Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

susan256
24. jún 2009

No pytaju za to nehorazne vela, mne tiez najviac vadi, ze tam tie navstevy nemozu. Vlastne ani by som tam nikoho nepotrebovala len manzela s dcerkou. Inak som ja rada, ze nechodia navstevy na izby. Dost ma to otravovalo, predsa len zena po cisarskom, s kopou mlieka, mala som co robit, aby som sa venovala sama sebe a malinkej. Jedine manzel a dcerka mi budu nenormalne chybat a hlavne, ze nebudu mat kontakt s babetkom. To je divne. Pri prvom manzel pestoval malinku hned v prvy den a potom kazdy den. Inak mi nezalezi na tom nadstandarde.

monicka18
24. jún 2009

Hamonny- takže v piatok? No ja mám už teraz stres bo ma prvýkrát bude vyšetrovať niekto iný ako moj doktorko. A to sa hanbím aj jeho on už ma pozná vždy mu niečo rozprávam a smejem sa z toho stresu a on potom sa smeje na mne. 😀 Tak uvidím ako to zvládnem, no určite sa nebudem mocť smiať bo budú myslieť, že mi totál vyšíva!! 🙂

koniarova
24. jún 2009

Baby, ale veď kristina11 písala, že rodila pred 3 týždňami a otca tam v pohode pustili.Mne kamoška hovorila, že to nepúšťajú len dočasne, že kôli tej prasacej chrípke.Že je na ňu v Trnave niekto hospitalizovaný, tak platí všeobecný zákaz.Neviem. Veď sa na to niektorá na poradni spýtajte.

zuzec
24. jún 2009

caute, aj ja gratulujem ninny, som rada ze je vsetko v poriadku 🙂
ja som mala mat termin vcera, keby nasa Terezka chvilku pockala v brusku, mohli sme byt s ninny spolu v porodnici 😅
no dufam ze bude mat taky bezproblemovy pobyt ako ja a nech su cim skor doma

johnie
25. jún 2009

koniarova
nie je to docasny zakaz, vobec nepustaju na sestonedelie nikoho z rodinnych prislusnikov. len cez sklo mozu vidiet babo, ak si zariadis ze ti niekto pozrie na drobca mozes ist aj ty von na chvilku za nimi ale oni nemozu dnu...
ja si myslim ze to je trocha divne ze si ani muz nemohol malu zobrat na ruky ale na druhej strane dobre ze to takto je lebo keby sa tam nahrnulo 10 ludi na izbu tak neviem neviem.... da sa to vydrzat 😉

hamonny
25. jún 2009

Monicka 18, hmm, ja by som tam zajtra mala byt okolo 9.00. Ty sa chystas o kolkej? Hlavne zahod stres a obavy z lekarov /-ok. Oni su podla mna v pohode a hlavne su tam na to, aby pomohli, takze hanblivosti sa mozes kludne zbavit, pre nich sme ako pacienti s nadchou pre vseob. lekara 😉 . S tymi izbami na 6-stonedeli je to vselijake, ale asi to naozaj musime brat ako nieco kratkodobe, ako nieco, co nepotrva dlho a budeme doma... Takze sa snazim k tomu stavat skor takto... A co sa tyka tych "klasickych", suhlasim s Berus 222, trosku si tam pochodit, "pokukat" a mozno sa aj s niekym zhovorit, ked sa uz budeme musiet "nahanat" po celej chodbe, aby sme sa dopracovali k sprche. 😉 V kazdom pripade budem vediet k tomu viac povedat, ked to budem mat za sebou. Dame si vediet 😉

safs
25. jún 2009

majula: vies jaq to je ten moj ma zenie furt jaq zdutu kozu a to hlavne z kojeneckého cherokee 😀 😀 😀 furt sa mu stazujem jaq som unavena fucim picha boli tvrdne a ked sme v tescu zahadne neboli nic 😎 a nebola som celko isty ci si to ty 😒 ako si dopadla v nemocke? a kedy ides zase?

ozaj a nase prenasacky uz porodili?

monicka: aj ja idem v piatok prvykrat tak sa mozno stretneme 😉

majula28
25. jún 2009

zuzec a o koľko sa malá narodila skorej?

safs no teda vieš čo aj ja som na tom tak isto, keď sa jedná o nejaké vecičky tak to mi nič neni všetky bolesti opadnúúú 😀 😀 😀 No ja som si ťa tam nevšimla, ale môj drahý áno 😠 pozri kade on pokukuje 😠 😀 No ja som na tom asi tak, že môžem čakať už každú chvíľu 😀 krček 0,5 cm otvorená na 3cm takže každýýýým dňom ale ževraj môže sa ešte aj prenášať 😲 ale ak ináč nič tak idem 1.7. na poradňu... 🙂

monicka18
25. jún 2009

Hamonny
Safs
tak zajtra , aby sme sa rýchlo vybavili a hlavne, aby bolo všetko OK! Ešte stále neviem o ktorej idem bo neviem kedy tatinko moze! On ma vždy takto naťahuje. Vždy sa to dozviem až večer v postielke keď si natáča budíček! Takéto veci má pod palcom on aj do práce ma celé roky budil on. On je taký starostlivý. Zajtra Vám dám vedieť, čo a ako! Ohláste sa aj VY! Papa

hamonny
26. jún 2009

Ahoj Safs 🙂 Tak my sme mali tu cest, dnes sa stretnut v poradni, vsak? 😉 Ty si dnes tak narychlo bola vybavena, resp. preobjednana, hmm? No my sme absolvovali vysetrenie u dr. este aj prietoky UZV. Je totizto naozaj otazne, ci to "stihneme" do nedele i ked mi na UZV povedala dr. ze hlavicka je uz zase o nieco nizsie... Ved uvidime... A aky bol finalny verdikt? "Ak do nedele (terminu) neporodime, v pondelok opat na kontrolu a potom sa uvidi". No sme velmi zvedavi.
Safs, Ty si sa dnes celkom "presla" mestom, vsak? Od Tvojho gyn do nemocnice a spat... Dufam, ze si to zvladla v pohode v tomto teple.
Babulky, zelam Vam pekny vikend, skuste si oddychnut a tie, co sme "na zozname" cez WE, by sme mohli aj ist, vsak? 🙂 Dame si potom vediet. Drzte sa.

dijado
26. jún 2009

čaute, chcem sa podeliť s vami o moju skúsenosť s pôrodnicou Trnava. dlho som rozmýšľala či rodiť tu a som rada, že som sa pre Trnavu rozhodla. veľmi milý a ochotný personál. rodil ma MUDr. Dečkov, asistoval mu MUDr. Štrbo a dve strašne milé sestričky /predtým tam boli také staršie nepríjemné, ale našťastie sa menili smeny/ + anesteziologička. mala som to trocha komplikované a dosť ťažký pôrod a šťastie od Boha, že práve slúžil MUDr. Dečkov. Prvú noc som ležala na rizikovom. Malá sa narodila o 18,25 a o 21,00 mi došla osobne primárka detskej pediatrie aj s malinkou v náručí povedať, že je všetko O.K.

safs
26. jún 2009

harmonny ani nehovor 😠 taka som nastvana jak.... sa ani nevyjadrujem radsej bruch jak kamen celou cestou tam aj spat ( a na striedacku som si pri tej prechadzke prehadzovala dazdnik so slnecnymi okuliarmi 😀) a sestricka mi povie , ze vy ste zdrava zena poradnu netreba , kedze som bola v pondelok u strbu ze to staci 🙂 a pondelok utorok stredu bud.tyzden mala uplne napraskany ach jaaaaj ten babybooooom 😉 tak az v piatok 3.7.
no uznaj mna v tej nemocnici asi fakt nechcu 😀 😀 😀 mozno ze do porodu nestihnem ani jednu rizikovu poradnu max. jednu 😒

majula28
26. jún 2009

safs no to zírám ako si dopadla 😲 a to prečo, čo tam bolo moc? A tvoj doki čo ti hovoril, ako si na tom?
My sa asi nestretneme, lebo mne už tvrdne a tvrdne takže neviem či aj dneska nepôjdem rodíííť 😲
Ktorý doktor tam bol?

safs
26. jún 2009

ahoooj majula, nemam slov 😒 vraj som sa mala dopredu objednat, a to som sa u toho mojho asi trikrat pytala , ci sa mam dopredu objednat, ze nie , staci tam prist s tym vymennym listkom, a aj baby tu na konovi pisali, ze ak nechces ist k nejakemu konkretnemu doktorovi , tak netreba, takze fakt nechapem 😒
ked som tam prisla bola tam harmonny a ta mi povedala , ze cakaju na doktroku na vysetrenie, niekam vybehla, ale ze ostatne veci, co sa tam robia, maju uz za sebou, takze v podstate som tam bola sama 😖 😖
inak mne tiez hrozne tvrdne , uz to ani neratam, ze ako casto , ale mozno tym , ze som sa dnes moc nachodila , davas si este magne ?

majula28
26. jún 2009

safs ja keď som tam išla prvýkrát tak som nebola objednaná a ani nijaké odporučenie som nemala a to som začínala len 36tt 🙂 No a ty si už v 38tt a nechcú ťa tam, to mi je čudné... 😲 a nezávisí to náhodou akému doktorovi chodíš? 😒
dneska mi už ale dvadsiaty krát stvrdlo 😲 ráno bolesti ako na menzes 😲 neviem čo mám robiť už som z toho vyplašená 😲 mám behnúť na pohotovosť? Čo ty na to? 😲 magne si už nedávam, lebože to bábeno z toho ochabuje a zabraňuje kontrakciám😲 a ja už chcem mať potom... 😀

hamonny
26. jún 2009

Ahoj Safs, s tym tvrdnutim bruska - mas to mat aj dnes z coho... No ved si sa nachodila... + ta spara vonka... niet sa co cudovat... Magne mozes. A prekvapilo aj mna velmi, ze ta takto preobjednali.... pretoze este aj po tom, ako si odisla prichadzali nove maminy a kedze sme my "vybavene" cakali na dr., tak zatial ich sestra brala na natocenie zaznamu, tlak krvi,.... Doteraz neviem, preco prave ty ides na iny termin.... Ale myslim, ze este tam bola jedna mamicka, ktoru tiez len otocila vo dverach a teda ju preobjednala, ... no ale ona mala este mensie brusko, mohla mat mesiac, mozno i dva do porodu.... Majula, dnes tam bola dr. Chovanova (v ambulancii) a dr Stefanikova robila UZV (teda aspon mne).

majula28
26. jún 2009

hamonny a tebe ešte pôrod nehrozí? Čo povedala doktorka?

hamonny
26. jún 2009

Majula 28, povedala mi, ze sme "otvoreni" cca ako min. tyzden, no na UZV dodali, ze hlavicka je uz nizsie a nizsie... Doslova mi povedali len to, ze ak do nedele neporodime, tak v pondelok na kontrolu... Takze ci sa "sporodnieva" u mna alebo nie, je naozaj len na tom malinkom stvoreni v brusku... 🙂 Spominali tam, ze skoro vsetky maminy predo mnou, co mame priblizne rovnaky termin su na tom ako ja... Nie a nie do porodnice... Hmmm...... No a s tym Magne, co si pisala (Majula), zienky ho beru do kon. 38 tt az 3x al. 2x denne (niektore!!!). A iné ho beru az do konca tehu... Ja som ho nikdy nebrala pravidelne, len ked ma napadlo.... Aj to len rano... V nejakom 7-8 mesiaci, som si sem-tam davala i vecer, ale to len naozaj zriedka.... Takze som kvoli tomu myslela, ze tu jednu by mohla i Safs,... radsej sa teda treba informovat u lekara, dobre, Safs? Aby som neporadila zle. Predsa len lekar je lekar.
Majula, hmm, aj ja chcem mat po "tom" 😉 a co tvoje brusko??? stale citis bolesti ako pri MS? Ja sa tak citim skoro kazdy vecer, no stale si hovorim, ze oproti kontrakciam je to stale len "slaby odvar", tak sa tym este neznepokojujem. Ale kazda sme ina, tak neviem, ake to moze byt v tvojom pripade. Daj vediet, "kdyby neco" a drz sa.

majula28
26. jún 2009

tie bolesti ako na menz. sú už neni ale tvrdne mi asi tak 3-4 krát do hodiny 😲 a malý sa nejako málo hýbe musím ho šťuchať aby sa pohol 😲 a potom sa pohne trošku, asi spí veď je také počasie aj ja som si zdriemla 😀 haha teraz sa začal hýbať, asi číta že o ňom píšem 😀
Ja som sa minule pýtala Dečkova či mám to magne brať a nepovedal nič len sa uškrnul a mikol plecami, tak si teraz vyber ...ale vyskúšam si ho dať čo to spraví, ale mám len šumivý 😀

monicka18
26. jún 2009

Ahojte! tak ta, čo ju otočili medzi dverami som bola ja! Som taktiež naštvaná, pretože u mojho som bola posledné 2 týždne raz do týždna, teraz má dovolenku naposledy som bola vyšetrená 18.5. a teraz ma objednala na 7.7. a to si myslím je dosť neskoro. A ako može sestrička pri pohlade do ocí určiť ste zdravá 3 týždne Vás netreba pozrieť mi je divné! Takže sa ešte rozhodnem, čo do 7.7. urobím. Mala som problém pri otehotnením a teraz to nenechám len tak na náhodu. Jedná sa tu o mňa a malinkú nie o sestričku, či doktorku keď majú plnú ordináciu. Veď sa ordinuje do 15tej tak či vyšetria o 1, či dve menej!
Nerobím tu teraz nejaký boj, nevravím, že som chorá ale máme všetky na to nárok! A moj Dr. taktiež nie je blázon a keby nebolo treba ešte by ma do nemocky neposlal, nie?

Safs- ja som potom banovala, že som odišla ty si teda musela byť taktiež zaskočená keď si odtiaľ odišla!

monicka18
26. jún 2009

Hamonny ja som ťa videla! Teším sa! Aj som si myslela, že si to ty! Ja som tá preobjednaná ale tak divne zaskočená! Mám teraz taký divný pocit neviem, čo a ako!

majula28
26. jún 2009

baby no neviem prečo vás otočili medzi dvermi, veď keď chodím ja v stredu na poradňu tak tam chodia aj také menej pupkaté čo majú ešte moc pred sebou a vy už čochvíľa idete rodiť 😲

rosio
26. jún 2009

Čaute baby,zmizla Vám po pôrode tehotenská čiara?

hamonny
26. jún 2009

Monicka 18, pripomen sa mi, prosim. Ty si ma videla? 😉 Hmm, rozmyslam, ktora by si z tych maminiek mohla byt Ty 🙂 Preobjednana a divne zaskocena... Rozmyslam, Monicka, daj vediet, nech si spomeniem 😉

safs
26. jún 2009

monicka: asi sme mali dneska nejaku divnu kontstalaciu hviezd alebo co 😨 a sestricka je asi nejaky vyssi level kedze pohladom skonstatovala ze som zdrava 😝 jaaaaaaj a este mi povedala , ze keby nieco sa mi prihodilo tak ze tuto vedla na prijem mozte prist no takze asi tak 😠

majula : a ty neblbni a pockaj na mna , nie ze nam to pokazis 😀 😀 7.7. sme sa dohodli ta neee???

rosio: mne tentokrat ta ciara vobec nenarastla a moja kamoska ju ma este stale a uuuuplne tmavu maly ma 5 mesiacov tak sa na to bavime, ze ona ju ma aj za mna 😀

monicka18
26. jún 2009

Hamonny nemala si na sebe nieco biele myslim s kvetinkami alebo nejakým vzorom dočervena? Ak nie tak potom neviem. Neviem, preco ale myslela som si, že si to ty. Ak nie tak sa ospravedlňujem, že som si ťa zmýlila!! 😅

majula28
26. jún 2009

no baby nakoniec som sa rozhodla ísť na pohotovosť, pre istotu 😲 kontrakciu som mala len jednu slabú, krček od poradne nezmenený, ale chceli si ma tam nechať na rizikové ležať, no to teda nie, reku pokiaľ nerodím nezostávam 😲 tak ma pustili... 🙂 možnože ešte do rána sa tam vrááátim 😀 ale mám prísť až keď budú väčšie bolesti a pravidelnééé... 😀

monicka18
28. jún 2009

Babulky kde ste všetky?? čo ste ma už všetky opustili a rodíte?? Ohlaste sa mi niekto!!

zmurkaz
28. jún 2009

Ty si z TT? A písala si aj na júlovky?

hamonny
29. jún 2009

monicka 18, majula 28, safs, babule, hmm, my sme este tu 🙂) teda nie sme v porodnici... totizto vcera sme mali termin, no ocividne teda prenasame... Idem o nejaku hodinku do poradne, tak som zvedava, co nam dnes povedia.... Tesim sa do tej horucavy von 😠 .
monicka 18, mala som take oranzove tricko, celucke oranzove a rifl. suknu... Nevadi, ze si si ma s niekym splietla, 🙂, to sa stava v cakarni s xy zienkami 🙂

Aky ste mali vikend? My sme mali taky "ocakavajuci", no stale nic... klasika vikend, nelisil sa nejako zvlast, co sa tyka sobotn. prac 🙂. Ale ved nevadi... Hadam sa to uz "rozbehne".
Ked sa vratim z poradne, dam Vam vediet, co mame nove.

Drzte sa, babulky a dajte o sebe vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre