nešťastia a naša úžasná trnavská pôrodnica sa stále nespamätala a asi sa to ni nikdy nezmení. Už by sa mohli konečne zobudiť a prestať luďom ničiť život.

alexaba
17. dec 2014

@ianitka dakujem velmi pekne

monitt
29. dec 2014

damy, prosim vas, v ktore dni ma Deckov sluzbu v rizikovej ambulancii v porodnici? je treba sa tam pred porodom objednat alebo staci len prist, ked si ho chcem zazmluvnit? dakujem vopred 🙂

redlola
29. dec 2014

@monitt stvrtok

libka1
30. dec 2014

Ahojte. Musim len potvrdit to co mne pisali pred porodom. Rok 2008 a moj porod pred mesiacom boli diametralne odlisne. Na sestricky nemozem tentokrat povedat jedno krive slovo, zasluzia si vsetky velku pochvalu. Keby urobili nieco so sprchami a zachodmi tak sa naozaj neda na nic stazovat. Ale toto a ani strava nie su pre mna dolezite. Dolezite pre mna je aby sa slusne spravali a pomohli ked treba. Takze tentokrat maximalna spokojnost!

katuska111
18. jan 2015

Ahojte, dnes som tam bola na pohotovosti a bola som prekvapená úžasným prístupom.
Viete mi niekto napísať akí sú tam pôrodníci, a kto je taký naj? dakujem

@dulkagabulka

libka1
19. jan 2015

@katuska111 neviem sa vyjadrit ku vsetkym, ale mna rodila Ondrusova, mala akurat sluzbu. Velmi prijemna, vsetko komentovala, takze som presne vedela co kedy robi, a to mne vyhovuje. A ako jedna z mala ked prisla na vizitu sa vzdy predstavila, takze clovek vedel s kým má tu česť 😉 ja som ju teda poznala z porodu, ale myslim ze je to fajn ze ked lekar vojde do izby povie kto je 😉 kolkorazy clovek ani nevie s kym sa bavil...

ianitka
19. jan 2015

@katuska111 je tam asi 12 lekarov, plus minus, ti sa striedaju na jednotlivých oddeleniach, aj pri pôrodoch. Vzdy je to vnimanie lekara dost subjektivne, takze ten, ktorý mne nesadne, Tebe moze uplne vyhovovat.

Suhlasim s @libka1 , Ondrusova je skvela a je maximalne slusna a prijemna. To s tym, ze sa lekar predstavi sa mi v TT na gynde stavalo dost casto, nielen u Dr. Ondrusovej, ale aj u dalsich.
Za mna este uplne super - Dr. Havlikova, Dr. Deckova (predym Kovacicova tusim) a uplne skvely je pre mna Dr. Braticak. A este Ti mozem napisat aj dalsich piatich, s ktorými ja mam dobru skusenost.

dulkagabulka
19. jan 2015

Milé tehuľky, srdečne vás pozývam v utorok 3.2.2015 do Kvapky na Slenčnej ulici v Trnave . Od 20,00 do 21,00 sa bude konať moja prvá zo série prednášok o popôrodnom bondingu, prirodzenom pôrode, úľavových nemedikamentóznych technikách , dojčení, vzťahovej výchove a nosení, i o vašich právach pri pôrode. POčet miest je z kapacitných dôvodov obmedzený. Viac v IP.

kama2
20. jan 2015

A kto mava rizikovu poradnu v pondelok,idem prvykrat? Ako to prebieha? Budem 33tt

dulkagabulka
26. jan 2015

Prinášame vám dlhoočakávaný rozhovor s austrálskou pôrodnou asistentkou, pedagogičkou a vedkyňou Hannah Dahlen. Hannah sa v rámci pôrodnej asistencie špecializuje na témy týkajúce sa ochrany hrádze a predchádzania poranení pri pôrode. Jej výskum ochranného účinku teplých obkladov na hrádzu pri pôrode bol zaradený v Cochrane metaanalýze o ochranných technikách počas pôrodu. Pýtali sme sa Hannah na jednotlivé pôrodnícke postupy, najbežnejšiu polohu počas pôrodu z hľadiska fyziológie ale aj na prípravu hrádze pred pôrodom. Prečítajte si tento rozsiahly rozhovor 🙂

http://zenskekruhy.sk/rozhovory/rozhovor-hannah...

9mimuska9
3. feb 2015

Ahojte, som v 36.tyzdni a čakám dvojičky. Chcela by som ísť rodit do Trnavy a rozhodujem sa medzi Dr.
Ondrusovou alebo Havlikovou. Ktoru by ste mi poradili? Máte niektorá skúsenosti s rodenim dvojčiat v Trnave? Dakujem🙂

fuska
3. feb 2015

@9mimuska9 Podla mna je jedno, ktoru z tychto dvoch. Obe su super.

aalexis007
4. feb 2015

Ahojte, co treba do porodnice v Trnave. Rodila som tu pred 4 a pol roka a som zvedava,ze ci sa nieco zmenili. Ako je to s koselou a zupanom, inkont.podlozky ..... Vdaka

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aalexis007
4. feb 2015

@kvecia vdaka, tak to bolo aj predtym.

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fuska
5. feb 2015

@janka9988 Nepomylila si si diskusiu? Tu sa pise o TT porodnici...

vitana
10. feb 2015

Ahojte, chodite niekto k Strbovi?chcela by som vediet, ci sa tam nieco zmenilo,co sa tyka casu na objednanie, kedy je tam pan doktor?zmenilo sa aj nieco na ambulancii za posledne 3roky?

monitt
14. feb 2015

Damy, rada by som sa spytala - hlavne tych, co rodili nedavno - u akych porodnikov je mozne rodit na tom "novom" porodnickom kresle? Viem, ze niektori sa tomu vyslovene vyhybaju a trvaju na porode v lahu, ale niektori su otvorenejsi prirodzenejsej polohe v polosede. Vopred dakujem za akekolvek info 🙂

keyka
23. feb 2015

Baby, chcem sa spýtať, treba tam chodiť pred pôrodom k nemocničnému gynekológovi?

senta_sofia
23. feb 2015

@keyka nemusis, ak ma tvoj gynekolog kardiotokograf, zisti si, ci ti bude robit natacanie on, inak ta zrejme posle do rizikovej poradne potom aj sam 😉

hamca
23. feb 2015

@monitt ja som sice rodila uz pred rokom a mala som to stastie a rodila som na novom kresle(fakt super porod). Rodil ma taky mlady doktor- Braticak sa tusim volal a vrchna sestra Solikova. Ale musim povedat, ze trosku rozumiem, preco nemaju to kreslo radi. Nerozumiem tomu, ze preco, ale dlho museli to kreslo nastavovat, aby mal doktor i sestricka dobry pristup. 🙂

aledra
24. feb 2015

Ahojte, viete mi povedat nieco o doktorke Stefanikovej? ake mate skusenosti? dakujem

keyka
24. feb 2015

@senta_sofia as ak si chcem dakeho doktora zazmluvnit tak tam asi treba ist, ze..ci staci sa dohodnut na jednej navsteve. ;)

senta_sofia
24. feb 2015

@keyka to vobec netusim, ale predpokladam, ze uz ked chces niekoho konkretneho, bolo by vhodne, aby o tebe vedel aj nieco viac, ak ti ma viest porod, cize zrejme by som uz chodila potom k nemu, ale je to urcite vec na konzultaciu s nimi, v mojom pripade su to len domnienky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre