Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kocurko1
23. aug 2011

Ahojte mamicky a p. sestricky. Mam malu technicku otazocku. Mate na porodnickom poschodi a aj na sestonedeli peciatku na potvrdenie priepustky pre otecka pri porode? Na sestonedeli nam uz raz potvtdzovali, ked pre nas prisiel do porodnice. Ako je to pri porodnickych boxoch? Dakujem 🙂

lucyso
23. aug 2011

@kocurko1, ja som rodila minuly rok a ked ma prepustali domov, tak na 600nedeli manzelovi potvrdili priepustku, ked po nas prisiel. tak podla man potvrdia aj ked je pri porode 🙂

berus222
23. aug 2011

@kocurko1 ved ho posli pediatricke. ta mu urcite potvrdi. aspon nasa mi povedala, ze mu potvrdi co bude chciet a na kolko bude chciet.

gadget.tt
23. aug 2011

@kocurko1 Nam potvrdili priepustku na prijme ... s potvrdenim nie je ziaden problem ani pri odchode...

kocurko1
23. aug 2011

@gadget.tt dik 🙂

lyongirl
24. aug 2011

Ahojte baby, včera večer ma chytili kontrakcie, ale len také sem, tam, nepravidelné, ale normálne som si myslela, že už to začína a ono to prestalo. Pol noci som ale od strachu nespala a teraz mi nič nie je, až na to, že ma od včera bolia hrozne kríže a som unavená, nohy spuchnuté, ledva chodím...je to normálne? Ja som to nikdy nezažila, krpci sa narodili predčasne a to keď začalo, tak to bolo úplne iné...teraz neviem, či mám čakať, že sa to rozbehne, alebo byť úplne v kľude, čo sa mi samoška nedá, som nervózna...

saxana123
24. aug 2011

@lyongirl Aj ja som mala pôrod "cez chrbát". Začalo to bolesťami v krížoch a neprestalo až keď som porodila. Ja som ani brucho necítila, iba tie kríže, som myslela že mi malý lezie von cez chrbát. Takže podľa mňa to môže byť tak zľahka začínajúci pôrod , aj mne tak začal.

suzieqiu
24. aug 2011

@monka9999
@ttzuzana

No len som zabudla napisat,ze som bola po sekcii. teraz mam naplanovanu sekciu na zaciatok septembra tak dufam,ze mi ju daju skor ako pred rokom. Lebo 30 hodin bolo pre mna ako vecnost 🙂

lyongirl
24. aug 2011

@saxana123 no asi to boli falošné kontrakcie, lebo nič mi nie je 🙂, zatiaľ, tak len čakať, kedy to príde znovu a či to bude nanovo planý poplach, alebo už realita...

gulka63
25. aug 2011

@lyongirl pockaj na pravidelne kontrakcie aspon kazdych 5 minut. tie nepravidelne mozu ustat su to tzv. predzvestne kontrakcie. ak ti odtecie plodova voda alebo by si krvacala tak radsej chod hned do porodnice

ttzuzana
25. aug 2011

@suzieqiu Moc drzim palce, nech Ti to dobre dopadne. 🙂

berus222
2. sep 2011

ahojte baby. brali ste si do porodnice vlastny zupan alebo nie?

janula17
2. sep 2011

ahojte, ja tu prave travim cas na rizikovom - gynekologii, tak ak chcete nieco vediet, poskytnem info z prvej ruky 🙂

@berus222 kazda inak, ak si prinesies dobre, ak nie daju ti ich erarny storocny

gadget.tt
2. sep 2011

@berus222 ja som mala ich erarny a kazdy den som si ho menila za cisty a niekedy aj 2x, takze ja by som si svoj nebrala,.. naco spinit svoje....

monka9999
2. sep 2011

@kocurko1 prosim ta mam doma navaženych 75g glukozy na test na cukrovku.moj gynekolog mi povedal že si možem do toho pred pitim pridat citron.to sa može?pri prvom mi nič take nehovoril. 😉

monka9999
2. sep 2011

@janula17 no myslim že radšej zakrvavym ich 100ročny ako svoj biely.no nie?možem si zobrat do porodnice odsavačku?alebo mi to asi aj tak nepomože.čo všetko ti kazali doniest?okrem vložiek.tie su jasne.ako sa ti tam dari?nenudiš sa moc? 😉

svetielkoand
2. sep 2011

@monka9999 ahoj mozes si dat citronovu stavu a doliat do 3dcl vodou 😉

janula17
2. sep 2011

@monka9999 no to je uz na kazdom ci bude chciet byt vo svojom alebo da prednost ich veciam. Ja som tiez mala ich veci pri prvom, no teraz uz svoje si vezmem, lepsie sa citim vo svojich veciach. A zupan zase nemas ako zakrvavit. Odsavacku jasne ze mozes, a preco by ti to nemalo pomoct? zalezi od situacie, ked budes moct kojit tak si budes prikladat radsej babo nez odsavacku, lepsie pre vas oboch. Zase napr ked ma babo zltacku tak je velmi spave a neprichyti sa poriadne, chces rozbehnut laktaciu tak lepsie ked aj odsavas alebo si stlacas prsia aby to nejako rozbehlo. A co kazali doniest? no veci pre teba a pre babo, neviem co myslis presne, pytaj sa

ani sa moc nenudim, este som tu len od stredy a mam tu net takze sa to da. Uvidim ako dlho tu budem, ci ma este pustia pred porodom domov (dufam)

berus222
2. sep 2011

@monka9999 mozes si tam dat stavu z polovice citrona, ale aj tak je to blivajz 😝

monka9999
3. sep 2011

@berus222 no mala som to pred7rokmi a radšej som to vypila naraz,lebo keby som to najskor len odcucla tak by som to viac nepila. ☹

monka9999
3. sep 2011

@janula17 no pri prvom chceli svoj pribor,teplomer a ani neviem čo ešte.kozmetika pre mna určite,ale aj pre male?mydielko a mliečko asi svoje.nie?

janula17
3. sep 2011

pre male si beriem - plienky, mokre utierky, krem na zadocek, mydlo a mliecko na telo netreba - ja este nenatieram take malinke ani mydlo, len cistu vodu pouzivam, flasku svoju keby sa mi neskor spustilo mliecko aby sme nemuseli ich obrovske derave cumle pouzivat. A este si kosielky zo dve vezmem svoje pre babo, keby sa mi vyhadzalo alebo tak
@monka9999

monka9999
3. sep 2011

@janula17 ja som tušim pri prvom mala svoje mydielko.ale flašu som nemala.treba potom nalepit meno?

berus222
5. sep 2011

ahojte baby. ako je to v porodnici s monitorom dychu? davaju ho alebo ho treba pytat a mat na to vazny dovod? lebo mne ho pri prvom dali az ked sa dusil a nemam v plane zazit to este raz.

lubenka131
5. sep 2011

@berus222 ahoj lubi nedavaju automaticky treba pytat a neviem ci ho aj nebudes hned platit...ja som ho videla na voziku len jednej babe a to neviem ci jej ho pozicali tam zadarmo alebo nie...ale ked ho chces na domov stoji to 34,5 na pol roka

berus222
5. sep 2011

@lubenka131 doma mam, len si ho asi budem pytat v porodnici

janula17
5. sep 2011

@monka9999 myslim ze nie, tam si len prelejes a mas u seba tu flasu asi.... a este si nezabudni papuce do sprchy

lyongirl
5. sep 2011

@monka9999 fľašu máš pri sebe a ak treba UM, tak si ho vypýtaš, dajú ti ho v ich fľaši a len si ho preleješ do svojej, alebo si zoberieš svoju a necháš si UM naliať do nej, ja som tak mala, nikto nemal žiadny problém, sú zvyknutí, že mamičky si už nosia skoro všetko svoje a myslím, že im to aj vyhovuje, lebo majú menej roboty 🙂
@berus222 keď som ležala s menším, tak ja som monitor mala, lebo malý bol narodený o mesiac skôr, takže pre istotu, ale mamička, čo bola so mnou na izbe, tak nemala, lebo jej dieťa bolo narodené na čas, takže teoreticky nebol dôvod jej ho dávať...aspoň tak hovorila sestrička, že len "rizikovým" deťom dávajú...

sissik
5. sep 2011

@berus222 na observacnom boxe su vsetky deti na monitore, aj donosene. na izbu pozicali mojej spolubyvajucej, ked sa sestricke zdalo, ze chvilu nedychal a zosivel. tak pre istotu jej dali.
flase radsej svoje, s najmensou dierkou na cumli. zupany tam maju, ale v tomto teple sa ti v ziadnom nebude chciet chodit😉
no a da sa tam prezit - takze moj zakladny ciel pobytu som splnila - prezit a doniest si domov babo. ale uz nikdy viac. jedine, zeby to tam prerobili adekvatne 3. tisicrociu 😅 a mne by siblo a chcela by som dalsie 😀
starostlivost o mamicky OK - to fakt ficali, po sekciach zvlast
o deticky sa tiez starali, aj ked niektore veci sa podla mna od mojho minuleho pobytu velmi nezmenili a cakala som zmenu, hlavne po vyplneni dotaznika. sestricky na novorodeneckom boli tiez ovela-ovela milsie ako pri predchadzajucom pobyte. dokonca mi malu priniesli prilozit, kym som lezala v mrakotach na posteli - to som fakt necakala, ale bola som velmi rada, ze ju priniesli. ta sestricka bola sestricka s velkym S, fakt. a este par ich tam takych bolo.

lyongirl
5. sep 2011

@sissik takže už ste doma? Ja som zvedavá, na moje dojmy/zo šestonedelia/, posledné boli dobré, tak dúfam, že aj teraz budem spokojná. Ináč jedna sestrička, taká blondýnka je tam neskutočne dobrááá s veľkým srdiečkom 🙂
No a som aj zvedavá na dojmy z pôrodu, lebo tie posledné boli hrozné, tak sa trochu obávam, čo ma čaká...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre