Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
25. jún 2007

môj malý sa narodil v trnave, aj keď som sa vydala do inéhomesta, chodila som k štefánikovej a bola veľmi zlatá a je vidieť že má veľa skúseností. mala som ťažký pôrod aj štefánikova povedala že ťažší nezažila, malý ke´d sa rodil tak rotoval, dotrhalma a samotné tlačenie trvalo po hodinu. mne to všetko vyhovovalo. samozrejme že sa treba pýtať čo vás zaujíma, ja som sa pýtala a persoonál mi ochotne všetko odpovedal. na stravu som bola pripravená (ochotná rodina vždy niečo donesie- veď to nie je hotel) návštevu som mohla prijať kedy koľvek, ocenila som manžela pri pôrode, mohla som byť v sede a meniť polohy a počas pôrodu (čítala som že má byť intimita a práva...) mi bolo jedno či by predomnou odpochodovala rota vojakov, bola som po pôrode radaže to mám zasebou a pri sebe svoj vytúžený poklad.malý bol na intenzívke 4 dni bol pridusený keď sa narodil ale potom som si vychutnávala každú chvíľku s ním a všetko ostatné bolo pre mňa nepodstatné, tšila som sa z malého ako dýcha ako sa usmieva ako pohybuje pestičkou...podľa mňa je pôrodnicav trnave dobrá, všetko závisí od ľudí a ja som tam bola so svojim pôrodom spokojná, aj keď budeme čakať druhé, tak by som tam išla znovu.

babelik
25. jún 2007

aj ja chcem prispieť k diskusii o tt pôrodnici, ja som rodila vo februári a nemôžem sa na nič stažovať,súhlasím so všetkým čo napísala elise, ved všade sú lekári a sestričky ktorý nám chcú pomôcť,že niektorý lekár povie to alebo to ozaj neovplivní či je ta pôrodnica dobra alebo zla, ved to sú tiež len ľudia ktorý majú svoje problémy, môj názor je že v tt pôrodnici sú všetci lekári odborníci a naozaj zlatý ľudia a niekedy by si mali tie stále nespokojné mamičky vyskúšať ich prácu a možno zmenia názor

sjuzi
9. júl 2007

Tak konečne to máme i my za sebou.
A musím priznať, že pobyt v TT pôrodnici bol vcelku príjemný.
Na to, že som v živote v nemocke nebola, si to musím vynachváliť. V nemocke som pobudla 7 dní, pretože som 2 dni pred pôrodom ležala aj na rizikovom a i tam som bola spokojná.
Možno k tomu prispeli i zlaté spolubývajúce a tak som sa necítíla osamotená a ustráchaná 😉.
Určite sa nájde sestrička či lekár, ktorý je odmeranejší, ale s prístupom som všeobecne bola spokojná.

I čo sa týka samotného pôrodu, plne rešpektovali prítomnosť manžela, i keď sme nakoniec skončili sekciou. Veľmi si chválim aj anesteziológa, ktorý mi celý čas opisoval, čo sa deje, hladkal ma, aby som to neprespala 😉
Mne dokonca chutila aj strava 🙂 a to som bola po cisárskom, takže len polievky, pudigy, kaše... 😵 A to mi ich nosili kráľovsky na izbu aj keď som už bola schopná vstať.

Jediné, čo beriem ako negatívum je, že by mohli byť prístupnejší k podpore dojčenia. Malinký totiž si zvykol na fľašku a máme trošku problém s tým, že sa nechce prisať. Ale keďže som bola po cisárskom, tak som to nemohla ovplyvniť, keďže malého mi dali až na 3. deň ☹ Mohli by zvoliť v takom prípade kŕmenie lyžičkou alebo hadičkou, ako to robia v iných nemockách... lebo fľaša je potvora!

vedvies
9. júl 2007

ahojte babenky,
ja sa tiez chystam rodit v Trnave a doverujem im. Sjuzi to s tou hadickou mas pravdu, ale chce to trening a malinky si urcite zvykne na prsnik.
Sjuzi a kto ta rodil?

sjuzi
10. júl 2007

Vedvies, rodil ma Dr.Čech, bola som spokojná. Aj keď som si svoj pôrod predstavovala celkom inak než že skončím sekciou, tak teraz som celkom vďačná. Jazva sa mi krásne hojí, už po 7 dňoch mi vybral aj stehy a nehovoriac o tom, že môžem bez problémov chodiť, vstávať, líhať, sedieť už od 3. dňa po pôrode celkom v pohode.
To s tým dojčením - bola tam jedna sestrička, ktorá mi dala klobúčiky a vďaka nej malinký aspoň týmto spôsobom pije moje mliečko a nie UM resp. odstriekané z fľašky... 😉

Všetko záleží od toho, čo od celého pôrodného zážitku človek očakáva. My sme boli s manželom pripravení prežiť to všetko spolu, ale osud chcel inak a chudáčik musel potom nečinne čakať pred operačnou sálou. Takže som rada, že som nerodila niekde v TO, lebo by sa to nemuselo dobre skončiť. 😉

melory
autor
12. júl 2007

sjuzi dakujem za podporu ale aj v TO vedia rezat

sjuzi
14. júl 2007

Melory, určite som sa nechcela nikoho dotknúť. Ja som tiež zvažovala rôzne pôrodnice a tiež i pôrod do vody v TO, ale nakoniec som bola rada, že som rodila tu. Takže to neber nijako osobne... 😵

melory
autor
14. júl 2007

dotknuta niesom, to nie, ved ked si precitas moje prve prispevky....tak v podstate som celkom vychvalila porodnicu v trnave...no hugove nasledky na zanedbany porod veru neovplivnim a vlecie sa to s nim cely zivot, takze zdravie druheho dietata boli pre mna prvorade.

teraz sa z porodnice z trnavy nosi stafilokok a dost deti ho ma, a to nie je len to, ze to dieta trpi na cely zivot, ale aj ine deti od neho ochoreju....ale to sa netyka mojoho syna, ten ma LMD, je to dost tazke zit s niecim takym a hlavne pre nas.

melory
autor
14. júl 2007

😵

vedvies
4. aug 2007

ahojte babenky,
hlasim sa teda uz "rozdvojena" a chcem tu napisat nieco o trnavskej porodnici a asi budem vynimka a porodnicu budem chvalit. Cakala som hocico, ale taku spokojnost nie. Porod bol rychly, sestricky v norme a doktorka velmi zlata, prijemna a trpezliva. Kedze nebolo miesto na sestonedeli, tak som doobedie stravila na rizikovom /rodila som v noci/ a hned som sa bola pytat, ci sa neuvolnila izba - ochotne ma hned presunuli a dokonca som dostala tu so socialkami na izbe 😉 /nie nadstandard/. Co sa tyka oblecenia pre mimi - nemali absolutne ziadny problem ked som si chcela dat vlastne, ale ja som pouzivala to ich - lebo dcerka ho znasala v pohode. Novorodenecke sestricky su tam vynikajuce - minimalne 3ks su super ochotne a usmievave. Zostala som v nemocke o den dlhsie, aby mi pomohli rozkojit vpadnutu bradavku a chodili sa ma kazde 3 hodiny pytat, ci mi pomozu. Z nemocnice sme odchadzali ako plne kojeni 😀 .
Dve negativa: strava-z piatich obedov som zjedla jeden cely a z ostatnych iba tak zemiaky. Esteze mi manzel nosil papu.
-sestricky, ktore mali na starosti nas mamicky som videla za cely den iba raz - rano ked nam davali teplomer a kazali nam upratat si izby /a pritom sme tam mali relativny poriadok 😉 /.
Cely cas som mala Ninku pri sebe a pytala som sa na vsetko a aj som dostala na vsetko odpoved a radu. Naozaj nebyt novorodeneckych sestriciek, tak nekojim. Tak strasne mi stisli bradavku, az som plakala, ale mala sa prisala a ja som sa smiala cez slzy.
Z porodnice sme si nastastie nedoniesli ziadneho stafilokoka ani vyrazky. Len nam tieklo ocko.
Na zaver mozem potvrdit, ze ako sa spravas ty, tak sa spravaju aj k tebe.

melory
autor
17. aug 2007

doktorky na novorodeneckom som nemala cest spoznat, maly bol od zaciatku do konca na intenzivke, a tam bola taka zlatunka doktorka aj sestricky....prislo mi, ze vedia s cim robia, su to deti co potrebuju vacsiu starostlivost a aj to robili.

meggie1984
20. aug 2007

ešte som neprečítala, čo sa tu popísalo, tak možno ste to už sem dávali, ale chcela by som poprosiť tie, čo majú nejaký zoznam vecí do pôrodnice, ak môžete pošlite mi prosím sem alebo na mail meggie1984@gmail.com veľmi pekne vám vopred ďakujem

hedunecka
21. aug 2007

meg ja som ho prave v stredu dostala 😉

pre mamicku:
teho.preukaz, preukaz poistenca, obciansky, sobasny listl-kopia, dohoda o mene dietata

pre novorodenca:
jednorazove plienky 1balik, veci pre novorodenca-kosielka, kabatik, dupacky, otroped.nohavicky, ciapocku-si je treba priniest uz den pred odxodom z porodnice..v zime navyse:deku, teple oblecenie

ale sak ten zoznam ti daju ked zacnes xodit do nemocky na poradnu 😉
inak som vam chcela napisat ze si idem v pond.vybavit cexa k porodu lebo xodim k nemu aj do poradne tak dufam ze sa to bude dat aj bez zmluvy lebo mu nechcem davat vela penazi.. 😉

elinka27
21. aug 2007

baby ako vas tak citam neda mi neopytat sa, ja mam sice este cas do porodu,ale uvazujem bud nad TO,alebo Trnavou.Chcela by som si polohu pri porode vybrat a pocula som ze v Trnave sa vraj da rodit len nohami hore.Je to pravda?A dalej by som sa chcela opytat ako to funguje ked pride navsteva,je tam nejaka navstevna miestnost kde mozem ukazat ocinovi babatko?alebo len cez sklo?A co si myslite o Dr.Stefanikovej?chcela by som ak si vyberiem TT ist k nej.

jajaalf
22. aug 2007

mi ked sme boli pozriet moju svagrinu z malim tak boli za sklom...ale mozno preto lebo bola chripka rozsirena ☹

melory
autor
22. aug 2007

ni, nie, je to v trnave len za sklom, mne sa to nahodou paci, ale zas bolo nadherne, ked si mohol tatinko v topolcanoch ponosit stelku na rukach.

co sa tyka polohy, viem , ze nohy hore,maju aj nove kreslo, ktore nie su ale ochotny pouzivat.

mozem porovnat trnavu {prvy porod} a topolcany {druhy porod}
mne sadli topolcany.

elinka27
22. aug 2007

no mna na Topolcanoch odradza jedine to, ze ak by malo babatko nejaky problem prevezu ho do Nitry.Tak neviem ☹

melory
autor
22. aug 2007

hej, mne sa to tiez nepozdavalo, no zistila som, ze maju tam aj inkubatory...cize nieje to take hrozne. to by mu muselo ist o zivot.
ja som to riskla, a tym , ze som rodila prirodzene...sa nic nestalo, a v trnave, kde sa rodi "nohy hore" sme potrebovali JIS-ku s trvalymi nasledkami do zivota.

hedunecka
22. aug 2007

mel a to ti sposobili lekari v tt?? 😕 😕 kto ta rodil?

elinka27
22. aug 2007

mel my sme zdravy a neviem co by sa muselo stat aby ho previezli do Nitry,dufam,ze sa nic nestane.Ja by som chcela rodit na stolicke a preto som si vybrala TO,a pojdeme sa tam aj pozriet s polovickou,ze ako to tam vyzera.Len teda nepoznam v TO lekarov tak dufam,ze su OK, lebo v TT poznam aspon lekarov a viem co mozem cakat.Ja inak chodim k Mudr.Eliasovi a aj by som ho chcela pri porode,ale neviem ci by bol ochotny 😒

melory
autor
23. aug 2007

elinka eliasa si moc k porodu nevolaju... 😔
v topolcanoch si tiez musis vybrat, v topolcanskych mamickach zistis viac, mna rodil abutaima a kamosku caradsky. su najlepsi.

hedunecka nakonic ma rodili traja porodnici...hed hori, treba hasit.

elinka27
24. aug 2007

melory,preco myslis,ze si ho nevolaju?Ja som uvazovala este nad Mudr.Stefanikovou,ak by som sa predsa len rozhodla pre TT.Ale neviem,asi skor do TO.V kazdom pripade pojdem pozriet aj do jednej aj do druhej porodnice.

melory
autor
27. aug 2007

elinka27 chod! pozri sa a usudis podla dojmu a podla lekarov.

melory
autor
29. aug 2007

ja som sa tesila pri prvom do trnavskej nemocnice, je to tam sice osumele a na moj vkus zasle a spinave, no ludia v pohode.

bimky
3. sep 2007

Zdravím! A rodil niekto s Chovanovou?

melory
autor
7. sep 2007

bimky tusim od nas trnavaciek nik, nespominam si.

keikei
7. sep 2007

ahoj babenky 😉
nakukla som sem prvý krát a chvíľku zotrvám 🙂

bimky, moja kamarátka rodila s Chovanovou a bola veľmi spokojná. Ale ona je jej pacientka a mala ju vopred dohodnutú.

melory
autor
7. sep 2007

ahoj keikei ty si s kym rodila?

keikei
7. sep 2007

ahoj melory, ja som mala pri dcérke Štefánikovú. poznáš trnavskú pôrodnicu?

keikei
7. sep 2007

trošku som nakukla na prvú stránku, tak jasné, poznáš 😵 akosi mi unikol aj názov témy 😅
ty si mala koho pri pôrodoch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre