Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyongirl
14. sep 2011

@gazovicka používala som ich veci, aj košele, aj župan, župan minimálne, lebo som sa išla v ňom uvariť, a košele som si nechcela špiniť svoje a ešte tam bolo horko, tak som sa potila a svoje by som prepotila asi všetky...

gazovicka
15. sep 2011

dievcence, ktore ste uz rodili v Trnave teraz, ... @kocurko1 pisala, ze drobulku jej po porode sestricky hned prilozili ... je to pravda? moja neter rodila pred dvoma mesiacmi v trnave a ked som sa jej na to pytala, tak sa mi smiala, ze to vraj u nas na SK nikde nerobia, mozno s vynimkou sukromnych klinik... tak som bola velmi prijemne prekvapena, ze to tu bolo spomenute, ze v trnave sa sestricky takto "pochlapili" ...
lyongirl @ dakujem za odpoved

kocurko1
15. sep 2011

@gazovicka je to pravda. V ten den poprepustali vela zien zo sestonedelia a ani na salach nemali vela pacientok. Sestricka nemusela hned utekat hore s detmi. Rovnako prvy vecer na sestonedeli bol klud. Samy sa nas opytali, ci chceme priviezt deti 🙂
Najblizsie dva dni bolo vela sekcii, bolo uz menej casu. Som rada, ze som si mohla babo okupat. Jedna z detskych sestriciek musela behat dole a druha ostala hore s 10detmi, ktore musela sama okupat a do toho jej drncal telefon. Napriek tomu bola velmi prijemna a snazila sa pomoct.
Ked je plne oddelenie, najviac sa mi osvedcila jedna starsia kratkovlasa sestricka, velmi dobrosrdecna. Behala celu noc po izbach, kde plakali babatka 🙂
Ak si odmyslim nemocnicne prostredie, s dobrymi ludmi sa da vyjst 🙂

gadget.tt
15. sep 2011

@gazovicka Ahoj, ja som tiez rodila pred 2 mesiacmi a maleho mi dali prilozit na prsnik, no neprisal sa... zalezi asi ake sestricky maju sluzbu...

katkatt
15. sep 2011

@gazovicka suhlasim s babami, zalezi od situacie, pred 2 rokmi mi maleho automaticky v perinke prilozili, druheho pred 2 mesiacmi nie, tak som si to sama vyziadala, ked ho brali prec ...ked poprosis sestricku asi to nebude problem aspon na chvilu ti babo prilozit 😉

moncicatko19
15. sep 2011

ja som rodila pred vyse rokom a mala som CR mali bol na sestonedeli a ja na rizikovom.......ked som chcela ist za malim musela som cakat na mamu aby ma tam na voziku zobrala lebo sestrickam sa nechcelo uracit ma tam vziat a samu ma nepustili.chvala bohhu ze na druhy den ma prelozili k malemu...prve prilozenie mi dali ked som sa tam dotrepala na voziku a to mi ho dali na ruky a ze prilozte si dieta a sestra odkracalla prec a ja ako prvorodicka som to nevedela a neslo mi to tak som sa tam snazila 30min si ho nejako prilozit a aj t ak ic sa nepodarilo.aaz ked som prosila asi 2 sestricky potom sa zlutovali a pomohla mi 😖 inak som bola spokojna az na par drzichh sestriciek 😠 ale to som si vybavola s hlavnou sestrou 😀

moncicatko19
15. sep 2011

a este sa vas chcem spytat pri CR vam dieta dali aj na ruky alebo vam ho ukazali?????mne nie a to som nebola cela umrtvena.ruky a hlavu som mala ok 😉

gazovicka
15. sep 2011

tak si ho teda drobulku budem pytat, ak budem vladat 🙂 som hrozne zvedava na trnavsku nemocnicu, ale sa aj bojim .... ach jo... prvorodicka.... 😒

berus222
15. sep 2011

@gazovicka neboj, je tam celkom fajn. len neocakavaj ziadny luxus vo vybaveni aby si potom nebola sklamana. ako ja, ked som nad sebou na porodnom boxe mala neon plny zdochnutych much 😀 ale da sa to tam.

lyongirl
15. sep 2011

aj mňa sa sestrička po pôrode pýtala, či chcem malého priložiť a aj mi ho dlho na prsníku nechala 🙂

sissik
15. sep 2011

@gazovicka ak budes bradavky pripravovat masazou a po masazi natries mastickou - je jedno akou, cca od 36tt, tak minimalizujes problemy s ragadami a bolestou😉

sissik
15. sep 2011

@gazovicka mne priniesla jedna zlata sestricka s kratkymi hnedymi vlasmi ukazat malu asi 2 hodiny po sekcii na izbu a dokonca mi ju aj prilozila, ked som ju nevedela koli tecucim infuzkam sama pridrzat poriadne. a to bol den, ked mali 5 alebo 6 sekcii, takze bol frmol. ked sa chce,t ak sa sa da, zalezi fakt od ludi😉

zjanulaz
17. sep 2011

Ahojte 🙂 chcela by som sa spýtať či je to fakt v TT pôrodnici tak zlé alebo nie..... som prvorodička... mám strach neviem čo ma čaká zvažujem epiduralku alebo diantal gél a neviem čo by asi tak mohlo byť lepšie.... a ešte jedna otázočka máte niekto skúsenosť s MUDR. štefánikovou? ďakujem veľmi pekne 🙂

mikad
17. sep 2011

@zjanulaz zachránila mi dvojičky, je skvelá, moj názor

zjanulaz
17. sep 2011

jj takže sa môžem v pohode popýtať či by si nenašla čas aj na môj pôrod..... moc ďakujem..... a dúfam, že ste zdravý 🙂

mikad
17. sep 2011

vďaka jej rýchlemu zásahu sú obidvaja chlapci zdraví, ďakujeme.....

kika423
17. sep 2011

@zjanulaz Ahoj, ja mám MUDr. Štefánikovú vybavenú k pôrodu, už mesiac chodím ku nej do nemocnice na poradňu, zatiaľ je skvelá. Len mojej malej sa nechce ísť von, je stále strašne vysoko, doktorke sa to nepozdáva, tak v pondelok mi povie čo pôjdem spontánne alebo cisárskym. Ale odborníčka je to určite dobrá.

zjanulaz
17. sep 2011

tak ja pevne verím, že ma ešte vezme a nebudú problémy lebo už potom neviem koho by som si vybavila :( takže už by mala byť malá vonku? no ja čakám 14.11., tak uvidíme či bude skôr alebo neskôr 🙂 inak ďakujem

renka_potvorka
18. sep 2011

Ahojte. Ja som rodila v TT nemocnici pred 3 rokmi. Vacsina sestriciek aj lekarov boli v pohode. Na vzdycharni zacala do mna jedna rypat, tak som jej jemne vynadala a odvtedy mi dala pokoj. Netreba sa dat. Sestricky na setonedeli boli velmi ochotne, poradili aj ukazali co bolo treba, len nemali radi, ked ich niekto zneuzival. Su to len ludia, niekedy ani oni nemaju dobry den, tak to treba aj tak brat. Ja som nemala tazky porod ale mala som komplikacie a doslo aj k chybe, tazko povedat kto to sposobil. Dolezite je ze lekarka sa o mna starala pocas kontrakcii a pri porode malemu asi aj zivot zachranila a to som si ju ani nezaplatila. Teraz by som ju chcela znovu, len keby to nebolo take drahe.

renka_potvorka
18. sep 2011

A este som chcela k tomu kremu na bradavky. Moj maly bol spave dieta, krmili sme sa vyse hodiny, stale zaspaval a nepil, ale cuckal, tak som mala bradavky v strasnom stave. Najlepsi liek nam dava sama priroda. Vzdy po kojeni som si z prsnika este vytlacila par kvapiek mlieka a nim potrela bradavky. Za par dni boli krasne zahojene a nemala som strach ze aku chemiu to malemu davam a nic ma to nestalo.

zjanulaz
19. sep 2011

a ak smiem vedieť ako sa volala tá lekárka? ja by som si chcela zaplatiť je to môj prvý pôrod takže strach je o to väčší :( ale teším sa na malú, keď ju uvidím a hlavne, aby bola zdravá 🙂 takže samotné materské mlieko pomáha? no som zvedavá ako to bude prebiehať 🙂 no s tými sestričkami počula som všeličo..... a počas kontrakcií neviem či by som bola schopná niekomu vynadať, ale to asi príde nejak samo 🙂

renka_potvorka
19. sep 2011

Jej meno si nepamatam, ale zistim ho. Bola mlada, blondava a vsetci vraveli ze sa podoba na doktorku z Ordinacie v ruzovej zahrade. A neboj sa budes mad dost sil na vynadanie niekomu ked ti bude robit zle, dolezite je aby si sa ty citila dobre, oni su tam pre teba a nik nema pravo po tebe kricat. Ak by to bolo mozne, je urcite dobre, ked je s tebou manzel. Ak nema dost odvahy na porod, tak aspon vo vzdycharni, to moc pomoze. So mnou pri prvom nebol, ale pri druhom by som chcela, bude to asi prijemnejsie.

lyongirl
19. sep 2011

@renka_potvorka to je dr. Kovačičová a momentálne je na rodičovskej dovolenke 🙂, rodila ma 2x, bola perfektná 🙂
A tiež som manžela 2x pri pôrode nemala, ale veľmi by mi bol pomohol aspoň na vzdychárni, lebo fakt poniektoré sestričky sú odmerané a chovajú sa ako keby si ani nerodila ☹, pri chlapovi si toľko nedovolia, aj keď tie potvory, čo som mala aj pri druhom, aj pri treťom pôrode nemali problém ani pred manželom...drzé boli ešte aj po pôrode...

lyongirl
19. sep 2011

@zjanulaz ja všetkých doktorov nepoznám, ale ak si chceš niekoho vybaviť, tak podľa mňa je jedno, kto to bude, na každého sú počuť chvály...

gulka63
19. sep 2011

@renka_potvorka ja si myslim ze pocas kontrakcii t.z. v prvej dobe porodnej sa o rodicky staraju hlavne sestry, sleduju kontrakcie, srdiecko, radia ako dychat....lekar pride vysetrit a odrordit. ak sa nieco vazne deje s dietatom vacsinou nato pride sestra a vola lekara. Myslim si ze ziadna sestra po rodicke nekrici ak na to nieje dovod. Ak je spomalene srdiecko a ja netlacim,tak je lepsie ked na mna zakrici aby som sa spamatala a potlacila nez aby som nejako ublizila svojmu dietatu

zjanulaz
19. sep 2011

no takže vidím, že ma čaká boj 🙂 no uvidíme ako to bude lebo manžel chodí na šlužobky, tak pevne verím, že nebude odcestovaný lebo ako sa poznám ja sa aj rozplačem ak budú hnusné :(

gulka63
19. sep 2011

@zjanulaz myslim ze sa zbytocne obavas a stresujes. ja ked som rodila bola tam taka ukricana rodicka, ziadne rady nepocuvala a nervy stratil manzel nie sestra. sestra hovorila ze oni su na to zvyknute, ala manzel nebol. a mna tiez riadne znervoznila. ja som sa snazila robit to co mi kazali a dalo sa to zvladnut. Kazda vieme ze porod boli a preto s tym pocitame. a bolestive kontrakcie su sucastou porodu. Ak si myslim ze to nezvladnem tak si dam epidural . Aj ked hlavne rozhodnutie je na porodnikovi.

renka_potvorka
19. sep 2011

gulka63 ja som mala kontrakcie len 2 hodiny, ale zas velmi silne, problem vtedy nebol a aj tak ma lekarka prisla skontrolovat minimalne 5x. Raz mi povedala, ze ju mam pockat na posteli. Ta sestricka sla len tak naokolo a zacala vrieskat, ze co sa tam vyvalujem, ze mam ist do sprchy. Tak som ju niekam poslala. Nevravim, ze nemaju zakricat, ked je to potrebne.

ttzuzana
21. sep 2011

@zjanulaz Ahoj, treba pozitivne mysliet, nie mat take cierne myslienky... Ked budes mysliet pozitivne , tak to musi urcite dobre dopadnut / to mam z vlastnej skusenosti/. A urcite Ti doporucam, aby si nebola histericka. To nema rad ani Dr. a o sestrickach ani nehovorim... Ja sa drzim pravidla, ze slusnost sa Ti vrati. Ja som obe moje deticky odrodila v TT nemocnici a nemozem na nikoho nadavat a ani nechcem. Hlavne si to cele neznechucuj, tes sa na maleho drobceka a ked budes Ty mila, ver mi, ze nikto nebude na Teba zly. Pri prvom porode bol manzel, naozaj to bolo super, ale pri druhom kvoli chripkovej epidemii tento rok v o februari /bol zakaz navstev a teda sa nemohlo byt ani pri porode/ som to zvladla aj bez neho - a mozno este lepsie. 😉 Moooc Ti drzim palce a uvidis, naozaj to nie je v porodnici take strasne. Niektore sestricky su fakt super a na ziadneho Dr. nemozem tiez poved nic zle. 🙂

janula17
22. sep 2011

ahojte, ja sa chystam v pondelok na prijem, v utorok mam naplanovanu sekciu. Ziadneho doktora som si nezajednavala, podla mna su tam vsetci odbornici, nepoznam ziadneho ktoreho by som vyslovene nechcela. Do porodnice chodim uz niekolko tyzdnov na kontroly skoro obden kedze mam rizikove tehotenstvo, aj som tam lezala tyzden a spoznala som ich viac menej vsetkych, ale nemozem na nikoho kriveho slova povedat
@sissik ako sa vam dari doma, malicka je zdravucka? tak vidis ani mna sekcia asi uz neminie, stale sa mi neotocila, aj ked ma este par dni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre