Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

femine
16. okt 2014

@kristinafifi Hmmm no asi je to vec nazoru, mne sa naopak jeho nazory na antikoncepciu a aktivne vedene porody pacia, je to o profesionalnom pristupe k praci, dostupnosti informacii ako rozne studie a praktickych skusenostiach. Fakt je ten, ze si nekladie servitku pred usta, hovori priamo co si mysli a nie kazdemu to tak vyhovuje. Velmi ma mrzi Tvoj negativny zazitok z porodu, dufam ze babatko je uz teraz v naprostom poriadku a ze ste obaja spokojni a zdravi a stastni 🙂 To je asi to najdolezitejsie

kristinafifi
16. okt 2014

@femine citacia "Teda menštruáčné krvácanie je neprirodzená vec, je to prejav zlyhania oplodnenia. Biologicky je to vlastne prejav „choroby" - neplodnosti, či už dobrovoľnej, alebo nedobrovoľnej. A v tom je celý problém.

Z biologického hľadiska by žena nemala vôbec menštruovať, pretože prirodzený biologický stav pre ženu v plodnom veku je tehotnosť, pôrod a kojenie. Tým, že ženy v súčasnej dobe sú tehotné iba 2-3 x za život si spôsobujú niektoré závažné komplikácie. Každý mesiac je ich telo vystavené kolísajúcim hladinám pohlavných hormónov a z toho 14 dní iba čistým estrogénom, ktoré pri dlhodobom pôsobení majú rakovinotvorný potenciál. Následkom dobrovoľnej neplodnosti je vysoký výskyt rakoviny prsníka, rakoviny maternice a rakoviny vaječníka, ale aj iných ochorení, vaječníkových cýst, endometriózy, cýst v prsníku a podobne."
Toto ti pride normalne, co Jozo (ano, tykame si) napisal??? Mne nie, pre mna je menstruacia prejavom zdravia. Co ma negativny dopad na zdravie zien je prave uzivanie antikoncepcie, nie jej neuzivanie. Vies, ja som pred rokom na onkologii podstupila operaciu prsnika a ten stres naozaj nezelam nikomu. Za chyby sa plati, ked som bola mlada a blba tiez som asi 2 roky uzivala antikoncepciu, v tom case mi vznikol utvar v prsniku a po rokoch, som podpisovala papier, ci som v pripade malignity ochotna, nechat sa vykuchat na rebra.
Nie je normalne, ked zena roky uziva lieky, ktore jej uplne rozhadzu hormonalny system.
Mna ako zenu uraza doktorov nazor.
Babatko ma uz 5 rokov, ano, je zdrave, ale ten nasilny a predcasny porod nas poznacil oboch.

kristinafifi
17. okt 2014

Este chcem doplnit, ze nazor Dr. Zahumenskeho povazujem za velmi nebezpecny. Tento lekar prednasa aj na vysokej skole, takze aj tam prezentuje svoje bludy. Verejne hovori nam zenam, ze sme chore, lebo menstruujeme, a hned nam ponuka aj riesenie vo forme antikoncepcie. Velmi ma tento jeho nazor poburuje a uraza. Ako "autorita" moze byt mienkotvorny pre mnohe zeny a hlavne mlade dievcata, ktore este len zacinaju menstruovat a je im ponuknuta antikoncepcia ako liek na vsetko a uzivaju ju roky a v 30 sa zobudia a maju nasledky. Mna by zaujimalo, ci pan doktor aj svoju pubertalnu dceru uz lieci tymto sposobom !!!!
Len na zamyslenie. Uzivali by muzi roky hormonalne lieky, len preto, ze ich tela su zdrave a funguju normalne? Myslim si, ze vacsina nie.
Pred rokmi som tiez experimentovala s antikoncepcoiu a poskodila som si zdravie (pisala som o tom vyssie), potom som nechala svoje telo fungovat samo, mala som diagnozu polycysticke vajecniky a mentruaciu v rozmedzi 21 az 55 dni a lekar mi predpovedal neplodnost. Dnes mam 2 deti pocate prirodzene na velky uzas doktorov, cysty sa mi netvoria, menstruaciu mam pravidelnu a ziadne bolesti. Zmenila som par veci v zivote, ale hlavne, prestala som bojovat so svojim telom, prijala som svoju zenskost. V sucasnosti to vobec nie je lahke, lebo podprahovo zo vsetkych stran sa dozvedame, ze menstruovat v 21. storoci nie je normalne.
Je to normalne, sme zeny !!!

susans13
28. okt 2014

Ahojte mamičky, mám rodit v tt cisárskym rezom (spinal) a chcela by som sa spýtať mamičiek čo tam takto rodili, že či im hneď po cs ukázali babatko, prípadne prilozili? A ako často vám ho nosili - či vôbec? Ďakujem pekne

susans13
28. okt 2014

Ahojte mamičky, mám rodit v tt cisárskym rezom (spinal) a chcela by som sa spýtať mamičiek čo tam takto rodili, že či im hneď po cs ukázali babatko, prípadne prilozili? A ako často vám ho nosili - či vôbec? Ďakujem pekne

slavik
28. okt 2014

@susans13 ja som rodila cisárskym v TT malú mi ukázali hned po pôrode. A keďže som bola na nadštandartnej izbe, tak manžel hned ako ma previezli na izbu prišiel za mnou a malu mi doniesli za 3 hodky na kojenie a nechali nám ju asi hodinu. A poobede prišla moja mama tak mi zase priniesli malú a tiež nechali aby si aj babka popestovala.

dulkagabulka
2. nov 2014

V stredu sa uskutočnila konferencia, ktorú usporiadlo občianske združenie ODZ a na ktorej sme mali možnosť sa spolupodieľať. Prezentovali sme vybrané výstupy z výskumov oboch občianskych združení, ktoré boli zamerané predovšetkým na skúsenosti žien s pôrodom v SR pričom sme sa ne pozerali optikou ľudskoprávnych a medicínskych štandardov. Pozrite si prezentáciu o dobrej praxi (vybrané aspekty) podľa WHO a FIGO. Po prezentáciách prebehla facilitovaná diskusia do ktorej sa zapojili, okrem iných aj docent Korbeľ (predseda sekcie perinatálnej medicíny Slovensko gynekologicko-porodnickej spoločnosti) a tiež docentka Chovancová (Predsedníčka Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti) Viac informácií Vám prinesieme čoskoro (prihláste sa na odber newslettra a nič vám neunikne http://prezi.com/ob7c5fde93ih/?utm_campaign=sha...

greenfrog
3. nov 2014

Ahojte, mna by zaujimalo, tie, ktore ste rodili v Trnave teraz v poslednych tyzdnoch, mesiacoch, ako to vyzera na sale z pohladu otca pri porode...zaujimalo by ma, kolko toho vidi, myslela som si, ze zena je od pol pasa za nejakou plachtou, aby to chlapi nemali az take "drsne", no ale zevraj to tak nefunguje...zaujimalo by ma, ci je vidno krv z pôrodu, príp., kde sa zachytáva...hovorim o vaginalnom pôrode, nie o sekcii (tam asi otec ani nemôže byť prítomný)...ďakujem za odpovede..zaujímajú ma detaily...čaká ma to v marci 2015

dulkagabulka
3. nov 2014

@greenfrog otec stoji za hlavou rodičky, ale vidi toho dosť..

porodnica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fuska
4. nov 2014

@greenfrog Otec stoji pri hlave rodicky. Vidi podla mna skoro vsetko, krv urcite, tej je tam dost.
@porodnica Jeden clovek a tolko nickov. Ja mam s Lachkym iba dobru skusenost. Je to odbornik, mily, ochotny a sarmantny pan. Taketo vylevy nepatria na forum.

ianitka
5. nov 2014

@greenfrog
@fuska no pri prvom porode bol pri hlave, a pri mojom druhom porode stal skor na urovni ramien, zboka na strane, kde stal aj lekar a videl dost 😎

greenfrog
6. nov 2014

to ja viem, ze stoji az za hlavou, ale som chcela nejake presnejsie info....

dulkagabulka
6. nov 2014

@greenfrog všetky sme sa vyjadrili, že vidí veľa resp @fuska napísala popravde, že skoro všetko... presnejšie info je, že vidi vaginu, (pretože ak žena leží na tom starom pôrodnom kresle a nohy má v strmeňoch, vagína počas tlačenia smeruje často smerom dohora, vidí hlavičku, ktora sa rodí, aj telíčko, vidí krv, vidí nástroje, nožnice, injekcie, ihly...
naopak, partner ženy rodiadej napríklad v kľaku, vidí menej, lebo vagínu vtedy nevidí ani samotná asistentka, či lekár...ale to by si musela do zahraničia pocestovať...

greenfrog
6. nov 2014

@dulkagabulka ďakujem, presne takúto informáciu som potrebovala...aspoň môžem na to manžela pripraviť.

luciameluchova
8. nov 2014

Mne pan primar LACHKY aj mojmu malinkemu zachranil zivot a keby mam este rodit tak iba k nemu by som znova isla

mumarda
8. nov 2014

Moja známa sa rozhoduje či si ho zazmluvní k pôrodu , Ty si ho mala zazmluvneného? Mala si cisársky rez alebo si rodila?

libka1
16. nov 2014

@miradaa no dufam ze co hovoris sa stane aj mne, ja som tam rodila pred 6 rokmi a zhrniem to slovom katastrofa - od zaciatku porodu cez lekara az po pomoc sestier na sestonedeli... druhe dieta som rodila inde bola som velmi spokojna a teraz to tretie skusim znovu tt kedze tie 2 dalsie budeme musiet nejako z hladiska logistiky vyriesit a tt je proste najviac po ruke a po ceste tam mame svokrovcov. priznam sa ze po tych skusenostiach spred 6 rokov mam z toho des a hrozu, takze neviem ci na poslednu chvilu necuknem a nepojdem zo strachu niekde inde. este ani raz som sa porodu takto nebala ako teraz a myslim ze je to tou zlou skusenostou ☹ proste citim uz teraz ze nie som vobec v pohode z toho ze mam porodit v tt ☹

fuska
16. nov 2014

@libka1 Naozaj sa nemusis bat. Ja som bola po obidva razy max spokojna. Nikoho som nemala dobodnuteho ani zaplateneho...

libka1
16. nov 2014

@fuska ja inac nie som vobec bojazliva, ale ta skusenost z roku 2008 bola fakt velmi zla...

fuska
16. nov 2014

@libka1 Naozaj sa tam vela veci zmenilo. Je to predsa 6 rokov. Ak si pozries skusenosti za posledne roky, 95% su pozitivne ohlasy. 😉

libka1
20. nov 2014

ahojte, kde sa teraz chodi na poradnu pred porodom? na prizemie tam kde pridete aj ked idete rodit alebo niekde inde? a ordinuje tam kazdy den niekto iny? maju nejaky zoznam ze ktory den kto? dakujem

cindyy
26. nov 2014

ja som rodila pred mesiacom,mala som velmi dobrého doktora,na vzdycharni hnusna sestricka ktora neustale len jedla,keby som nemala take bolesti ju tam skopem.inak ostatne boli velmi mile.jedlo cisti hnus,smrdelo to,jest som to neskusala a smrad a plesen v sprchach 😖 ,rodila som aj v roku 2009 no to bola cista hroza,trochu sa zlepsili 😝

cindyy
26. nov 2014

@greenfrog je vidno vsetko,ziadna plachta nic.lezis na koze a koselu mas vyhrnutu az hore a rodis.ked ti budu tlacit hlavu dopredu uvidis aj ty.ja som videla ☹ ,neprijemny pohlad

kebulina
4. dec 2014

Ahoj žienky, neviete náhodou, ktoré dni v týždni ordinuje Dr.Havlíková v rizikovej ambulancii?

ianitka
4. dec 2014

@kebulina Ak sa nic nezmenilo, tak v stredu.

irenkask
12. dec 2014

Prosím vás pekne neviete dať nejaký link na ten prípad z trnavskej pôrodnice, včera to dávali v relácii reportéri o rodine dvoch detí , mamička porodila obe sekciou, ale ten druhý chlapček neviem či Šimonko alebo Matúško sa volal je veľmi ťažko postihnutý tým že matke tlačili na brucho keď jej odtiekla plodová voda.
Utrpel ťažkú hypoxiu ten malý , len leží a trocha hýbe ručičkami a nožičkami len neviem aký je starý, lebo som preplakala celú reláciu keď som videla to krásne dieťa a prekrásnymi ale tak smutnými očkami že som si nezapamätala nič moc.
Dieťatko nevie ani prehĺtať sliny , musia ho odsávať , rodičia sú úplne zrútení a napriek tomu že úrad pre dohľad určil pochybenie tak nemocnica nemá konkrétneho vinníka. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

redlola
15. dec 2014

@irenkask myslim, ze vinnik je uplne konkretny - to je byvaly primar, ktory ich nutil robit veci proti logike. ale to asi nikto nemoze povedat nahlas, ze? bohuzial, odskakali si to dve rodiny - zasiahnuta rodina a aj rodina lekara, ktory bol pri porode. a uplne zbytocne. ja som rodila v dobe, ked tam bol dotycny primar a uz dopredu ma zopar ludi na neho upozornovalo, ze robi trochu blbe rozhodnutia a nuti svojich podriadenych ich realizovat. ale zase to asi tato rodina nemohla vediet a teda pripravit sa na neho. je to strasne smutne, ze to takto dopadlo. a uplne chapem aj to, ze sa snazia dopracovat k nejakej spravodlivosti. skoda prevelka

dulkagabulka
15. dec 2014

@redlola
Je mi veľmi ľúto celej rodiny.
Nie je však prvá rodina, ktorá je fatálne poznačená /úmrtiami či postihnutím / metódou tlačenia na brucho rodičky.

pred mesiacom som sa osobne rozprávala s Jette Aroe Clausen- docentku pôrodnej asistencie a vedkyňou z Dánska. Povedala mi, že keď sa v škole učila za pôrodnú asistentku /je to už šedivá pani/, učili ich, že existuje taká metóda, kedy sa tlačí na brucho rodičky, ale pravdepodobne to nikdy v živote neuvidia.
Mali pravdu, nikdy to nevidela. Kým neprišla na SK .Uvidela to prvýkrát v živote, keď bola prítomná tento rok pôrodom v SK pôrodnici. NIKDY v živote - za desaťročia praxe- nevidela, aby niekto predlaktím, alebo hocijako inak tlačil rodiacej žene na bruško .
Ona je doteraz v šoku z toho, čo videla.
Dovolím si povedať, že vo všetkých SK pôrodniciach sa tento nebezpečný manéver robí- také správy máme od žien . Čo myslíš, existuje nejaký konkrétny vinník, ktorý núti robiť to ? ?
Nemáme iné panvy ako ženy v Dánsku, len sme nútené rodiť v nepriaznivej polohe , riadeným tlačením, v nesprávny čas, pričom aj limit stanovený na vytlačenie bábatka je u nás šibeničný. 😒

Americká asociácia gynekológov a pôrodníkov stanovila , že prvorodička môže tlačiť 3 hodiny. V zahraničí som už videla pôrody, kedy žena tlačila striedavo v drepe, čupe, stoji, klaku 1,5 aj 2 hodiny, pričom výsledkom pôrodu bola zdravá žena, schopná chôdze, alebo sedieť v tureckom sede pár minút po pôrode, a zdravé bábätko. Samozrejme, že to nebolo riadené tlačenie.

Nemyslím si, že je jeden konkrétny vinník. Systém je vinný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre