Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
12. máj 2009

ja som vas tiez nechcela strasit 😉 treba mysliet pozitivne a hlavne - rodi sa uz par tisic rokov, tak to zvladnete urcite aj vy.
ale po reciach lekarky, ktora ma prijmala som bola rada, ze lekara vybaveneho mam😉
po sekcii pustaju na 4. den tak isto, ako po normalnom. len musi byt vsetko v poriadku

berus222
12. máj 2009

nebojte sa baby, zvladneme to.

v piatok idete okolo 11? neni to neskoro?ja ze pojdem okolo pol 10, ale ked pojdete neskor, pojdem s vami.

ajka30
12. máj 2009

Jasne kocky OK, to viete, tie tehotenske hormony robia svoje, clovek je precitliveny a tak si kazdu katastrofu hned vztahuje na seba..
Berus, ja som dnes bola na poradni a Dr povedala, ze mozem kludne prist v piatok okolo pol 11... ak sa dohodneme kludne mozeme ist aj o 10:00, ved sa mozeme po poradni pockat a skocit nekam na kafco alebo co...

berus222
12. máj 2009

nechodis tam nejako casto? ako si dopadla?

ninny
12. máj 2009

san, možno budeme spolu ležať na šestonedelí... 🙂

enika, ja už sa neviem dočkať toho nášho drobčeka... už teraz, keď je brušku, je to nádherne... 🙂

ajka30
12. máj 2009

ja som bola na kontrole kvoli tomu spineniu, dnes som dopadla tak, ze na porod to nevyzera, ale kedze sablizi termin, tak asi preto mam ist aj v piatok....

sissik
12. máj 2009

ak ste po termine, chodi sa do poradne castejsie, tusim kazdy druhy den 😉
a ak do nejakeho casu neporodite, tak vas hospitalizuju a rozhoduju, co dalej
aspon tak to tu pisali kocky

sissik
12. máj 2009

no a vdaka tym hormonom zvladnete aj porod aj ten prvy napor starostlivosti o babetko 😉
ked si spatne premietam, ako to bolo u mna, tak bez tych hormonov by sa to zvladalo veeelmi tazko

kocurko1
13. máj 2009

Ajka, Berus, ja dojdem v piatok okolo 10.30 - ako sa mi podari. Tak sa vidime.

kocurko1
13. máj 2009

Ahoj Sissik, este teba som sa chcela opytat, ci nebudes vediet. Vcera ten damsky magazin, co sme obe pozerali pokracoval rozhovorom s panou zo Socialnej poistovne a ona povedala, ze po novom od januara 2009 sa mamicky na materskej do 45 dni od narodenia dietata maju prihlasit v Socialnej poistovni na poistenie.
Mne taku informaciu v SP Trnava nedali, ani ktore tlacivo atd.
Tak isto mi zalezi, aby peniazky isli do 2. piliera.
Registracny list fyzickej osoby mam davat az pri prechode na rodicovsku.
Uz minule, ked ta pani v telke rozpravala o vymeriavacich zakladoch na materske, som si vsimla, ze podava maximalne 30% informacii a ak sa niekto vyslovene nevyzna a neopyta sa, tak neprizna zakladne veci.

Inak uz mam prakticky povypisovane vsetky tlaciva pre urady, aby moj manzel mohol rychlo vybavovat po narodeni babenka. A teraz ma zarazili s tymi 45dnami. Nevies nieco podrobnejsie?
Dik

sissik
13. máj 2009

ahoj kocurko, tych 45 dni plati pre mamicky, ktore boli pred porodom nezamestnane. ked si bola zamestnana, tak ti socialka poslala vymer o materskom. ten nadobudne pravoplatnost do 30 dni a do dalsich 30 dni musis stihnut socialku a vyplnit tlacivo o tom, ze si v 2. pilieri. teda mas na to 60 dni od obdrzania rozhodnutia o materskom. ja som zial tuto dobu nestihla, lebo vymer o materskom mi posielali v novembri 2008, ked este nova vyhlaska neplatila. myslela som si, ze plati tych 15 dni od porodu. ale tam ma vyviedli z omylu. su to hnusne svine, ktore vyslovene idu proti 2. pilieru. taketo informacie nepodaju nikde v mediach, len aby zavadzali a klamali zeny a tak ich obrali o par smiesnych supov, ktore im maju poslat.

kocurko1
13. máj 2009

Dik Sissik. Vcera ma ta pani pekne doplietla. No darmo, ked im chybaju peniazky v rozpocte.
Ja tiez kazdy den cakam na ten nestastny vymer materskej. Hrozne, ze SP ma na jeho zaslanie az 60dni. Co asi robia mamicky, ktore pocitaju kazdy cent a musia tolko cakat za peniazmi.
Ci je tu taka, co je uz 6tyzdnov na materskej a dosiel jej vymer aj peniaze?

berus222
13. máj 2009

kocurko, to by sme asimoc chceli. ja po prichode domov zoberem vsetky papiere, postavim sa k okienku na socialke a budem sa pytat tej pani na kazdy jeden riadok co a ako mam vypisat.

ajka30
13. máj 2009

no, mne takisto neprisiel ani vymer, ani cent a to som na materskej od konca marca.... a co sa tyka informacie ohladne 2 piliera, toto je uz asi stvrta verzia co som pocula. Najistejsie to asi bude fakt ist k okienku a vyplnat to spolu s niekym....

sissik
13. máj 2009

mne to posielala socialka z BA, lebo tam mam zamestnavatela a celkom sa poponahlali.
ale ked som bola tu v tt, tak mi vsetci pripadali ako mechom udreti. inak vam drzim palce pri papierovani.
ja sa do buducnosti neobavam dalsieho tehu, ani dalsieho cisaraku a zotavovania po nom, ani pobytu v nemocke, ale toho NECHUTNEHO papierovania 😒

kocurko1
13. máj 2009

No prave, vypisat papiere na vybavovacky tesne po porode nebolo az take zlozite. Len som ich pred tym 3hodiny triedila a pozerala poznamky, co som si narychlo popisala na socialke a urade prace. Potom pri prechode na rodicovsku toho bude viac.
Inak ked uz ,sedime, na materskej, urcite viacere z nas mali niektory mesiac 2008 hruby prijem nad cca 52tis sk - hlavne ked sa v decembri dostavaju 13-14platy. Do 31. maja treba poziadat zamestnavatela o Rocne zuctovanie zdravotneho poistenia za rok 2008. Ja mam tiez zamestnavatela mimo TT a zabudli na mna, ze aj ja ich o to musim poziadat. Takze mi aspon postou poslu formular na ziadost o vykonanie a ja im to poslem spat vyplnene.
Neviete niektora, ako treba potom po 30.juni - po zuctovani zaplatit nedoplatky zdravotnej poistovni? Lebo personalistka mi vravela, ze ked som na materskej, nema k dispozicii moju vyplatu, aby mi to mohla zrazit.
Snad si stiham co najviac pozistovat este kym mi doma neplace babo.

sissik
13. máj 2009

kocurko ak ti robi zuctovanie zamestnavatel, musi to zaplatit za teba on. a s tebou sa moze dohodnut, ze mu to poukazes na ucet. ale ak nema k dispozicii tvoju vyplatu, tak by mal po spravnosti evidovat voci tebe pohladavku, ktoru ti strhne z najblizsej vypalty, ktoru ti bude vyplacat

kocurko1
13. máj 2009

Dik Sissik. Skusim to este s babami na tom personalnom dohodnut. Najhorsie na tom je, ze tie baby maju v tom omnoho vacsie medzery nez ja. A ta co sa ,stara, len o tehotne a materske ani nevyzna v tychto zakonoch a terminoch a ma to vsetko na haku.

keti
13. máj 2009

ahojte

prepáčte, že sa vám sem miešam, ale trošku tu blúdim a pozerám, že tu poznám 2 mamule. Som chtelničanka. 😉
A jedna už aj porodila, tak jej prajem nech malinká Sofinka robí rodičom radosť. A je zdravučká. A maminka nech má veľmi veľa mliečka. 😉

a aj berus222 poznám, keďže je to vedľajšia dedina. Som ťa nejeden krát obsluhovala u nás v pizzerií.Neviem či si ma budeš pamätať, keďže som už vyše roka na MD. A poznám aj tvojho manžela Maja. Čítam, že sa strojíte k nám na jarmok. To už bude túto sobotu. Tak snáď sa stretneme. 😉 no a samozrejme ti tiež prajem nech rýchlo a bezbolestne porodíš.

Ja vám nemôžem dať nejaké rady, lebo som rodila v PN. No ale aj tak musím povedať, že som bola spokojná. Aj keď to strašne dlho trvalo. No ten maličký uzlíček stál za to. 😀 😉
celú noc som si odkrútila na pôrodnom stole, a ráno ma bohužieľ poslali na cisarák. 😔 maličký mi neschádzal dole, a že by som ho aj tak nevytlačila, lebo som už bola vysilená atď.....
no na druhý deň keď prišiel MM za nami tak som hneď zahlásila, že chcem určite druhé.

a ešte aby som nezabudla epi je strašne vééééľka pomoc. Len si ju daj. A uvidíš bude to o.k

tak ešte raz držím palce 😉 😉

berus222
13. máj 2009

ahoj keti. jasne, ze si ta pamatam. vzdy, ked somta videla, mala si dobru naladu (na moje nepochopenie) 😀 .majo ta tiez pozna.

baby, mam divne stavy. do teraz mi tvrdol spodok brucha a teraz aj vrch. je to divne.

sissik
13. máj 2009

berus to je normalne, nie divne, sleduj ci to bude pravidelne a ak ano, tak aj intervaly 😉

berus222
13. máj 2009

ze by uz? snad konecne...

keti
13. máj 2009

berus čo je na tom nepochopiteľné. ja som rada obsluhovala. Ma to bavilo. A aj ľudia čo k nám chodili tak sa ím to páčilo 😀 😀 😀 lepšie než byť opuchlá ☹ ☹ ☹ . to keď baví, tak baví. veľmi rada som pracovala s ľuďmi. A ešte väčšiu radosť mi to urobilo, keď sa na mňa usmiali aj oni 😀 😀 😀 😀

ja som ani nevedela, že ste sa zobrali. a kedy ste sa brali.

berus222
13. máj 2009

nemyslim v pizzerke, ale tak vseobecne. vzdy som ta videla veselu. 😀
zobrali sme sa v oktobri.

keti
13. máj 2009

keď ja som taká bláznivá. A máš malí je jaško po mne. MM sa smeje, že celá mama.
Ale mali si lepší pocit so mňa nie??? Než keby som taká smutná 😀 😀 😀

inak aj náš Rastík sa mal volať Michal. strašne sa mi to páčilo. A nakoniec v pôrodnici manžel zahlásil, že jemu by sa asi aj páčilo keby bol po ňom. Tak sme nakoniec dali losovanie. manžel mi hovoril, že nech si drobec vyberie sám. Tak som priložila k bruchu a, že kde kopne tak to bude. Otvoríme papierik a tak Rastík.tak možno druhé, keď bude neskôr.

berus222
13. máj 2009

samozrejme, ze sme malli lepsi pocit 😀 nas drobec sa mal volat Filip, ale potom nas to nejako preslo. Majo chcel Lukasa, ale to zase ja nie. Tak to bude Michael.

ikatika, ako si dopala na poradni? este ta tam nechcu?

lenorka11
13. máj 2009

ahojte, dnes som bola na poradni posledný krát u svojho doktora.
od pondelka už idem do tt, a povedal že som otvorená na centimeter.

berus222
13. máj 2009

lenorka, to uz mas dobre. my v 40. sme nerodive a otvorene na spicku prsta 😒

lenorka11
13. máj 2009

ale ja mam ešte čas. dúfam že vydržím do termínu, eštš nachcem íst.
je vás tu ešte dost ktoré ste na rade.
pojdema pekne postupne. 😵

majula28
13. máj 2009

berus, vidíš ty sa neotváraš a ja v 32tt už som tesne na prst. (ináč vieš kto som?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre