Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vodnari
21. aug 2010

@mima89 neplatí ale dal najavo že niečo čakal.....

agika1982
22. aug 2010

@kitchima chovanova je vyborna, mne robila sekciu v juli, bo mala bola velka...drzka palce

silvika
22. aug 2010

zeny maminy sa chcem este spytat, mali ste aj po porode, stahovanie maternice tym, ze vam dali nejaky sacok alebo nejaku zataz na oblast kde je maternica a mali ste tlacit na nu asi 2 hodiny aby sa lepsie zvinula po porode? ja som to prvykrat nemala a vsade v porodniciach som pocula ze sa to deje.

elinka27
22. aug 2010

@silvika ja som rodila sekciou,takze neviem

silvika
22. aug 2010

noo ono sa to robi aj pri sekcii, takze pravdepodobne sa to v nasej porodnici nezvykne

svetielkoand
22. aug 2010

@silvika Mne mal mm tlacit emitnou miskou na brucho 😀

silvika
22. aug 2010

a kto ta rodil? teda porodnik ? ci to sestra nariadila to s tou miskou?
@svetielkoand

sulky
22. aug 2010

@silvika , aj mne mm musel tlacit tou bielou miskou na brucho 😠

mamina910
23. aug 2010

@lydus ..Mne po pôrode povedali na operačke,že na izbe vám dajú napiť,no a tam?!...keď som pýtala pohár vody,že mali ste si doniesť..no paráda...a potom ráno na druhý deň vstávanie po sekcii a že na wc,tak to tam bola mojej mami kamarátka a tá ma presviedčala že mám ísť sama na wc ale povedala som,že nezájdem,tak mi priniesla misu,položila na stoličku a išlo to...veď jak si ma vtedy videla.Ja som ale vyzvánať nemusela,čo ma teší,bo chodili skoro každých 15min.za mnou že či niečo nepotrebujem🙂)Ale máš pravdu,niektoré sestričky sa tam tak tvária ako by tam museli biť za trest.Naj.bola taká mladá čo mala vždy vlasy do copu,asi najmladšia zo všetkých sestričiek...

mamina910
23. aug 2010

@silvika ..normálne na gynekologicko-pôrodnickom odd.ako vojdeš,je taká veľká chodba ale ty zahneš do uličky-chodbičky hneď za automatom na nápoje do ľava a rovno,na konci chodby po ľavej strane je riziková poradňa,odtiaľ vijde setrička,spýta sa kto pribudol daľší,dáš jej tehotenský preukaz a čakáš,zavolá si ťa na vážanie,zmeranie tlaku a natáčanie no a potom chvíľu počkáš na chodbe zasa a pôjdeš už len na vyšetrenie..aspoň u mňa to vždy tak bolo a to som rodila pred 6.týždňami:))ale na určitú hodinu keď ma objednali,to vždy aj tak nedodržali,skôr som bola vybavená normálne ako na objednávku🙂)po hodinke som odchádzala z nemocnice.Ale skôr sa oplatí chodiť pred obedom od 11-12h🙂)

mamina910
23. aug 2010

MAMIČKY...teraz aj ja mám otázočku ak môžem🙂...v nemocnici som po sekcii mala normálnu stolicu,ale po návrate domov mi začala ale po necelých 2.týždňnoch hnačka,vždy keď som na wc ide zo mňa akoby len voda a nemôžem sa normálne vykakať:((akonáhle niečo zjem,hneď alebo do 12h je to zo mňa vonku,či už vracaním alebo častejšie hnačkou.No jesť musím keďže kojím malú,ale nedá sa mi,bo mi ani nechutí keď sa to vo mne neudrží:((Tabletky na hnačku nezaberajú...neviem čo si mám dať aby to prestalo,ale najlepšie bude ak zájdem k svojmu lekárovi,a uobí mi výter alebo niečo poradí...bojím sa aby som nemala nejakú infekciu a neprenieslo sa to na moju malinkú keď kojím alebo žeby len črevná chrípka?!:((

ivca17
23. aug 2010

@mamina910 ja som mala tiez sekciu, no taketo problemy som nemala, na tvojom mieste idem hned k doktorke, ked chces kojit, nech mas dostatok mliecka veeeela vody pi, bo ked mas hnacku, to odvodnuje, nech nestratis mliecko(ja som stratila) a ked ti nechuti jest, aspon tri krat denne nieco male do seba dostan hlavne skus polievky nejake lahke na zaludok, a teda vela tej vody, a zajtra bez dokimu.. moze to byt crevna chripka,alebo nejaka viroza.. alebo si zjedla nieco co ti nesadlo, ja som takto reagovala na mlieko, nikdy som s mliekom nemala problemy, no po porode, som chcela nech mam vela mliecka a dobre, a teda mlieko mi robillo sarapatu.. 🙂 drz sa.

berus222
23. aug 2010

@silvika ja som si mala tlacit misku na bruchu a pod nou este lad, lebo som moc krvacala.

akas
23. aug 2010

@elinka27 Ahoj, s uplne rovnakym problemom som bojovala i ja. Prvy pôrod bol sekciou - KP, planovana. Druhy pôrod som chcela prirodzeny a velmi dlho sa to riesilo. Jeden tyzden sa zdalo, ze to bude mozne, druhy uz nie.. a tak dookola. Druhe tehotenstvo som mala bez problemov, dievcatko, hlavickou dole.. ale.. podla ultrazvuku malo mat viac ako 3500g a aj to je dôvod spolu s velkostou hlavicky na obavy z pretrhnutia sitia z prveho pôrodu. Takze som sa snazila urobit iba to, ze som si vybrala lekara s ktorym som bola spokojna a cakala som. Velmi neprijemna faza.. vsetky tie obavy si velmi presne opisala. U mna to skoncilo nakoniec tak, ze ma v den, kedy som mala vypocitany termin pôrodu, prijali do nemocnice - na ziadost lekara - ako prevencia. Tam som si polezala nejakych 5 dni - bola som stale pod kontrolou na monitore atd. . Ked sa na 5-ty den po termine pôrod sam nespustil, rozhodli sa pre sekciu. Pôrod sa nesmie vyvolavat, presne z tych dôvodov, ktore si sama opisala.

mamina910
23. aug 2010

@ivca17 ..ďakujem,dnes som bola u doktora a mám črevnú virózu,dal mi liečiky ale neškodí to keď kojím čo som rada🙂)ja hodne pijem tekutím bo som stále smädná...jak ťava🙂)pa pa

svetielkoand
23. aug 2010

@silvika ano s tou miskou, kedze som zdravotacka, bola som dost prekvapena, bezne sa pouziva male vrecko naplnene pieskom, ktore sa polozi na brucho a netreba ho dve hodiny drzat 😀 a rodila som pri Deckovovi, bola som s nim spokojna, dokonca sa ma zastal pred jednou hyperaktivnou starou porodnou asistentkou, ktora tvrdila ze zle tlacim - zrusil ju, ze tlacim dobre, len dieta ma zlu rotaciu 😀 😀 a na novorodeneckom bola tiez jedna dost neprijemna sestricka ale ostatne boli skutocne fajn

svetielkoand
23. aug 2010

@mamina910 prosim Ta mozes mi napisat ako to je teraz v Tr. porodnici s toxickym exantemom z pradla a zlatym stafylokokom? A ako je to s návštevami? Dakujem 😉 🙂

tinkerbell
23. aug 2010

@mamina910 ja sa tiez chystam do porodnice v TT - to s tym poharom mysleli tak, ze si mam priniest aj vlastny pohar????

ivca17
23. aug 2010

@mamina910 prajem rychle uzdravenie 😉

ivka1603
23. aug 2010

@svetielkoand .....čo sa týka toho exantemu z pradla, odporúčam ti priniesť si vlastné oblečenie pre bábatko - pre istotu, z nemocničného sa môže ľahko vyhádzať... ja som 4 mesiace po pôrode a som rada, že som mala pre malého veci..len raz mi malého sestrička na novorod.odd. prezliekla do erárnej košielky a malý sa začal hneď vyhadzovať

@tinkerbell .....prines si vlastný pohár aj príbor aj toaletný

tinkerbell
23. aug 2010

@ivka1603 dakujem za radu - toaletny uz mam zbaleny, ale pohar a pribor - to mi nenapadlo

tinkerbell
23. aug 2010

@ivka1603 o tom vlastnom pradielku som pocula aj ja - zabalila som zatial 3 dupacky, neviem, ci to staci

kitchima
23. aug 2010

ahojte, citam, ze treba priniest veci pre babatko? som ratala, ze budem mat tie ich... sa mi tolko toho nezmesti do tasky 😖 a kolko toho balite? aj perinku a plienky na grckanie beriete svoje?

bubaczik
23. aug 2010

čusky..no aj ja tuho rozmyšlam,že čo nabaliť malemu na oblečenie...či sestričky nebudu namietať 😅 ja beriem nejake body,dupačky,plienky bavlnene5ks,ale ešte asi doma pripravim jednu varku,keby naahodou bolo malo.. 😕 pred 16 rokmi som šla do porodnice s "kabelkou" 😀 a teraz už mam dve velke tašky 😝 a perinku ja neviem či aj tu treba,šak ak bude treba,tak donesu 😅

zuzulik82
23. aug 2010

ahojte, ked som bola v juli na prehliadke porodnice, tak sestricka hovorila, ze si mozeme priniest vlastne vecicky pre mimi, ale tak sa vyjadrila ze zavinovacku by malo babo mat tu ich. ja beriem kosielky, body, ponozky, capicky a aj vlastne bavlnene plienky pod hlavicku hlavne 🙂

bershka
23. aug 2010

ahojte, baby ja to mam uz davno za sebou,

@zuzulik82 no vlastne vecicky je dobry napad, lebo niektore deticky neznesu ten prasok na pranie co nemocnica pouziva a vyhadzu sa. zavinovacku neber, aj tak ti malicke zaviazu do tej ich, ktora je podla mna dobra. stara dobra klasika. nemusis si brat ani nocnu koselu, radsej pouzi tie erarne, nemusis potom doma prat. ja som ich mala furt od krvi, bola som rada, ze som usetrila svoje.
@bubaczik bavlnene plienky su tam k dispozicii, lahko sa moze stat, ze vam zhrabnu sanitarky aj vase a uz ich neuvidite, ja som sice mala, ale nemusela som ich brat

elinka27
23. aug 2010

tak co ja viem,tak babatka mali nemocnicne vecicky na oblecenie, ja si beriem len latkove plienky pod hlavicku a kosielky planujem tie ich davat,aj zavinovacku,iba co uvazujem nad ciapockou ked pojdeme cez chodbu s kupania,aby nahodou babo neofuklo.

ivka1603
23. aug 2010

@tinkerbell
Neoplatí sa ti brať dupačky...zober radšej 5-6 košielok (keď sa bábo pogrcká, budeš ich striedať ako na bežiacom páse 🙂), 2-3 páry teplejších ponožiek a čiapočku - na chodbu a po kúpaní.....zavinovačku môžeš kľudne použiť erárnu....a nezabudni balík jednorazových plienok a tiež niekoľko bavlnených plienok - ako podbradník, vlastnú deku pre bábatko je tiež dobré mať 🙂
Keď ešte budeš chcieť niečo vedieť, kľudne sa pýtaj 🙂)

zazalienka
23. aug 2010

Ahojte, mne sa malý z nemocničných plienok a košieľok vyhádzal, bol ako muchotrávka. Mala som svoje body, bavlnené plienky pod hlavičku. Nikto mi ich tam nezobral, dávala som si na veci pozor a malého som si obriadila sama, svoje veci som si nosila so sebou stále. Nemusíte mať strach vôbec. Nezabudnite rukavičky pre krpca, ľúbia sa hrozne doškriabať🙂
zavinovačku, nočnú košeľu a župan som mala erárne, malý bol vysypaný na tváričke a brušku ( z plienky a košieľky), tak som ho musela kúpať v otrubách..
dupačky netreba, my sme boli v januári a bábätká mali len body (al. košieľku) a zavinovačku, nič viac.. ani dupačky ani ponožky..
tiež som mala kabelu ako svet a tretinu vecí zbytočných 🙂

petra53
23. aug 2010

Ahojte, ak Vám môžem doporučiť, vezmite si všetko, vrátane perinky. Ja som to mala, ale malého som obliekala do erárneho, lebo sestričky mali nemiestne poznámky... Deň po narodení sa mi malý na kompletku vysypal - alergia na ich pracie prachy aj na Pampersky, takže mi detská lekárka povedala - okamžite do vlastných vecí, vrátane perinky a vraj jednu plienku inej značky mi požičajú 😀 Koľká ochota - inak bola som na VIPke 😀 😀 😀 Tak vám chcem doporučiť, aby ste mysleli aj na takéto možnosti, aj keď to samozrejme ani jednej z vás neprajem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre